"Narodnjaci" ili zabavna

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

Koju glazbu vise slusate?

Poll ended at 10.12.2004. 19:50

"Zabavnu"
4
50%
"Narodnu"
1
13%
Sve slusam!
3
38%
 
Total votes: 8

User avatar
sanja...
Posts: 138
Joined: 06.02.2007. 10:18

Post by sanja... »

Nemas ti pojma

Uz narodnjake se pije i veseli,a uz tu tvoju muziku se koristi droga i sl.

izvini ali to je tako----Dokazano na xxxx primjera

To za drogu-nema veza sa muzikom,ali sam si rekao da se uz narodnjake pije i tačno je,
i to ne da se pije nego se loče do iznemoglosti,takođe dokazano na XXXXXX primjera!!!!
:evil:
Error!!!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

sanja... wrote:To za drogu-nema veza sa muzikom,ali sam si rekao da se uz narodnjake pije i tačno je,
i to ne da se pije nego se loče do iznemoglosti,takođe dokazano na XXXXXX primjera!!!!
:evil:
sve pohvale realnim razmisljanjima
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Long Live R'N'R sarma i rakija !!!

Post by MAXIMUS »

Na ovu temu najbolji odgovor je da Rambo Amadeus kada su ga pitali da komentarise to sto je na jednoj anketi na internetu proglasen za popularniju licnost u svijetu muzike od oba Halida zajedno !!!
,, To je jednostavno , koliko ljudi sto slusa oba Halida koristi internet ali zato 90% moje publike svaki dan je za kompjuterom !!! ,,
Mislim da to dovoljno govori i o ljudima i interesovanju da shvati nesto drugo i novo. Mnogo je lakse ici za gomilom i biti ,,normalan,, !!! Kada vidim tinejdzera/ku da sjece vene na Sabana i pjesmu bio sam pijanac ili romanticnu baladu ,, Dva galeba bela ,, najezim se !!! Gdje se taj lik nasao u toj pjesmi ??? U ritmu ... tekstu ... ili je vidio nekoga da voli tu pjesmu ko mu je ,,idol,, pa ajmo svi u masu ! Ajde shvatam ove Darko Filipovice i Tanje Savic to je ipak ,,dance folk ,, varijanta pa koliko toliko prilici mladjim !
Ako uzmemo u obzir da u Prnjavoru postoje dva folk radija i jedna folk televizija dobro je da iko slusa bilo sta drugo sem grand parade i svijeta renomea !!!
:smt020 :smt023 :smt041 :smt035
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Oni koji pale kojekakve masine i stoje sami na bini i vriste ko majmuni bez banda,e to su estradni stradaoci.Narodna na files je najveci shund na planeti zemlji.Sacuvaj boze.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Moram samo da napisem par rijeci onim forumasima koji se groze na narodnjake. Ja sam bio isti prije i malo je takvih rokera bilo u Prnjavoru. Sav svoj zivot sam samo slusao Led Zeppelin, Deep Purple, Jethro Tull, itd... ali kako godine prolaze uvidio sam da i u narodnoj muzici ima nesto. Tako sa danas slusam i narodnjake kod kuce ili u autu. Pjesma od Medenjaka "Harmonika" najbolje opisuje raju kao sto sam ja.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

ali kako godine prolaze uvidio sam da i u narodnoj muzici ima nesto
To se kaze-propao rokenrol :wink:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

rock'n'roll nikad nece propasti, ali recimo da ima rokera koji mogu i narodnu muziku da svare

bosanac
Posts: 112
Joined: 13.05.2007. 14:01

Post by bosanac »

FIGHT UNTIL WE DIE !!!!!!!

HARD & HEVY

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

odlikas7450 wrote:Moram samo da napisem par rijeci onim forumasima koji se groze na narodnjake. Ja sam bio isti prije i malo je takvih rokera bilo u Prnjavoru. Sav svoj zivot sam samo slusao Led Zeppelin, Deep Purple, Jethro Tull, itd... ali kako godine prolaze uvidio sam da i u narodnoj muzici ima nesto. Tako sa danas slusam i narodnjake kod kuce ili u autu. Pjesma od Medenjaka "Harmonika" najbolje opisuje raju kao sto sam ja.
Covjek se mjenja na bolje ili na gore ... to je sasvim normalno ali moram da primjetim jednu stvar u tvome komentaru ... MALO JE BILO TAKVIH ROKERA .... prijatelju !!! R'N';R se ne odrazava samo kroz muziku i klasiku koju si ti slusao ... to je kompletan zivotni stil !!!!

KAKO GODINE PROLAZE ... i ja slusam nesto novo ( i mnogo ljudi oko mene ) jer bih poludio kada bi slusao 20 godina iste pjesme i bendove ali narodnjake ne ...
Naravno svi mi imamo svoj ukus i stav i samo ti uzivaj u Medenjacima i Harmonici ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Maximus, te otrcane fraze "r'n'r je zivotni stil" iz 70-tih i 80-tih davno su prevazidjene. Pogledaj Mick Jagger (jedan od najvecih) isto tako misli kao ti u Armani odjelu, Porsche-u, dvorcu sa licnim trenerom. Mora onda da je kraljica Elizabeta jedna od najvecih rokera.
Sto se tice slusanja narodnjaka, poslusaj ponovo prva tri albuma Bijelog Dugmeta uz ciju su muziku mnoge generacije "rokera" rasle, zvuce vise narodno nego neke nove pjesme Sabana Saulica. Tako da je veoma mala razlika izmedju r'n'r i folka.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Mik Dzeger jeste popularan po mnogo cemu i jedan je od simbola rok muzike.Ali daleko od toga da je on kota na osnovu koga ce se odredjivati kontinuitet zivotnog stila pod imenom rnr.
Pogledaj Led Z., ac/dc, motorhead, metallicu, Black Sabath, ostatak Doorsa.Svi oni i dalje zive istim stilom.=sex, drugs, r'n'r koji je obicna idiosinkrazija za alternativniji zivot od drugih poznatih faca..Velicina kuce nema veze sa time.
Opet, pogledaj samo one hipike sa Vudstoka.Zivjeli su po komunama, oni najistrajniji su i ostali.znaci opet su pratili neku liniju.Dzeger je jedan od izuzetaka koje je eto komercijalu uveo i maximalno iskoristio.

Da je mala razlika izmedju r'n'r i folka-jeste ali u zemlji SFRJ, gdje kvalitet izgubio definiciju.Vani tvrditi tako nesto je smijesno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Regeman, nije mi bila namjera da sada analiziramo zivote rok zvijezda. Htio sam reci da rnr kao zivotni stil nemozes definisati. Ne vjerujem sa je Jagger manji roker od njegovog kompanjona Richardsa, a pogledaj kako jedam zivi a kako drugi. Molim te nemoj hipije mijesati u ovo. Hipi je nacin zivota, nevezano koju vrstu muzike slusas. Sjeti se samo indijske muzike koja nema veze sa zapadnjackim rnr-om.
I ja sam poredio Bijelo Dugme i Sabana Saulica, a ne nekoga preko grane.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Bubator,brate,sviram narodnu i dan danas za dolare a nemam pojma sta sviram.Tacnije da ti kazem je,narodna je odraz Mravice,Lisnje,Strbaca,itd.A buraz moj,prije mjesec dana sam bio na Rodger Waters (PINK FLOYD)koncertu i uvidio da nikad nisam bio pusa u vezi narodnjaka.Kad bi se ja transformiro u MEDENOG MJESECA poslije ovolikih dobrih godina sa ROCK&ROLL vjerovatno bi bio nesto slab. LONG LIVE ROCK&ROLL. SEHA.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Razumijem ja sta hoces da kazes, samo po meni roling stonsi nisu mjerilo bilo cega.Da jesu bitni jesu, ali za poredjenje nisu.Mislim, ima malo more rnr bendova i ljudi koji zive skromno, neupadljivo a jako su poznati i popularni.Ako ej to neko ogledalo rnr stila onda zive tim stilom, ako nije..ok..eto, i taj pink flojd.
A sto se tice bijelog dugmeta, svi smo ih slusali i bili su popularni, ali oni i jesu polunarodnjacki bend.Samo najmanje veze imaju sa rnr-om.Opet nezgodni za poredjenje.Bend za mase po brdima i gorama.
U to doba je nastajao new vawe-Sarlo Akrobata, Prljavo kazaliste-prvi album im je punk, pa onda iz sarla ekv, disciplina..i to je pravi rnr tog doba..sad sto su kriticari strpali i b.dugme bize njima a ne Ljubi Alicicu , sta da se radi.ko god je slusao Sarla i Ekv, zna da b.dugme ne moze da ide uz tu liniju.Pastirski rok, kako je koja rekao.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Htio sam zavrsiti ovu polemiku oko r'n'r i ko kako zivi, ali moram ti ovo reci. Svaka cast Prljavom Kazalistu ali pjesmu kao niko niko kao ja, niko niko kao ja i tako 7 minuta zaista ne mogu svariti. Radije bi slusao (ne bas Alicica) Tozovca ili Cuneta.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Mala ispravka, ispade kao da prljavo kazaliste svira ovu pjesmu. Nije mi to bila namjera.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

odlikas7450 wrote:Maximus, te otrcane fraze "r'n'r je zivotni stil" iz 70-tih i 80-tih davno su prevazidjene. Pogledaj Mick Jagger (jedan od najvecih) isto tako misli kao ti u Armani odjelu, Porsche-u, dvorcu sa licnim trenerom. Mora onda da je kraljica Elizabeta jedna od najvecih rokera.
Sto se tice slusanja narodnjaka, poslusaj ponovo prva tri albuma Bijelog Dugmeta uz ciju su muziku mnoge generacije "rokera" rasle, zvuce vise narodno nego neke nove pjesme Sabana Saulica. Tako da je veoma mala razlika izmedju r'n'r i folka.
Posto sam prozvan moram da odgovorim !!!
R'N'R' je buntovnicka muzika ... hoce promjene , hoce neko novo mladje sutra , ako se moze definisati R'N'R' !!! Vjerovatno zbog toga mladi ljudi slusaju takav stil ... onda ti ljudi koji slusaju R'N'R' vremenom omeksaju postaju ,,saftali,, uljuljaju se u tople domove i zenine skute , pa je i normalno da vremenom pocinju slusati nesto lakse za uho i dusu ... nemam STVARNO nista protiv to je njihov zivot i NJIHOV ZIVOTNI STIL !!!
MICK JAGGER ... je jedan od simbola R'N'R -la i primjecujem u tvome zajedljivom komentaru da primjecujes njegovo bogastvo i to nije za tebe R'N'R' a ne primjecujes da covjek pored TOLIKO novca i dalje svira i pjeva R'N'R' upoznaje nova mjesta , ljude i ZIVI ZIVOT !!!
Pitanje je koliko bi ljudi zivilo na taj nacin sa svim tim novcem , racunajuci i tebe i mene npr.
O Bijelom Dugmetu mislim da je smijesno pricati kao o R'N'R' bendu jer oni imaju samo elemente istog i mislim da je najbolji opis od maloprije ... pastirski rok :!:

SEHA :!: :!: LONG LONG LIVE R'N'R' ... sarma i rakija :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

[quote="odlikas7450" Radije bi slusao (ne bas Alicica) Tozovca ili Cuneta.[/quote]

Dosta si rekao.
Samo, koketiranje pojedinih muzicara sa elementima folka, kao bob Dilan npr ili veci dio te garde USA rok scene koja je imala zelju da mixuje country i rnr nema VEZE sa tvojom teorijom da je razlika izmedju rnr i folka mala.!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Kostakurta
Posts: 537
Joined: 26.03.2005. 09:10

Post by Kostakurta »

NIKO,NIKO KAO JA....NIKO,NIKO KAO JA
I NIKO I NIKAD KAO JAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :lol:
Ili jos bolja
Ja imam sarene oci,novac nece doci ....ma klasika
Odmah sam ja znao da tu nesto smrdi
kaze tip iz komunalnog

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ima mnogo baja al' jedan je Baja! :smt023

:smt043
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Weterinarka wrote:Ima mnogo baja al' jedan je Baja! :smt023

:smt043
Kad ovo spomenu, jednom kad sam se vracao iz srednje skontam kroz prozor busa lika koji na sebi ima majicu metallice a kretao se prema domu kulture kad je prije 6-7 godina N.Bajic Baja imao koncert :smt102
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Regeman, da li ti slusas rege

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

odlikas7450 wrote:Regeman, da li ti slusas rege
Zar nije ocigledno?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Mislim da Maxim ima pravo i da covjek tako obicno rece istinu o Jaggeru i o Rocku a vala i o Bijelom Dugmetu.Iskreno da kazem Sarlo Akrobata je bio jedan od bandova koga sam dobro sluso kao i Idole i mnoge druge sto nisu svirali Rock koji su nam stara Raja ostavili u amanet.Ja mislim da Maxim pripada generaciji muzickih anarhista i skoro sam siguran da smo cak nekada i muzicirali skupa,izvedbe kao sto su;Ja necu da znam koliko sam pametan ,Skakavac i Tuzno Govno;.Oprostite na prostoti ali i to je nekad Prnjavor sluso pa se nije gadio.Na kraju ,raja,ja jos uvijek cugam uz Floyd,Zeppelin,Whitesnake i ostalu gardu onih koji vrijede i ne mislim da cu promijeniti stanicu na radiju. SEHA.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »


Post Reply