Vjera, shvatanja

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

VJERUJEM LI U BOGA

DA
88
78%
NE
17
15%
KAD MI LOSE KRENE
8
7%
 
Total votes: 113

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Ofarbala, spolirala i zlakirala. Nisam znala da se i u drugim mjestima u RS znaju ljudi lijepo proveseliti i srcano primiti. Svaka vam cast!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

ananasmijana wrote:Svima Sretan Uskrs! Farbajte i tucajte!
Eh da sam samo dva dana mladji :lol: ,sad bi ti rekao:dodji mi na jaja :D al nemogu, neces mi odbiti ni na mladost ni na ludost, zamjerit cemo se,jer si ti bezobrazna pa ces sve pogresno da shvatis. :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

kokoshko :wink:

Pandur
Posts: 35
Joined: 19.04.2009. 22:13
Location: Tamo daleko

Post by Pandur »

Nek ja vala proso ovaj krkanluk i pijanstvo koje nema ama bas nikakve veze sa Vaskrsom!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Благодатный огонь Άγιον φως Sfanta Lumina Holy fire in Jerusalem 18 04 2009

http://www.youtube.com/watch?v=FA0bm2DmlSo
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Pandur
Posts: 35
Joined: 19.04.2009. 22:13
Location: Tamo daleko

Post by Pandur »

Vedrane nikad mi nije bilo jasno zasto nisi postao pop ? Ko stvoren si za to hehe

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ни мени није јасно, зашто нисам :roll:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Pandur
Posts: 35
Joined: 19.04.2009. 22:13
Location: Tamo daleko

Post by Pandur »

vrsta8472 wrote:Ни мени није јасно, зашто нисам :roll:
Mene su primili u skolu za popa ali sam bio jako nestasan pa su me izbacili
posle 3 mjeseca :( Pitaj popa Vedrane da ti sredi neki brzi kurs pa da
postanes pop i prosvijetlis mladje generacije o pravosljavlju i ostalim duhovnom stvarima!

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Pandur wrote:Vedrane nikad mi nije bilo jasno zasto nisi postao pop ? Ko stvoren si za to hehe
Ako ti je on ko stvoren za to,bojim se da si slab vjernik :wink:

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Ako Vekis ikad postane pop, ja prelazim u pravoslavlje!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A ja cu se cudom cuditi... :lol: :lol:

Ima svasta u nasoj SPC, tako da je i Veco kao Pop a ti kao clan, nesto veoma mogucno... 8) :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

А шта мислиш да Ана буде попадија :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Naravno. I to me ne bi zacudilo. 8) :lol: :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Што се тиче мене, тебе више ништа не може зачудити 8)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Pandur
Posts: 35
Joined: 19.04.2009. 22:13
Location: Tamo daleko

Post by Pandur »

che wrote:
Pandur wrote:Vedrane nikad mi nije bilo jasno zasto nisi postao pop ? Ko stvoren si za to hehe
Ako ti je on ko stvoren za to,bojim se da si slab vjernik :wink:
Vedranu je zivotna greska sto nije zavrsio za Popa, ko ga zna razumije o cemu pisem.
Zamislite njega onako visokog i bradatog u crnoj mantiji kako se klanja Dodiku haha.
Naparavimo peticiiju: VEDRANA ZA POPA !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Че ме не зна, па му зато мало моље објасни какав сам :o
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Pandur wrote:
che wrote:
Pandur wrote:Vedrane nikad mi nije bilo jasno zasto nisi postao pop ? Ko stvoren si za to hehe
Ako ti je on ko stvoren za to,bojim se da si slab vjernik :wink:
Vedranu je zivotna greska sto nije zavrsio za Popa, ko ga zna razumije o cemu pisem.
Zamislite njega onako visokog i bradatog u crnoj mantiji kako se klanja Dodiku haha.
Naparavimo peticiiju: VEDRANA ZA POPA !
Ja ne razumijem o cemu pises!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

vrsta8472 wrote:Што се тиче мене, тебе више ништа не може зачудити 8)
Da, ljudska glupost je beskrajna...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Не не не . . .

Људска глупост је неуништива. Шта год налети на њу мора да се разбије.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Нађох на једном форуму овај текст.
ПИСМО БОГУ

Нађено у шињелу Руског војника Александра Зацепа, који је погинуо у Другом светском рату на финском фронту.

Чуј Боже....
Још ниједан пут у животу нисам говорио са Тобом, aли данас желим да Те поздравим. Ти знаш да су ми од детињства говорили, да Те нема. И ја лудак сам поверовао. Творевину Твоју никада нисам сагледао. И гле, ноћас сам посматрао из кратера, што га је направила граната, звездано небо, нада мном. Неочекивано сам схватио, дивећи се свемиру, Како сурова може бити обмана. Не знам Боже, хоћеш ли ми пружити руку, али ја ћу ти рећи и Ти ћеш ме схватити није ли чудно, да се усред ужаснога ада, изненада, појавила светлост и ја сам Те препознао? И осим тога ја немам ништа више рећи, још само, да сам срећан, што сам Те упознао. У поноћ је заказан напад, Али, не плашим се: Ти на нас гледаш..... Сигнал. Шта ћу? Морам да кренем. Било ми је лепо са Тобом. Још желим рећи, да ће, што је Теби знано, битка бити тешка, и, можда ћу Ти, већ ноћас покуцати. И ако ти до овога тренутка нисам био пријатељ, хоћеш ли ми дозволити да уђем, када дођем? Чини ми се, ја плачем. Боже мој, Ти видиш, шта се са мном десило, да сам данас прогледао. Опрости ми Боже мој, одлазим. И не верујем да ћу да се вратим. Како је чудно, ја се смрти више не бојим.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

Samo ckapi se boji smrti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

Без смрти нема Васкрсења... зато је ово једна од твојих, ријетко паметних (за мене) на овом подфоруму :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vjera, shvatanja

Post by regeman »

Slozio si se sa mnom da svako zivo bice mora da mre, nema sta, velika pamet, ali hvala u svakom slucaju :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

То се подразумјева....

Ово прво у вези страха.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vjera, shvatanja

Post by vrsta8472 »

СУКОБ ПОЛИЦИЈЕ И ВЈЕРНИКА НА СВЕТОЈ ГОРИ

СОЛУН, 26. МАЈА /СРНА/ - Полиција у сјеверној Грчкој сукобила се са демонстрантима који су покушали да се пробију до православног манастира Есфигмен на Светој гори, тврдећи да су им власти забраниле да присуствују вјерској церемонији.

Петорица демонстраната успјела је да се пробије кроз полицијски кордон и уђу на територију Свете горе, док се десетинa осталих вратила назад.

У сукобима полиције и демонстраната није било повријеђених, нити је ико приведен.

Зилотски манастир Есфигмен познат је као побуњенички манастир, након што се око 100 његових монаха оштро успротивило напорима за унапређење веза грчке православне цркве и Ватикана, због чега им пријети избацивање из манастира.

Братство зилотског Есфигмена, старог око 1 000 година, већ деценијама оптужује Цариградску патријаршију да је постала жртва екуменизма и модернизма и да је тиме пала у најдубљу јерес.

Васељенска патријаршија прогласила их је шизматицима и наредила да напусте манастирску територију, што им је наложено и пресудом грчког суда.

Монаси из Есфигмена су, међутим, одбили да напусте манастир, а храну и осталу помоћ добијају од вјерских присталица из других дијелова Грчке.

Есфигмен као центар супротстављња екуменизму не одобрава било каква међухришћанска сусретања са римокатолицима и протестантима, а антемише и Свјетски савјет цркава све то оцјењујуци као "издају православља".

Чланови братства, иако су у обавези да у молитви помену надлежног архијереја, патријарха Вартоломеја, то не чине сматрајући га "јеретиком и отпадником од чисте вјере".

"Развијамо црну заставу протеста и кажемо не јереси. Гоне нас јер не прихватамо издају наше вјере", рекао је отац Исодорос, православни монах који је учествовао у протесту.

Са морске стране овог манастира, који је у непосредној близини Хиландара, може се видјети огроман транспарент "Православље или смрт".

Есфигмен је један од 20 манастира на аутономном грчком полуострву Света гора, које се налази на око 600 километара сјевероисточно од пријестонице Атине.
/крај/да
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply