EUROSONG

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

Post Reply
transformers
Posts: 2
Joined: 23.05.2006. 10:28
Contact:

EUROSONG

Post by transformers »

Vaše impresije...mišljenje

Gost

Post by Gost »

Ma ljudi, ovi pobednici Eurosonga kao da su previše gledali crtane filmove i Nindža kornjače.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JA SAM ODUSEVLJEN IZBOROM STVARNO SU SUPERRRRRRRRRRRRRRRRR RUZNI :smt005 JA JOS NE MOGU MIRNO DA SPAVAM TREBAM NEKU BABU DA MI SALIJE STRAVE !!!!:lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

transformers
Posts: 2
Joined: 23.05.2006. 10:28
Contact:

Post by transformers »

Ma Fincima treba čestitati na hrabrosti...poslali su nešto što nema veze s Eurosongom i vrlo je originalno. Mene je više začudila Rusija. Pjesma im je bezze onaj lik je "pederast" isto ko iz romana Alan Ford. Scenski nastup užasan. i Imaju obraza buniti se a zna se da su pobjedili zahvaljujući zemljama koje su godinama bile pod "ruskom čizmom" i čijih većina stanovnika misli da je Staljin još uvijek živ...ljudi se prepali. Moj favorit je osim BiH bila Švedska koja je po meni najprofesionalnija..nije loša ni Ukrajina ali im ona pjevačica podsjeća na "tetu što pleše oko štange"

Milan
Posts: 8
Joined: 23.05.2006. 16:31

xexe

Post by Milan »

Kako za fince kazu: "oni narkomani"?
Izgleda da narkomani najbolje pjevaju??? xaxaxa
:D
Ove informacije će biti vidljive

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

OD SADA SE EUROSONG ZOVE- EUROZOMB :smt033 :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

Najbolju pjesmu je po mom mišljenju imala BiH....mada nije loša ni hrvatska "štikla"....



E A ONA MAKEDONKA ELENA JE COVECE RIBA I PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BOMBA OD ZENE....

User avatar
BURZUM
Posts: 1361
Joined: 21.12.2005. 05:01
Location: Dolina gladi.....

Post by BURZUM »

STRASNE..su pjesme..finska je ok,al rusija :roll:
Bugarska je bolja cak od rusije po meni,al ajd ,sta je tu je!
Lordi :evil:

Milan
Posts: 8
Joined: 23.05.2006. 16:31

xe

Post by Milan »

jasta, lordi! :twisted:
Ove informacije će biti vidljive

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Vratili smo rok na "Evroviziju"

Image

Od pobjede na 51. takmičenju za pjesmu "Evrovizije", koja je održana 20. maja u Atini, monster gotik bend "Lordi" su za nekoliko dana stekli nepovratnu svjetsku popularnost pjesmom "Hard Rock Hallelujah".

Naravno, nisu sve evropske države oduševljene činjenicom da je jedan hard rock bend pobijedio na pop festivalu za kojeg poslije pobjede grupe ABBA 1974. godine vrijedi za manifestaciju lakih nota, tako da su "Lordi" ni krivi ni dužni prozvani satanistima i sramotom za EU.

O prvoj pobjedi Finske, kao i prvoj pobjedi rok muzike na "Evroviziji", ekskluzivno za "Nezavisne" pričao je strašni Mr. Lordi, frontmen i osnivač benda.

NN: Niko nije slutio da ćete vi pobijediti, iako ste mnogima bili favoriti. Da li je to dokaz da je Evropa zažmirila na predrasude?

Mr. LORDI: Uvrnuto! Totalno čudno! Mi smo znali, odnosno vjerovali da ćemo biti u prvih pet, ali da nam niko neće dozvoliti 12 poena. Potcijenili smo evropski narod. Bilo je vrijeme da neko obrati pažnju na kvalitet, a ne samo na nacionalne dijelove već viđenih pjesama, kao i glasanje "komšija komšiji" - što nije ni ovaj put propušteno, ali ne u mjeri od prethodnih godina.

Pozitivno smo iznenađeni glasanjem država koje važe kao zatvorene, dok su nas neke potpuno razočarale, posebno predrasudama o fizičkom izgledu (mi smo ispod normalni ljudi - da naglasim), ali j... ih, mi smo pobijedili. Vratili smo zabavu u rok, a rok nazad na "Evroviziju"! Aleluja!

NN: Kažu da ste satanisti - još jedna od provokacija u posljednjih nekoliko dana, te da je ovo takođe pobjeda đavola?

Mr. LORDI: Ne, nemam ništa sa đavolom i ići ću u raj. Apelujem na ljude cijele Evrope da shvate da nemamo ništa sa satanizmom, da smo u novom milenijumu kad bi trebalo da se ide dalje s otvorenošću prema novom, kao i poštovanjem starog. Uostalom, mi imamo pjesmu "Devil is a loser", i to mnogo govori, zar ne?!

NN: Otkud vam uopšte ideja da dođete na "Evroviziju"? Šta ste mislili, s obzirom da su prethodnih godina prva mjesta odnosile pjesme poput Ruslanine "Wild dance" i Elenine "No 1"?

Mr. LORDI: Pa ne bih baš da govorim o ovoj drugoj pjesmi s obzirom da smo u Grčkoj (smijeh), ali ta smeća su počela sa Turskom. Ma šta ja pričam...

Meni možda ne bi ni palo na pamet prijavljivati se za "Evroviziju", ali kada su me nazvali sa naše državne mreže i zamolili da dođem jer imaju neki prijedlog - pristao sam jer mi se činilo savršenim da ostatak Evrope čuje za nas, što smo i opravdali više od očekivanja. "Evrovizija" nije samo skakanje po bini, ključ svega je raznolikost i uvođenje nečeg novog u već 50 godina ustaljenu manifestaciju.

NN: Svi su jako zainteresovani kako izgledate ispod maski? Kako ste prolazili kroz Olimpijski centar kada ste bez njih?

Mr. LORDI: Imali smo po dvije akreditacije. Naravno, na akreditaciji na kojoj sam Tomi nije pisalo izvođač, nego... (smijeh) vaš kolega, pa sam ujedno i otkrio kako se ljudi ponašaju prema vama, nažalost. A nisam siguran da ću ikad pristati da nas neko vidi bez maski. Možda, ali onda ništa neće biti isto.

NN: Otkud ideja za maske? Da li su u pitanju "Kiss" ili "Twisted Sister", na kojima se opet mogao pretpostaviti izgled?

Mr. LORDI: Ja sam imao ideje za maske kada sam počeo kao one man band 1992. godine, a onda sam skupljao ljude za bend "Lordi" naredne dvije godine. To je ukratko to. Nas definitivno opravdava ljubav prema horor filmovima poput "Evil Dead", "Nightmare On Elm Street", a ono što su pričali o nama da nas se ljudi i djeca boje, to je naravno suprotno od prave istine... Nas djeca doživljavaju kao action junake, s kakvim igračkama se i igraju tako da nam prilaze kao idolima. Iako roditelji te iste djece znaju da smo ispod maski normalni ljudi koji svaki dan u pamučnim majicama i jeansu šetaju psa, oni se ne ponašaju tako, a djeca s druge strane ne žele razbiti iluziju čudovišta.

Što se tiče "Kiss", mi smo njihovi fanovi, a uvjeren sam da su baš "Kiss" fanovi širom Evrope i glasali za nas da pobijedimo. Hvala ovom prilikom i onima iz BiH.

NN: Koliko niste skidali maske?

Mr. LORDI: Duuuugo (smijeh).
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

sta je ovo Marija Servifovic ide na Evroviziju???jesu li oni normalni??Lezbeljka da nas predstavlja u Evropi :shock: strava i uzas

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Da se moglo kako kombinovati faca Tanje Savic,glas Marije Serifovic,stas Ane Nikolic eeeeeeeee to bi bio predstavnik,vako....guravo...Ali zikica nije losa.
Kako se zavrsi sa frkom oko sms glasanja?

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Pjesma onaaaako, sve je to od 'Laneta' isto ... nije lose, ali moglo je mnogo bolje!
A ona :roll: jeste slatka, ali je daleko od dobroga...
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

bosanska je bolja nasa marija je odlicna i cura i pjevac

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Warlock wrote:bosanska je bolja nasa marija je odlicna i cura i pjevac

Samo ima neku smorenu facu.U sustini je ok pravo gradsko djete.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

da ali bolja od serifove...svakako kolega..a mlada jos....mmmmmmmmmm :lol: :lol: :lol:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

pridruzujem se zeljama :!: 8) :evil:

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote:JA SAM ODUSEVLJEN IZBOROM STVARNO SU SUPERRRRRRRRRRRRRRRRR RUZNI :smt005 JA JOS NE MOGU MIRNO DA SPAVAM TREBAM NEKU BABU DA MI SALIJE STRAVE !!!!:lol: :wink:
Idi kod babe JEKE :D :D :D
Image

User avatar
zazi
Posts: 423
Joined: 02.01.2006. 20:09

Post by zazi »

ako nekoga interesuje moze slusati sve pesme koje ce se takmiciti ove godine

:arrow: http://www.eurovision-fr.net/histoire/histoire07.php

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Rodila majka sina i odsjekla jaja,
pa sada se zove Serifovic Maja.......

User avatar
Terminator
Posts: 76
Joined: 06.04.2007. 21:41

Post by Terminator »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o svaka cast seljoce :lol: :lol: :lol:
Duvaj te ga!!!! :D

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Terminator wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o svaka cast seljoce :lol: :lol: :lol:
cika Vuk na djelu "pisi kako pricas"

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kundacarka mara wrote:
Terminator wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o svaka cast seljoce :lol: :lol: :lol:
cika Vuk na djelu "pisi kako pricas"

:smt005

JE*IGA NAZIVAS SVE SELJACIMA;BAUSTELCIMA::::
A TI NEZNAS NI DA PISES
MORA DA SI TI JEDAN VELIKI SELJOCE :D :D :lol: :lol: ILI SELJAK
KUNDACARKO POZ:ZA TEBE
Image

User avatar
Terminator
Posts: 76
Joined: 06.04.2007. 21:41

Post by Terminator »

salcn wrote:
Kundacarka mara wrote:
Terminator wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o svaka cast seljoce :lol: :lol: :lol:
cika Vuk na djelu "pisi kako pricas"

:smt005

JE*IGA NAZIVAS SVE SELJACIMA;BAUSTELCIMA::::
A TI NEZNAS NI DA PISES
MORA DA SI TI JEDAN VELIKI SELJOCE :D :D :lol: :lol: ILI SELJAK
KUNDACARKO POZ:ZA TEBE
hahhahaahhaa salcn seljok si ti ja nijesam!!!hahhahhaha :smt023 :smt023
Duvaj te ga!!!! :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Kundacarka mara wrote:
Terminator wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o svaka cast seljoce :lol: :lol: :lol:
cika Vuk na djelu "pisi kako pricas"
sumnjam da je ovome fond rijeci veci od 100
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply