Popovi...

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Kivi jel tebi mozda dosadno u zivotu?
Idemo dalje ...

User avatar
_legija_
Posts: 23
Joined: 18.10.2007. 20:09
Location: predaleko
Contact:

Post by _legija_ »

Kiwi,u pravu si,imas moju podrsku!Pusti ti ove,nemaju pojma!
Nepozeli nista sto je tudje !!!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A ovdje ide i drugi zuti!

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Mozda bi neki danasnji svestenici trebali malo vise da se angazuju na polju humanitarnoga rada.Necu tvrdit da to neki i danas ne rade ali ne svi.
Vjerovatno na podrucju opstine ima porodica koje tesko zive i starijih osoba.Eto na primjer neka porodica koja ima vise djece.Gomila para se trosi na bezvezna uredjenje koja ajde i nemoraju da budu jer ako cemo se mi moliti Bogu to mozemo i u crkvi od drveta kao prije sto su neki nasi radili.
E sad neko ce reci nema sredstava za takve akcije u sta sumnjam.Uostalom uvijek bi se mogle skupiti neke pare za takve namjene kao i za druge stvari.Kad bi vjernici vidjeli pravi cilj i rezultate akcije vjerovatno bi se pridruzili u granicama mogucnosti.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

. Зато је боље да ћутите , ако немате шта паметније рећи или ако не поставите овде материјалне доказе о томе што тврдите...
Jok, poslovni i stambeni objekti su dokaz na papiru. Ti stvarno mislis da je narod blentav?
а када вам се деси смртни случај у породици, тада сви брже боље трчите до Цркве и Свештеника да вам дођу на сахран
Pa necu trcati maticaru?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

kivi nesto prica kao da on sve zna,jer ti je on veliki bogomoljac pa neda na popove.pre su popovi drzali se crkve i svoje parohije a sada su postali clanovi stranaka i samo po sastancima hodaju.

a,ja licno znam kad je protojerj Savicic rekao u crkvi na sluzbi da svaka porodica koja nije bitno kako zivila u crkvu moze dobrotvorano darovati 30km mesecno sto je jako smesno i potcenljivo.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Panagiotis-87 wrote:
a,ja licno znam kad je protojerj Savicic rekao u crkvi na sluzbi da svaka porodica koja nije bitno kako zivila u crkvu moze dobrotvorano darovati 30km mesecno sto je jako smesno i potcenljivo.

Dok su u drugim crkvama postavili cjenovnike za sve obrede..a cijene variraju zavisno od toga da li je crkva u gradu ili u nekom selu :?
npr. vjenčanje u seoskim crkvama je 100KM a gradskoj zoni i do 4 puta više... skromnost :?

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

I kad vec pricamo o novcu i luksuzu; obrni, okreni- opet ispada kao "najpovoljnije" (u poredjenju sa drugim vjerama).. Uostalom, DOBROVOLJAN PRILOG!
Katolicima se npr odbija odredjeni postotak od svake plate; a ako neces da placas- izclane te iz crkve, a samim tim se smatras nevjernikom i nemas pravo na obrede; i jos sto je naj gore- nemozes biti sahranjen u groblju...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Gdje je to seljo tako? :roll:
Idemo dalje ...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

A dje, odje...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Prvi put cujem to, odje nije tako... :)
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ja nisam neki bogomoljac, malo grijesim pa se malo i molim :D ali stvarno je sramno, govorim ovo i za Pravoslavnu i za Katolicku kao i druge crkve, zalosno je to da niti jedna od njih nije nikad uzela desetak sirotinjske djece koja dobro uce i skolovala, bacaju pare na zlato i druge luksuze a dopustaju da se oko njih desava da ljudi umiru od gladi ili da dobri ucenici nemogu da idu u skolu samo zato sto su sirotinja, po meni bi bas oni trebali da unose ravnotezu u ovaj iskvareni svjet, a ne da jos vise povecavaju taj jaz izmedju bogatih i siromasnih.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Post by FeelFree »

Bas tako Kami.To sam i ja htio da kazem u mome postu gore.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:zalosno je to da niti jedna od njih nije nikad uzela desetak sirotinjske djece koja dobro uce i skolovala, bacaju pare na zlato i druge luksuze a dopustaju da se oko njih desava da ljudi umiru od gladi ili da dobri ucenici nemogu da idu u skolu samo zato sto su sirotinja
kami, pa kako bi pop napravio sebi vilu (navodno su to prostorije koje sluze pravoslavnoj crkvi ali ne i pravoslavnom stanovnistvu) da je dao novac sirotinji. pa otkud bi imao nas komso novaca da sebi napravi veliku kucu... pa otkud mu lova da skoluje svoju djecu...nadam se da znas na koga mislim..
a kad trazim popa da porazgovaram sa njim...on bas tada navodno nije kod kuce...a popadija ne moze da sidje otvoriti vrata, vec otvara prozor na spratu i pita " aaa stoooo TIIII treeebaaa pooop..." kao da sam sa njom cuvao ovce...
svaki komentar je ovdje suvisan. zivim vec dugo u inostranstvu i imam kontakta i sa katolickim i sa protestantskim svestenicima (poslovno i privatno) i uvijek sam svugdje ljubazno i uljudno docekan. nigdje nisam dozivio takvu nepristojnost. mi pravoslavnoj crkvi samo trebamo zbog para...
nema zabave bez zena i rakije

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

I poslije se stariji ljudi čude kako mladi ne posjećuju crkvu.
Kako su se postavili prema vjernicima, tako su i dobili.

Sramota je reci, da se vise molimo kod kuce nego u crkvi.(to mnogi rade zato sto im je prijatnije kod kuce pred svojom ikonom), nego u crkvi (gdje pop "oprostite otac" namiguje seoskim zenama).

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

A ko tu nosi popov titras :?:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Ja kao vjernik imam pravo da grijesim jer oni tj. popovi su tu da mi ukazu na greske, a ne milicija :D , medjutim u nas je sve kontra, ali stvarno , imamo toliko djece palih boraca, mene je licno sramota kad vidim kako se ovi Grci bore da pomognu svojoj pravoslavnoj braci, odricu se svega i svacega, nemaju mozda dosta ni za svoju djecu a daju nasoj, koja cast izuzetcima imaju mozda i vise od njih, ali poceli su u ratu pre 15 godina i daju i danas, a ovi nasi, nek mi bog oprosti ako grijesim, a mislim da sam u pravu, su za sebe grabili i sakom i kapom, cak i pomoc je prodavana, ponekad se pitam ,dal bi mi bili spremni na davanje, i oni su nasa braca, imadose pozare , zemljotrese, svakakve nevolje, a mi njima nista, ocekujemo od Rusa da nas brane, a na svakom koraku im jeb*mo majku i nesto seremo protiv njih, ako smo braca i ocekujemo da nam daju, budimo i spremni da damo, mada odoh predaleko ,ali sve je u vezi teme.
Ako crkva i popovi imaju volju i zelju da se pokazu, da i nama pokazu put, neka pomognu djeci iz ugrozenih porodica, neka zaborave izborne kampanje, neka nas gledaju sve jednako, bez obzira kojoj partiji pripadali, neka se trude da nas ujedine a ne obrnuto, hocu i ja u crkvi da imam mjesto ,hocu da se molim ,hocu da slavim slavu, da krstim dijete, a bogami i da se zenim jos koji put :D ali hocu da se osjecam kao jednak medju jednakima, a ne kao neko ko je dobro dosao samo onda kad se kupi pomoc ili kad se treba baciti koja marka na tacnu.Ne trazim ja puno , ja mogu da se molim i pred crkvom i kao sto Samac rece pred ikonom u svojoj kuci, ali ruzan je to osjecaj kad te neki svestenik gleda kao viseg ili kao nizeg od drugog vjernika, ni u jednom slucaju pravi covjek i vjernik se ne osjecaju prijatno, samo fukarama godi kad ih se gleda kao nesto vise, i onda se takvi nabiju do popa, oni se uvuku popu u dupe , samo im patike vire, a njihove gospodje se jos dublje uvuku popadiji, pogled na takav prizor odgoni prave vjernike iz crkve , i to ce nas grdno kostati u buducnosti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne trazim ja puno
To sto si nabrojao je bas puno. Pa zar mislis da ce popovi tek tako svih tih beneficija da se odreknu? :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

odmah sam rekao da su lopovi...

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

i onda se takvi nabiju do popa, oni se uvuku popu u dupe , samo im patike vire, a njihove gospodje se jos dublje uvuku popadiji, pogled na takav prizor odgoni prave vjernike iz crkve , i to ce nas grdno kostati u buducnosti.
Ne mora uvjek biti da se njihove gospođe uvlače samo popadijama, uvlače se one i popovima.
Dešavalo se :lol: :lol:


Mi mnogo češće postimooooooooo :!: :lol:

wunderkind
Posts: 82
Joined: 19.09.2005. 01:19

Post by wunderkind »

Ja licno nemam nista sa popvima a nemam nista ni protiv njih.
Nego meni se cini da je svima malo dosadno ovde pa ste bas nasli super temu ;-)

Pre svega i crkva mora od necega da zivi a mi u crkvu ne idemo radi popa (ili mozda neko ide?)
Ako mislite da su popovi toliko bogati i sretni trebalo bi i vi da ucite za popa ako ste vec toliki zavidnici, a ako upravo niste nije vam jos kasno da krenete. Ja poznjajem jednoga covjeka koji ima upravo preko 30 godina i vec je dugo ozenjen, saznao je prvo da ne moze da ima djece a odmah nakon toga isao na zracenja zbog strasnog oboljenja od raka, mislili su svi da je njegov zivot iza njega a onda je na savjet svog svestenika prisao crkvi i poceo nakon pjevanja u crkvi i da uci za svestenika...i nakon dve godine zenam mu ostane trudna a doktori saopste da ne mogu da objasne sta se deslilo ali on je sad zdrav covjek (ko zna cije je grijehe na taj nacin uspio da okaje ali tu nesto ima)

Svestenik je kao i svi mi sasvim normalan covjek i isto tako moze da bude gresan, samo stvar je u tome da svestenici bolje i vise od nas u pojedinim stvarima znaju i cesce bi trebalo da imaju to na umu sta je koliki grijeh(jer ako ga cine veci su gresnici od nas koji ne znamo) a niko nije rekao da svestenik mora da zivi samo na kori hljeba i vode citav svoj zivot u siomastvu (cak ni oni u manastirima ne zive tako) jer je bozija volja bila da ne sjedi niko od nas skrstenih ruku, nego da se bori za svoj zivot i spasenje.Posebno mi je drago da pravoslavni svestenici smiju da se zene (to je jos jedno vec iskusenje:-))a licno ako bi jednom doslo do toga da budem popadija, potrudila bih se svim silama da imam svoj posao (jer mislim da nije lako biti samo popadija upravo zbog ljudi koji umeju samo da ogovaraju pa bice im jos veca muka ako i popadija donosi popu jos jednu platu :-))

I ogovaranje, osudjivanje bez zazora i milosti, praznovjerje u koje nas gura ocaj...sve su to grijesi..

Savjetujem da svi oni koji smatraju da njihov svestenik na bilo koji nacin grijesi licno sa tim svestenikom u cetiri oka porazgovaraju, to nije protiv Boga, mislim cak da je negdje odredjeni dio u Bibliji i na tu temu napisan.
umri prije smrti dok jos nije prekasno za to

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

i nakon dve godine zenam mu ostane trudna a doktori saopste da ne mogu da objasne sta se deslilo
Bitnoje da su popovi uspjeli objasniti :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

wunderkind

Ja poznjajem jednoga covjeka koji ima upravo preko 30 godina i vec je dugo ozenjen, saznao je prvo da ne moze da ima djece a odmah nakon toga isao na zracenja zbog strasnog oboljenja od raka, mislili su svi da je njegov zivot iza njega a onda je na savjet svog svestenika prisao crkvi i poceo nakon pjevanja u crkvi i da uci za svestenika...i nakon dve godine zenam mu ostane trudna a doktori saopste da ne mogu da objasne sta se deslilo ali on je sad zdrav covjek (ko zna cije je grijehe na taj nacin uspio da okaje ali tu nesto ima)


EVO JA CU KRATKO DA OBJASNIM :D PROMIJENIO SE POSTAR !!! :D (bas si wunderkind :D ti jos vjerujes u djeda mraza) :P

wunderkind

Posebno mi je drago da pravoslavni svestenici smiju da se zene (to je jos jedno vec iskusenje:-))a licno ako bi jednom doslo do toga da budem popadija,

OVO JOS JEDNOM DOKAZUJE DA SI ILOVCANKA !!!(cim sanjas da budes popadija) :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

KAMIKAZA wrote: sanjas da budes popadija) :lol:
Imaš zvanje i pare a ništa ne radiš :lol: 8)

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Sneza wrote:
Dok su u drugim crkvama postavili cjenovnike za sve obrede..a cijene variraju zavisno od toga da li je crkva u gradu ili u nekom selu :?
npr. vjenčanje u seoskim crkvama je 100KM a gradskoj zoni i do 4 puta više... skromnost :?
СНЕЖО, имам ја за тебе један предлог.... Ајде се ти лепо удај за свог дечка и дођи овде у граду у Цркви да направиш свадбу, па ћеш да видиш да ли је венчање четири пута скупље од 100 КМ колико је на селу, као што тврдиш.... Како ти можеш да знаш колико кошта Црквена такса за венчање ако се ниси никако удавала.... :wink: :lol: Дођи у удај се у Цркви у граду и провери то.... :lol: Ја ти кажем да је Црквена такса за венчање иста на целој прњаворској парохији исто као и за крштење.... А ти ако не верујеш, дођи и провери.... :wink:
ImageImage

Post Reply