EUROSONG

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: EUROSONG

Post by Crna »

Objavljeni glasovi žirija u finalu Eurosonga

Autor: Ajdin Mehić, 19. svibnja 2009, 21:25


Eurovision.tv je objavila rezultate žirija u finalu ovogodišnjeg Eurosonga. Alexander Rybak je bio favorit 210 članova žirija diljem Europe.
1. Norveška – 312
2. Island – 260
3. Ujedinjeno Kraljevstvo – 223
4. Francuska – 164
5. Estonija – 124
6. Danska – 120
7. Turska – 114
8. Azerbajdžan – 112
9. Izrael – 107
10. Grčka – 93
10. Moldova – 93
12. Bosna i Hercegovina – 90
13. Malta – 87
14. Njemačka – 73
15. Armenija – 71
16. Ukrajina – 68
17. Rusija – 67
18. Portugal – 64
19. Hrvatska – 58
20. Litva – 31
20. Rumunjska – 31
22. Švedska – 27
23. Albanija – 26
24. Finska – 12
25. Španjolska – 9

“Vjerujemo kako smo u pravo vrijeme doveli žiri natrag na Eurosong. Fantastično je vidjeti da su i žiri i televoting za svog favorita imali Norvešku. Neke zemlje su završile na boljem mjestu zbog glasova žirija, neke zbog televotinga. Uvođenje žirija je donijelo neizvjesnost u glasovanju, iako je gotovo otpočetka glasovanja bilo poprilično jasno da sljedeće godine idemo u Oslo” – izjavio je Svante Stockselius
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: EUROSONG

Post by regeman »

seljak iz skakavaca wrote:Kriticari...

Vecinom se radi o tipovima koji nista u zivotu nisu postigli,

O tome ko je poceo mijesati etno i pop, stvarno nemam sta reci, jer neznam, nisam upucen.. U svakom slucaju, stvar je ima odlicnu prodju, tj imala je..
Dozivljela je vec svoj period, svoj vrhunac i mislim da taj trend polako izumire, jer je vec istrosen..
Kao i obicno, sve sto naglo nastane, ima svoj rok trajanja, pa tako i to.

Pomenuti muzicar se vec ´otarasio´ takvih prizvuka, i to jos na svom poslednjem albumu iz ´daleke´ 2005 godine. Tacnije, koristio se, ali u manjim kolicinama.. Uskoro izlazi novi album, pa cemo vidjeti doklen se stiglo. :D
Jedes ****** k'o baba ratluk. Postoje ljudi koji se 25, 30g bave etno muzikom i etno naslijedjem. Nisam ja, a ni ti nikakav muzicki istoricar pa da znam sve navedene definicije etno muzike ali bez kriticara moze svako da razlikuje ZJ i ljude koji su u toj brasni dugo i koji imaju malenu ali stalnu publiku i koji su kao takvi svirali po medjunarodnim festivalima.
I onda dodje ZJ jer mu se digla patka da radi takvu vrstu muzike i uvodi nekakav etno pop. Kakvu on ima istoriju izvodjenja etno muzike? Osim te lane moje i guranja slicnih po beovizijama. A uzeo je sebi za pravo da bude prevodnik tog talasa :lol: Istroseno je jer ne vrijedi. Digao je malo prasinu, uzeo kesh i vratio se svojim sentisima za mame i djevojcice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

I onda dodje ZJ jer mu se digla patka da radi takvu vrstu muzike i uvodi nekakav etno pop
Cini mi se, da odkad postoji muzika, tj jasne razlike u zanrovima, da je uvjek bilo nekakvih mijesanja, primjesa!
Uvodjenje.. Haha, ok, nista.
Kakvu on ima istoriju izvodjenja etno muzike?
Istoriju? Zar mora biti etno muzicar, da bi sebi dozvolio malo tih prizvuka.. Sloboda mastanja, eksperimenata, ne ogranicava nikoga da nesto pokusa, e sad, ako to prodje kod publike- uspjeo je, a ako ne...
Osim te lane moje i guranja slicnih po beovizijama. A uzeo je sebi za pravo da bude prevodnik tog talasa
Znaci, ipak se radi o par pjesama, a ne o kompletnoj kolekciji.. I, dobro si rekao ´Beovizija´- cilj Evrovizija, sto znaci da je to radio namjenski, a vec sam objasnio zasto.
Predvodnik? :-) Nisam za to cuo...
Digao je malo prasinu, uzeo kesh i vratio se svojim sentisima za mame i djevojcice.
I ovo sam vec spominjao.. Cista komericijala, koja je jako bitna za sam pocetak karijere, i bez nje se ne moze daleko dogurati!
Prvo stvoriti ime, pa onda udarati za dusu.

P.S.
Meni je bezsmisleno da se toliko osporava bilo ciji uspjeh, pa kako god je ostvaren.. Vjecita boljka balkanosa!
Po tvome, trebali bi lincovati i G. Bregovica, jer je sebi dao za pravo da mijesa r´n´r i Folk melos, a zahvaljujuci tome je postigao ono sta je postigao (uglavnom)..
I, kazi, kakvu on ima istoriju Folk muzicara? :lol: Ma, sram ga bilo.
Pokvario je narodni melos svojim eksperimentima, napravio nekakve smjese pa tjerao citavu Yugu da to slusa.. Treba ga u ´aps! :lol: :roll:
-Ni ja ne volim Lepu Brenu, ni kao pojavu a ni kao ´muzicara´, ali mi ipak ne pada na pamet da osporavam njen uspjeh!
Cilj opravdava sredstvo!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: EUROSONG

Post by regeman »

Cini mi se, da odkad postoji muzika, tj jasne razlike u zanrovima, da je uvjek bilo nekakvih mijesanja, primjesa!
Uvodjenje.. Haha, ok, nista.
Naravno da je bilo i bice, samo uglavnom cujem muzicare koji se 20g, kao npr neko u dzez muzici, bave odredjenim zanrom muzike pa onda odluce da eksperimentisu. I za divno cudo to ispadne dobar eksperiment.
toriju? Zar mora biti etno muzicar, da bi sebi dozvolio malo tih prizvuka.. Sloboda mastanja, eksperimenata, ne ogranicava nikoga da nesto pokusa, e sad, ako to prodje kod publike- uspjeo je, a ako ne...
Mislim da uposte ne kapiras na sta ciljam. Evrovizija je zamisljenja kao smotra kultura i valjda prikazivanje naslijedja istog svih zemalja, i onda ako vec saljes nekog, salji nekog ko je dokazan u tome i ko ce svoju zemlju i njeno naslijedje predstavljati profesionalno a ne ekspreimentalno, a ne neko ko je godinu dana pjevao popic i densic pa onda odlucio malo muzicara da glumi.
Ja znam da je evrovizija kic manje vise pa je s vremena na vrijeme pomalo odgledam, ali ovaj dio balkana ima sta od muzike da ponudi i na takvoj smotri.
Znaci, ipak se radi o par pjesama, a ne o kompletnoj kolekcij
Ja pricam o pojedinim djelima ZJ vezanim za evro i beoviziju ne o liku i djelu istog. Sto se tice uvodjenja isti je sa svojom bivsom prosto okupirao beoviziju sa svojim eksperimentima.

Kakav god Bregovic salabajzer bio ipak j jos uvijek daleko od ZJ. A jaka stvar pomijesati rnr i folh, eto sad imas plejadu ovih grandovaca idola i dj krmaka koji lice na blijede kopije istog. nema sta, izuzetan doprinos muzici.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: EUROSONG

Post by Crna »

[quote="regeman"][quote] Evrovizija je zamisljenja kao smotra kultura i valjda prikazivanje naslijedja istog svih zemalja, i onda ako vec saljes nekog, salji nekog ko je dokazan u tome i ko ce svoju zemlju i njeno naslijedje predstavljati profesionalno a ne ekspreimentalno, a ne neko ko je godinu dana pjevao popic i densic pa onda odlucio malo muzicara da glumi.[quote="regeman"][quote]

Potpisujem !!! U tome i jeste stvar.. i meni je ove godine bas zbog toga zasmetao odabir predstavnika Srbije..niko ne osporava ni uspijeh ni kvalitet ZJ u pojedinim segmentima njegovog bavljenja muzikom ali mislim da bi bar on, covjek koji je vec ucestvovao na evroviziji i koji se toliko dugo bavi tim poslom trebao da zna sta se vec u Evropi trazi...jer i ti kriterijumi su, na moju radost, vec polagano poceli da se mijenjaju...Recimo, ne pamtim da je ikada neka pjesma bila toliko obozavana i prije i za vrijeme evrovizije kao ova sad iz Norveske..ali zasto? Zato sto dokazuje koliko ljepote ima u jednostavnosti.... za pobjedu nisu potrebni mišići i „razdrljena“ košulja...jer nije potreban scenski nastup u kojem će plesači skakati uz vatromet– potrebno je ono što je zapravo teže naći od svega navedenog, a to je – izvrsna pjesma... A uz nju, i izvođač koji će je izvesti na način da ćete osjetiti sve one emocije koje vam želi prenijeti. Kada gledate Alexandrov nastup, imate utisak da će svaki tren uletjeti u vaš dnevni boravak s violinom. To je ono zbog čega je bio tako sličan, a opet toliko drugačiji od ostalih.
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

Evrovizija je zamisljenja kao smotra kultura i valjda prikazivanje naslijedja istog svih zemalja
Kazi mi sada zakljucak ovog svega...
Sta onda treba da posaljemo? Sta je bitan dio nase kulture/kulturnog nasledja, kako da se predstavimo?

Dakle, pop muzika ili dance? :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: EUROSONG

Post by regeman »

Ne izvrci moje rijeci. To kako je zamisljeno a u sta se pretvorilo nije moja krivica. :D
ako vec saljemo etno ajde najbolje da posaljemo, a ne mix i popa i roka i densa i etna.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

,,Zanimljiv,, izbor pjesme za Evroviziju ove godine !

U Srbiji se takmičile tri pjesme od jednog kompozitora ( Bregovića ) tekstove potpisuje Marina Tucaković ( kao da nije dovoljno učinila na poboljšanju šunda i kiča na Balkanu ) u žiriju je ( pazi čuda :shock: ) Bregović i on odlučuje koja je njegova pjesma najbolja !?!?
Feminem u Hrvatskoj ( nit smrde nit mirišu ) prošle Doru i ne mogu da se ne sjetim da su prije pola decenije predstavljale BIH na istom ,,festivalu,,
Pa dobro ,,susedi,, ako vam već trebaju uvozni mogli ste kupiti kakvo svjetsko ime a ne ove dokazane nižerazredne manekenke !?

A BIH !?
Bosnu i Hercegovinu će predstavljati Vukašin Brajić sa pjesmom "Munja i grom" autora Dine Šarana.
BIH k*o BIH !!! Pošto su napokon skontali da se ne mogu birati pjevači po nacionalnom ključu i po ugledu na naše cjenjeno predsjedništvo ove godine su odlučili da unaprjede ,,demokratske tekovine,, i dosjetili se da pjesmu napiše Dino a opjeva je Vukašin .

Sve u svemu ,,na istoku ništa novo,,


http://www.youtube.com/watch?v=YCusc-pm-tY&NR=1
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: EUROSONG

Post by vrsta8472 »

Njemačka pobjednik za Pjesmu Evrovizije



Predstavnica Njemačke na "Pjesmi Evrovizije 2010" Lena Mejer Landrut pobjednica je takmičenja koje je održano u "Telenor Areni" u Oslu. Predstavnik BiH Vukašin Brajić osvojio je 17 mjesto dok je pretstavnik Srbije Milan Stanković, završio je na 13. mjestu.
Njemačka pobjednik za Pjesmu Evrovizije

Na 55. takmičenju za "Pesmu Evrovizije" muzičari, predstavnici 25 zemalja, došli su u "Telenor Arenu" pred 18.000 gledalaca hodajući po ružičastom tepihu, praćeni slavnim ličnostima i političarima. Finalno veče otvorio je prošlogodišnji pobednik Aleksandar Ribak, a žiri je odlučio da prva prva nastupi 17-godišnja Safura iz Azerbejdžana, ubedljivi favorit na kladionicama.

Posle Azerbajdžana na pozornicu se popeo Španac Daniel Diges a pesmu "Algo pequeñito" otpjevao je dva puta, pošto je "slavni" Jimmy Jump, popularni Katalonac koji često prekida veće događaje, utrčao na binu, zbog čega je Španac svoju pjesmu morao da izvede u repesažu.

Atmosferu u Oslu čini se da su najviše zagrejali predstavnici Grčke, Giorgos Alkaios & Friends, pesmom "Opa". Najneobičniji izvođači večeras verovatno su bili Turci, grupa maNga pesmom "We Could Be the Same".

Baš onako kako su kladionice i predvidele, pobjedu na ovogodišnjem "Eurosongu" sa 246 bodova odnjela je mlada (19 godina) Njemica Lena pesmom "Satellite".

"Ovo nije stvarno. Još ne mogu da verujem, presrećna sam i nisam vjerovala da ćemo uspjeti", izjavila je vidno uzbuđena pobednica. I pre "Pjesme Evrovizije" pjesma "Satelit" dostigla je trostruki zlatni tiraž u Njemačkoj, a njen debi album "My cassette player" prva mjesta na top listama.

Drugo mjesto osvojila je Turska, sljede Rumunija, Danska i Azerbejdžan.

Pored Srbije i Milana Stankovića koji su našli na 13. mjestu sa 72 glasa, bosanskohercegovački predstavnik Vukašin Brajić osvojio je 17. poziciju, ostali ex-YU takmičari nisu izborili plasman u finale.

U finalnoj noći redom su nastupali: Azerbejdžan, Španija, Norveška, Moldavija, Kipar, Bosna i Hercegovina, Belgija, Srbija, Belorusija, Irska, Grčka, Velika Britanija, Gruzija, Turska, Albanija, Island, Ukrajina, Francuska, Rumunija, Rusija, Jermenija, Nemačka, Portugal, Izrael i Danska.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

Prati li iko ovaj jad i cemer od Euro songa ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Hirurg »

sta tu ima da se prati? prao je jad....cemer...i ostalo

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Franz »

Iz godine u godinu sve ostrija konkurencija za poslednje mjesto.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

A pjesme toliko bezlicne ...

FRANZ hoces li glasati za nekog sa Balkana ti imas mogucnost :lol:

Tvoj favorit ako nista zbog gramofona !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Franz »

Corava posla moj ti Max. :smt004
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Franz »

Odslusao sam srpsku pjesmu...iznenadila me jer ne smatram je smecem. Jos neke sam pokusao poslusati, u startu ih prekinem.

BTW. Azerbejdzan, jel' to Evropa?
Its too late to change events
Its time to face the consequence


User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

Franz wrote:Odslusao sam srpsku pjesmu...iznenadila me jer ne smatram je smecem.

Komponovala je jedna od sestara Kovac i osjeti se njen stil ! Nije u mom fazonu ali ima kvalitet i vlastiti prepoznatljiv zvuk .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: EUROSONG

Post by Vucijak »

Odgledao jednosatni pregled evrovizije na australskoj tv, pjesme uzas a za pobjednika je svaki komentar suvisan.
Dino se obukao kao neki pedercic a njegov engleski je vise nego komican. Sve u svemu parada kica i lose muzike !
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

Pjesma Rusije za Evrosong



:smt003
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: EUROSONG

Post by Opti Myst »

Kraljice!
Joj znam da nije mjesto, al moram okačiti nešto što sam upravo dobio linAk:

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Predstavnik Crne Gore:

Post by Opti Myst »

A evo i MEGA CARA!!!

:smt023
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

Gledam ga juče na CG tv anegdote sa snimanja spota ... kaže reditelj da je magare toliko istrenirani bilo da čim vidi ramba odma spušta glavu :smt005
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Franz »

MAXIMUS wrote:Pjesma Rusije za Evrosong



:smt003
Hoce li biti zive sve do takmicenja? :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Rambo se vraća kući

Post by MAXIMUS »

Crnogorski predstavnik nije uspeo da se plasira u finale izbora za Pesmu Evrovizije

Muzička smotra u „kristalnoj avetinji“!
Završeno je prvo polufinale 57. izbora za Pesmu Evrovizije. U finale, koje će se održati 26. maja, plasirali su se Rumunija, Moldavija, Island, Mađarska, Danska, Albanija, Kipar, Grčka, Rusija i Irska.
Najveću euforiju, kako se i očekivalo, izazvale se predstavnice Rusije Buranovske babuške, čiji je izlazak na scenu ispraćen višeminutnim ovacijama, a najveće iznenađenje izazvao je prolazak Mađara u finale. Za crnogorskog predstavnika Ramba takmičenje je završeno jer nije uspeo da uđe u finale, nego će morati na magarca, pa doma.
Finalistima koji su sinoć osvojili najviše glasova publike i stručnog žirija pridružiće se 24. maja, posle druge polufinalne večeri, još deset finalista, kao i velika evrovizijska petorka: Italija, Nemačka, Francuska, Velika Britanija, Španija i ovogodišnji domaćin Azerbejdžan. U četvrtak će nastupiti i srpski predstavnik Željko Joksimović.

Iako su organizatori objavili da su karte rasprodate, dvorana je bila avetinjski prazna, ukoliko se izuzmu prvi redovi u parteru i tribinama tik do glamuroznog stejdža. Time su potkrepljene glasine da je ulaznice otkupila vlada Azerbejdžana i podelila ih svojim službenicima, koji nisu došli.

http://www.kurir-info.rs/rambo-se-vraca ... nak-240146
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply