EUROSONG

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Njemacki komentator najavljuje Bosnu sa "Jetzt kommt bosnische Vogelscheuche" (sad nastupa bosansko strasilo). A iskreno, i nije bio najgori. Bilo je i gorih.


Pa sad ko sta voli,neka i gleda......
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

ana wrote:Njemacki komentator najavljuje Bosnu sa "Jetzt kommt bosnische Vogelscheuche" (sad nastupa bosansko strasilo). A iskreno, i nije bio najgori. Bilo je i gorih.


Pa sad ko sta voli,neka i gleda......
Rijeci preuzete sa drugog foruma, i to bez autorskih prava... c c c 8) 8)

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

seljak iz skakavaca wrote:
ana wrote:Njemacki komentator najavljuje Bosnu sa "Jetzt kommt bosnische Vogelscheuche" (sad nastupa bosansko strasilo). A iskreno, i nije bio najgori. Bilo je i gorih.


Pa sad ko sta voli,neka i gleda......
Preuzimas sa drugih foruma, i to bez autorskih prava... c c c 8) 8)

Da,upravo sam procitala na jednom od foruma i slatko se nasmijala. :D
Pozdrav seljo! :wink:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

ana wrote:Njemacki komentator najavljuje Bosnu sa "Jetzt kommt bosnische Vogelscheuche" (sad nastupa bosansko strasilo).
Pa sad ... da li je stari nacista mislio na Laku kao pojedinca ili kao predstavnika BIH ... :roll:
Daleko je od ljepote ali komentar je šovinistički !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

A evo sta su Kraljevi ulica rekli za Index....
JOŠ jučer palili su nam veleposlanstvo, a mi tukli njihove navijače. Nazivali su nas ustašama, a mi njih povampirenim četnicima. Tukli smo njihove turiste, tjerali ulagače, ismijavali pjevače, likovali nad primitivizmom i izolacijom... A sada naričemo nad njihovom izdajom. Očekivali smo maksimalnih 12, a dali su nam samo tri boda na Eurosongu.

"Tko će kome, ako ne svoj svome, zabiti nešto u leđa", požalio se Zlatko Petrović Pajo, jedan od Kraljeva ulice, nakon debakla u Beogradu i osvajanja dosad najlošijeg 21. mjesta. "Dosta mi je neugodno zbog toga, a da smo dobili bodove od njih, na koje smo računali, bili bismo 10. ili 11. što je vrlo dobar plasman". Ovako, doživjeli smo težak poraz, blamažu i što je najgore od svega - izdaju.

Kada su "primitivni četnici" postali najbliži susjedi od kojih ne očekujemo ovakvu vrstu izdaje?

Kad se dogodila ta promjena? Kad su Srbi, naši dojučerašnji "vjekovni neprijatelji", "zloglasni agresori" i "primitivni četnici", postali najbliži susjedi od kojih ne očekujemo ovakvu vrstu izdaje? Već, štoviše, nadamo se njihovoj bespogovornoj ljubavi i podršci? Jesmo li možda nešto prespavali? I probudili se u Orwellovoj "1984." u kojoj nam Veliki brat poručuje da su "naši neprijatelji postali prijatelji"?

Dobar dio Europe prihvatio je Eurosong manje kao glazbeno natjecanje, a više kao paradu kiča, bizarnosti i egzibicionizma. Međutim, nama je on uvijek bio nešto više: iskaz nacionalnog ponosa, potvrda kulturnog digniteta, čak i superiornosti, te dokaz pripadnosti europskom kulturološkom miljeu. U situaciji kad pobjednika odlučuje duljina kopnene granice, Hrvati se uzdaju u solidarnost na Balkanu. U bratstvo i jedinstvo. Kraljevi ulice u Beogradu su najavljivali kako očekuju glasove balkanskih država. Mi ćemo dati njima, oni će dati nama i tako ćemo konkurirati istočnoeuropskim divovima koji su posljednjih godina uzurpirali ovo čudno natjecanje. Lani je to uspjelo Srbiji, zašto ove godine ne bi nama, naročito uz malu pomoć "naših". MI smo njima dalil, a oni nama nisu. I time su nam, kako reče Pajo, "zabili nešto u leđa", izbjegavajući pritom spomenuti nož jer bi to opet probudilo uspavane uspomene na nedavnu prošlost.

Opet je udario "svoj na svoga", dali nam Srbi samo tri boda i tako nas posramili pred cijelom Europom. A mi očekivali da ih ponese ex-jugoslavenski sentiment, da u zasad još nerazjašnjenom interesu ostvare svoju dužnost i podrže Hrvate s maksimalnim brojem bodova. U redu, možda smo se mi rugali s njihovom lanjskom pobjednicom Marijom Šerifović, nazivali je "lezbijkom i četnikušom", a maksimalni broj bodova koje je Hrvatska uložila u njezin trijumf pripisali "telefonskim glasovima hrvatskih Srba". Ali, sve to sada nije važno. Kraljevi ulice očekivali su glasove srpskih gledatelja Eurosonga, jer to bi bilo nešto skroz normalno. Ipak to "svoji rade svome". Ne zabijaju im "nešto" u leđa.

Prije nekoliko godina skandal je bio kad je Srbija davala glasove Hrvatskoj na Eurosongu. Sad je skandal kad ne daje. Kad se dogodila ta promjena? I je li ovom "srpskom izdajom" zadan težak i možda nepovratan udarac prijateljstvo dviju najvećih zemalja na Balkanu? Eto, pružili smo Srbiji ruku pomirenja - i to putem purgerske glazbene razglednice s mitteleuropskim štihom - a ona je to s prezirom odbila i još nam pljunula u lice. Kako ćemo dalje?

O prijateljstvu sa Srbijom nepristojno je i govoriti

Kao i do sada - nikako. Hrvatska i Srbija teško da imaju bilo kakav odnos, kamoli normalan. O prijateljstvu je nepristojno i govoriti - osim kad su u pitanju mafija i Eurosong. Hrvatska zapravo ne zna kakav bi odnos imala prema Srbiji. S jedne strane, htjela bi dominirati nad zaostalim i siromašnim susjedom kako bi ga mogla kolonizirati, ali u tom slučaju strepi od radikalizacije političke scene. S druge strane, normalna demokratska Srbija ne bi predstavljala prijetnju sigurnosti, ali bi predstavljala prijetnju hrvatskoj dominaciji.

Hrvatska bi najradije Srbiju doživljavala onako kako Austrija doživljava Hrvatsku: kao niževrijednu, zaostalu koloniju u kojoj dominira hrvatski kapital, ali pritom ne dozvoljava ulazak srpskog kapitala. Sjetimo se samo buke koju je digla najava ulaska Pinka u hrvatske medije ili aferu s KIM-om, kad je potpredsjednik Vlade Damir Polančec srpski kapital praktički proglasio nepoželjnim.

Hrvatski mediji neusporedivo se više bave Srbijom - podrijavajući pritom stereotipe o Srbima kao krezubim četnicima - nego što srbijanski mediji posvećuju pažnju Hrvatskoj. Čak se i oko nedavnog hrvatskog priznanja Kosova veća bura (u čaši vode) digla u hrvatskoj, nego srpskoj politici.

Oni možda jesu "četnici" od kojih panično bježimo, ali kad stvari zaguste, mi smo ipak "svoji"

I u takvoj situaciji, s neba pa u rebra, Srbi se proglašavaju prijateljima koji se ne umoljavaju da podrže hrvatskog kandidata na Eurosongu, već se to od njih - očekuje. Uzima se zdravo za gotovo. Oni možda jesu "četnici" od kojih panično bježimo, možda se puko spominjanje zajedničkog ulaska u Europsku uniju tumači kao poraz u Domovinskom ratu, ali kad stvari zaguste, mi smo ipak "svoji". I kao takvi, ne smijemo si zabijati ništa u leđa. Čak ni glasove.

Možda je Eurosong odvratna parada kiča i neukusa kojom defiliraju pijetlovi, transvestiti, reality zvijezde i luđaci, i čiji bojkot zazivaju britanski komentatori, ali čak i u takvoj konkurenciji naricanje Kraljeva ulice zbog "srpske izdaje" prevršilo je svaku mjeru dobrog ukusa.

Tomislav Klauški
Mislim... :roll:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ove kroatske ksenofobije mi je pun k****. :roll:
Ljudi ( u BGD ) su glasali shodno kvalitetu izvedenih pjesmuljaka. Nema tu nikakve " balkanske solidarnosti ", što nam spočitava purgerska " gospoda ". Sledeći put pošaljite još neke " podgrijane leševe " pa nećete dobiti niti jedan punat.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Moj ti AQUA teško je ,,kulturu,, i lako pjevljivo za uho ukomponovati u jedno !!!
Ne kaže se džaba ,, veliki umjetnik,, :wink: što ovi kraljevi ulice nisu sigurno !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Neznam da li je vise smijesno ili zalosno... Hrvati digli frku zbog `bratskog pozdrava Slovenaca Srbima´... Jbt, koje komplekse oni imaju :lol: :lol:
Da ne prepricavam, pogledajte sami :
http://www.forum.hr/showthread.php?t=343699

:roll: :roll:

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Најбоље да зарате са Словенцима. :lol:
Image

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Dok u Rusiji još traje euforija zbog pobjede na „Evrosongu", muzička javnost i stručnjaci širom Evrope počeli su da preispituju autentičnost pobjedničke pjesme, koju je u Beogradu izveo Dima Bilan. Na internet forumima uveliko se mogu čuti tvrdnje da ruski hit „Believe" neodoljivo podsjeća na „Wild World", klasik Cat Stevens i da su Rusi ove godine pobjedili pomoću - plagijata

Cat Stevens Wild World
http://www.youtube.com/watch?v=DHXpnZi9 ... re=related

Eurovision 2008 Russia - Dima Bilan - Believing

http://www.youtube.com/watch?v=KDJxR0fsbN8

Jedan motiv u Bilanovoj pjesmi identičan je onom u pjesmi „Die For You", kojom se Grčka (Antique) predstavila na „Evrosong-u" 2001. godine

http://www.youtube.com/watch?v=P4QD2ek9Kaw
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Toliko toga je do danas objavljeno u muzičkoj industriji da je skoro ne moguće napraviti pjesmu a da nema bar male sličnosti sa tamo nekom u svijetu !!!
Ako vratimo malo film ista je priča bila i sa Joksimovićevom pjesmom ,,Lane moje ,, i skoro svim pobjednicima Evrosonga !!!
Jednostavno se traži ,,dlaka u jajetu,, !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Tacno, to se desi skoro svake godine. Prosle godine su digli frku da je "Molitva" obrada neke albanske pjesme...vezze. :roll:
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Postoje odredjene frakcije koje se bave samo s' tim cim se zavrsi Eurosong da odmah traze mane i "kao" slicnosti vec nekih pjesama koje postoje.To sam bas ne davno gledao na tv kad neki muzicki kriticar objasnjava sta je u stvari ova Eurovizija i koliko je u stvari to realno stanje i realna pobjeda.Kako covjek lijepo rece recimo predstavnici Engleske su vecinom medju naj losijima i zadnjim na tom Eurosongu,a iz te zemlje izvire rock i vecinom su se rodile naj slusanije pjesme svih vremena.Kad malo sagledas realno,pa to i jeste tako,nema vise realne kvalitete,vec je ono ajde da se sodalisemo temlje iz okruzenja vi nama,mi vama i sl.
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Dal je neko čuo ovogodišnjeg predstavnika Eurosonga iz BIH !?
Regina ...
Jos jedna ,,meHka balada ,, sa prizvukom etna !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Koja je to Regina po redu i koliko ih uopste ima?
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Weterinarka wrote:Koja je to Regina po redu i koliko ih uopste ima?
Ovo bi sada trebala biti originalna Regina tj jedna jedina...stvar je u tome sto se vokal vratio ponovo,Davor a prezime mislim da je Ebner ili tako nesto.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Jeste, Ebner mu je prezime.

Pjesmuljak je baš pjesmuljak. Slabo, neupečatljivo.

Mene je najviše " izuo " kolorit. Nekakav, neokomunizam. Crvene zastave, ruski šinjeli ...
Pokušaj da se probudi " sentiment " ruskih tradicionalista i ljubitelja lijeve orijentacije.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ili možda bolje reći , nastavljaju tamo gdje je Plavi Orkestar stao !!!

LAKA je za ove CAR !!! Prvak skoka u dalj !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Plavi O. se ponovo okupio i snimaju album..pripremaju ga negdje na Bjelasnici.
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Laka je muzicki kao sto maks kaze bio, po meni, jedan od boljih na zadnjoj evroviziji, a kamoli u BiH (on i Francuz).
Inace nasi tekstopisci su cudo. Jednom prodje pjesma na etno fazon i nema sanse da ce bilo sta u drugom fazonu da napisu. Sledecih 55 evrovizija cemo gledati kopiju Zeljke J. Sto Srbijanci, sto Bosanci, a kako je krenulo bice i Hrvati i Makedonci etno braca. Posebno mi muka kad cujem frazu pop sa prizvukom etna.
I ono etna sto valja ce svakakva Nata, mata i tata da useru.
Pokušaj da se probudi " sentiment " ruskih tradicionalista i ljubitelja lijeve orijentacije.
Kakva ih je menadzercina samo nagovorila na to. Na ovoj evroviziji fashion tv crew rules.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Beovizija

Post by Dripac »

Jeste gledali ono sinoc? Nijedna od 20 pjesama me nije "oborila". OT-bend je za klasu bolji od svih ostalih i smio bi se kladiti da ce pobjediti! Puni energije, dobra pjesma, al' nedostaje im karizma, smetaju mi amaterski, "plitki" pogledi u kameru.

YU-bilans: Makedonci su losi, crnogorka ih prati u stopu. Regina je OK, al´ frontmen Davor je neobicno nesimpatican estradni profil. Slovenci su dobri - drugaciji; Hrvat je najbolji, al, nije bolji od OT-benda.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Mile ce da slusa etno samo da bi ga metn'o! :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ево нашег представника за Евровизију....
:D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=xdKYcFxTKMg
Image

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Kakva bruka,zastala mi je kokica u grlu!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

:lol: :lol: :lol: Pobedi CIPELA na Beoviziji... :lol: :lol: :lol:
ImageImage

Post Reply