Vjera, shvatanja

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

VJERUJEM LI U BOGA

DA
88
78%
NE
17
15%
KAD MI LOSE KRENE
8
7%
 
Total votes: 113

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Чуј цркни. Јеси ли ти нормална?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Vjera, shvatanja

Post by VJESTICA »

Ne pitas se jel on normalan???NEK CRKNE I ON I SVI POPOVI NJEMU SLICNI!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

За тебе сада знамо да ниси!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Vjera, shvatanja

Post by VJESTICA »

Ti vrsta neznas nista.znas samo siriti dezinformacije i zavadjati forumase :lol: Oprosti sto sam ti cacnula u popove jbg sta ces...Nek crkne kacavenda jer je silovao djecu,nek crkne gligorije jer je olos i kriminalac i bogati se na tudjoj muci,i svi oni koji su kao popovi stekli zgrade,milione...Ti si nasao da mi pricas o popovima a u crkvu ne mogu otici ako nemam da podmirim silne tacne i sve sto im padne na pamet.Ne moze se ni po obicajima poslije smrti obaviti sve sto slijeduje ako nisi BOGAT.Fuj ******!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Бајрамска честитка Предсједника и Главног имама

Поштовано браћо и цијењене сестре!

У поводу наступајућег благдана Рамазанског бајрама упућујемо Вам искрене честитке са жељом да и овај благословљени благдан рамазански бајрам проведете на најљепши начин у духу исламских прописа и наше лијепе Бошњачке традиције, са својим породицама, родбином, комшијама, пријатељима и свим људима добре воље.

Нека нам предстојећи мубарек дани рамазанског бајрама врате вјеру, наду, међусобно повјерење, нека нас оснаже да се помажемо у добру, да ширимо међусобну љубав и повјерење, да се боримо против сваког зла, да међу нама нестане злобе и зависти, да нам заједништво у вјери поврати самопоуздање, да сватко ради свој посао савјесно и одговорно, да схватимо да је тајна успјеха на овоме свијету искрена вјера и племенито дјело.

Наком једномјесечног рамазанског поста, апстинирања и одрицања од свега иначе дозвољеног у другим мјесецима, рамазанским постом чистили смо прије свега своју душу и тијело, јачали своју вјеру, поштење и доброћинство.

Рамазански бајрам је вријеме када се радујемо, веселимо и своју радост и весеље дијелимо са свим људима добре воље.

Дани мубарек Бајрама су прилика да се искрено, чиста срца и душе, окренемо око себе и погледамо у каквом су стању наше комшије и браћа, јер човјек је човјеку брат, оно што желимо себи то треба да желимо и другоме. Поштоване џематлије, на овоме свијету нисмо сами, зато добро и зло, тугу и радост треба да дијелимо са људима различитих вјера, култура и нација.

Драге џематлије, поштовани Бошњаци подијелимо радост Бајрама са нашим суграђанима са којима дијелимо љепоту живљења у нашем заједничком нам граду Прњавору.

Не заборавимо да другог дана Бајрама на „Дан шехида“ обиђемо своје хареме и проучимо фатихе својим најмилијима.

Нека Вам је свима благословљен и сретан рамазански бајрам ријечима:

БАЈРАМ ШЕРИФ МУБАРЕК ОЛСУН!

Предсједник

Иришкић Локман

Главни имам

Проф. Фикрет еф. Челенка

Исламска заједница у Босни и Херцеговини, Меџлис исламске заједнице ПРЊАВОР,

Ул. Новака Пивашевића, тел: 051- 655- 490.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Vjera, shvatanja

Post by grlica »

vrsta8472 wrote:
Бајрамска честитка Предсједника и Главног имама

Поштовано браћо и цијењене сестре!


Наком једномјесечног рамазанског поста, апстинирања и одрицања од свега иначе дозвољеног у другим мјесецима, рамазанским постом чистили смо прије свега своју душу и тијело, јачали своју вјеру, поштење и доброћинство.



Исламска заједница у Босни и Херцеговини, Меџлис исламске заједнице ПРЊАВОР,

Ул. Новака Пивашевића, тел: 051- 655- 490.
Ne znam ko je ovo ovako objavio tj. napisao ( pa nije zalud zanimanje --lektor-- kod nas svi ko lektori) Cijenjeni imam može slobodno da priča kako je naučio ali mi u pismu i medijskom izvještavanju moramo strogo držati normu i čuvati naš jezik.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by просвјета »

Пјесма коју је Св. Архангел Гаврил прстом написао на стијени...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Vjera, shvatanja

Post by VJESTICA »

Kakve bolan Vrsta ilahije i kaside,kakva bajramska akademija...?Boli me briga sta oni organizuju!A jbt.Zasto i to moras ovde objavljivati?Zadaj se malo pa istrazi koliko su aktivne pravoslavne zajednice u federaciji?Nema ih,ne postoje!Koji su k. moji i bjezali od tih muslimana,ratovali ovde za srbsku bagru koja ce sve prodati za interesSad pocinjem da zalim sto nisam muslimanka.Oni makar cuvaju sve svoje i gaze po svemu sto nije njihove vjere.Imaju ponos i dostojanstu o kom mi srbi mozemo samo razmisljati i pitati se sta je to.Pu prodane duse!!!Cuj ilahije i kaside,bajram,akademije...FUJ FORUM kad nema nikakav kodeks!
Zasto nisi objavio reportazu koja je veceras bila na K3 prije dnevnika u kojoj jedan mladi svestenik objasnjava kako je u njegovoj crkvi 45 godine pobijeno 7000 cetnika,SRBA???Nemam sad strpljena a obecavam ti narednih dana cu da te bombardujem objavama vezanim za muslimane i njihovu vjeru.Radicu to svaki tren koji budem imala slobodan!I ti meni kazes da nisam normalna...Raspitaj se malo,jer si deriste bio dok su drugi ginili u ime alaha i vjere!Raspitaj se sta su uzvikivali muslimani na ratistima dok su klali i mucili sve sto je srbsko!CUJTE SRBI,CUVAJTE SE SEBE!!!!
pOGLEDAJ SVOJ POST IZNAD I RECI KAKO SE UKL;APA TA SLIKA TVOG PROFILA SA TIM STO OBJAVLJUJES!SKLONI TU SLIKU,NE PRILICI TI,DALEKO SI TI OD SVECA I OD PRAVOSLAVLJA!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Post Reply