Vijesti i zanimljivosti

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by djuka »

Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

The Cult: novi spot posle 11 godina

Post by Opti Myst »

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?na ... _id=604091
The Cult: novi spot posle 11 godina
Reč je o singlu “For The Animals”, drugom kojim se najavljuje izlazak novog albuma “Choice of Weapon” 22. maja.

“Pesma je metafora o ljudima koji obitavaju u području izvan uređenog društva i onoga što kulturni urednici smatraju relevantnim okruženjem”, objašnjava frontmen Ijan Astberi.

„To mogu da budu divlji pank rok klinci koji žive po napuštenim zgradama ili duhovno osvešćeni pojedinci koji ne mare za društvene konvencije. Pesma je namenjena onima koji ne pokušavaju da se uklope, slobodumnim kreativcima”.

Provokativni video režirala je Mišel Pirali a u glavnoj ulozi pojavljuje se glumica Hana Moskeda.

„Junakinja spota na kraju shvata da se jedino rešenje za neku promenu nalazi u njoj samoj, u unutrašnjoj snazi, samoosvešćivanju i buđenju unutrašnjeg života”, zaključuje Astberi.

The Cult će nastupiti u Beogradu 28. juna na Ušću u okviru Belgrade Calling festivala.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Otkazuje se Rokaj Fest!

Post by MAXIMUS »

Povratničko izdanje Rokaj Festa koje se trebalo održati 7. i 8. juna uz učešće velikog broja regionalnih i svetskih zvezda različitih žanrova ipak se neće dogoditi.
“Nezadovoljavajuća prodaja ulaznica uzrokovana, očito, teškom financijskom situacijom u zemlji dovela je do otkazivanja postojećeg koncepta festivala.
Rokaj Fest tim pokušao je na sve načine spasiti ovogodišnji festival, prilagođavajući i smanjujući raznim akcijama već ionako prilično nisko postavljenu cijenu ulaznice, no i takvi potezi nisu se pokazali učinkovitima.
Ulazeći u proces vraćanja Rokaj Festa na regionalnu festivalsku mapu, organizacijski tim imao je u vidu dugogodišnji proces kojim bi se festival iz godine u godinu dizao, svake godine sa sve upečatljivijom postavkom izvođača, kao i popratnim sadržajima.
Financijski smo bili spremni na gubitke, kako ove, tako i u narednim godinama, no uz uvjet da publika prepozna ideju, želju i prihvati festival kao nešto potrebno ovom gradu i državi. To se nažalost nije dogodilo, pa smo odlučili biti iskreni prema sebi, našim partnerima i publici, i reći da projekt u zamišljenom obliku jednostavno ove godine nije uspio.
Festival je trebao biti realiziran kao veliki događaj, u dva dana s tri pozornice, ogromnom produkcijom i preko 30 izvođača. Održati takav festival uz ipak nedovoljan interes publike bilo bi porazno, prije svega za izvođače, za publiku koja ne bi dobila od Rokaja ništa od onoga što smo predvidjeli dati, te na koncu za nas same. Financijski udarci koje smo pretrpili donošenjem ovakve odluke su ogromni, no smatramo da je to jedino fer prema našoj publici i partnerima.
Moglo se ići smanjivati produkciju, broj pozornica, otkazivati pojedinim izvođačima, ali to onda ne bi bilo fer prema ikome, niti bi to bio Rokaj kakav smo zamislili. Duboko smo vjerovali da ovakav program uz ovako pristupačne cijene ulaznica može proći, no nažalost kriza je izgleda ipak prevelika.

Kako je Rokaj prema svojoj publici uvijek bio otvoren i krajnje iskren, tako i ovoga puta nismo htjeli zamotavati istinu u razne tehničke razloge otkazivanja, bolesti izvođača ili nešto treće. Istina je da ovogodišnji program na postavljenoj lokaciji i uz izrazito povoljne cijene ulaznica, nije pobudio dovoljan interes za realizaciju festivala.”

http://www.timemachinemusic.org/2012/05 ... okaj-fest/
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Preminula disko kraljica Donna Summer

Post by MAXIMUS »

70-ih i 80-ih godina njeni hitovi su bili slušani u cijelom svijetu. Od tog vremena je važila za ikonu disko muzike. Donna Summer preminula je na Floridi od posljedica karcinoma.
Ikona blistave disco ere je mrtva: legendarna pjevačica Donna Summer preminula je u 63. godini od raka. Živjela je sa svojim suprugom, pjevačem i tekstopiscem Brucom Sudanom, u Englewoodu u američkoj saveznoj državi Floridi. „Dok žalimo za njom, radosni smo zbog njenog izuzetnog života i trajne ostavštine“, saopštila je obitelj.
Njeni hitovi poput „Hot Stuff“, „Last Dance“, „Love To Love You Baby“, „I Feel Love“, „She works hard for the money“ i „Bad Girls“ obilježili su blistavu disko eru. Ona je zahvaljujući svojoj muzičkoj prilagodljivosti preživjela disko eru 70-ih te 80-ih nastavila bilježiti uspjeh. Dobila je pet Grammyja u potpuno različitim kategorijama poput dancea, rocka, R&B-a.
http://www.dw.de/dw/article/0,,15957780 ... -10037-xml



Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Opti Myst »

Image
:smt003
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Banjalučani uživali uz Hladno pivo

Popularni hrvatski pankeri sinoć su svojom muzikom rasplesali Banjalučane. Kastel je bio prepun mladih fanova koji su do poslije ponoći uživali uz pjesme jednog od najpopularnijih bendova na ovim prostorima.
Iako je u Banjaluci danima padala kiša, sinoć je vrijeme bilo savršeno za vanjska okupljanja. Mile Kekin je nakon koncerta izrazio da mu je banjalučka publika veoma draga, te da su ljudi pjevali sve ono što su trebali pjevati.

“U jednom trenutku sam se okrenuo i vidio svoje momke na bini i pomislio: “U, što su krasni ovi momci!” (smijeh) Ja inače volim ovo mjesto, draže mi je od Dvorane Borik. Sad smo napravili dobar koncert, a pošto smo bili u Banjaluci i prošle godine, napravićemo pauzu, kako bi se ljudi odmorili od nas”, rekao je Mile Kekin.

Hladno pivo je na sinoćnjem koncertu izvelo numere s novog albuma “Svijet glamura”, ali i neke od svojih najpopularnijih hitova. Društvo su im na bini pravili violončelista i trubači koji su dodali novu dimenziju starim numerama.

Momci iz benda su se čak dva puta vratili na binu, a na taj način su ispunili svoje obećanje da će ove godine svirati i više od dva i po sata. Svi prisutni su bili vidno oduševljeni bendom koji već više od dvije decenije, kroz svoju muziku, iznosi kritičan stav prema društvu i ljudskom ponašanju, uz energičan aranžman.

Frontmen benda, Mile Kekin rekao je da popularne rokere možemo ponovo očekivati u gradu na Vrbasu tek za dvije godine, a do tada će bend izdati i novi album.

http://www.banjaluka.com/vijesti/magazi ... adno-pivo/
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by dogface_gremlin »

Opti Myst wrote:Image
:smt003
ahahaha... samo strogo!
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Magyar »

Zanimljivo :)
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Rambo Amadeus: Kapitalizam je pojeo sam sebe

Post by MAXIMUS »

Crnogorski muzičar Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus, nedavno je objavio novi album “Rambo Amadeus & Mutant Dance Sextet u Domu sindikata”. Rambo je poznat i kao ekološki aktivist te netko čiji se stavovi o politici, društvu i globalizaciji često citiraju.
Autor: Dubravko Jagatić
Veličina slova: a a a

Vaš novi album “Rambo Amadeus & Mutant Dance Sextet u Domu sindikata” predstavlja zanimljivu ušteda novca s obzirom na to da ste na tom koncertu predstavili nove pjesme koje nećete ponovno snimati u studijskim uvjetima. Je li do toga došlo slučajno ili ste doista na ovakav način odlučili uštedjeti novac?

- Vrijeme je novac. A ja imam puno vremena. A imam i studio, pa je sve moguće. Mada, nove ideje imaju prednost pred već realizovanima.

Resursi su pri kraju

Na albumu se pojavljuju brojni citati, među kojima sami ističete pjesmu “Bukni, rikni, moj šarine” u izvedbi Miluna Jelića iz sela Erčega u okolici Ivanjice, na čemu se posebno zahvaljujete muzikolozima i arhivu Radio Beograda. Kada ste počeli kopati po muzičkom arhivu Radio Beograda? Je li to neka nova strast?

- Ovo je drugi put da sam zaronio tamo, prvi put je bilo kad sam pripremao album “M-91″, davne 1990 godine.

Iza vas je već 15-tak albuma u tridesetak godina aktivnog muzičkog rada. Je li vrijeme na početku vaše karijere bilo jednostavnije po pitanju probitka na sceni ili je jednostavnije danas, uz svu dostupnu tehnologiju?

- Danas je mnogo bolje. Danas imate YouTube, ne zavisite od naklonosti urednika na monopolizovanim medijima. Danas svi znamo za Ekrema Jevrića, prije 20 godina njegov CD ne bi izašao nikad iz fioke nekog urednika.

Nakon vašeg nedavnog gostovanja u Zagrebu, mnogi su mediji spomenuli vaše stavove protiv kapitalizma, o kojem ste često tijekom nastupa govorili. Mislite li da je napokon odzvonilo kapitalizmu ili je on samo malo prehlađen, pa će se ponovno pridići i nesmiljeno jurnuti u nove pobjede?

- Mislim da je kapitalizam pojeo sam sebe, profit je bio oslonjen na crpljenje resursa, a resursi su pri kraju.

Što je alternativa kapitalizmu? Svojevremeno ste proklamirali ekološku diktaturu kao novo društveno uređenje i jedini mogući razvoj društva u 21. stoljeću. Je li to bio trenutak inspiracije ili ste u međuvremenu razradili ideju ekološke diktature?

- Citiraću čuvenog filosofa, lakanovca, sa obraćanja američkom narodu koji protestvuje na Wall Streetu: ”Demokratija je dobra, ali kapitalizam nije dobar.” Ja ne znam sve i ne znam šta će biti, ali znam šta neće. Neće biti ništa kao što je bilo, jer se sve mijenja.

Na svojim službenim web-stranicama imate rubriku u kojoj skupljate zanimljive informacije i linkove u cilju širenja svijesti iz oblasti ekologije, energetske efikasnosti i astronomskih fenomena koji utiču na život na planetu. Raste li rubrika? Ima li kakvih zanimljivih javljanja s terena od strane vaših poklonika?

- Ekologija je vrlo širok spektar tema, ja sam u posljednje vrijeme suzio svoje djelovanje samo na fenomen energetske efikasnosti. Tu nauka radi punom parom i trenutno je najveći problem upoznati ljude sa tehnologijom koja je pristupačna, ali ne postoji svijest o njoj. Nevjerovatno je da u Dalmaciji, na primjer, svaka kuća nema solarni bojler, pored toliko sunčanih dana. Investicija se isplati za tri sezone, pa je zaista teško povjerovati u racionalne razloge zašto ljudi koji izdaju sobe to još nemaju.

Supersile još odolijevaju

Mediji u Hrvatskoj često su se u proteklih desetak godina bavili fenomenom turbofolka – što je vaša kovanica – koji je u tom periodu opet doživio procvat i zarazio nove generacije mladih, koji u njemu uživaju iznad svih očekivanja. Zašto je, po vašem mišljenju, turbofolk u Hrvatskoj pronašao tako plodno tlo?

- Zato što je i u Hrvatskoj krupni kapital kupio medije i mediji su počeli da se ponašaju tržišno, zaboravivši na prvobitnu, edukativnu i informativnu funkciju – počeli su da zadovoljavaju najbanalniji potrošački ukus i mentalitet.

Otac ste trojice sinova. U kakvom ih duhu odgajate? Smiju li oni kod kuće slušati turbofolk?

- Naravno da niti smiju, niti žele, niti hoće. Djeca slušaju isto što i roditelji. Roditelji su odgovorni za svoju djecu, oni im formiraju stavove, mišljenje, ukus. Kriminalac se nije rodio kao kriminalac, nego je imao loš odgoj.

Nedavno ste putem YouTubea pokrenuli zanimljivu inicijativu: pozvali ste ljude širom svijeta da pjevaju “Rambo, majstore, glasamo za tebe, Rambo, majstore, budi nam predsjednik države”. Reakcije su iz dana u dan sve zanimljivije. Tko se sve do sada odazvao vašem pozivu?

- Odazvali su se skoro svi osim Rusa i Amerikanaca. Supersile još odolijevaju.

Kako bi izgledala država u kojoj biste vi bili predsjednik?

- U toj državi ne bi bilo bitno ko je predsjednik, jer bi građani bili dovoljno sposobni da brinu o sebi, bez mitološke potrebe za vođom.

http://www.6yka.com/novost/16436/rambo- ... o-sam-sebe
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Opti Myst »

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanim ... ise-zvezde
Pogledajte: Optička iluzija koja deformiše zvezde
KAKO MOZAK RADI

Ono što treba da uradite je da se skoncentrišete na krstić koji se nalazi na sredini video snimka. Zatim samo posmatrajte neverovatne transformacije poznatih.

Iluziju je slučajno otkrio student Šon Marfi sa univerziteta Kvinslend, a u istraživanju ove optiče varke su mu pomogle kolege.

Oni efekat poružnjivanja zvezda tumače na sledeći način: u situaciji kada slike dva lica izravnate tako da su oči u liniji te dve fotografije, naš mozak svako od lica počne da doživljava kroz prizmu onog pored. To vodi do naglašavanja njihovih različitosti, pa se inače lepa lica odjednom čine izobličenim.

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Jedna tužna vijest za sve fanove ...

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 47323.html

Uhapšen i pjevač Neđo sa Manjače

BANJALUKA - Policija je u velikoj akciji na području Slatine i Laktaša u utorak veče uhapsila estradnog umjetnika Nedeljka Savanovića (46), alias Neđu sa Manjače, i još šestoricu osumnjičenih za veći broj do danas nerasvijetljenih pljački benzinskih pumpi i marketa......
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Nedjo je pravi baja u punom smislu te rijeci :O
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Vjerovatno si imao tu čast da ga lično upoznaš kada sa takvom sigurnošću tvrdiš !? :D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Na uvo mi je pjevao :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti

Post by MAXIMUS »

U Londonu je danas u 71. godini preminuo proslavljeni britanski rok muzičar, bivši kvavijaturista legendarnog sastava Dip parpl Džon Lord.
U saopštenju objavljenom na njegovom sajtu navodi se da je Lord bolovao od raka pankreasa, a preminuo je zbog embolije pluća.

Lord je 1968. godine osnovao bend Dip parpl i bio je koautor nekih od njihovih najvećih hitova i najpoznatijih pesama u istoriji roka, kao što su “Smoke on the Water” i “Child in Time”.
Iz benda se povukao posle 34 godine, da bi 2002. počeo solo karijeru.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Opti Myst »

God rest his soul...
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Truba gađa pravo u srce

GROTLO Guče je otvoreno, došlo vreme za saborovanje. Najveći svetski festival trube, mesto spajanja narodne kulture sa tradicijama različitih nacija, počeo je u ponedeljak neobičnim izvođenjem saborske himne „Sa Ovčara i Kablara“ – operske dive Radmile Bakočević uz pratnju trubačkog orkestra Gorana Rankovića, na vrelih plus četrdeset.
Krenulo je lagano, tek što se zavijorila saborska zastava, isplelo se kolo oko spomenika trubaču, dok su se domaćini i gosti zanimali svojim poslom: roštiljdžije raspaljuju žar, pod šatrama se krčka svadbarski kupus, ražnjevi se vrte, a posetioci polako pristižu sa svih strana. Ali Guča je čudo, oko podneva južnjačka truba Siniše Stankovića iz Zagužanja podsetila je sve zašto su ovde: prema centralnom mestu za neumereno uživanje u muzici, hrani i piću, ka „Broćića avliji“ odakle je zagrmeo čoček, krenula je kolona saboraša.
- Nećemo da gubimo vreme, Guča je odušak i ventil od „redovnog života“, a ko rano počne sa veseljem, duže će mu trajati – kaže Miloš Broćić, vlasnik najuređenijeg restorana u Guči, sa više od 1.000 mesta. – Za uživanje ne treba mnogo para kao ranije, kriza je, pa su i cene pristupačnije.
Truba „gađa“ nepogrešivo, zanela je Minu Blanko (25), Francuskinju na svom prvom proputovanju kroz Srbiju.
- Tu sam sa društvom. Nabasali smo slučajno na jedan disk sa srpskom muzikom u Parizu, gde smo otkrili imena vaših trubača, a na internetu smo saznali i za Guču. Prvi utisak je oduševljenje gostoprimstvom, sada se pomalo štedimo jer znamo da su poslednja tri-četiri dana sabora najžešća – kaže Mina.
Kamp nadomak stadiona u Guči polako se puni, gosti dolaze iz Srbije i RS, ali i iz Italije, Slovenije, Francuske, Nemačke, Austrije, Poljske… Ima među njima gastarbajtera, naših, ali još je više „pravih“ stranaca. Međutim, Srbi u kafanama troše najviše…

Sve se ipak vrti oko trube. Ove godine majstori poput Dejana Petrovića i Dejana Lazarevića nastupaju u revijalnom delu, a za prestižne titule, uključujući i najsjajniju – Zlatnu trubu „Novosti“, boriće se 19 orkestara. Oni se do finala čuvaju, izbegavaju šatre i kafane, najbolje treba pokazati pred punim stadionom i strogim žirijem…
- Spremali smo se dugo, na Zlatiboru u kvalifikacijama smo briljirali, pa očekujemo uspeh i u Guči – kaže Veljko Ostojić iz Zlakuse, jedini kapelnik sa završenom muzičkom akademijom, takmičar kome nedostaje još jedna titula do zvanja „majstora trube“.

Prvi dan sabora protekao je i u iščekivanju koncerta Ane Bekute, a u utorak saboraše će dočekati trubački orkestri sa juga Srbije, koji su se u Guču plasirali sa predtakmičenja u Surdulici.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Šengenfest“ prošao u znaku „Riblje čorbe“

U MESTU Vinica, na granici Slovenije i Hrvatske, za vikend je održan peti po redu „Šengenfest“, a prvo veče trodnevnog festivala prošlo je u znaku „Riblje čorbe“. Svirkom koja je trajala sat i po, srpski rokeri potvrdili su status koji imaju u antologiji rok scene bivše SFRJ.
Repertoar je bio presek starih hitova, pa je publika, između ostalog, čula, kako sam Bora Đorđević kaže, najbolju pesmu u njihovoj karijeri „Pogledaj dom svoj anđele“ i „Amsterdam“ sa stihovima na engleskom i ruskom jeziku. Između pesama Bora Čorba je standardno prosipao štosove, pa je tako prokomentarisao Srbe kao naciju rečima „Zamislite kad bi bilo Srba kao Kineza, bilo bi sr..a“, a dotakao se i pitanja uvođenja engleskog kao službenog jezika u Crnoj Gori i okarakterisao ruski jezik kao jezik budućnosti.

Osim „rešetanja“ naroda u regiji, Bora je reagovao i na medijske napise o svom razvodu, oštro ih demantujući. Inače, nedavna Đorđevićeva najava mogućeg zagrebačkog koncerta „Riblje čorbe“ uzburkala je strasti u čitavoj Hrvatskoj, a nastupom na „Šengenfestu“ opasno su se približili granici.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by regeman »

ludi englezi, ko ih ne zna... :mrgreen:
Nestali" Englez: Proveo sam se kao u raju
20.09.2012. 09:50

Piter Roud koga je porodica tri dana tražila misleći da je nestao u Beogradu, kaže da se proveo kao u raju.

Engleski državljanin Piter Roud (31), za koga se mislilo da je nestao nakon koncerta benda "Prodigy", kaže za "Press" da je, dok je pola Srbije i Engleske tragalo za njim, proveo tri najljepša dana u životu.

Roud ističe da ne zna sa sigurnošću ni gdje je sve bio tokom "nestanka", ali da bi, bez obzira na svu muku kroz koju je prošla njegova porodica, sve isto uradio.

Simpatični Englez juče se oko 16 časova ukrcao u avion koji ga je preko Milana odveo na Ostrvo, čime je višednevna agonija njegove sestre Kejt i djevojke Vejt konačno okončana.

Dok su za njim tragali srpska i engleska policija, porodica i prijatelji, čak i bend "Prodigy" preko svoje fan stranice, svi sluteći na najgore, Piter nijednog trenutka nije bio u opasnosti. Naprotiv...

"Polako sklapam kockice, ne mogu da vjerujem da me pola Srbije i Engleske tražilo u jednom trenutku", počinje priču Piter Roud.

"U subotu je bio koncert, bože, bila je prava ludnica! Sutradan sam se javio djevojci, rekao sam joj da je sa mnom sve u redu, a onda sam proživio pravu nirvanu! Četiri dana u Srbiji su mi najljepše vrijeme u životu, zaista sam uživao", priča sa osmijehom Roud, i pokazuje svoju 17. tetovažu, pauka, koju je "zaradio" dok je njegova porodica preživljavala najgore trenutke.

"Ne znam ni ko mi je platio ovu tetovažu... Koštala je valjda 2.500 dinara... Upoznao sam gomilu ljudi, sa svima ću ostati u kontaktu. Bilo je tu i prelijepih djevojaka, sjajnih momaka", priča Roud, a zatim nastavlja o panici koju je podigla njegova rodbina u Engleskoj.

"Digli su previše buke. Istina, nakon koncerta nikome se nisam javio. Ne znam sa sigurnošću ni gdje sam sve bio... Ma, bio sam svuda! A, vinjak, bože, kako je to dobro piće! Srbi? Pa to je najpozitivniji narod na svijetu! Ekipa je fenomenalna, sigurno se vraćam ponovo u Beograd!

Ne hajem šta će mi reći djevojka, sestra... Sigurno će gunđati, biće svađe, ali kada bih sve mogao iz početka - ponovo bih isto uradio", iskren je Piter Roud, koji je nakon koncerta, kako kaže, dvije noći proveo spavajući na klupama po centralnim gradskim parkovima, budući da nije mogao da pronađe adresu "Siti hotela" u kome je odsjeo.

"Bio sam toliko pod gasom da mi nije bilo važno gdje sam. Tek u utorak uveče, kada sam polako došao sebi, otišao sam u hotel. Na recepciji sam saznao šta se dešava. Pasoš mi je odnijela policija, tu su mi rekli da je bend 'Prodigy' platio moj račun u hotelu.

Nisam mogao da vjerujem! Hej, 'Prodigy' mi platio hotel? Pa ja njih pratim svuda po svijetu, beogradski koncert mi je bio 12. put da ih slušam uživo", kaže Piter.

Simpatični Englez je na oproštaju upitao kada počinje EXIT, uz poruku da jedva čeka da se vrati u Srbiju i ponovo doživi nezaboravan provod.

Međutim, dok je Piter uživao, njegova porodica je proživljavala pravu dramu.

"Zaista sam se prepala što je nestao, nisam znala šta da radim... Samo ja znam kroz koji sam pakao prošla u prethodnih nekoliko dana. Nije se javljao na telefon, na mejl nije odgovarao, nisam znala kome da se obratim.

Ipak, otišao je u drugu državu, ja sam ostala u Engleskoj sasvim sama. Mogao je i da bude mrtav, a da to niko ne zna... Kada se na kraju javio, osjetila sam ogromno olakšanje", rekla je djevojka Pitera Rouda u telefonskom razgovoru za "Press"
.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Ovo je super reklama za Srbiju :-) Tri dana nije zna za sebe.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
trucker
Posts: 118
Joined: 14.02.2010. 07:39

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by trucker »

Почивај у миру Туста...
Preminuo Branko Črnac Tusta, frontmen benda KUD Idijoti

Sinoć pre ponoći, preminuo je Branko Črnac-Tusta, frontmen legendarnih KUD Idijota, prenose hrvatski mediji.
Pevaču je početkom 2011. dijagnostikovan karcinom pluća i grla sa kojim se nije mogao izboriti.

Image

Nedavno su u klubu Gun srpski rokeri napravili koncert podrške Tusti.

Legendarni pank bend KUD Idijoti na čijem je čelu Tusta bio osnovan je 1987. godine u Puli. Širu popularnost su stekli nakon pobede na Omladinskom festivalu u Subotici.

Album "Bolivia R'N'R", kompilaciju prva tri singla, te tri dotad neobjavljene pesme, objavili su 1990, a samo nekoliko meseci kasnije i album "Mi smo ovdje samo zbog para", koji je i do danas ostao njihov najprodavaniji.
Svoj poslednji album, hvaljen od strane kritike, KUD Idijoti objavljuju 2001.

Za vreme rata na prostoru bivše Jugoslavije bend se u nekoliko puta izjasnio protiv nacionalističke ideologije koju se vodili političari kako u Beogradu, tako i u Zagrebu.
http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/347797 ... UD-Idijoti
Чини ми се рођаче, да је стандард покварио људе...

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by dogface_gremlin »

Ministar iz RS hit na sajtu Deep Purple

15. oktobar 2012. 13:29 > 13:33

Da ministar nauke i tehnologije u Vladi RS Jasmin Komić sjajno peva – zna cela Bosna i Hercegovina, a odnedavno i ceo svet.

Naime, gostovanje ministra Komića u emisiji Mate Đakovića – Telering, koja se emituje na OBN televiziji postalo je hit na YouTube kanalu.

Ministar je uživo u emisiji otpevao i odsvirao na gitari pesmu “Soldier of fortune” benda Deep Purple i ostavio bez daha sve gledaoce.

Odmah nakon emisije, snimak je postavljen na Internet, a o kvalitetu ministrovog pevanja i sviranja dovoljno govori i činjenica da se video našao i na oficijelnoj Internet stranici benda “Deep Purple”!

Ministar je dobio i novi nadimak – Professor of Fortune, a fanovi legendarnog benda za ministra imaju samo reči hvale.



“Sve pohvale za profesora”, “Izaberite ga za vladara sveta”, “Treba da očekuje da ga članovi benda pozovu i zamole da svira s njima”, samo su neki od komentara ispod snimka.

Da se video nalazi na oficijelnom sajtu grupe Deep Purple možete se uveriti OVDE.

(MONDO)
http://www.mondo.rs/s263139/Info/Info/e ... urple.html
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Profesore skidam kapu !

:smt038 :smt038 :smt038
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Opti Myst »


Vrh je od: 10m08s :twisted:
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Post Reply