Turbo folk

O ukusima treba raspravljati. Zašto ne?

Moderator: Hirurg

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

tihomirm wrote:
Kazu kakve su ti misli, takav ti je zivot.

Ehh kakav je zivot ljudi koji su ovo SMISLILI
Lijep, nista ne razmisljaju, samo pisu, :lol: :lol:
И еуре броје. :lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Mislim da ova tema ide u krivom smjeru!Vecina nas ovde zna nebrojeno glupo-mutavo-retardiranih "pjesama" i mislim da je bezpotrebno ih ovde spominjati!Cini mi se da bi se ipak trebali baviti fenomenom turbo folka a ne njegovim izdancima.... :roll:

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Licno smatram da je fenomen turbo folka veliki problem, posebno za djecu. Djeca idolizuju te pjevace, jer im je njihova muzika zanimljiva, pjevljiva i dovoljno jednostavna da je mogu slusati (i onda pjevati sa jos 15 djece ispred kuce). U sta izrastu takva djeca? Da li nakon nekog vremena shvate da to nije bas najbolje sto muzika pruza, ili ostanu pri tom pravcu, iz navike ili iz ko zna cega? Jos ako grade svoj stil po uzoru na nekog ko ni sam nema stila, cija je jedina zelja da se dobro proda, onda sve ode u mp3!
You must not know 'bout me...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

zozon wrote:Licno smatram da je fenomen turbo folka veliki problem, posebno za djecu.
Imao sam iskustvo slicno kada mi je kcerka dosla iz vrtica i pjeva ,,udara u glavu k'o sampanjac,, !!!
Ja i zena kad nismo popadali u nesvjest ... gdje si cula ( da o'ma ispisujem iz vrtica :lol: ) sta si radila ???
Djeca pjevala pa normalno i ona sa njima kroz igru ...
Tako da se ne smijem zakleti sta ce mi djete slusati u buducnosti pored najbolje zelje !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JA MISLIM DA JE VELIKI UTICAJ NA NASTAJANJE TURBO FOLKA :smt017 IMAO GOLF 2 TURBO DIZEL :lol: POKAZAO SE DOBAR I ONDA NAROD (FOLK) POSTO GOLFA SMATRA NARODNIM AUTOM ; UZE OD NJEGA TURBO I DODADE NARODNI ;I ETO TI BELAJA !!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Maximus, na to sam i htjela da ukazem, posto imam slican problem - moj mladji brat (tacnije najmladji brat, da ne pomisli neko da mi je i srednji brat zastranio) slusa tu muziku. Prvo nam nije bilo jasno odakle mu sve te pjesme, posto mi to u kuci nismo slusali, pa se ispostavilo da se kod komsija to slusa, a on se druzi sa njihovom kceri. Strasno je kakve pjesme ta djeca slusaju.

Njima nije jasno zasto takva muzika nije dobra, ako se vec toliko pusta na tv-u i raznim radio stanicama. Treba porazgovarati s djecom, objasniti im da to ne valja, mada ni to nekad ne urodi plodom.

Problemi, problemi... :wink:
You must not know 'bout me...

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Sva sreca pa nemam takvih problema sa bratom :D imam jos vecih! :roll: ne znam sta mi je gore, turbo folk ili black metal?! Izmedju dva zla biraj manje (koje)?
Guys with glitz to chicks with kicks.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ti si onda bas u dilemi...

Uglavnom ljudi sa te "zestoke zeste", preduu vremenom na neki narodnjak. Ti se nadaj, da ne bude kojim slucajem, turbo-folk.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

To sa djecom je stvarno frka,samo ih ne treba silom odgovarati od toga jer onda tu pocinje ona prica sa "zabranjenim vocem".Djeci treba objasniti sta je u stvari taj turbo folk i da je u stvari kao i R'N'R nacin zivota :roll: Nemam svoje djece(za sad) ali sam skoro na djedovoj slavi posmatrao rodicu od nekih 6-7 godina kako se "vrti" uz te gluposti i djete je bukvalno zaludjeno tim... Djete trazi kojekakve coskove po stanu za idealno mjesto za snimanje spota! :shock: Da ne idem previse u detalje stvarno mi je bilo to jeza gledati... :oops:

User avatar
nout
Posts: 180
Joined: 21.01.2005. 21:57

Post by nout »

Sta ste vi slusali kada ste bili klinci?!
Djeci ne treba braniti takve stvari. Muzicki ukus je nesto sto se gradi i stice godinama.
Pleased to meet you, hope you guess my name
But what's puzzling you is the nature of my game...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:shock: UFFFFFFFFFFFFFFF JA IMAM SRECE MOJA DJECA NEVOLE TAJ TURBO FOLK !!!!!!!!! 8) SLUSAJU SAMO COCANE I MARU !!!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Post by NemanjA »

Black metal i te stvari sa vremenom prodju, predje sa na nesto drugo. Ja mislim da je to faza koju svi moraju proci. Znam iz licnog ikustva :D

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

nout wrote:Sta ste vi slusali kada ste bili klinci?!
Djeci ne treba braniti takve stvari. Muzicki ukus je nesto sto se gradi i stice godinama.
Ne treba im braniti ali im objasniti sta je muzika a sta kic,to svakako treba!

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Objasnila sam ja svom bratu sta je kic, pa se ne moze zivjeti od Iron Maidena.
Stvorila sam cudoviste :smt035

User avatar
nout
Posts: 180
Joined: 21.01.2005. 21:57

Post by nout »

Pa naravno, ali ovo "Ja i zena kad nismo popadali u nesvjest ... gdje si cula ( da o'ma ispisujem iz vrtica ) sta si radila ???" zvuci kao da su djevojcicu za usi vukli sto slusa TO.

Tako sam i ja svog malog brata usmjerila, ali nikako na silu. Sad me isto malo nervira sa svojim fazonima.
A kad sam bila mala slusala sam Thompsona i u sred rata sam pjevala Cavoglave. Sjecam se i pjesme "Cvetak, zanovetak". Mama&tata nisu galamili zbog toga, a ispala sam prilicno normalna.
8)
Pleased to meet you, hope you guess my name
But what's puzzling you is the nature of my game...

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

nout wrote:Pa naravno, ali ovo "Ja i zena kad nismo popadali u nesvjest ... gdje si cula ( da o'ma ispisujem iz vrtica ) sta si radila ???" zvuci kao da su djevojcicu za usi vukli sto slusa TO.
Pogresna interpretacija rijeci :!:
Moje dijete nije dobilo,,po dupetu,, zbog gorih stvari a kamoli zbog ,,Mile,,???!!!
Poenta je da majka slusa ,,Pepperse,, otac npr. Zan Misela Zara a djeci se pustaju u kuci Vrapcici Branko Kockica i slicne stvari koje prilice djeci , a onda dijete dolazi i pjeva ,, Milu i to Kitica,, :!:
I procitaj kraj moga komentara pa onda komentarisi :evil:
POZDRAV :!:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

KAMIKAZA wrote: :shock: UFFFFFFFFFFFFFFF JA IMAM SRECE MOJA DJECA NEVOLE TAJ TURBO FOLK !!!!!!!!! 8) SLUSAJU SAMO COCANE I MARU !!!! :smt005
Pa zena ti je cocanka :smt005 :wink:

Znas ono,pjeva zena o muzu pa kaze:

MOJ SE DRAGI NAUCIO LAGAT
NETREBA MU ISPITA POLAGAT :lol:

MOJ SE DRAGI NAUCIO PITI
STO ZARADI NEMOZE MU BITI :lol:

ZEZNUTE SU COCANKE :wink:
Image

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Salcn, nemoj puno da skreces...

S obzirom na to da se kod nas TF slusa na svakom koraku, tj. na skoro svakom javnom mjestu, a i kod mnogih ljudi se to slusa u kuci, nije cudo sto su djeca tome izlozena. Uopste nije cudno sto znaju i slusaju te pjesme, posto ih slusaju i odrasli, a djeca se na njih ugledaju. Ne moze se djetetu reci da komsija ne valja samo zato sto slusa neku Minelu (sa kesom na glavi), kad niko od nas tako ne misli. U pravu ste vi sto ste napisali da djeci neke stvari treba sto jasnije i smirenije objasniti, samo ponekad ni to nije dovoljno. Valjda to prodje s vremenom, kao sto je neko napisao. :)
You must not know 'bout me...

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

Kad sam bio mali govorili su mi da se pazim vjestica :smt005
Image

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Врста мора да је велики "фолкмен" кад је скупио оволико стихова! :D
Поента је у томе да у сваком музичком правцу има шунда, али у ТФ највише. Исто толико небулозних стихова могло би се наћи у једној или двије пјесме Милића Вукашиновића или Рамба Амадеуса.
Ја рецимо радо слушам браћу Матић, Марка Булата (мада њега не бих сврстао у ТФ) неке пјесме од Џеја и још неке "прокафански" оријентисане пјеваче :) , али Цецу и Брену никако не волим чути.
seljak iz skakavaca wrote:-Prava narodna pjesma danas ne postoji, mislim- ne snima se..
Постоји, (додуше врло мало) ето нпр. послушај Марка Булата, Љубишу Васиљевића...
Живјели!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

EHHHHHHHHHHH KAKO JE JADNO KAD SE BABE UPALE !!! :?
http://www.youtube.com/watch?v=7ouqKWk3 ... ed&search=

A I HRVATSKU JE ZAHVATIO ISTI SINDROM !!!! :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=qq-mOEmByVM
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nektar wrote:Врста мора да је велики "фолкмен" кад је скупио оволико стихова! :D
..
Volim pjesme, sta cu bomeska dusa :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

IRON MAIDEN nikad nije bio kic,halo mala sta bubas.Oslobodi boze,ona mijesa metal sa turbo smecem.

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Ajd prvo procitaj kako treba sta pise, pa onda komentarisi!
Ako treba objasnjenje nema problema

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Image
Evo jedne samo-prozvane kraljice /turbo/ folka !
Ona nam je zanimljiva jer je ,,nase gore list,, a meni je zanimljiva jer je ,,bezobrazno,, obradila par svjeckih melodija kao sto su U2 i Rammstein koji su bili njeni veliki hitovi !! Zanimljivo je kada neko slusa te originalne melodije onda su oni ,,narkomani,, ali ako se na te ritmove ubaci neka ,,doskocica,, onda je to ,,normalno,, :!:
Takodje je obradila i jednu Ex-Yu rock baladu od Drugog Nacina uz koju su generacije odrasle i pjevajuci je uz gitaru druzili se i zaljubljivali !!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply