Molicu za ples...

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Molicu za ples...

Post by Franz »

Hej vi starija ekipa....diskoteka Duga(prije rata),sjecate li se onog bloka sentisha koji je isao u neka doba,koji je bio rezervisan za stiskavac,pogodan trenutak da se sharmira simpatija,trenutak da neko nekoga napravi ljubomornim,trenutak kada su brejk denseri isli luftati se vani....a gledaj danas,ma necu da gledam...hocu da se sjecam vremena kad smo jedva cekali da NJU pitamo za ples,pa nema veze i ako te shutne,ides dalje...ima uvijek ONA manje pozeljna! ImageImageImage
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Ima nas koji se sjecamo toga veoma dobro. Svi DJs su se drzali slicnog sablona pustanja muzike. Malo pop, malo sentis i pred fajront hard rock. Mnogi su dole pustali muziku Meho, Sever, Ljubisa Kovacevic itd.
Kad je neko htio pitati curu da se zabavljaju, cekao je taj red sentisa kao najbolju priliku da postavi to pitanje.
Hvala Franc za ovu temu. Ima nas koji smo zivili za petak i subotu samo da bi otisli dole, ali to je bilo kada cak ni "Glaz" nije bio otvoren. Samo slasticarna preko puta pijace.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Хахахаха... " Стискавац у Дуги ".... СЈАЈНО !!!

Прву рибу смувах уз стискавац у Дуги. Сјећам се да је пичила она од G`N`R " Knocking On A Heavens Doors ".

Послије пар попијених " Нектара " ( скупљања храбрости ) , приђох једном малом женском створу од метар и покушај жилета, ал слаткој ко мед и улетим јој један клизећи и питам " Дали си за један плес " ? Након мало обостраног кикотања ( ко два напаљена мајмуна ) почнемо се рвати, али се ускоро ускладишмо. До " звоњаве телефона " у пјесми већ сам почео да ју спопадам, а на крају " стискавац блока", Љубиша К. нас је пајсером одвајао јер су "брејкери " ( Зима и компанија, већ почели да негодују.
Показало се да смо били сваршено компатибилни јер је омјер њене и моје висине био такав да је врх њене сласне крушкасте сисице био у мом пупку. :wink:

Ееееее, то су била времена.
Last edited by aquarius on 02.11.2007. 08:53, edited 1 time in total.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Uuuu jeste vas dvojica ostarili :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ma mi smo ostarili,a oni su prestarili :lol:

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

Eh ta vremena.... kao da je to juče bilo... prođe 15-tak i više godina nisi se ni okrenuo....
ImageImage

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Nije to bilo u neko doba :lol: vec uvjek tacno u 23 i 15 ,naravno sa razlogom, jer blizio se fajront i trebalo je da se zna ko ce sa kim kuci. Sjecam se jos kad je to pocinjalo mislim 1985. :cry:
MA JE*I GA SAD STE ME SJE*ALI I RASPLAKALI; ODO U SETNJU DA DODJEM SEBI !!! :smt089 :smt090
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Snowflake
Posts: 332
Joined: 21.09.2007. 15:53
Location: Sibovska
Contact:

Post by Snowflake »

Ja se tada nisam bila ni rodila,ali se sjecam Duge prije godinu...Svi su pricali kako kako dolje idu samo djeca,ali meni je i bilo super(a i uklapala sam se u opis).Jednostavno,Duga je bila NASA.DJ mi je bio najbolji prijatelj,pustao je ono sto smo svi dolje slusali,techno,rock,ali bilo je i folka.Izlazilo nas je malo dolje,i svi smo se otprilike znali...
Stvarno mi je zao sto toga vise nema... :cry:
Last edited by Snowflake on 04.11.2007. 13:51, edited 1 time in total.
I love you just the way you are...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hm...Ja sam poceo prerano izlaziti :lol: pa se sjecam malo toga, onako, kao sto kazu, kroz maglu. Bio sam mnogo puta dole, jos kad je tamo gdje je sad City bila neka stara zgrada, pa poslije parking. Eto u ta vremena negdje. Bilo mlogo lijepo. A inace nisam plesac. :oops:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Baš tako , taj ples je služio po onoj dječijoj nabrajalici ,,sad se vidi sad se zna ko se kome dopada,, !
Stiskavac legendarni ples ...
Bilo je tu još dobrih stvari , kao na primjer kameni zid , tako kad se montiraš tu vidiš ko silazi u disko i imali ,,mesa,, to veče ... naravno legendarna stvar 80-ih i Duge je ta što se znalo čija je koja sećija u diskoteci ( koja raja sjedi ) tako da nema greške ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

A AKO NEKO POMJESA SECIJE TU JE ATIF MEHICA DA GA POSAVJETUJE :lol: I DA SA NJIME MALO POMETE STEPENICE !!! :D
A SJECAM SE DOBRO SVEGA KAO DANAS KONOBAR MILE :D SEKIN BILIJAR NA ULAZU ;NJEGA JE OBOZAVAO NAS SEHA ;IMAO JE OBICAJ OSAMDESETIH DA GA DIGNE I PUSTI NAGLO KAO NECE MU BAS KUGLE DA IZADJU ; A ZABORAVLJAO JE DA UBACI ZETON; I SKORO SVAKI PUT ISTI SCENARIO PLOCA PUKNE SVAKOG VIKENDA ; A JASKO SE NERVIRA; I KAD NEMOZE NIKOM NISTA PUKNE STANINOG IZA USIJU !!! :lol:
A POSLIJE TOGA PLESA ONAJ KO NIJE NISTA UHVATIO MOGAO JE DA GLEDA ONOG MALOG CRNOG HARIKINOG BRATA I MIKU KAKO SE BACAJU PO PODU !!! :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Svaka cast za dobro sjecanje,skolski,samo nisi u pravu kad velis da sam lupo ploce od bilijara!Nisam bio tolki kabadahija,ja sam radje bio u mraku desne secije i uzivo blagodeti,,krisom,,unesenog vinjaka,vlahova i zvekana.Moj bruder je ponekad znao razbit,al poneki nos umjesto bilijara.A i nisu mi desavanj bas ni dozvoljavala da divljam,bio sam zauzet!!!
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

SAD CES RECI DA NISI VOLIO BILIJAR !!! :wink: A ONDA JE ON VOLIO DA GA DIGNE MALKO NA JEDNOJ STRANI !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Vise sam volio zene nego bilijar,grijesis ponovo kami,zivota mi!Mijesas me s nekim opasno,al nema veze sve ti to dodje isto!
Srebrena Krila

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

Znam nekoliko parova koji su se upoznali na onom parketu i nekoliko godina kasnije zavrsili pred maticarom.
Zaista, mnogima je onaj podijum zivot promjenio. Godinama, pjesme za ples su bile manje-vise iste, kao npr. Moody Blues - Nights in white satin, Eagles - Hotel California, Divlje Jagode - Jedina moja, Yu Grupa - Crni leptir, Generacija 5 - Ti samo budi dovoljno daleko

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

...jbt,pa dj HarryCdRom(da ne bude zabune,mjuza se ipak pustala sa kaseta)'ladno je pustao balade tipa Lionel Richie i Diana Ross "Endless Love" onda od Spandau Ballet "True", The Bangles "Eternal Flames",Black "Wonderful Life"... ma ne mogu se sjetiti sta sve nije pustao(sve hitovi sa tadasnjih svjetskih top lista) i VELIKO HVALA sto tada nije postojala PINK/GRAND/RENOMELO(SHIT)produkcija koja je na ovaj svijet donjela svo ovo smece sto danas cuti mozes sirom EX-YU kontaminiranog prostora i jos zagadjenije DIASPORA zone...
...et'...odoh slusati muziku iz 80s!Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Fino od tebe Franc kad pises tako od srca kad je muzika u pitanju,malo zakazujes kad je u pitanju cjelokupna proslost,tj,npr.osamdesete.Vidis ,ja sam isto tako volio istu muziku,isti taj svijet sto je tad zivio u Prnjavoru i gadio se na narodnjake ko i ti sam!Znas ,taj pink je samo ustvari muzicki scenario vremena u kome danas zivimo,i onda se samo uptajmo ,,ko je pobijedio?,,!Pobijedio je pink i pink revolucija,svi oni koji nisu dolazili u ,,Nacionalov,, disko club,,DUGA,,!Bilo je to vrijeme srece i ljubavi,moj Franz!!!
Srebrena Krila

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Post by odlikas7450 »

seha wrote:,,Nacionalov,, disko club,,DUGA,,!Bilo je to vrijeme srece i ljubavi,moj Franz!!!
Tacno je tako. To je ona stvar zasto su stari Prnjavorcani puno vezani za svoj grad, jer nije bilo pitomijeg i mirnijeg gradica u Bosni. Tuce su bile rijetkost i tamo dole u podrumu hotela "Nacional" svi smo bili kao jedna velika familija.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

U Dugi se puštala neka starija muzika ali su se pratili svjecki trendovi i mogao si biti u toku šta je na top listama ( nije bilo mtv-a a da ne govorim o internetu i sličnim medijima ) to bi bilo npr. kad bi se danas po disotekama puštao Eminem , 50 Cent , Beyonce , Shakira itd ... koliko to samo izgleda imaginarno !? Što duže razmišljam o prošlosti i sadašnjosti najrađe bih rekao današnjoj omladini legendarnu ,,ŽAO MI JE ŠTO STE MOJI ( NAŠI ) A NE DJECA NEKOG NEPRIJATELJA,, !!! :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

BAS ME ZANIMA HOCE LI SE IKADA I ZA KOGA NA OVOM BJEDNOM SVJETU; PONOVITI ONE NASE OSAMDESETE; NISMO IMALI BAS VELIKI IZBOR ZA IZLASKE ALI ONAKAV ZIVOT I UZIVANJE SE NE PAMTI NIGDJE; SVAK JE SVAKOGA POZNAVAO I POSTOVAO; MOGAO SI DA BUDES I CUPAVAC I CELAVAC I SA KRAVATOM I U GACAMA :lol: ALI SVI SU U TEBI GLEDALI COVJEKA; A NE KAO DANAS COVJEK SE MJERI PO KILOWATIMA ILI KONJSKIM SNAGAMA !!! :?
SEHA SKONTO SAM DA SAM POGRIJESIO KAD SAM POGLEDAO ONU SLIKU SAD SVE ZNAM ;IZVINI PALIM NA GURANJE !!! :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Nema šanse da se ponove 80-te !!! Kao što se ne mogu ponoviti ni 60-te ili 70-te !!! Danas je 21. vjek i on ima svoj tempo i pravila ... razmišljanja su drugačija kao i moda ! Normalno sa svim timi ljudi se mjenjaju ! Eto npr ovi forumaši što pamte ta vremena , zašto ih i dalje ne žive ??? Jednostavno vrijeme ide i stvari se mjenjaju a tako i ljudi i život !!! Ako neko uspije da sačuva bar malo duha i stila života tog ,,zlatnog doba,, može se smatrati SRETNIM !!!
Da se vratimo temi ... Duga je obilježila 80-te u Prnjavoru i bilo je odlično mjesto u pravom smislu riječi discoteque u to vrijeme a danas bi mogao biti dobar Club ali jednostavno nema publike ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

KAMIKAZA wrote:BAS ME ZANIMA HOCE LI SE IKADA I ZA KOGA NA OVOM BJEDNOM SVJETU; PONOVITI ONE NASE OSAMDESETE; NISMO IMALI BAS VELIKI IZBOR ZA IZLASKE ALI ONAKAV ZIVOT I UZIVANJE SE NE PAMTI NIGDJE; SVAK JE SVAKOGA POZNAVAO I POSTOVAO; MOGAO SI DA BUDES I CUPAVAC I CELAVAC I SA KRAVATOM I U GACAMA :lol: ALI SVI SU U TEBI GLEDALI COVJEKA; A NE KAO DANAS COVJEK SE MJERI PO KILOWATIMA ILI KONJSKIM SNAGAMA !!! :? SEHA SKONTO SAM DA SAM POGRIJESIO KAD SAM POGLEDAO ONU SLIKU SAD SVE ZNAM ;IZVINI PALIM NA GURANJE !!! :D :wink:
e to je tacno 100% :D :D

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

MAXIMUS wrote:kao i moda !
E, tu djelimicno nisi u pravu. Moda osamdesetih se vratila vec par godina unazad, naravno, ne u originalnom obliku ali ipak u prepoznatljivom stilu '80ih.
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ne pratim toliko modu , vjerovatno si u pravu ali u današnje vrijeme sve je instant i brzo prođe tako da će i taj trend vjerovatno brzo zamjeniti nekakav drugi ...
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Svakako da je Nacionalov disco bio najupecatljiviji i najbolji dio Prnjavora kad su u pitanju bili nocni izlasci mladih.Al sjecam se i stare kuglane ili doma izvidjaca,i tu se nekad izlazilo i lijepo plesalo a bogami i dobra muzika se pustala!Pa igranke u gimnaziji pa cak i tada novom 9-om maju,i na tim mjestima su sjevale ljubavne iskrice i radjale se velike ljubavi.
Srebrena Krila

Post Reply