"Narodnjaci" ili zabavna

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

Post Reply

Koju glazbu vise slusate?

Poll ended at 10.12.2004. 19:50

"Zabavnu"
4
50%
"Narodnu"
1
13%
Sve slusam!
3
38%
 
Total votes: 8

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Mala moja nestoj mi na praguuuu
Da mi vrata nepovuku vlaguuuuu

Bas umjetnicki zar ne!?


Renome RULZZZ!!!
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Evo jos jedna umjetnicka:
Mala moja na vr' kola staniii
Da te oje oko snisaniiii

Jeste sve je to ok da imamo mi svi ovde nesto protiv narodne ali cinjenica i cega me je sramota da svi mi koji kudimo na tu narodnu kad se dokopamo neke djibre (alkohola) svi trazimo Acu Lukasa i slicne, zar nije tako?
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ma, narodnjaci su zakon...jos kada na vaseru ispod satora oplete Mile Kitic dodje ti da sjeces vene :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Amir
Posts: 66
Joined: 28.10.2004. 17:56
Location: Sarajevo/ ostatak Europe

Post by Amir »

a tek DJ KRMAK ma ljudi se bacaju sa stijena
ne želim da hodam ispod zvijezda neprimijećen

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

...

Post by Happy »

dragi Lune,

nazalost moram ti reci da NIJE TAKO! bar u mom slucaju.

prije svega mislim da smo definisali pojam narodne muzike. Aca Lukas sigurno tu ne spada. za njega i njemu slicne rekli smo (procitaj malo u rikverc) da su novotalasni turbo-folk (iako folk na njemackom znaci narod).

inace se ne dohvatam brlje. crno vino je najzesci alkohol koji pijem. kad se odvalim od zivota onda mi se slusaju bendovi koje sad ne zelim da nabrajam jer nema smisla.

na osnovu cega si uopste zakljucio da svi slusamo "narodnu" muziku kad se alkoholisemo?
Pozdrav

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

“Armand Van Helden : My My My” :smt020


My, My, My
My, My, My (Whoaaa)
Whoaa, How Did We Ever Get This Way, Where's It Gonna Go

My, My, My
My, My, My (Oooh Ooooh Wee)
Ooh, How We Gonna Make It Work, What's It Gonna Take To Do It

:smt029
Its too late to change events
Its time to face the consequence

SLOBODAN
Posts: 148
Joined: 26.11.2004. 01:28
Location: REPUBLIKA SRPSKA

Post by SLOBODAN »

Pa ne mogu da vjeruje koliko ima glumaca u nasem Prnjavoru!!!Ne slusam narodnu ,ne slusam narodnu ,ne slusam narodnu ja sam cool ,ne slusam narodnu !Za te lazove mogu samo da kazem :BJAZI!Sram vas bilo sto lazete i na pocetku ove godine(osim Franza )!Ma svi vi slusate narodnu samo se ste glumci !Nisam u pravu???Evo ja cu prvi priznati javno :slusam narodnu muziku i sve ostalo.
Samo problem je priznati to .Onda nisi cool ,onda si seljak itd...Citava bivsa YU slusa narodnu i iz godine u godinu nardoni pjevaci imaju sve vise pristalica ali sada mi nije jasno kako je to moguce kada je niko ne slusa????Ma svi ste vi glumci (cast izuzecima kojih je jako malo )!
C C C C

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Slazem se u potpunosti sa Slobodanom covjek je stvarno u pravu,
a ti ako mi nevjerujes samo se pojavi na promociji nekoj ili kada je muzika uzivo u exitu ili bilo kojem drugom lokalu u zanatskom pa ces vidjeti uz sta se "BACAJU" kao sto Slobodan rece ti cool tipovi, pa ja znam par 2-3 OVDE na forumu koji to redovno rade a ovako za javnost: NARODNA!? NI U LUDILU!!!
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Aj LUNE nemojmoj srat' majke ti.. ti nesto pricas :lol: :lol: Ozenio si se uz tu muziku :lol: :lol: :lol: Ja tu u 4 zida ne slusam ali kad je promocija piveeee negdje tu sam cesto ali ne uvijek i ne svagdje.. recimo exit da.. troja.. lady sve slabije.. ali, prvo da razjasnimo sta podrazumevate pod tim SLUSATI?! Mislim kod kuce.. ili .. ne znam.. kad takve promocije budu (a sve ih je vise) bile u lokalima sa "
ne narodnom muzikom" onda se odlucujem za to.. 100%.. ali ako sam "prisiljen" da vidim dobru CICU u na nekom drugom mjestu.. uz takvu muziku i okruzenje.. onda sam tu.. jebiga, sta ja mogu sto ribice izlaze na takva mjesta.. P.S. Ja nemam sta da krijem kao i ostali.. ne volim narodnu.. isto tako dovedi nekog sto slusa narodnjake u "neki drugi lokal" sa cicama i pivom.. mislis da ce njemu biti do muzike?! Ajde da vidim takvog :wink:
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

U ,,cetiri zida slusam,, samo TOMU ZDRAVKOVICA...a kada sam u nekom kaficu sta da radim, ne mogu da ogluvim pa da ne slusam...o ukusima ne vrijedi raspravljati...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

vidim djole prepoznao si se, pa nisam ja rekao da tu ima nesto lose samo kazem kad vidim takve ninje a i na sebe mislim slusamo inace nesto sasvim deseto ali kad se malo pive kao sto ti kazes nadje i po koja cica pjeva se i slusa se sve, zar ne!?
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

....

Post by Happy »

Citava bivsa YU slusa narodnu i iz godine u godinu nardoni pjevaci imaju sve vise pristalica
ne slazem se. ti se jednostavno kreces u takvim krugovima ljudi i na osnovu toga si formirao jedno hm.....pa hajde reci cu "globalno" misljenje.

obojica bi trebalo ponekad da izadjete iz Zanatskog Centra Prnjavor. znate....svijet je mnogo veoci. jeste....stvarno.....pa daaaaa...

inace kad' zelim dobru zurku, sutku ili nesto slicno slusam Body Count. kad se napijem i budem ubedacen onda je u opticaju Pink Floyd.

[/quote]
Pozdrav

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Ali nadjes se i ti ponekad u Z.C.-u .. zar ne? U pravu si HAPPY.. mislim da "neki" ovdje govore u svoje ime.. a "nabacuju" i drugima svoje misljenje.. ili se varam :?: :!: Sta ti mislis Lune? :wink: Mislim, meni je stvarno smijesno "zabadati" nos u tudje poslove kao recimo: A JOOJ TI SLUSAS NARODNU, FOLK i sl. To je stvarno bezzzee. Ne znam cemu to sluzi? Ako je neko pristalica tog "pravca" u muzicu (neodredjenog) onda ne mora da govori: " STA SE TI PRAVIS FACA, I TI SLUSAS NARODNJAKE A NECES DA PRIZNAS.." hahaha.. Stvarno djeluje tinejdzerski i maloumno..nezrelo..itd.. :shock: Ne zelim nikog ovim da povrijedim...ali pogledajte "malo" svijeta oko sebe.. toliki svijet a vi tapkate u mjestu :roll: i fizicki i psihicki.. :arrow:

P.S. HAPPY opet kazem.. slazem se.. RESPECT :wink:
...And Justice For All

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Mislim djokice ja nikad nisam se izjasnio sta slusam, mislim i svedno je rekao sam samo da je 90% ljudi koju slusaju bilo koji vid strane muzike i koji po narodnjacima ili nasoj muzici pljuju javno da su oni ti najcesce koji su u delirijumu kad je u zanatskom muzika uzivo ili neka promocija... eto toliko, mozda se ja i varam ali sidjite nekad u zanatski pa se uvjerite dali sam u pravu ili grijesim!
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nazalost ali uparvu si Lune, vecina i to ogromna vecina ljudi slusa narodnjake...sinoc ja na nekoj kao zurci i tu je kao,,gradska raja,, kad poce ,,ĆIRILICA,,------lom------....iskreno ne volim narodnjake ali vala bez njih nema nekog kvalitetnijeg veselja...JEB*GA... al tako je ma koliko mi to svi skrivali i bjezali od toga:)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nekotamolijevi
Posts: 55
Joined: 29.09.2004. 02:28
Location: prnj

Post by nekotamolijevi »

alo cova???dodjes u zanatski i vidis gori zemlja?!?!
pa naravno...
baci oko na drugo koje mjesto...nije isto.pa naravno,da...raja kenja!
vidis nekog gauce uz folkacu,a obucen drugacije?!pa naravno da zna sve te stvari...to je svuda okolo!!!covjek ne moze pobjeci ot toga...ako si u prnjavoru,pa i najveci alternativac,znas brate za SAKU POLUMENTU!!!
al ne znaci da volis to...
e jebes ga...
za slobu majstora...nekoliko puta si priznao,ja slusam narodnu muziku.ok.tvoj izbor.postujem.ali nisu svi isti brat...
nedam svoje ja ideale,
jest cu snove umjesto hljeba,
ja svoju srecu nosim sa sobom,
ona je parce slobodnooooog nebaaaa...

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

SAKO RULZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!! :lol:
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

obojica bi trebalo ponekad da izadjete iz Zanatskog Centra Prnjavor. znate....svijet je mnogo veoci. jeste....stvarno.....pa daaaaa...
malo me ovo bode u oci pa samo da pitam jesili mozda ti otisao dalje od Banja Luke?
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

SLOBODAN
Posts: 148
Joined: 26.11.2004. 01:28
Location: REPUBLIKA SRPSKA

Post by SLOBODAN »

Za Happy-a:
Da sam se kretao po zantaskom jesam da se ne krecem po "svijetu" nije istina i za razliku od tebe (ispadoh hvalisavac ) sam video vise tog tvoga kako ti zoves svijeta!Kao sto rece neko prije mene izgleda da ti nisi otisao dalje od Banjaluke pardon Zenice.Na kraju krajeva to nije toliko ni vazno (kako za koga) zelim samo da kazem da je narodna muzika sve prisutnija na nasim krajevima i sve slusanija.Sada cete se svi okomiti na mene i mislicete da sam ja u tom fazona .Kao sto sam rekao slusam sve i nemam neki poseban pravac,zavisi od raspolozenja.I dalje sam ubednje da vecina vas slusa narodnu i ne samo sto slusa nego i uziva!!!! :wink: Cast izuzecima
C C C C

nekotamolijevi
Posts: 55
Joined: 29.09.2004. 02:28
Location: prnj

Post by nekotamolijevi »

neku vece gledam RTL,emisija neka,obrazovnog karaktera...hahahhha...
kao fenomen narodne muzike u hrvatskoj.naslov.
iza svega,na kraju ispade zakljucak,da je to samo nametnuta prolazna moda,od brace iz srbije,koju je mala,ali veoma mala grupa neobrazovanih ljudi uveliko prihvatila!?!?
hahhaa...ali brate oni evropljani,a tresti im po barovima folkaca i to zemlja gori...a nece da priznaju...to je nesto nize...

komentar samo...suosjecajte s njima...
nedam svoje ja ideale,
jest cu snove umjesto hljeba,
ja svoju srecu nosim sa sobom,
ona je parce slobodnooooog nebaaaa...

nekotamolijevi
Posts: 55
Joined: 29.09.2004. 02:28
Location: prnj

Post by nekotamolijevi »

i samo jos nesto...
ne mogu da shvatim kako neko moze ZAISTA da uziva u necemu kao sto je STOJA,SEKA....???
ili u stotinu drugih poznatih estradnih umjetnika nepoznatih pjesama... :?: :?: :?:
bez uvrede.........sve je stvar ukusa...ali suosjecam s evropskom bracom hrvatima...pa zabrinuti ljudi...
nedam svoje ja ideale,
jest cu snove umjesto hljeba,
ja svoju srecu nosim sa sobom,
ona je parce slobodnooooog nebaaaa...

SLOBODAN
Posts: 148
Joined: 26.11.2004. 01:28
Location: REPUBLIKA SRPSKA

Post by SLOBODAN »

Zanimljivo je da se svi glasno kunu kako nemaju (niti su imali ) bilo kakvog kontakta sa tom :ozloglasenom ,seljackom ,bez ukusa ,losom -narodnom muzikom a kao sto sam rekao 90 %ljudi je slusa !Inace u zemljama EX YU je najslusanija ta vrsta muzike pa sada nemojte mi reci da su svi ludi ili bolje reci zaludjeni ?!Zelim samo da kazem :ljudi prestanite biti GLUMCI, budite ono sto jeste ,ne obazirite se sta ce vam neko drugi reci ,imajte svoj pravac i slobodu .Dali preferirali narodnu ,zabavnu ,rock ili bilo koju drugu vrstu muzike to vise nije ni vazno nego je vazno da bude ono sto jeste i da iza toga stojite!
evo primjera :toliko rokera(slusam sve da budemo jasni) u gradu i ne mogu da ispune da "rock kafica" pa dobro onda ljudi ko je u svemu ovome .....Gde su onda svi ti silni rokeri ?Odgovor u zanatskom !Uzivaju u narodnoj muzici !!!!Mislim da sam bio jasan !Niti sam koga imenaova ,niti sam koga uvredio niti mi je to u cilju !
Jako me je iznenadio komentar jednog SMJESKA koji je naveo uz kakvu muziku i i kada se opusta i provodi -STRASNO!
DOLE "GLUMCI"
C C C C

vagon
Posts: 32
Joined: 23.11.2004. 14:57

Post by vagon »

mene interesuje sta bi se desilo da se otvori npr. rock kafic sa par dobrih "konobarica", i za zensku populaciju naravno par dobrih"konobara"???
da li bi isti koji se u zanatski kune promjenuli mjesto izlaska, ili to nije stvar muzike i raje, nego zanatski ima neku svoj car, kojom privlaci ljude???

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Jedina "Car" zanatskog je da vecina slusa muziku koja se dole pusta, prema tome vecina raje se dole skuplja i izlazi pa niko nije lood da gore u cd-u absolutu itd. sjedi maltene sam a dole sve same "´Tuning" cice, to je jedino problem
Zakljucak: Gdje su sisici tu su momcici! :lol:
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

U pravu si Lune.. a i Slobo.. a i Vagon.. ima tu dosta istine.. vazno je biti ono sto jesi a sada bilo ko, ko se uvrijedi za narodnjake je plitak.. mislim, ako si ti brate roker.. faker.. ili slicno.. drzi se tog u GLAVI a sto se ide u zanatski to nije nas problem, nego je tu mnoogo veci problem. E sad, opet kazem.. ako volis drugu vrstu muzike, voli je..niko ti ne brani.. budi to sto si i niko ti nista ne moze.. nek' razne budale ispiraju usta sa tobom.. :wink: A vazno je pored svega tog ostati faca.. i ne osvrtati se na "druge" 8) Toliko.. :arrow:
...And Justice For All

Post Reply