Vjera, shvatanja

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

VJERUJEM LI U BOGA

DA
88
78%
NE
17
15%
KAD MI LOSE KRENE
8
7%
 
Total votes: 113

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Image

Дефинитвно најбоља ствар у православном богослужењу је Васкршње јутрење.

Ανέστη Χριστός, φέρει χαρά
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

indirektno sa vjerom..nikad cuo za ovako nesto :lol: ..evo malo materijala za pljuvanje za pravoslavne talibane sa foruma :P

http://www.metropolistv.nl/en/search/su ... -in-serbia


sajbermikan

:D

http://www.cybermikan-sungazing.org/
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Vjera, shvatanja

Post by aquarius »

regeman wrote:indirektno sa vjerom..nikad cuo za ovako nesto :P
  • BIBLIJA
    PREPORUČUJE:

    KNJIGA PROPOVEDNIKA 11:7

    "Slatka je svetlost, i dobro je OČIMA gledati sunce"
http://wwwyu.com/biblija/21pro011.htm

cybermikans link ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

ja sam kratkovid skiljim na sunce. :D
vidim gostovali obojica kod onog lika na hrtu.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

"Овакије" будала само може у Србији бити. Чак му је и коса нарасла, а како је само превеслоа свог станодавца у вези кирије :D Пије стари, 3 литре соларне воде дневно и супер му је :smt001

А још они његови сљедбеници . . .ма хаос.

Ђе реге само нађеш ове ствари :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Vjera, shvatanja

Post by Vucijak »

Prica se da se u Prnjavoru pravi nova crkva za jehovine svjedoke ?
Kiklop Kalabic je glavni sponzor haha :smt005
Image

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vjera, shvatanja

Post by Opti Myst »

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/281888 ... a-Pahomija

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/281888 ... ari#ostali
Vladika vranjski Pahomije, kojem se u dva navrata sudilo za silovanje četiri dečaka dobio je juče orden Beli anđeo od Eparhije mileševske, kojom rukovodi vladika Filaret. Njegova svetost patrijarh Irinej, i sam dobitnik ovog odlikovanja, nije juče za „Blic” hteo da iznosi svoje mišljenje o tome zašto je vladika Pahomije dobio ovo odlikovanje.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Управо сам дошао са једног интересантног предавања које је организовано у просторијама Светосавске омладинске заједнице. Тема предавања је била укратко "Живот након смрти". Ето бап ме интересује, шта ви мислите о животу након смрти?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vjera, shvatanja

Post by MAXIMUS »

Prah i pepeo ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

ja sam za.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Vjera, shvatanja

Post by Kruskica »

vrsta8472 wrote:Управо сам дошао са једног интересантног предавања које је организовано у просторијама Светосавске омладинске заједнице. Тема предавања је била укратко "Живот након смрти". Ето бап ме интересује, шта ви мислите о животу након смрти?
To bi vjernicima trebala biti jedina utjeha s obzirom na sva sranja kojima smo svakodnevno okruzeni..

Ja zaboravila sinoc na predavanje...bas mi krivo... :(
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vjera, shvatanja

Post by Magyar »

Kratko i jasno je MAXIMUS napisao. Nema dalje. Smrt je veca od zivota. Ako se misli na fizicku smrt. Nesto sto covjek ostavi iza sebe ce mozda da pozivi vijekovima posle njega, ali onog momenta kad srce prestane da kuca i bijeli mantil potvrdi vrijeme smrti, za njega je kraj. Ne vrati se niko iz zemlje. Na kraju krajeva, priroda je svakome odredila svrhu bitisanja na zemlji, tako da zivot posle smrti, hmmmmm, nista od toga!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

ja samo ne znam zasto postoji ta iluzija ili nagrada o zivotu nakon smrti...zamisli kako bi to dosadno bilo..citava vjecnost dosade i dosade i smaranja sa andjelima i djavolima.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Vjera, shvatanja

Post by Kruskica »

A zamisli tek kakav bi crnjak bio da sve sto imas i mozes da uradis treba da stane u nekih 50-60 godina, koliko prosjecno traje jedan ljudski zivot...i tu je kraj, poslije toga vjeciti mrak i samo mrak i samo mrak i samo mrak...i cijela vjecnost samo mrak :shock:
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

nije kakav bi bio vec takav i jeste. sta bi radila u vjecnosti...imala neki cilj..ma da..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Vjera, shvatanja

Post by Kruskica »

A ti bas znas da je takav? :wink:

Ako si vjernik, razmisljas na jedan nacin, ako nisi onda razmisljas onako kako se tebi cini da je ispravno..i svi srecni...
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vjera, shvatanja

Post by MAXIMUS »

a možda je tačna ona priča o 21 gram ... koliko teži ljudska duša !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vjera, shvatanja

Post by Magyar »

A sta se to moze uraditi posle smrti gdje te ceka cijela vjecnost? Evo ovako. Uzmimo da je zivot posle smrti vjecnost i da je recimo mozda bolji nego ovaj trenutni, odnosno zemaljski, da u tom zivotu mozemo da napravimo sve sto smo htjeli da stavimo u jedan prosjecni ljudski zivot od 60 godina, ali nismo stigli ili je jednostavno bilo nemoguce. Bicu sarkastican. Zar nije lakse umrijeti i zivjeti u vjecnosti nego se patiti na Zemlji? Ako postoji zivot posle smrti koji je bolji, laksi, sta onda trazimo medju zivima? Lijepo je zivjeti u sopstvenim zabludama. Ponekad i najvece neistine, onome ko vjeruje u njih, su jedine ispravne i apsolutno kao takve prihvatljive.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

Kruskica wrote:A zamisli tek kakav bi crnjak bio da sve sto imas i mozes da uradis treba da stane u nekih 50-60 godina, koliko prosjecno traje jedan ljudski zivot...i tu je kraj, poslije toga vjeciti mrak i samo mrak i samo mrak i samo mrak...i cijela vjecnost samo mrak :shock:
samo kazem, nevezano za vjeru..sta ima cudno i strasno u tom vjecnom mraku...pa gore se cini vjecni zivot nakon smrti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Vjera, shvatanja

Post by Kruskica »

Magyar wrote: Zar nije lakse umrijeti i zivjeti u vjecnosti nego se patiti na Zemlji? Ako postoji zivot posle smrti koji je bolji, laksi, sta onda trazimo medju zivima? Lijepo je zivjeti u sopstvenim zabludama. Ponekad i najvece neistine, onome ko vjeruje u njih, su jedine ispravne i apsolutno kao takve prihvatljive.
Pa da je sve tako jednostavno kao sto izgleda u tvom postu, onda stvarno ne bi imalo smisla zivjeti, nego fino odes, sebi prekratis muke i vjecno uzivas :D (Btw, samoubistvo se u hriscanstvu smatra najvecim grijehom).

Ali nije to sve bas tako...Poslije ovog zivota te ceka ono sto si tokom njega zasluzio. Zato dobro trebamo paziti sta, kome, kako radimo i cinimo...vjera je mnogo zahtjevna i malo je onih za koje mozemo reci da su pravi vjernici koji zive po pravilima. Meni trenutno pada na pamet jedino pokojni patrijarh Pavle... O ostalima bi se dalo dobro diskutovati (krecem prvo od sebe pa onda od svih drugih).
regeman wrote:
Kruskica wrote:A zamisli tek kakav bi crnjak bio da sve sto imas i mozes da uradis treba da stane u nekih 50-60 godina, koliko prosjecno traje jedan ljudski zivot...i tu je kraj, poslije toga vjeciti mrak i samo mrak i samo mrak i samo mrak...i cijela vjecnost samo mrak :shock:
samo kazem, nevezano za vjeru..sta ima cudno i strasno u tom vjecnom mraku...pa gore se cini vjecni zivot nakon smrti.
Ne znam, mene sama pomisao na to da me poslije ovoga ceka samo mrak i nista vise, prestravi.
Isto tako, kad ti umre neko ko ti je mnogo drag i koga volis, pa kad pomislis da je on sad tamo negdje u nekom vjecnom mraku, ne moze da te ne natjera da odes u crkvu ili na groblje, upalis mu svijecu i "bar na kratko obasjas dusu", kao sto vjera kaze.
Ja inace imam fobiju od sintagme "nikad vise..."...uf, to tako nekako dugo zvuci...onda ti utjeha vise nego dobro dodje :wink:
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vjera, shvatanja

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vjera, shvatanja

Post by Magyar »

Ali nije to sve bas tako...Poslije ovog zivota te ceka ono sto si tokom njega zasluzio.
Posle ovog zivota nas ne ceka nista osim `ladnog groba. No dobro, nekim vjernicima je to samo utjeha jer ne mogu da se pomire da je to kraj. Moglo bi ovde nasiroko i nadugacko, ali nema se vise vremena, valja ici zaradjivati da se prezivi u ovom zivotu, onaj me ne zanima :lol:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vjera, shvatanja

Post by MAXIMUS »

Zavisi kako se gleda na stvar ....
Ajde da napravimo jedan prirodni ciklus ....
Posle smrti kao sto rekoh prah i pepeo , ali i razni minerali i ,,djubrivo,, :mrgreen: koje bilje u okolini ,,konzumira,, na svoj način putem korjenja ...
onda protrči jedan mali zec i pozoba travu , lišće , korjenje , plodove ....
tog istog zeku u šumi klepi lovac želeći da nahrani svoju trudnu ženu .... mineralima , bjelančevinama
Rodi se mala , zdrava beba za koju se može reći da nosi dio predaka ! :smt006 :mrgreen:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vjera, shvatanja

Post by Magyar »

MAXIMUS wrote:Zavisi kako se gleda na stvar ....
Ajde da napravimo jedan prirodni ciklus ....
Posle smrti kao sto rekoh prah i pepeo , ali i razni minerali i ,,djubrivo,, :mrgreen: koje bilje u okolini ,,konzumira,, na svoj način putem korjenja ...
onda protrči jedan mali zec i pozoba travu , lišće , korjenje , plodove ....
tog istog zeku u šumi klepi lovac želeći da nahrani svoju trudnu ženu .... mineralima , bjelančevinama
Rodi se mala , zdrava beba za koju se može reći da nosi dio predaka ! :smt006 :mrgreen:
Zamoljavaju se moderatori da ovaj post prebace na temu Poljoprivredna proizvodnja i sugestije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

dobra logika maximusa...Hendriks je rekao da ce njego pepeo biti nekom cvijetu, malsacku, komadu zemlje i da ce tako nastaviti zivot. Svako to gleda na svoj nacin. Lopata i mrakaca. :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply