K o n c e r t i

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: K O N C E R T I

Post by ananasmijana »

Pa ne sumnjam da jesu. Djedice praše odlično. Jedan od njih je susjed mojoj sestri i trebali su joj doci na koncert kad je imala doktorat, ali na zalost menađer im organizira svih 24 sata dnevno u zivotu i niije im usla u raspored.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

:mrgreen: Slobodno vrijeme je slobodno vrijeme ali ovde je kinta u pitanju pri tome mislim na menadžera ... njima lova više ne predstavlja problem i ideal u životu ! Bogatiji su od pojedinih naftaša iz Texasa !" :D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: K O N C E R T I

Post by regeman »

Ovaj jedan je bolovao od raka. Da ne bude kao sa Dzipsi Kingsima, da ne uvale neku dvojicu bradonja koji nemaju veze sa zz top . :D
Max, hoce biti kakvih svirki u skorije vrijeme?
Poz
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

Da ne bude kao sa Dzipsi Kingsima,
:lol: Ima po sjeveru Amerike drvosječa koliko ti je volja samo pitanje je da li znaju svirati kao ovi ... mada kod nas je sve moguće ! :D
hoce biti kakvih svirki u skorije vrijeme?
Ako bi sve bilo OK planirano je za 26.09. da se ponovo krene u redovnim terminima !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: K O N C E R T I

Post by regeman »

Je l ima sta za danas?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: K O N C E R T I

Post by ananasmijana »

3. 10. Rambo Amadeus u Zgu. Jedva cekam!!

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: K O N C E R T I

Post by zacaria »

Bend trenutno promoviše album 'Priče matorih pokvarenjaka', čiji izlazak je najavljen za novembar. Atheist Rap su već na turneji, a u Banja Luci su 17.10. kada će publici ponuditi više od dva sata svirke
a sutradan je moj rodjendan i piroga party u mene :)
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

My Head's In Mississippi

Sinoć je Beogradskom arenom odzvanjao bluz močvara oko Misisipija

Nenad Pejović

Mesto: Beogradska arena, Novi Beograd
Vreme: Nedelja, 18. oktobar 2009.


Tužna, pokisla nedelja sinoć je ponovo aktuelizovala agresivno nametanje dve ovdašnje najstandardnije fraze vezane za rokenrol. Jedna je da je on mrtav, a druga da na ovim prostorima nema publiku.

Kada ispred Arene vidite tapkaroše koji traže da kupe karte, i kada prilikom ulaska u nju zateknete prizor kakav se viđa na tipičnim omotima američkih arena - rok dinosaurusa - bezbroj glava u parteru i dupke popunjena sedišta na galeriji, neminovno se postavlja pitanje utemeljenja takvih stereotipa. Očogledno je da sa realnošću nisu povezani. Pa ni sa logičkim razmišljanjem.

Eventualna primedba da se muzika i pojava ZZ Top uklapa u arhetip balkanskog rokera, sada već prosedog i u izlizanim farmerkama, a za šta se može navesti tuce cover bendova u svakom većem gradu koji izvodi repertoar teksaških bradonja, ne objašnjava sve te hiljade muškaraca, žena i dece koji ne izgledaju tako, a bili su sinoć u Areni.

U 20:45 na sceni se pojavio beogradski power trio Texas Flood, sa adekvatnom dozom entuzijazma, iskoristivši najzvezdanije trenutke svoje dosadašnje karijere. Tokom pola sata energičnog nastupa, Texas Flood se samouvereno kretao kroz hard rok i bluz kanone, filujući na pravi način svoje pesme omažima Led Zeppelinu i Jimiju Hendrixu.

U petnaest do deset počinje nastup zvezda. Spisak pesama se u najvećoj meri oslanjao na očekivanu greatest hits ponudu, iz koje je izostala možda samo Blue Jean Blues. Miks klasika benda i nekolicine pesama sa poslednjih albuma pokazao se kao prava formula za ovaj netipično grandiozni bluz kabare sa dva sedobrada deda mraza kao voditeljima.

Ređaju se Got Me Under Pressure, Waiting For The Bus, Jesus Just Left Chicago... Gibbonsov glas je hrapav i promukao, na prvu loptu skoro kao Lemmyjev, na drugu otkriva mistiku močvara oko Misisipija. Njegovo savršeno upareno sporo plesanje sa Dusty Hillom, praćeno nepogrešivim ritmom Franka Bearda, i zvuk sveden samo na gitaru, bas, bubanj i vokale, osnovni su sastojci ZZ Top magije.

Ok, sa miksete su dodati sintisajzer efekti tokom izvođenja Legs, a na velikim ekranima iza benda su se sve vreme smenjivale animacije i motivi iz videografije ZZ Topa. Zvuk gitara koje Gibbons menja tokom nastupa, a lični utisak je da mu najbolje leže Gibsoni koje je koristio tokom završnog dela koncerta, je pun mase i ogroman toliko da bi mogao bilo šta da odsvira u bilo kojoj pesmi, a da to deluje spektakularno. Otuda i neke deonice ne zvuče "kao na ploči" - osim što se igra u solažama, teško da je neko u prvih par taktova savršene Waitin' for a Bus prepoznao ovaj klasik.

ZZ TOP

Bluz, muzika, umetnost, su u stalnom nastajanju, dok ikonografija benda, skrojena od ukusne lascivnosti sa kojom su sa ekrana stizali prizori američkog sna (dobre ribe, brza kola, radna etika i pivo posle njenog upražnjavanja), nepromenljiva već decenijama, ostavlja publici izbor da li će da se prepusti čistoj zabavi ili da zaroni glavu u Misisipi iz kojeg su ova tri tipa izvukla sve ono zlato kojim su optočeni njihovi instrumenti.

Izvođenje Hendrixove Foxy Lady na sredini koncerta je bilo očekivano priznanje utemeljenosti ZZ Top identiteta, da bi entuzijastično i profesionalno sviranje Gimme All Your Lovin, La Grange, Tush, Beer Drinkers & Hell Raisers polako privodilo kraju spektakl, sa mnoštvom podignutih ruku i svetala mobilnih telefona u publici.

Ukratko, opravdana očekivanja od najvećeg rok koncerta u Beogradu ove jeseni.


Image
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: K O N C E R T I

Post by regeman »

y Head's In Mississippi

Sinoć je Beogradskom arenom odzvanjao bluz močvara oko Misisipija[
ooo ala se ovi nasi novinari frljaju izrazima :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: K O N C E R T I

Post by Mr X »

ZZ Top gostovali u subotu vece ovdje u Ljubljani,a danas vidim bilbord od Cece da dolazi 28.novembra u Ljubljanu!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

X :arrow: stvar ukusa ali , po meni , je bitnija ,,mogućnost izbora,,
Unazad par godina nisi imao izbora , mogao si slušati samo Cecu a sve drugo je bačeno u drugi plan ! Ali evo danas možeš da biraš , pa ko voli neka izvoli !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: K O N C E R T I

Post by Mr X »

MAXIMUS wrote:X :arrow: stvar ukusa ali , po meni , je bitnija ,,mogućnost izbora,,
Unazad par godina nisi imao izbora , mogao si slušati samo Cecu a sve drugo je bačeno u drugi plan ! Ali evo danas možeš da biraš , pa ko voli neka izvoli !
Tačno tako MAX,pa ko voli nek izvoli!
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: K O N C E R T I

Post by ananasmijana »

Vjerujem da ce Ceca prodati vise ulaznica :smt078

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

Најпознатији немачки бенд, „Rammstein", наступиће у Београдској арени 20. марта 2010. године!

Бомбастично. Невероватно. Улива страхопоштовање. А понекад је само ... WOW! Ово су речи које обично изговоре фанови после сваког концерта групе Rammstein.

Када овај бенд настави своју европску турнеју 2010. коментари сигурно неће бити другачији, јер запањујући спектакл употпуњен пиротехничким ефектима представља синоним за сваки концерт бенда Rammstein!

Овај бенд, чија се музика често класификује као „Neue Deutsche Harte" - комбинација индастријал метала, вокала, синтисајзера и ритам машина - познат је по фантастичним живим наступима уз употребу фасцинантних пиротехничких средстава.

Група је основана 1994. у Берлину, а име је добила по градићу Рамштајн - Мизенбах у коме се 1988. године догодила несрећа на аеромитингу.
Након огромног успеха албума „Sehnsucht" из 1997, са којег су се издвојили велики хитови „Du hast" и „Engel", немачки рокери освојили су и америчко тржиште. Сјајан период у каријери „Rammstein" су заокружили 2001. албумом "Mutter" са кога се издвојио сингл "Feuer Freи", као и 2004. плочом „Reise, Reise", са које су хитови постали нумера „Amerika" и балада „Ohne dich". После албума „Rosenrot" из 2005, чланови бенда су одлучили да се мало одморе Бенд „Rammstein" чине Тил Линдерман, Рихард Круспе, Паул Ландерс, Оливер Ридл, Кристоф Шнајдер и Кристијан Лоренц, а шесторица Немаца одавно уживају култни статус, не само због сјајне музике већ и због чињенице да су постали невероватно популарни широм света иако певају на немачком језику.

Састав Rammstein објавио је недавно спот експлицитног садржаја за песму "Pussy" која најављује њихов нови албум, после четири године паузе. Спот је режирао шведски редитељ Jonas Åkerlund који је раније радио са извођачима као што су Metallica, Madonna и The Prodigy. Песма "Pussy" налази се на албуму под називом "Liebe Ist Für Alle Da" који је у продаји од 16. октобра. То је њихов шести студијски албум током 15-огодишње каријере.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: K O N C E R T I

Post by ananasmijana »

Bilo bi najbolje da im Let 3 svira kao predgrupa. Na kraju mogu napraviti i orgije na stageu. :D

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

Ne vidim niti jedan komentar koncerta SIMPLE MINDSa od pre neko veče !~?
A bilo mnogo prnjavorčana !!!

Image

Nije bilo loše ... za 30 kermi ( kod tapkaroša bilo po 20 a kasnije čak i po 10 ) dobiješ kao predjelo Balkan Ekspress , čorbica od Vlatka Stefanovskog & trio a glavno jelo prodinstani Simple Minds !
Vrijedilo je svake marke ! Naravno lijepo je napisano na reklami da naša vrla vlada finansira ove kulturne događaje u čemu ih podržavam sve dok mi ne lupe neku kaznu čisto da malo popune rupe u budžetu :lol:
Balkance smo gledali nedavno u Prnjavoru i to je to ... Vlatko ko Vlatko ... gledao sam ga par puta ... 1 - 2 -3 , 1 -2 -3 i Jovano Jovanke u fusion fazonu sa desetominutnim solažama ! Mnogo Vlatko , mnogo .... :wink: Ali neka te dođi nam opet !
A onda na scenu izlaze pomalo zaboravljeni Simple Minds i prvo što sam primjetio pored dobrog tona da je bina malena za taj bend i da bi se čovjek mnogo više kretao i kontaktirao sa publikom samo da ima mjesta ! Ovako , ostalo mu je da se šeta sa kraja na kraj i izviruje ispod zvučnika na publiku .
Ali nije samo njemu tjesna bina ... ozvučenje i rasvjeta jedva su stali i imam osjećaj da je bar još pola opreme ostalo u kamionima ! Očigledno su se spremali za mnogo veće hale i posjete .
Presjek karijere i par mega hitova su odsvirali ,publika ih je prepoznala i odreagovala ali propustili su par pjesama kao što je Hypnotised ! Ali sve u svemu prolazna ocjena !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: K O N C E R T I

Post by zacaria »

Emir Kusturica i "No Smoking Orchestra" 29. 11. o9.- dvorana Borik...
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

Slušam danas na BIG-u najava evropske turneje ERIC CLAPTON-a ... na proljeće kreće po evropskom kontinetnu i dolazi u Beograd !
Image
JEDVA ČEKAM ! :smt026 :smt023 :smt026
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Re: K O N C E R T I

Post by zacaria »

zovi ga da dodje u Dom
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

:arrow: ZACARIA :arrow:
Image


Slavni britanski gitarista Erik Klepton (Eric Clapton) nastupiće 9. juna 2010. u Beogradskoj areni koja je i organizator ovog koncerta. Klepton nastupa zajedno sa Stivom Vinvudom (Steve Winwood), starim prijateljem iz benda „Blind Faith“.

Obojica gitarista, i Klepton i Vinvud, imaju veoma ugledne karijere i brojne titule vezane za svoja imena. Njihovi muzički stilovi prvi put su se spojili 1969. godine u bendu „Blind Faith”, grupi koja je bila pionir u spajanju rok i bluz muzike i koja je postigla ogroman uspeh kako studijskim radom tako i nastupima uživo. Uprkos dobrim ocenama kritike i publike, grupa je kratko trajala i obuhvatila jedan album i turneju. Od tada su ova dvojica velikana ostali dobri prijatelji. Godine 2008. održali su svoj prvi koncert kao duo, u Medison Skver Gardenu, i to posle 40 godina od poslednjeg zajedničkog nastupa.

Klepton će na evropskoj turneji svirati svoje najveće hitove iz solo karijere, kao i numere koje je snimio s bendovima „Derek and The Dominos“ i „Blind Faith“.

Erik Patrik Klepton, rođen 1945. u engleskom gradiću Ripli, odavno je postao deo muzičke istorije - u skro svim rangiranjima biran je za jednog od najboljih gitarista svih vremena, a vlasnik je i neobičnog rekorda: jedini je muzičar koji je u rokenrol „Kuću slavnih“ primljen čak tri puta, kao solo izvođač i kao član grupa „The Yarbirds“ i „Cream“.


Karijeru je započeo kao sedamnaestogodišnjak u sastavu „The Roosters“, a krajem 1963. pridružio se grupi „The Yarbirds“. Ubrzo je postao jedan od najtalentovanijih mladih gitarista u Britaniji. Bend „The Yarbirds“ napušta 1965, odmah nakon objavljivanja hita „For Your Love“. Ubrzo se priključuje sastavu „Bluesbreakers“, ali ni ovde se nije dugo zadržao; u julu 1966. zajedno sa Džekom Brusom i Džindžerom Bejkerom osniva grupu „Cream“. U naredne dve godine bend je objavio tri albuma koji su prodati u više od 35 miliona primeraka, a veliki hitovi su bile numere „I Feel Free“, „Spoonful“, „Sunshine Of Your Love“, „Crossroads“... Sredinom 1968. grupa se raspada, a Klepton osniva bend „Blind Faith“, koji se takođe ubrzo rasformira. Nakon toga Klepton formira sastav „Derek and The Dominos“ koji 1970. objavljuje album „Layla and Other Assorted Love Songs“, koji je najavio megahit „Layla“. Godine 1974. objavljuje drugi solo album „461 Ocean Boulevard“ sa kojeg se izdvojila obrada velikog hita Boba Marlija „I Shot the Sheriff“, a u naredne tri decenije objavio je 18 albuma sa kojih su se izdvojili brojni hitovi kao što su „Wonderful Tonight“, „Cocaine“, „Tears In Heaven“...

Ulaznice uskoro u prodaji.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
arso
Posts: 18
Joined: 22.03.2009. 23:27

Re: K O N C E R T I

Post by arso »

Metallica u maju 2010. u Zagrebu

Popularni metalci skupljeni pod zajedničkim imenom Metallica nastupit će 16. maja 2010. godine na zagrebačkom Hipodromu. Mjesta za ovaj spektakl su ograničena, tako da će u prodaju biti pušteno samo 20.000 ulaznica. Metallica će u Zagrebu zasvirati i svoje najveće hitove, te su obećali minimalno 2 sata vrhunske svirke, a iz L.A.-a će sa sobom dovesti i dvije predgrupe koje su za sada iznenađenje.Bend svoju svjetsku turneju "World Magnetic Tour - 2010" započinje u januaru slijedeće godine koncertima u Latinskoj Americi.

Ulaznice su u prodaji od 18. 12. 2009. godine.
Cijene su sljedeće:
Fan Pit 360 kuna (3 000 mjesta)
Stajanje300 kuna (16 500 mjesta)
Tribine 450 kuna (500 mjesta)

:)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: K O N C E R T I

Post by MAXIMUS »

Jel neko gledao Psihomodopop u DFK BL_ ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Dani_SLO
Posts: 47
Joined: 14.10.2008. 19:17
Location: Celje-Prnjavor

Re: K O N C E R T I

Post by Dani_SLO »

ej narode ko gostuje ove godine na trgu za uskrs???
pozdrav ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
bolje je izgubiti trenutak u zivotu,
nego zivot u trenutku
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: K O N C E R T I

Post by vrsta8472 »

Здравко Чолић
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Dani_SLO
Posts: 47
Joined: 14.10.2008. 19:17
Location: Celje-Prnjavor

Re: K O N C E R T I

Post by Dani_SLO »

vrsta8472 wrote:Здравко Чолић
hvala majstore ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
bolje je izgubiti trenutak u zivotu,
nego zivot u trenutku
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Post Reply