Svetosavska omladinska zajednica Prnjavor

Budimo ljudi

Moderator: vrsta8472

Post Reply
User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Нема гдје нема мог кума. :D
Врста реци ми када се следећи пут иде на Острог?

П.С. Слике су прелијепе.
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Свака част на путописној репортажи. Прелијепи предјели старе Херцеговине и православних светиња. Жао ми је што, због породичних обавеза, немам времена за овај вид опуштања.
Ваш рад подржавам у потпуности. Ипак сам ја, какав такав, члан СОЗ-а. :lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Ja sam zadovoljna aktivnostina SOZ. Nadam se da će uspjeti da privuče što veći broj mladih religiji i da ih nauči hrišćanskom životu.
I imam jednu ideju za mlade. Ajde da se pokušamo organizovati i pomagati starim, iznemoglim i bolesnim.

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Ja imam neke poznanike i rođake u Njmečkoj i u drugim zemljama zapadne Evrope. Malo ću ispitati kako stvari stoje, koliko bi bili raspoloženi da pomognu. Dobro bi došla svaka vrsta pomoći, bar ja tako mislim.
Takođe bih apelovala na sve koji imaju sredstava ili neke poznanike koji bi mogli pomoći da se malo aktiviraju i zamole da nam pomognu. Mene srce boli kad vidim koliko je starih i bolesnih kojima nema ko da pomogne. A svi ćemo jednom ostariti ako Bog da, a ne daj Bože da budemo bolesni.
Zato se aktivirajmo. Ja se već danas bacam u akciju!
O fondovima ne znam baš puno ali spremna sam da pomognem koliko mogu.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Prelijepa zamisao i ideja ... Ako uspijete da pokrenete te akcije objavljujte preko foruma ima sigurno jos ljudi sto su zainteresovani pomoci na bilo koji nacin ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
SKORPIJA
Posts: 219
Joined: 10.04.2007. 20:54
Location: WÖRGL

Post by SKORPIJA »

svaka cast super je a slike su predivne .

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Врста, одакле је ова задња слика? Мислим гдје се налази ова црква?
Image

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Vrsta,hvala za ove predivne slike!!
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Veliki pozdrav za SOZ! Super ste svi,a posebno TOP!
Image

dijana64
Posts: 181
Joined: 25.06.2007. 14:20

Post by dijana64 »

Evo jedan divan članak koji sam sasvim slučajno našla na www.herbateka.com
Mislim da mu je mjesto baš ovdje

RAZGOVOR S BOGOM

Dakle, ti bi zelio da razgovaras sa mnom?" rece Bog.
"Ako imas vremena" rekoh.
Bog se nasmesi."Moje je vreme vecnost.

Sta si me htio pitati?"
"Sta te najvise iznenadjuje kod ljudi?"
Bog odgovori:
"Sto im je detinjstvo dosadno. Zure da odrastu, a potom bi zeleli ponovo biti deca.

Sto trose zdravlje da bi stekli novac, pa potom trose novac da bi vratili zdravlje.

Sto razmisljaju teskobno o buducnosti, zaboravljajuci sadasnjost. Na taj nacin ne zive ni u sadasnjosti ni u buducnosti.

Sto zive kao da nikada nece umreti, a onda umiru kao da nikada nisu ziveli."
Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tisini.
Tada upitah: "Kao roditelj, koje bi zivotne pouke zelio da tvoja deca nauce?"
Osmehujuci se, Bog odgovori:
"Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voleti.
Da nauce da nije najvrednije ono sto poseduju, nego ko su u svom zivotu.
Da nauce kako se nije dobro uporedjivati s drugima ...
Da nauce kako nije bogat onaj covek koji najvise ima, nego onaj kojem najmanje treba.
Da nauce kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice, a potom su potrebne godine da se izleci.
Da nauce oprastati.... tako da sami oprastaju.
Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nezno vole, ali to ne znaju izreci niti pokazati.
Da nauce, da se novcem moze kupiti sve. Osim srece i ljubavi.
Da nauce da dve osobe mogu promatrati istu stvar, a videti je razlicito.
Da nauce da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima ... a ipak ih voli.
Da nauce kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi oprastati.
Ljudi ce zaboraviti sto si rekao.
Ljudi ce zaboraviti sto si ucinio.
Ali nikada nece zaboraviti kakve si osecaje u njima pobudio."

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Uzivao sam citajuci ga,bravo Dijana!

:twisted:
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

STA RECI NEGO PREDIVNO; SVAKA VAM CAST; STO VISE OVAKVIH AKCIJA I OVAKVIH LJUDI TREBAMO U BUDUCNOSTI !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Завршена акција прикупљања помоћи

Укључујући се у хуманитарну акцију пружања помоћи Србима на Косову и Метохији,Светосавска омладинска заједница Прњавор, организовала је протеклих петнаест дана сакупљање хране, хигијенских артикала и школског прибора.

Око 2,5 тона хране јуче је отпремљено Црквеној општини Лазарево у Бањој Луци, која ће је прослиједити Србима на Космету.

- Задовољни смо што је акција услјела. Одазвали смо се позиву Црквене општине Лазарево и НВО "Избор је наш" и у кратком времену организовали акцију у којој је прикупљено брашна, воћа и поврћа, шећера, уље, средстава за хигијену, детерџента - рекала је Драгана Милановић в.д. секретара СОЗ Прњавор

Уз храну, дјеца из Основне школе "Никола Тесла" сакупили су новац који су послали с пуно љубави и разумијевања својим вршњацима на Космету.

Ово је друга организована акција на прикупљању и слању помоћи у храни за Србе на Космету на подручју које покрива Светосваска омладинска заједница Прњавор.

Одзив је био добар, а в.д. секретара Миланоовићка истакала је да ће се ова орзанизација и убудуће одазивати сваком позиву за прикупљање хуманитарне помоћи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pomoc koju smo sakupili za 15 dana.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Odlična akcija , ovog puta nisam direktno učestvovao ali sam preko djece u školi izdvojio nešto novca !Treba nastaviti sa ovom pomoći Srbima na Kosovu i eto dobre prilike da se kao narod ujedinimo a ne stvaramo podjele na ,,naše i njihove,, kako pojedinci pokušavaju predstaviti stvari ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Помоћ за породицу Бајић

Светосваска омладинска заједница по трећи пут ове године, посјетила је једенаесточлану породицу Бајић из Брезика.

Прије неколико мјесеци било смо у посјети најмногобројнијој породици на територији Прњаворске општине, гдје смо им обећaли да ћемо набавити фрижидер и једну краву. Како нисмо успјели да им купимо краву, покушали смо да испунимо наше половично обећање и поклонили смо им фрижидер који смо добили од породице Грабас из Прњавора. У читајући у медијима о тој породици контактирао нас је један наш суграђанин из Њемачке, који је одлучио да нам финансијски помогне како би смо тај исти фрижидер напунили храном. А породица Шикора исто из Прњавора, поклонила је два пакета гардеробе и школски прибор.

Бајићи су се и овог пута веома захвалили свим добрим људима који су им помогли у задње двије посјете, али и у овој посљедњој.

- Како породица Бајић нема воду у кући, покушат ћемо да им у следећој години уведемо воду кућу, зато овом приликом молим све људе добре воље, који су у могућности да нам помогну - ријечи су Његоша Грујића - члана Светосавске омладинске заједнице Прњавор.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Svaka Vam cast Vedrane.Ovo je tako lijepo vidjeti i procitati.Pozdrav za sve clanove SOZ-a!
Image

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Samo naprijed, nikad nazad

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Ovaj mali Bajic je u skoli povrijedio glavu. I savako previjanje placaju 20KM :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Нека покушају са наплатом школског осигурања. Знам да није много , али није ни за бацити. Мислим да се требају распитати у школи о томе.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Крсна слава СОЗ Прњавор

Јуче је, Светосавска омладинска заједница Прњавор је прославила по други пут своју крсну славу Обновљење храма Светог великомученика Георгија - Ђурђиц.

Свечаности су присуствовали чланови Светосавске омладинске заједнице Прњавора и њихови гости. Ове године смо славу прославили много скормније него предходне године и сваки члан СОЗ-а је код куће спремио нешто од хране донио у Клуб, тако да смо на тај начин направили славски ручак. Један од нама најдржаи гостију био је о. Младен Видовић бивши Секретар СОЗ Прњавор, који је први пут дошао нама у госте као свештеник од када је рукоположен.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Sve cestitke SOZ-u povodom krsne slave...Jako lijepo,nemam rijeci i samo tako nastavite.Za svaku pohvalu!
Image

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Sretna Slava...

Post by Ljubi69 »

... i najljepse cestitke clanovima SOZ-a!!! Svaka cast za angazovanost i pomoc nemocnim i kojima je pomoc najpotrebnija. Samo dalje tako!!! :-)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Clanak iz jucerasnjih Vecrnjih novosti.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ko ne zna gdje ce za Pravoslavnu NG, neka dodje u portu hrama Sv. Georgije. Che i ja kuvamo vino i caj. Tj Che kuva a ja radim za sankom :D

Vidimo se :arrow:

Bice muzika uzivo, toplo pecivo i naravno novogodisnja tombola. Sav prihod ide za kupovinu vjestackih tetiva Sinis Popovicu koji je nastradao od bombe u zanatskom centru.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply