Popovi...

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

Post Reply
User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Popovi...

Post by Dripac »

Citam o mogucem raskolu u SPC. Pa mi nesto zao, "kakvi su - da su - moji su!"

Upoznao sam dosad vise srpskih pravoslavnih popova, kad razmislim, ostavili su na mene dosta mlak utisak.
Nekako premalo duhovnog, a previse materialnog! Kakva su vasa iskustva, volio bi da me neko razuvjeri.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Koliko sam ja upoznat nas pop dakle nase parohije je uvijek bio materijalista i dan danas je,pa oako je vec u prenziji,bar tako mislim jer ga je zamijenio jedan mladji pop!
Image

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ljudi k´o ljudi; - a pohlepost je cesta pojava! Ipak, ne treba zaboraviti da je "njegov dio", zapravo stvarno njegov dio na koji on ima pravo..

U narodu danas vazi, nazalost, da se Bogoslovija mahom upisuje radi "materijalnog blagostanja" koje slijedi..
Ja se iskreno nadam da nije tako, i posebno vjerujem u nove generacije koje dolaze, jer su i dosta skolovanije....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mr X wrote:Koliko sam ja upoznat nas pop dakle nase parohije je uvijek bio materijalista i dan danas je,pa oako je vec u prenziji,bar tako mislim jer ga je zamijenio jedan mladji pop!
Ehhhh Ilija je ipak bio legenda :D krstio je toliko velikih licnosti u svom zivotu, a medju njima i Peru Dusanica :D a znas li ti kako je plakao kad su ga penzionisali, bilo mu je strasno zao, kazu da je kukao kao malo dijete, jer nije stigao da osvjesta vodicu po selu ,pa mu je propao profit. :lol: Ovaj novi pop je dobar, konacno da i vas Vijacance ogrije sunce !!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

:D Poznajem tri sestre iz Vijačana koje su se udale sve za Popa, BAŠ SU LJUBAVNO SRETNO OŽENJENE¨!!!!!! :D
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

popovi lopovi
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Ehhhh Ilija je ipak bio legenda :D krstio je toliko velikih licnosti u svom zivotu, a medju njima i Peru Dusanica :D a znas li ti kako je plakao kad su ga penzionisali, bilo mu je strasno zao, kazu da je kukao kao malo dijete, jer nije stigao da osvjesta vodicu po selu ,pa mu je propao profit. :lol: Ovaj novi pop je dobar, konacno da i vas Vijacance ogrije sunce !!! :D :wink:[/quote]

Istina,toliki materijalista da covjek ne povjeruje...
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

regeman wrote:popovi lopovi
Puuuuuffffffffff :!: Teške riječi :!:
Ti ljudi su živjeli mnogo skromnije za vrijeme komunista ( mislim na sve vjere ) i živjeli su od običnog čovjeka , iskrenog i poštenog vjernika !
Danas se vjera uplela u politiku ( opet naglašavam sve vjere ) i po meni je to osnovni faktor zašto se gubi ono duhovno što i čini jednu vjeru vjerom !
Ali generalizovati sve popove , hodže ili fratre kao lopove , po meni nije O.K jer kao i svugdje , tako i u vjerskim institucijama dolaze do izražaja ,,korumpirani ljudi,, a ponavljam , mislim da su ih političari učinili takvim zloupotrebljavajući ih za svoje ciljeve !
Očigledno su zaboravili ( ne svi ) šta je skromnost , duhovnost i iskupljenje ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

ana wrote:Istina,toliki materijalista da covjek ne povjeruje...
To ja jako dobro znam,jer kod njega nije bilo ono: Boziji bio daj sta das,vec: Boziji bio toliko ti je i ako moze u nekoj jacoj valuti!
Image

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

lopovi

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

nemojte tako pa to su boziji poslanici
volim da volim a jos vise volim da me vole

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

lolitta wrote:nemojte tako pa to su boziji poslanici
jesu,ali da kradu za sebe kao oni su bozji poslanici pa se boje BOGA

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Jesi li ti vidjeo da kradu??

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

seljak iz skakavaca wrote:Jesi li ti vidjeo da kradu??
ti nesto trebas ili?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

ti nesto trebas ili?
Hajd´, trebam... Recimo jedan LCD TV sa HDMI izlazom i da je dijagonalna velicina ekrana barem 80cm...
Pretpostavljam da znas nekog popa koji je nesto takvo ukrao, proslijedi me... (pricaj i zbog cijene s´ njim, reci da me znas)..

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

ajd pobegao si tamu na zapad pa sad se ti pravis da nesto znas.a,reci cu ti samo jedno,a to je da ti je nick pravi te da si SELJAK.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

E nek´ si mi rekao... pa kud´ puklo, da puklo... :smt020

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

seljak iz skakavaca wrote:E nek´ si mi rekao... pa kud´ puklo, da puklo... :smt020
nemam ja nista protiv toga sto si ti tamo samo nevolim da pametujete jer neznate kakva je situcaija ovde.ja sutra mogu tamo samo da hocu.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Cekamooo te, dodji nam dodji... jer bez tebe, teska je situcaija..
Inostranstvu je preko potreban skolovan kadar, pored svih nas ovih zaostalih...

Tema bi pop...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Puuuuuffffffffff Exclamation Teške riječi Exclamation
Ti ljudi su živjeli mnogo skromnije za vrijeme komunista ( mislim na sve vjere ) i živjeli su od
Jbg, i ja citav zivot zivim skromno, manji dio pod komunistima, veci pod sabanima i demonkratama.
Očigledno su zaboravili ( ne svi ) šta je skromnost , duhovnost i iskupljenje ...
Ocigledno ih ne uce cemu bi trebalo po tim manastirima i bogoslovijama.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ne grijesite duse :D i pop Radomir je super, od kad je on tu i ja idem u crkvu, covjek vrijedan pomena, voli i zna sa narodom, jest da je Ilvcan ali eto imaju i oni izuzetaka :smt005 odrodio se covjek. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:? Е јесте ми ви паметни.... Пљујете и галамите на Свештенике из свег гласа, а када вам се деси смртни случај у породици, тада сви брже боље трчите до Цркве и Свештеника да вам дођу на сахрану.... Пристајете на све као се не би срамотили пред народом и сахрану обавили као да укопавате неко псето, а не човека.... Зато је боље да ћутите , ако немате шта паметније рећи или ако не поставите овде материјалне доказе о томе што тврдите... Лако је нападати на основу нечега рекла казала... Нечега што нисте својим очима видели.... Када будете имали доказе за то што тврдите, тада пишите и говорите шта хоћете.... До тада боље вам да ћутите и да се не брукате....
ImageImage

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

POPOVI (cast izuzetcima) = POHLEPNOST
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

KIVI76 wrote::? , а када вам се деси смртни случај у породици, тада сви брже боље трчите до Цркве и Свештеника да вам дођу на сахрану.......
Pa necemo valda da trcimo kod hodze :lol: , nego Kiwi ,ne dodje on nikome za dzabe, vidis i sam da se otimaju koji ce da ide ako je umro neko imucniji, a kad umre siromak zna se desiti da pop u Prnjavor mora doci iz neke udaljene selendre, jer nas ni jedan nema vremena, mora se sagledati realno, ima dobrih ,ali ima ih toliko losih da ih ni muslimanima nebi preporucio, da uzmu njih, kad se pokrstavaju . :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

KAMIKAZA wrote: Pa necemo valda da trcimo kod hodze :lol: , nego Kiwi ,ne dodje on nikome za dzabe, vidis i sam da se otimaju koji ce da ide ako je umro neko imucniji, a kad umre siromak zna se desiti da pop u Prnjavor mora doci iz neke udaljene selendre, jer nas ni jedan nema vremena
Нико се не отима.... Свако од њих има распоред када где иде на сахрану.... Да ли на село или у град.... Ако један иде на село други иде у град, следећи пут обрнуто... Једино ако породица покојника тражи да дођу обадва или више њих.... А то када треба доћи Свештеник из неке друге парохије са села да иде на сахрану у граду, то је зато што су заузети Свештеници, ради раније заказаних обавеза, дали венчања, крштења, састанака код Вчадике, одмора годишњег или неких других обавеза.... Сви други обреди се заказују по неколико седмица или месеци унапред, само се сахрана заказује дан два пре.... То се никада не зна када ће бити.... Тако да се зна десити да су обадва свештеника заузета ради раније заказаних обавеза и да мора доћи трећи или четврфти свештеник са села да обави сахрану.... А зна се десити да исти дан буду заказане три четири сахране, па опет се мора позвати неки свештеник са села, јер два не могу стићи овавити све ....
Тако да ниси у праву код тога што тврдиш....
ImageImage

Post Reply