Vijesti i zanimljivosti

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

Post Reply
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Aca Lukas nije narkoman, on uzima kokain 8)

Aca Lukas kralj narodnjaka (Vinca pa onda on) 8)

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

:smt005 :smt005 :smt005
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

regeman wrote:
Njegovan wrote:А што говедо? Не контам?
Zajebancija, moj burazer od tetke je svirao sa njim 95te na nekom splavu. Kaze da je ekstra lik ali da je tada trosio 100 dm dnevno na koku :lol:
Стари наркоман. :lol:
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Kokain nije droga 8)

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

То је мала кока. Значи драги брате Кале, значи мало пиле. :D
Image

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Iggy Pop sprema jazz album



Stari punker, iako u poznim godinama, odlučio je još jednom šokirati obožavatelje – ovaj put radikalnom promjenom zvuka. U pripremi je novi album koji izlazi na ljeto.


Poznat po svom brutalnom pristupu rock 'n' rollu i divljim scenskim nastupima, ovaj začetnik punk rocka, sprema se još jednom iznenaditi svoje obožavatelje, ovaj put s jazz albumom.

Iggy Popovi nastupi sa Stoogesima postavili su temelje punka puno prije nego je objavljen Anarchy In The UK i baš kad se činilo da će zauvijek ostati vjeran punk rocku on se odlučio svijetu predstaviti u jednom sasvim drugačijem izdanju.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Sta mu bi...na exitu je przio iako ima 6 banki..odnijeli su ga sa bine..raw power..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

Mozda ce ovaj album biti jos veca prziona. Ima on energije jos za hrpu albuma. Jazz mu je dobar izazov.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Од трача до истине: Гоца празних џепова


Гоца Божиновска се са тезге у Торину вратила празних џепова. Не само да је на нули већ је и у минусу јер је сама платила повратну авионску карту.

Гоца је, наиме, отишла да пјева на циганској свадби са хармоникашем Мирком Кодићем, не сањајући да ће договорени хонорар моћи само да сања!

- На тим свадбама се никад не зна. На овој сам стварно "пукла"! Требало је да весеље траје два дана. Све је лепо почело, али је пред крај првог дана отац петнаестогодишње младе полудео, зграбио је ћерку за руку и хтео да је води кући! Растури се свадба док си рекао "кекс"! Петнаестак минута је владала невиђена фрка. Није се знало ко кога бије и ко шта на кога баца. Док смо се ми снашли, сви гости су збрисали брзином светлости. И гости и домаћини! Какав хонорар, какви бакрачи... Нити знаш кога да јуриш, ни где да га јуриш - испричала је озлојеђена Гоца, која је редовно радо виђен гост на ромским свадбама.
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Američki haker Virdžil Grifit (Virgil Griffith) znatiželjni je student kalifornijskog Instituta za tehnologiju, koji je nedavno osmislio tablicu prikazavši time kakvu povezanost ima inteligencija i slušanje određene vrste muzike, odnosno, što slušaju pametniji, a što glupi ljudi. Prethodno je istu stvar napravio s knjigama, međutim, na to niko nije obraćao previše pažnje, ali kad su oni koji slušaju Bijons (Beyonce) ispali glupi, mladog hakera su mnogi uvrijeđeno napali.

Od 133 navedena izvođača, oni koji su povezani s najvećom inteligencijom (rješavali testove inteligencije i pritom navodili koju vrstu muzike najčešće slušaju i koji su im izvođači najdraži), najčešće slušaju klasičnu i alternativnu muziku, dok su hip-hoperi i R'n'B-eri prema njegovoj statistici najgluplji.

Iako se mnogima njegova računica nije svidjela, Virdžil sve objašnjava.

- Oba projekta sam napravio čisto da vidim kako zajednica u kojoj živim funkcionira po pitanju muzike i knjiga. Nije bitno što ja mislim o povezanosti ljudske inteligencije i muzike koju slušaju. Statistika kaže kako postoji povezanost između ljudi koji pohađaju određene škole i time stječu određeno znanje, njihove inteligencije i muzike koju vole. Žao mi je, tako je ispalo - rekao je 26-godišnji Virdžil.

Inteligencijom visoko kotiraju oni koji slušaju Betovena (Beethoven), Sufjana Stivensa (Stevens), Radiohead, U2, Boba Dilan (Dylan), Nora Džouns (Norah Jones), Beka (Beck), "Led Zeppelin", Bilija Džoela (Billy Joel), "The Beatles", Dejvida Bouvija (David Bowie), "Coldplay" ili "Red Hot Chili Pepperse".

Oni koji nisu te sreće da ih je majka priroda obdarila inteligencijom povezuju se s Lilom Vejnom (Wayne) T.I.-jem, Bijons, Jay-Z-jem, Džastinom Timbrlejkom (Justin Timberlake), Aerosmithom ili Ludacrisom.

P.S. Šteta što nije istražio posljedice slušanja balkanskog turbo folka ... :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

P.S. Šteta što nije istražio posljedice slušanja balkanskog turbo folka ...
:lol: :lol: :lol:

Mislim da bi dobio JAKO zanimljive rezultate..
No pain,no glory

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by VUK-RS »

Umro Majkl Džekson

ImagePetak, 26. jun 2009. 00:25

Pevač, koji nije davao znake života, hitno je prebačen u bolnicu u Los Anđelesu pošto mu je srce otkazalo.

BBC nezvanično saznaje da je kralj popa preminuo.

Majklu Džeksonu (50), koji se navodno borio sa rakom kože, pozlilo je u kući u Los Anđelesu. Bolničari su morali da mu daju veštačko disanje, i hitno je hospitalizovan.

Slavni pevač, koji je karijeru počeo u porodičnom dečjem bendu Jackson 5, bio je jedan od najpopularnijih muzičara na planeti, 13 puta je dobio Gremi, i dva puta je ušao u Rokenrol kuću slavnih.

Tokom karijere, Majklova fizička transformacija iz Afroamerikanca u belca bila je predmet mnogih tračeva. Pevač je dva puta bio u braku, i ima dva sina i ćerku.

Pre šest godina, Džekson je optužen za seksualno zlostavljanje dečaka Gevina Alvareza, koji je u doba zločina imao 14 godina. Suđenje je počelo 2005, ali Džekson je oslobođen svih optužbi.

Džekson je trebalo uskoro da započne seriju od 50 koncerata u londonskoj areni O2, ali britanski mediji su nedeljama pisali da je on previše slab i bolestan da bi mogao da nastupi.

(MONDO)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by ananasmijana »

dokaz da je M. Jackson presao u Islam prije smrti

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by srbin janez »

-
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 04:10, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Image

Ovaj neobičan prizor snimljen je iz aviona u trenutku kada je nadlijetao Maleziju.

Legenda kaže da je ćup zlata sakriven na kraju duge, ali oni koji krenu u potragu za njim ostaće praznih ruku, jer duga koja se ukazala na malezijskom nebu nema kraj već pravi savršen krug među oblacima.

Londonski "Dejli mejl" navodi da je riječ o rijetkom fenomenu koji se javlja kada je sunce nisko, a njegovi zraci dopiru do sićušnih kristala u atmosferi na 10 kilometara visine. Sunčevi zraci se tada rasipaju, formirajući savršenu, kružnu dugu sa spektrom boja koje se razlivaju od plave do crvene.

Duge od davnina imaju dubok verski i mitski značaj. Prije nego što ih je nauka objasnila, opisivane su u Bibliji kao simbol dogovora koji je Bog sklopio sa Nojem da čovječanstvo više nikada neće biti uništeno poplavama.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by ananasmijana »

meni to lici na divovsku sisu :shock:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

:lol: :smt005 :lol:

Ne znam ... nikad nisam vidio ovoliku :lol: a ti !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by regeman »

Milan Mladenović 1958-1994.

Petnaestogodišnjica od smrti kultnog rok muzičara bivše Jugoslavije Milana Mladenovića navršava se 5. novembra.

Mladenović je rođen 21. septembra 1958. godine u Zagrebu. U šestoj godini se s porodicom seli u Sarajevo, a 1970. godine u Beograd. U Beogradu završava 11. Gimnaziju u kojoj krajem 1970-tih, zajedno sa školskim drugom Dragomirom Mihailovićem-Gagijem, osniva svoj prvi bend "Limunovo drvo".

Godinu dana kasnije formira kultnu grupu "Šarlo Akrobata", zajedno s Dušanom Kojićem-Kojom i bubnjarem Ivicom Vdovićem. Pesme grupe koje su u to vreme napisali, "Niko kao ja", "Ona se budi" i "Mali čovek" izdžrale su test vremena, bile su i ostale hitovi.

"Šarlo akrobata" ne opstaje dugo, a koliki je uticaj imalo postojanje “Šarla” pokazuje podatak da se i iz njega se rađaju dve autorski možda najznačajnije srpske rok grupe - Mladenovićeva "Katarina II" i Kojićeva "Disciplina Kičme".

Tokom 1982. novom bendu se priključuju klavijaturistkinja Margita Stefanović - Magi, a 1983. basista Bojan Pečar i bubnjar "Šarla Akrobate" Ivica Vdovich.

U postavi "Katarina II" grupa 1984. godine izdaje istoimeni album, nakon čega Vdović i Mihajlović odlaze iz benda. Grupa menja ime u "Ekatarina Velika" i 1985. godine izdaje takođe istoimeni album, koji dobija povoljne kritike i skreće pažnju na bend.

Album iz 1986. godine, "S vetrom uz lice", lansira grupu na sam vrh jugoslovenske rok scene, gde s Mladenovićem na čelu ostaje sve do 1994. godine, izdajući seriju uspešnih albuma.

Tokom rada sa "Ekatarinom Velikom", Mladenović sarađuje kao producent na albumima bendova "Gustaf i njegovi dobri duhovi" i "Fit".

Zajedno sa ostalim članovima benda, Mladenović se 1985. godine pojavljuje u filmu Gorana Markovića "Tajvanska kanasta", a sledeće godine i u filmu Darka Bajića "Crna Marija" gde igra glavnu ulogu i za koji je napisao numeru "Bus Station".

Krajem osamdesetih piše muziku za jednu pozorišnu predstavu, a 1992. godine s članovima grupa "Partibrejkers" i "Električni orgazam" formira sastav "Rimtutituki", čija je muzička aktivnost koncentrisana na antiratnu propagandu, i sa kojim snima singl "Slušaj 'vamo!".

Singl objavljuje Radio B92, a promovisan je koncertom na kamionu koji je kružio ulicama Beograda.

U leto 1994. godine Mladenović putuje u Brazil, gde sa dugogodišnjim prijateljem Mitrom Subotićem - Subom i nekoliko brazilskih muzičara snima album "Angel's Breath".

U avgustu 1994. godine, posle nastupa "Ekatarine Velike" na Festivalu u Budvi, Mladenović je prebačen u bolnicu gde je ustanovljeno da ima rak pankreasa.

Milan Mladenovic (36) je umro 5. novembra 1994. u Beogradu. Sahranjen je na Novom groblju u Beogradu. Njegovom smrću "Ekatarina Velika" je
prestala da postoji.

EKV je ukupno izdao sedam studijskih albuma - "Katarina II" (1984), "Ekatarina Velika" (1985), "S' vetrom uz lice" (1986), "Ljubav" (1987), "Samo par godina za nas" (1989), "Dum dum" (1991), "Neko nas posmatra" (1993), kao i tri živa albuma.

Najpoznatiji hitovi grupe su "Oči boje meda", "Tattoo", "Modro i zeleno","Budi sam na ulici", "Kao da je bilo nekad", "Ti si sav moj bol", "Novac u rukama", "Zemlja", "Pored mene", "Ljubav", "7 dana", "Ljudi iz gradova", "Krug" i "Par godina za nas".

U novembru 2006. godine pesma "Par godina za nas" je izglasana za najbolju jugoslovensku pesmu svih vremena u anketi slušalaca radija B92. Mladenović je u jednom intervjuu 1992. godine rekao da je "Par godina za nas" najbolja pesma koju je "Ekatarina Velika" napravila.

Bojan Pečar umro je u Londonu od srčanog udara 13. oktobra 1998. u 37. godini, a Margita Stefanović je umrla 18. septembra 2002. godine u Beogradu u 43. godini.

Mnogi muzičari smatraju da je "Ekatarina Velika" jedan od najznačajnijih bendova na prostoru bivše Jugoslavije i na jugoslovenskoj rok sceni ikada.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

:arrow:
Treba mi svet otvoren za poglede
otvoren za trcanje
treba mi soba da primi pet hiljada ljudi
sa dignutim casama
:arrow:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vijesti i zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

Почиње музичар да свира на страници метроа....

3 минута након што је почео свирање, средовечан човек уочава музичара који свира. Он успорава кораке, зауставља се пар секунди, а затим журно одлази куд је намерио.

4 минута касније:
Виолиниста прима свој први долар: жена баца новчић у шешир, те без застајкивања, наставља ход.

6 минута касније:
Млади човек се нагиње над оградом како би га послушао, затим погледа на ручни сат и наставља журећи.

10 минута касније:
3-о годишњи дечак се зауставља. али га мајка одвлачи журећи. Малац застаје да поновно погледа виолинисту, но мајка га вуче и обоје одлазе журећи. Неколико друге деце је поновило ову радњу. Сваки родитељ, без изузетка, је присилило своје дијете да настави ходати.

45 минута касније:
Музичар свира без престанка. Само 6 људи се зауставило и послушало на кратко. Неких 20-ак људи је дало новац, али је наставило ходати непромењеним ритмом. Свирач је сакупио укупно $32.

1 сат касније:
Музичар завршава свирку и наступа тишина. Нико то не примећује. Нико не пљеска, нити даје било какво признање.....
Наступа Тишина.....



Права истина:

Нико није знао да је музичар у ствари био Joshua Bell, један од највећих музичара данашњице на свету.

Свирао је један од најзахтевнијих комада икада написаних, на виолини вриједној $3.5 милиона долара. Само два дана пре овога Јошуа Белл је распродао концертну дворану у Бостону гђе је просечна цена карте $100.

Ово је истинита прича. Инкогнито свирка Јошуе Белла на станици метроа је организовао Вашингтон Пост као део социолошког експеримента о перцепцији, укусу и људским приоритетима.

Поставља се питање: "Да ли у уобичајеном окружењу, у непогодно време, уопште препознајемо лепоту, истину и речи које чујемо?

Да ли можемо да станемо и да ту лепоту препознамо, осетимо, разумемо...?

Препознајемо ли талент у неочекиваном контексту?

А људе шта нам говоре, и колико им је требало снаге да нам кажу искрено оно што мисле?
Колико снобова има међу нама који иду на на пример на концерт, плаћајући баснословне износе, а то исто не препознаје у другим приликама?"



Један могући закључак овог експеримента би могао бити:

Ако немамо ни један тренутак времена да застанемо и послушамо једног од најбољих музичара на свету, који свира један од најлепших комада икада створених, на једном од најлепших инструмената икада начињених ...
КОЛИКО ТЕК МНОШТВО ДРУГИХ СТВАРИ ПРОПУШТАМО?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by dogface_gremlin »



A nisu znali napisat u ovom plavom tekstu da ga je jedna žena prepoznala. :D
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by vrsta8472 »

dogface_gremlin wrote:

A nisu znali napisat u ovom plavom tekstu da ga je jedna žena prepoznala. :D

Онда не би био фазон :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by Franz »

Zanimljivo.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Vijesti i zanimljivosti

Post by MAXIMUS »

Da Banjaluka postaje kulturno muzički centar dokazuje protekli vikend. Širom grada odjekivali su dobri i pozitivni zvuci za sve generacije i ljubitelje različitih muzičkih pravaca.

U Domu omladine nastupao je Ne(normalni) Balašević tribute bend čiji naziv jasno govori šta ste od njih mogli čuti. Početak svirke bio je zakazan za 20.30. a ulaz je bio besplatan.

Kao predgrupa nastupao je bend "Remind". Posjetili su na neke dobre stare hitove poput ,"Give me all your love tonight". "Daire" ili "Chains of fuls". Fenomenalni vokal Branke Vranjković uz odličnu muzičku pratnju Zorana i Ace napravio je pravu atmosferu u Domu omladine. Svoje oduševljenje što sviraju prije jedne tako dobre grupe, članovi benda nisu krili.
- Nama je ovo zaista osvježenje u odnosu na nastupe koje inače imamo. Jedva čekamo da krenu sa svirkom, rekla nam je Branka.

A onda mala pauza i na scenu stupaju zvijezde večeri ne(normalni) Balašević trbute band.
Bend čine vokal i gitarista Nenad Jelenković, klavijaturista Petar Milojević, bubnjar Dragan Jovanović zatim Branislav Đorđev na harmonici, basista Srđan Stojanac, prateći vokal Vlasta Vereš i jedina žena u bendu, njighova " Mina violina", Mina Mladenović.

Oduševljen činjenicom da je toliko ljudi došlo, vokal benda Nenad Jelenković obećao je dobru zabavu.
No, prije nego što je muzika počela, bend je morao nešto da podijeli sa publikom.
- "Remind" nas je popuno oduševio. Pali smo na du**. Večeras je jedan jedan za njih i za nas, dodao je Nenad.
Prva pjesma u Balaševićevom stilu, "Dobro veče Banja Luko" i akordni kreću da se šire salom uz "pričanje" vokala, kako on to sam kaže.
- Ljudi ja ne znam da pjevam, ja samo pričam, sa osmijehom govori Nenad.

-Moraćete sa mnom da pjevate " Mirku"
I pjevala je publika i " Mirku", odmah za njom " Malu garavu", "Pesma o jednom pjetlu" i mnoge druge hitove.

A publika? Raznolika šarena, različitih uzrasta. Zatvorenih očiju slušajući odličnu muziku i glas koji neodoljivo podsjeća na samog Balševića.

A bilo je u subotu naveče muzike i za neke nove klince, neke kojima je sve ovo možda "premekano". U banjalučkom klubu "Castra" nastupala je grupa "Neuro" sa nešto žešćim i energičnijim zvukom.

U odličnom ambijentu, okupila se grupa mahom studenta i srednjoškolaca koji su odlično dočekali sve hitove koje im je bend ponudio. Svirka je bila odlična a atmosfera još bolja.

Preuzeto sa ...http://www.srpskacafe.com/index.php?news=9765
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply