EUROSONG

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: EUROSONG

Post by Kruskica »

Poslije druge polufinalne veceri Evrovizije,koju sam odgledala maloprije,shvatila sam da Evropa stvarno ali stvarno,stvarno,stvarno pojma nema o muzici.....Ako djevojka koja je predstavljala Poljsku nije zasluzila prolaz u finale,onda zaista ne znam ima li iko da je to zasluzio....Ima fenomenalan glas,predivno je otpjevala pjesmu....nemam rijeci,stvarno...
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Re: EUROSONG

Post by Krajo »

Zar jos neko gleda Eurosong?!
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: EUROSONG

Post by MAXIMUS »

Odavno kvalitetniji nije bio Eurosong ... vraćaju se korjenima postojanja , Evropski moderni pop a ne nekakvi tehno show cirkus pokušaji !
Nije moj stil ali ovaj festival je te prirode pa ko voli nek izvoli !
A što se tiče glasanja i ispadanja ... već je bilo dosta komentara i jasno je da organizatorima glavni kriterijum sms koji kosta nešto novca i kompletna dobit ... a onda sve ostalo !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: EUROSONG

Post by Njegovan »

За мене једна од најгорих Евровизија. :?
Image

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Re: EUROSONG

Post by Darius »

MAXIMUS wrote:Odavno kvalitetniji nije bio Eurosong ... vraćaju se korjenima postojanja , Evropski moderni pop a ne nekakvi tehno show cirkus pokušaji !
Nije moj stil ali ovaj festival je te prirode pa ko voli nek izvoli !
A što se tiče glasanja i ispadanja ... već je bilo dosta komentara i jasno je da organizatorima glavni kriterijum sms koji kosta nešto novca i kompletna dobit ... a onda sve ostalo !
Zasluzena pobjeda Norveske :)

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: EUROSONG

Post by Dzukela »

Njegovan wrote:За мене једна од најгорих Евровизија. :?
Prijavi se na godinu pa zapjevaj svoje cocanske 1. mesto ti je zagarantovano :D

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Liquari »

ja nisam ni gledao :)
Take me home united road!

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: EUROSONG

Post by Crna »

Veoma sam zadovoljna ovogodisnjim eurosongom, Norveska je defitivno zasluzila pobijedu..pjesma je osvojila publiku sirom evrope a o tome govori skor od preko 300 poena koji ce malo ko da ponovi.. Rybak je decko koji je svojom simpaticnoscu i skromnoscu unio dusu u pjesmu..za mene je njegov nastup bio najopusteniji i meni licno se zaista najvise svidio jer nacin na koji je izveo je svaku njegovu ispjevanu rijec i pricu koju je kroz pjesmu ispricao pretocio u sliku...Malo mi je zao sto se hrvatska tako lose plasirala..pjesma im je bila dobra , naravno ne toliko da bi bila pobjednicka, ali mi je zao jer se Turska tako dobro plasirala a pjesma je obicno smece..smatram da su hrvati imali deset puta bolju pjesmu od turaka..Island vrlo, vrlo dobra pjesma..BiH takodje, odlican performans i oni su zasluzeno nasli mjesto medju prvih 10..
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: EUROSONG

Post by Kruskica »

Slazem se s tobom,Crna...Norveska je bila i moj favorit....on je taaaaako sladak :smt055 A i pjesmica je skroz simpaticna....
BIH je stigla na 9. mjesto....sto i nije lose...
Sve u svemu,bilo je bas finih pjesmica ali mi nikako nije jasno,kako je Ukrajina uopste stigla do finala...? :wink: :D Po meni je bila medju najgorima.....a poslije nje odmah ide Portugalija... :D Ali dobro,o ukusima ne treba raspravljati... :)
...svi smo mi prah u svemiru...

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Re: EUROSONG

Post by Kostakurta »

Njegovan wrote:За мене једна од најгорих Евровизија. :?
I to sve zbog ,,kundure,, :smt005
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: EUROSONG

Post by ana »

I ja sam zadovoljna ovogodisnjim Eurosongom... Norveska je zasluzila pobijedu.
I kako Kruskica primjeti i malisa je tako sladak. :lol:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

Kruskice, na kojoj si ti TV-ji gledala prenos? Portugalije :D :P
Nisam pratio, jer nije ucestovala Srbija- pa mi nije bilo interesantno, al´ vidim da na sve strane pohvaljuju Norvezanina- mora da je stvarno bio najbolji..
Mada mi se ovo nije svijdjelo :
Dosta pre nego što je proglašen najboljim, predstavnik Norveške ponašao se kao pobednik. Naime, Ribak je tražio najluksuzniji smeštaj u najboljem hotelu u Moskvi, a jedan od članova njegove delegacije mesec dana pre takmičenja proverio je sobe koje su rezervisali da bi se uverio da li je Norvežanin dobio sve što je tražio
Srbiju opali novo pravilo, sa zirijom.. Izvukla deblji kraj:
Srpski predstavnik Marko Kon je sa pesmom „Cipela" u drugom polufinalu, održanom 14. maja, prema glasovima publike osvojio 10. mesto sa 60 poena, što bi, prema plasmanu, bilo dovoljno za ulazak u finale. Međutim, zahvaljujući pravilu „Evrosonga" o „srećnom gubitniku", umesto Srbije, u finalu je nastupila Hrvatska, koja je u polufinalu imala 33 poena, gotovo upola manje od Srbije, i osvojila tek 13. mesto!

Naime, prema pravilima „Evrosonga" glasovi publike zapravo određuju rang-listu takmičara samo za devet mesta! Desetog polufinalistu određuje isključivo stručni žiri. Naime, deseti finalista je takmičar kome su nacionalni žiriji dali najviše glasova, od onih koji se nalaze ispod devetog mesta. Ovaj sistem uveden je prošle godine, u Beogradu, kako bi se smanjio uticaj „blokovskog" glasanja.

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: EUROSONG

Post by Dzukela »

Seljak pozovi tog glavatog retarda sto je predstavljao Srbiju neka pjeva seljacima u tvom rodnom selu haha.
Ta budaletina je samo osramotila Srbiju bolje da nije proso dalje ! Ja sam navijo za Ukrainu ona riba je ko iz
nekog bordela bila bi dobra za oborit :D

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

Dzukelo, ako si naviJo za Ukrajinku i mastao o njoj, onda si mogao usput i da pjevas "Nije, nije me htjela, sve dok pare ne skupim", tralala :P
Kazi ti njoj da si muzicar, ionako sviras harmoniku po veseljima, pa, mozda se primi :lol: :lol:

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: EUROSONG

Post by Crna »

Ovo za Rybaka je samo medijska izmisljotina..svako ko je pratio te tri veceri mogao je vidjeti da je momak sve osim nadmen..ja sam pratila Eurosong na hrt-u i Dusko je ispricao da je dok je boravio u Moskvi imao priliku da upozna Rybaka i da je on jedan vrlo skroman i jednostavan mladic kojeg su svi zavoljeli i koji siri nevjerovatnu poizitivnu energiju oko sebe.Jos je dodao da su ga tamo cijelo vrijeme svi vec bili proglasili pobijednikom ali da je Rybak kazao da ne zeli da mu to govore rekavsi:"Molim vas nemojte to govoriti, ja sam samo jedan obican mladic koji se zove Aleksandar".

A sto se tice Srbije, SiS ne znam koliko si pratio ali oni stvarno nisu zasluzili ulazak u finale...po meni bi bila velika nepravda da je Hrvatska ispala a Srbija prosla dalje...ali tako im i treba, nek gosp. Joksimovic drugi put dobro razmisli kada bude slao pjesmu na takmicenje, jer zaista su napravili veliko sr...anje kada su poslali "Cipelu "..
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

Kakve veze Joksimovic sa ovim? :lol:
Sry, mozda nisam upucen :D

Na ja, stvar ukusa, vagati Srbija ili Hr, nema smisla.. Nisu bili direktni protivnici ili sl, vec igrom slucaja...
Meni licno nije nesto posebna ni Hr, nasa bar ima tradicionalni melos, ono, ´amonika- malo kafanskog stila :D
Iskreno, na prvih par slusanja sam pomislio da je maximalni bljak, al´ eto, vremenom....
Komsije Bosanci u svakom slucaju bolji nego prosle godine.. mada, opet je to pitanje licnog ukusa..

U svakom slucaju mi se svidja sto su sve, cini mi se, balkanske zemlje pjevale na svom jeziku, a ne na engleskom.. Posebno mi se ne svidja ono mix sra*e, kada jedan dio pjevaju na maternjem, a drugi na Eng...

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Re: EUROSONG

Post by Crna »

Nisi upucen SiS..na Beoviziji je ziri prevagnuo u odluci ko ce predsatvljati Srbiju na Eurosongu..a u ziriju su bili Bilja Krstic, Kornelije Kovac i Zeljko Joksimovic..Kornelije Kovac je dao 6 bodova a Joksimovic i Bilja po 12 bodova iako je publika izglasala najvise bodova za OT bend ...Kon je dobio 6 bodova od publike...
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: EUROSONG

Post by Kruskica »

seljak iz skakavaca wrote:Kruskice, na kojoj si ti TV-ji gledala prenos? Portugalije :D :P
??? :wink:
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: EUROSONG

Post by Hirurg »

seljak iz skakavaca wrote:Dzukelo, ako si naviJo za Ukrajinku i mastao o njoj, onda si mogao usput i da pjevas "Nije, nije me htjela, sve dok pare ne skupim", tralala :P
Kazi ti njoj da si muzicar, ionako sviras harmoniku po veseljima, pa, mozda se primi :lol: :lol:

sta ti ovo znaci

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: EUROSONG

Post by regeman »

Rybak, Ribak kako vec je rus, bjelorus, sovjet...pod zastavom Vikinga :D
eni licno nije nesto posebna ni Hr, nasa bar ima tradicionalni melos, ono, ´amonika- malo kafanskog stila
dosadio ljudima vise taj pop etno bljutavi melos, ne znam sto se nasi furaju vise na to :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

@Crna
Nazalost nisam gledao Beoviziju, pa neznam koje su pjesme jos ucestovale.. U svakom slucaju, nije da ga branim- ali, mislim da Z.J. nije mogao sam donijeti prevagu, pa kako god glasao. Ali to nije toliko ni vazno!
dosadio ljudima vise taj pop etno bljutavi melos, ne znam sto se nasi furaju vise na to
Iskreno, sta nam jos ostaje? Izvorna i narodna naravno da ne mogu, dakle, ostaje samo rock.. Sad mi kazi nekog cistog rock-era koji drma i trese domacom scenom, i, koliko je rock uopste tu prisutan (a da nisu u pitanju dobre stare stvari)..?!
Pa, kod nas je i sam rock u svoje najbolje vrijeme najvise uzdizao one koji su imali tu etno primjesu.. Npr Bijelo Dugme..

Nego, smatram da se trazi neka sredina, stvar koja bi imala prodju i kod domace ali i kod strane publike.. Prvenstveno se gleda (bar ja mislim) da ta ´stvar´ pokupi simpatije Gastarbajtera- kako bi se na Eurosongu dobio sto veci broj poena, jer, htjeo priznati ili ne, ta publika je presudna..!
Zato taj etno prizvuk koji uvjek prolazi.. i, zato vecinom salju pjesme koje odisu nekakvom tugom, jer je to kljuc uspjeha!
A pop zbog stranaca, mislim da je jasno..
Rybak, Ribak kako vec je rus, bjelorus, sovjet...
Aaaa, znaci opet pobjeda zbog blokovskog glasanja :lol: :lol:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: EUROSONG

Post by regeman »

Iskreno, sta nam jos ostaje? Izvorna i narodna naravno da ne mogu, dakle, ostaje samo rock
I cist pop i dance.
Zato taj etno prizvuk koji uvjek prolazi.. i, zato vecinom salju pjesme koje odisu nekakvom tugom, jer je to kljuc uspjeha
Upravo to sto svako ko je jednom usao u studio ima pravo da smatra sta je etno a sta ne i jeste razlog sto je i taj origin etno iskvaren, izmjesan marginalizovan i pokvaren.
Ako neko smatra ojkanje Zeljke J., Cece Slavkovic, Maje Nikolic etnom taj slabo kapira muziku. Pri tome ne mislim na tebe, vec uopsteno.

Mislim, cuo sam sve nase pjesme u proteklih 4, 5 godina milion puta na radiju i na tvu i svi su na isti fazon, osim ovog konja Kona.

,
kod nas je i sam rock u svoje najbolje vrijeme najvise uzdizao one koji su imali tu etno primjesu.. Npr Bijelo Dugme..
:lol: :lol:
Folk rok, nije da nemaju dobrih stvari koje volim da cujem, ali nije to rnr na koji ti ciljas
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

Upravo to sto svako ko je jednom usao u studio ima pravo da smatra sta je etno a sta ne i jeste razlog sto je i taj origin etno iskvaren, izmjesan marginalizovan i pokvaren.
Ako neko smatra ojkanje Zeljke J., Cece Slavkovic, Maje Nikolic etnom taj slabo kapira muziku
Ili sam pogresno razumio, ili ovde upravo sam sebe negiras..
jer, pozivas se na ucene umjetnike, ili ljude "koji su vise puta bili u studiju" (dakle, iskustvo, provjerenost u poslu) u ime pravog suda o etno zvuku, a onda i sam dajes sud o istom. (!?)

I kad vec spomenu Z.J. (koji se citavo vrijeme lomi kroz pricu, a ja ga ne spominjem prvi), zasto mislis da ON nije dorastao cinu, kako ti rece, ´smatranja´ etno zvuka, kada je
zavrsio Fakultet Muzickih Umjetnosti, kada svira 12 instrumenata, bio prva Harmonika Evrope na takmicenju u Parizu, komponuje, posjeduje studio.. tralalala..
ne bitno, bitno je da hocu da kazem da ´nisi bio u pravu´.
Komercijala je komercijala, i ako neko zeli da uspije, onda mora da stvara ono sta publika trazi, krseci sve zakone..
Usput, ako si pratio, u njegovoj muzici je s´ vremenom sve manje ima..
Jednostavno, prvo moras stvoriti svoju publiku, da bi mogao ´udarati za svoju dusu´..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: EUROSONG

Post by regeman »

jer, pozivas se na ucene umjetnike, ili ljude "koji su vise puta bili u studiju" (dakle, iskustvo, provjerenost u poslu) u ime pravog suda o etno zvuku, a onda i sam dajes sud o istom. (!?)
Vidi, moj stav je baziran na citanju muzickih kriticara o mnogo cemu pa i etnu pa se tu razdvoji plus i minus, nisam ja usao u studio i rekao ovo je etno ovo nije, ali neko ko se bavi profesionalno muzikom mora da bude oprezniji od npr. mene.
kad vec spomenu Z.J. (koji se citavo vrijeme lomi kroz pricu, a ja ga ne spominjem prvi), zasto mislis da ON nije dorastao cinu, kako ti rece, ´smatranja´ etno zvuka, kada je
zavrsio Fakultet Muzickih Umjetnosti, kada svira 12 instrumenata, bio prva Harmonika Evrope na takmicenju u Parizu, komponuje, posjeduje studio.. tralalala.
Ja sam ga pomenuo jer je on prvi ubacio u tu etno prico elemente mtv popa i komercijalw. Negdje 2003. pocela je malo veco zastupljenost pojedinih bendova kao Balkanike, B. Krstic i Teofilovica u medijima, prevashodno b92 izdanjima, nedugo nakon toga, kada su vidjeli koliko pobrojani mlate para i paznje plejada frikova i likova poput ZJ zapocinje nesto sasvim novo tipa etno pop, a ta mjesavina je nesto poput onog smeca sto ide na mtvu- ljetni hitovi, tugaljivi cas, cas veseli, dogodine ih se niko ne sjeca.
ednostavno, prvo moras stvoriti svoju publiku, da bi mogao ´udarati za svoju dusu´.
Pa da, u komercijali nor. Ali postoje bendovi koji stvaraju muziku da bi mogli uzivati sa svojom publikom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: EUROSONG

Post by seljak iz skakavaca »

Kriticari...

Vecinom se radi o tipovima koji nista u zivotu nisu postigli, ali sebi daju za pravo da "kritikuju" ostale, tj da odmjeravaju ljude koji ´rade svoj posao´..
Ne volim taj termin, niti to "ZANIMANJE", jer smatram da ako vec neko prica javno, neka onda prica neko ko ima nesto vise iza svoga imena...
Uostalom, ako vec znaju sta ´valja, a sta ne´, neka onda nesto i sami naprave, pa svojim primjerom pokazu.

O tome ko je poceo mijesati etno i pop, stvarno nemam sta reci, jer neznam, nisam upucen.. U svakom slucaju, stvar je ima odlicnu prodju, tj imala je..
Dozivljela je vec svoj period, svoj vrhunac i mislim da taj trend polako izumire, jer je vec istrosen..
Kao i obicno, sve sto naglo nastane, ima svoj rok trajanja, pa tako i to.

Pomenuti muzicar se vec ´otarasio´ takvih prizvuka, i to jos na svom poslednjem albumu iz ´daleke´ 2005 godine. Tacnije, koristio se, ali u manjim kolicinama.. Uskoro izlazi novi album, pa cemo vidjeti doklen se stiglo. :D

Post Reply