"Narodnjaci" ili zabavna

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

Koju glazbu vise slusate?

Poll ended at 10.12.2004. 19:50

"Zabavnu"
4
50%
"Narodnu"
1
13%
Sve slusam!
3
38%
 
Total votes: 8

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »


User avatar
buBa maRiCa***
Posts: 128
Joined: 05.05.2007. 13:46
Location: Prnjavor i Salzburg (Austrija)

Post by buBa maRiCa*** »

ma ja cu samo reCi jedno na ovo sve. . .

zivim u austriji i dosta toga sam ovdje dozivjela.. ali kad su narodnjaci upitanju.. omladina skace na stolove... pa kad cuju pjesmu NEMA RAJA BEZ RODNOGA KRAJA, ili ODAKLEN SI SELE, BANJA LUKO I TA TVOJA SELA, IGRALE SE DELIJE... ma ima ih dosta da ne nabrajam...jojjj.. da vidite sta rade tacno uzivaju...

ma ovde omladina SKORO samo narodnjake slusa... a veselja nema bez narodnjaka... pa kad ti zavira jedno kolce ma dala bih dusu.... nije da neslusam i ja zabavnu muziku.. ali kad cujem narodnu srce mi je na mjestu... :smt060

a koliko znam da i dolje omladina a i malo stariji slusaju narodnjake. . . ma sta ces svi mi znamo da oni slusaju sam se stide priznati. . .

ma covjece nestidim se za nista.. a pogotovo ne za sebe i svoj ukus... slusam sta mi srce zeli a ne sta je IN ili OUT... kao sto mnogi gledaju na to.... sta ces... :smt010

ma jos jednom kazem nema pjesme i veselja dok krajisnik nezapjeva: nema raja bez rodnoga kraja, bez rodnoga kraja.. nema pjesme, nema obicaja, nema obicajaaaaaaaaaa....

ili kad mi zapjeva: banja luko i ta tvoja sela u tebi sam dragog zanijela.....
: odaklen si sele devojano mlada iz srbije brale iz krusevca grada.....


jojjjjjj boze.........................

:smt034
(¯°∂α∂α°¯)- nisam ja od onih koje mole, rodila me mati da me vole!

User avatar
buBa maRiCa***
Posts: 128
Joined: 05.05.2007. 13:46
Location: Prnjavor i Salzburg (Austrija)

Post by buBa maRiCa*** »

[quote="vrsta8472"][quote="Sheki"]http://www.youtube.com/watch?v=MjPerep4 ... ed&search=[/quote]

Bolesno :D[/quote]
bas je bolesno.. budala koje da napravijo. . . hehe.. nediraj mi narodnjake ubicu te... hehe
(¯°∂α∂α°¯)- nisam ja od onih koje mole, rodila me mati da me vole!

User avatar
plawusha
Posts: 101
Joined: 03.08.2007. 23:56

Post by plawusha »

Hirurg wrote:
darijan88 wrote:ja slusam stranu, znaci sve zanrove osim nekog zestokog metala i totalno nafuranog techna za ispiranje mozga...
moze sve: i pop, rock, rap, soul, r'n'b, dance, house ali... NARODJACI NE!
svaka cast da ima i takvih ljudi podrzavam te a sto se tice droge...vise ima ovih su*aka narodnjackih da smrcu neko ovih zabavnjaka i tu nema sta da se prica :!: :!: :!:
he he he...:) uzmi na primijer onog Kitica,pa on je narkos zestoki,nikad ne skida cvike zato sto su mu oci :shock: ....:) a tek onaj abortirani `roker` Aca Lukas.......jooooooooooojjjjjjjjj
jeftino grizem po kucama....br: 065/yxy/xxxx

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

ili bolesni dj krmak, sramota je kakvi su ljudi preuzeli narodnjacku scenu, a nekad su i narodnjaci lijepo pjevali
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

buBa maRiCa*** wrote:ma ja cu samo reCi jedno na ovo sve. . .

zivim u austriji i dosta toga sam ovdje dozivjela.. ali kad su narodnjaci upitanju.. omladina skace na stolove... pa kad cuju pjesmu NEMA RAJA BEZ RODNOGA KRAJA, ili ODAKLEN SI SELE, BANJA LUKO I TA TVOJA SELA, IGRALE SE DELIJE... ma ima ih dosta da ne nabrajam...jojjj.. da vidite sta rade tacno uzivaju...

ma ovde omladina SKORO samo narodnjake slusa... a veselja nema bez narodnjaka... pa kad ti zavira jedno kolce ma dala bih dusu.... nije da neslusam i ja zabavnu muziku.. ali kad cujem narodnu srce mi je na mjestu... :smt060

a koliko znam da i dolje omladina a i malo stariji slusaju narodnjake. . . ma sta ces svi mi znamo da oni slusaju sam se stide priznati. . .

ma covjece nestidim se za nista.. a pogotovo ne za sebe i svoj ukus... slusam sta mi srce zeli a ne sta je IN ili OUT... kao sto mnogi gledaju na to.... sta ces... :smt010

ma jos jednom kazem nema pjesme i veselja dok krajisnik nezapjeva: nema raja bez rodnoga kraja, bez rodnoga kraja.. nema pjesme, nema obicaja, nema obicajaaaaaaaaaa....

ili kad mi zapjeva: banja luko i ta tvoja sela u tebi sam dragog zanijela.....
: odaklen si sele devojano mlada iz srbije brale iz krusevca grada.....


jojjjjjj boze......................... Pozdrav za Maricu--nema raja bez rodnoga kraja :lol:


:smt034
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

plawusha wrote: he he he...:) uzmi na primijer onog Kitica,pa on je narkos zestoki,nikad ne skida cvike zato sto su mu oci :shock: ....:) a tek onaj abortirani `roker` Aca Lukas.......jooooooooooojjjjjjjjj
Plawusho svaka ti čast za ove riječi i tačno si ubola dva naj gora narkića na turbo sceni.Kitić je totalka prolupo!
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Mozda grijesimo u formuli ,,narodna muzika,, !!!
Ako je rijec o narodnoj muzici kao tradicionalnoj muzici ima sta da se cuje ...
Ako govorimo o narodnoj muzici 21. vijeka ili ti ga ,,turbo folk,, onda je to vec nesto drugo ... To u sustini nije narodna muzika !!!
Last edited by MAXIMUS on 07.08.2007. 20:08, edited 1 time in total.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

salcn wrote:malo sa teme samo da pozdravim Mr X-aDesi jaro :!:
Zdravo drug moj...Evo me tu sam kao i obično.Kako si se proveo na odmoru?
Image

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Mr X wrote:
salcn wrote:malo sa teme samo da pozdravim Mr X-aDesi jaro :!:
Zdravo drug moj...Evo me tu sam kao i obično.Kako si se proveo na odmoru?
Dobro :!:

Kako mala Mikica :?:
Image

User avatar
buBa maRiCa***
Posts: 128
Joined: 05.05.2007. 13:46
Location: Prnjavor i Salzburg (Austrija)

Post by buBa maRiCa*** »

[quote="salcn"][quote="buBa maRiCa***"]ma ja cu samo reCi jedno na ovo sve. . .

zivim u austriji i dosta toga sam ovdje dozivjela.. ali kad su narodnjaci upitanju.. omladina skace na stolove... pa kad cuju pjesmu NEMA RAJA BEZ RODNOGA KRAJA, ili ODAKLEN SI SELE, BANJA LUKO I TA TVOJA SELA, IGRALE SE DELIJE... ma ima ih dosta da ne nabrajam...jojjj.. da vidite sta rade tacno uzivaju...

ma ovde omladina SKORO samo narodnjake slusa... a veselja nema bez narodnjaka... pa kad ti zavira jedno kolce ma dala bih dusu.... nije da neslusam i ja zabavnu muziku.. ali kad cujem narodnu srce mi je na mjestu... :smt060

a koliko znam da i dolje omladina a i malo stariji slusaju narodnjake. . . ma sta ces svi mi znamo da oni slusaju sam se stide priznati. . .

ma covjece nestidim se za nista.. a pogotovo ne za sebe i svoj ukus... slusam sta mi srce zeli a ne sta je IN ili OUT... kao sto mnogi gledaju na to.... sta ces... :smt010

ma jos jednom kazem nema pjesme i veselja dok krajisnik nezapjeva: nema raja bez rodnoga kraja, bez rodnoga kraja.. nema pjesme, nema obicaja, nema obicajaaaaaaaaaa....

ili kad mi zapjeva: banja luko i ta tvoja sela u tebi sam dragog zanijela.....
: odaklen si sele devojano mlada iz srbije brale iz krusevca grada.....


jojjjjjj boze......................... Pozdrav za Maricu--nema raja bez rodnoga kraja :lol:
hehehe salcn hvaLa i tebi

:smt034[/quote][/quote]
(¯°∂α∂α°¯)- nisam ja od onih koje mole, rodila me mati da me vole!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

salcn wrote:
Mr X wrote:
salcn wrote:malo sa teme samo da pozdravim Mr X-aDesi jaro :!:
Zdravo drug moj...Evo me tu sam kao i obično.Kako si se proveo na odmoru?
Dobro :!:

Kako mala Mikica :?:
Hvala super je,tako je uživala na moru i sad izgleda kao malo ciganče... :lol:
Image

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

mochuga wrote:"O ukusima ne vrijedi raspravljati..."
Osim Tome Zdravkovića, Harisa Džinovića i sl. kao i starih narodnih(kolce i sl.) koje ne slušam ali poštujem, nevidim čemu uopšte služi ostala "narodna". Sječenju vena? :roll:

Volim "zabavnu", mada ono što slušam ne bi mogao svrstati baš tako.
pa ti pjevaći su stvarno original,.... :D
Nikad više neče biti takvih pjevača kao nekad,............ :cry:
Ovo danas neki turbo-folk itd........ :?
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Nema više podjele na narodno / zabavno


Sve je to turbo folk Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Jest ali al' zamalo!Na srecu uvjek postoji i bice podjela!

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

O UKUSIMA I MODI SE NE RASPRAVLJA..A meni zavisi od raspolozenja koju muziku slusam tako da stvarno mogu da slusam sve osim becarskih i ovih pjevaca preko noci..
Friedns are flowers in life´s garden

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

turbo folk definitivno nije ukus, a definitivno je moda
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

Turbo folk para usi, kakva je to muzika, textovi Su im pRva liga - mislim sta reci. Ja slusam ROCK
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

salcn wrote:
darijan88 wrote:ja slusam stranu, znaci sve zanrove osim nekog zestokog metala i totalno nafuranog techna za ispiranje mozga...
moze sve: i pop, rock, rap, soul, r'n'b, dance, house ali... NARODJACI NE!
Nemas ti pojma

Uz narodnjake se pije i veseli,a uz tu tvoju muziku se koristi droga i sl.

izvini ali to je tako----Dokazano na xxxx primjera

Hahaha.. ovom postu sam se najvise ismijao otkad sam na forumu. Svaka cast SALCN-e ! :smt005 :smt109 :smt041
...And Justice For All

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Kirk_H@mmett wrote:
salcn wrote:
darijan88 wrote:ja slusam stranu, znaci sve zanrove osim nekog zestokog metala i totalno nafuranog techna za ispiranje mozga...
moze sve: i pop, rock, rap, soul, r'n'b, dance, house ali... NARODJACI NE!
Nemas ti pojma

Uz narodnjake se pije i veseli,a uz tu tvoju muziku se koristi droga i sl.

izvini ali to je tako----Dokazano na xxxx primjera

Hahaha.. ovom postu sam se najvise ismijao otkad sam na forumu. Svaka cast SALCN-e ! :smt005 :smt109 :smt041
Da samo kod nas teske droge trose bas "zvezde granda" i sl jer imaju love za to i trude se da kopiraju svjetske trendove i mega starove a oni sto sviraju rock mogu sebi da priuste po koji joint jer nemaju kome da sviraju :lol: :lol: :lol:

Jbg po tom pitanju muzike smo strasno pali,izjednacili smo se sa turcima.................

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Je l' STRASNO dovoljno??? Kakvi Turci,oni su daleko iznad nas,a to dokazuje i cinjenica da je otprilike 70 odsto :D domacih "pjesama" neka obrada neke Turske yeke yeke muzike...Strawa i uzas!
Btw,ja sam isto neko ko zaista sve slusa,ali treba biti realan i podrzati Arnolda S. sto se tice onih smrtnih kazni,jer to i nama treba,i to ne one komore i ono,nego GILJOTINA NA GRADSKOM TRGU (nekom),za ove Renome i slicno...

darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Post by darijan88 »

plawusha wrote:
Hirurg wrote:
darijan88 wrote:ja slusam stranu, znaci sve zanrove osim nekog zestokog metala i totalno nafuranog techna za ispiranje mozga...
moze sve: i pop, rock, rap, soul, r'n'b, dance, house ali... NARODJACI NE!
svaka cast da ima i takvih ljudi podrzavam te a sto se tice droge...vise ima ovih su*aka narodnjackih da smrcu neko ovih zabavnjaka i tu nema sta da se prica :!: :!: :!:
he he he...:) uzmi na primijer onog Kitica,pa on je narkos zestoki,nikad ne skida cvike zato sto su mu oci :shock: ....:) a tek onaj abortirani `roker` Aca Lukas.......jooooooooooojjjjjjjjj


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
respect za ovo...

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Mene interesuje glas mladih,oni najmladji sta oni slusaju?
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Grobar wrote:Mene interesuje glas mladih,oni najmladji sta oni slusaju?
Zvezde GRANDA! :D OMFG!

Post Reply