Popovi u Prnjavoru..

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

hm
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:13, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by regeman »

ebo me onaj ko me natjera da ikad pisem o religiji..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by droplja »

Ma vataj se svojih omladinki,ebes popove :smt002
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by ZMIJA »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by Magyar »

I sta ti nama rece mravicanka sada? Vidim ja da se ti nesto trudis da nama objasnis, pises nam o moralnim obavezama, komunistima o Kurti i Murti. Ne rece nam nista konkretno! Ajde malo potrudi se!!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by murgo »

nema zabave bez zena i rakije

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

hm
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:14, edited 1 time in total.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by Magyar »

E da, vidis, mudro zboris. Zato sto u tome nema nista lose zato Dragomir sada umjesto u Strpcima radi u Kotor Varosu. No, pusti ti to. Smori ova tema o popovima, a i tvoji kilometarski postovi. Probaj u 5-6 recenica da kazes sta mislis, ne razumijem ja bas ovu pretjeranu filozofiju. Ne moras vise da pises, ionako te ne razumijem. Samo ne svidja mi se sto si kao vjernik zapela za one koji to nisu. Nisam primijetio da je neko od njih konkretno spominjao vjeru, vec samo ljude koji ju propagiraju. I saglasan sam da u svakom zitu ima kukolja, a samim tim sam saglasan da je kukolj preovladao!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by murgo »

,koji sahrane bez naplate
iz vlastitog iskustva: cijena sahrane kod popa Rade € 500.- iako je placana crkvena clanarina itd...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by regeman »

Čovjek nema kome da ostavi svoj kapital
zato ga oplodjuje i uvecava zgradnjom zgrada :roll:

pa sto nije napravio zgradu i podijelio pola stanova sirotinji, ili dao taj kes bolnici, kao sto na zapadu rade crkve..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

hm
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:15, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

hm
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:15, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

hm
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:15, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by regeman »

pa što bi pop
pa zato sto je bozji covjek, odrekao se ovozemaljskih slasti, samim tim i novca.ooooooooo
ne znam sta znas o crkvama na zapadu, ali gledas serije pa se cesto pomene bonica Sv. Svetice......razmisli kako je ta bolnica izgradjena.
morao sam se malo nasmijati
ja se smijem otkako ti poce da pises...branis popove biznismene.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

oz
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:16, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by vrsta8472 »

Мравичанка, ти или си нека попадија која нема паметнија посла па пише по форуму или неки богослов са испраним мозгом :D

Не знам шта имаш бранити свештенике, поготово на форуму. Не ради се то на овај начин на који ти то радиш. Мислим да је чак твоје писање, контрапродуктивно. Таман су заборавили на ову тему, кад је ти извади из нафталина.

Наводиш ту трећу заповјест:
3. Свештена лица треба поштовати.
Наравно да треба, а заиста је жалосно што већину огорчава онај који треба да Вас тјеши и блажи. Али већина је због тога устала против свих свештеника у свјету. Тиме само свједочите и Ви, како је тешко изљечити људе од уопштавања изузетака. Навешћу Вам примјер, како су истински велики људи били у томе опрезни и праведни. Велики руски књижевник Гогољ - ма колико велики као књижевник ипак много већи као умни карактер - био је једном нападнут од другог руског писца, Бјелинског, због тога што је говорио правду о руском свештенству. Одговарајући на тај напад Гогољ је писао Бјелинском:"... Откуда се то Вама учинило, да ја пјевам химне нашем духовенству? И откуда у Вама такав дух ненависти? Ја сам знао много рђавих попова, и могао бих Вам испричати много смјешних прича о њима. Али зато опет ја сам срео и такве, чијој сам се светости живота дивио; и видјео сам, да су они производ наше источне цркве а не западне. Ја никако, дакле, не пјевам химне оном духовенству које је постидјело нашу цркву, него оном које је нашу Цркву узвисило... које је мучеништвом својим запечатило истину сваке ријечи Христове, и које је чак и џелате своје заморило молећи се Богу за њих."

Постарајмо се да и мислимо тако као велики Гогољ. Какав би био Христос, рецимо, да је омрзао све апостоле Своје због Јуде издајника? Гле, Он чак ни Јуду није омрзао, него га је на Тајној Вечери до краја опомињао да не губи себе издајом Сина Божијег.

А Ви замислите, колика ће слава Ваша бити у Царству Божијем, ако се Ви као мирјанин покажете већи хришћанин од свештеника!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by regeman »

p sad posti post a ti guliš po suvini ako se ne varam i ti i mnogi.Ili griješim prema tebi?

tebi se sve pobrkalo... :lol: da ne pises neki seminar? :D
ne gulim po sirovini, zajebava me pritisak :mrgreen:

zavisi ko šta voli.
otkakoje vijeka popovi su pomagali sirotinji, sad od iste grabe i grade zgrade i prodaju. :roll:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

oz
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:17, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

regeman wrote:
p sad posti post a ti guliš po suvini ako se ne varam i ti i mnogi.Ili griješim prema tebi?
tebi se sve pobrkalo... :lol: da ne pises neki seminar? :D
ne gulim po sirovini, zajebava me pritisak :mrgreen:
Samo i tebi i sebi ukazujem na grijehove koje možda ti popovi nemaju.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

''Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by Magyar »

Aloooo indijanac, jer vidim da si mravicnka, a pises kao musko :D ! Rege i ja i peti i deseti pokusavaju da uniste Pravoslavlje svojim postovima na prnjavor.info-u??????????????? Zar je Pravoslavlje tako nisko palo da ga recimo 5 ljudi moze unistiti??????? Preporucujem ti da procitas Francov post viewtopic.php?f=30&t=731&p=231262#p231262 i onda pisi sve sto imas. Ne grdi nevjernike jer ne vjeruju, nije u duhu vjere. Ti mi vise licis na nekog preobracenog komunistu koji zeli da se dokaze pred svjetovinom svojim ljubljenjem Boga i Crkve. Mozda tebi to dobro ide tamo gdje su ljudi mirniji i pokorniji, ali ovde gdje ima nekih koji jos uvijek misle svojom glavom ne pokusavaj, ne ide ti. Poslusaj savjet mudrijih od sebe, okani se corava posla. Ljevas ulje na vatru, izgoreces!

P.S. Moram da dodam, nisam odmah vidio. Govoris nevjernicima i bezboznicima da procitaju Zapovijesti? Da li ti uopste razumijes s kime si usao u diskusiju? Jos uvijek imam dobro misljenje o tebi, nisam te osudio kao ti mene, mada moji postovi izgledaju kao da sam kivan na tebe, ali nisam. Naprotiv, ja te razumijem. Ovaj put si ti uskogrud i ne vidis dalje od nosa!!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

'Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:19, edited 1 time in total.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by corkan »

Грешили смо, и испаштали смо. Увредили смо Господа Бога, кажњени смо. Укаљали смо се сваким неваљалством, опрали смо се крвљу и сузама.
Погазили смо све што је прецима било свето, зато смо били погажени. Имали смо школу без вере, политику без поштења, војску без родољубља, државу без Божјег благослова. Отуда нам пропаст и школе, и политике, и војске, и државе. Патили смо се да не будемо своји, зато су нас туђинци поклопили својим мраком. Деценијама смо се ругали прецима, што су се приволели царству небескоме, због тога губавог нам царства земаљског губитак. Каквом смо мером мерили Бога и своје претке, тако нам је одмерено
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by mravicanka »

'Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 00:19, edited 1 time in total.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Popovi u Prnjavoru..

Post by Opti Myst »

mravicanka wrote:pokaj se jer se približilo Carstvo nebesko!Nisam te osudio nego mi je samo želja bila da tasko ne razmišljaš jer je to pogrešnop.Uhvatiš se nekog lošeg popa i osuđuješ,vjerovatno nesvjesno cijelu Crkvu Božiju.Kao što kažeš ne može uništiti Crkvu par nevjernika,naravno da je tako ali ostavlja loš utisak na one koji su pošteni u Crkvi.Zato ti to i govorim.jer sve ima svoje zašto i kako.Volio bi da si vjernik i to ti i preporučujem.Jer kad si vjernik,onaj istinski ne može te pokolebati ni sablazniti sto popova,kaluđera ni vladika.Vjernik istinski vjeruje samo u istinu tj.u živog Boga ne u popove.
:smt005 :smt005 :smt005
BRUKA!
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Post Reply