Kestengradski mladi izvidjaci

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by tesla.ceta »

Prva prozivka u ovoj sk godini u ceta "tesla"
68 prisutno,8 pravdalo izostanak zbog treninga a sastanku prisustvovalo i desetak nasih izvidjaca koji su sada srednjoskolci a cinice jedan vod u sastavu nase cete.
Dogovoren okvirni plan rada na nivou cete do kraja prvog polugodista:
-vodni sastanci
-izlet-po mogucnosti bivak
-ucesce na Novembarskim susretima u BL,po mogucnosti 2 ekipe koje se moraju pripremiti
-sagledati mogucnost mogucnost organizovanja zimske vodne skole(zimovanja)
-odrzavanje igranki u Domu kulture
nepredvidjene aktivnosti bice unesene nakon odrzavanja vodnih sastanaka
Z D R A V O

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

ELABORAT OD OI"22. APRIL" B.LUKA
POZDRAV !

Kao i svake godine , Odred Izviđača „22.April“, organizuje Novembarske susrete izviđača, koji se ove godine održavaju po 35. put .
I ove godine stižu ekipe iz Slovenije , Hrvatske , Srbije i Makedonije.
Na Novembarskim susretima učestvujete kao ekipa sastavljena od 5 članova.Pravo učešća imaju svi zainteresovani !
Ekipe se trebaju prijaviti do 20. novembra 2010. godine.
Kotizacija po učesniku iznosi 10KM (isključivo u KM) i svi učesnici su dužni da plate kotizaciju!
Najbolji učesnici aktivnosti dobiće diplome i pehare za osvojena prva tri mjesta , a svi drugi ambleme akcije .
Dođite i vi – da se upoznamo i družimo!

O Novembarskim susretima izviđača

Na prve Novembarske susrete pozvali smo izviđače sa svih prostora bivše Jugoslavije – u znak zahvalnosti za svu pomoć i podršku pružene poslije velikog zemljotresa koji je pogodio Banju Luku davne 1969. godine.
Novembarski susreti izviđača tradicionalno se već održavaju svake godine i okupljaju između 150 i 200 izviđača iz zemalja bivše Jugoslavije.
Novembarski susreti izviđača ove godine organizuju se po 34. put!
Želja nam je da na Novembarske susrete pozovemo drugare izviđače iz raznih krajeva Evrope - da bi upoznali jedni druge, uvidjeli sličnosti i razlike, podijelili iskustva i znanja, te uspostavili saradnju i obogatili izviđačku porodicu sa bezbroj prijateljstava!

Zato – DOĐITE!

Datumi održavanja:
26 - 28. novembra 2010. godine

Mjesto okupljanja:

prostorije Odreda izviđača „22.April“ Banja Luka
ulica Braće Čubrilovića bb
- čekamo vas 26. 11. do 18:00 časova-

Radovi :
Takmičenje uključuje:
- itinerer
- konstrukcija staze
- kroki
- skica djela puta
- profil terena
- signalizacija
- testovi
- iznenađenje
- KZP

Lična oprema:
Svaki izviđač sa sobom treba da ponese:
- izviđačku maramu i košulju sa oznakama
- člansku knjižicu
- vreću za spavanje
- pribor za jelo (porcija, kašika , viljuška i nož )
- prvi zavoj
- podmetač za spavanje

Kolektivna oprema:
- busolu
- dva para signalnih zastavica
- komplet prve pomoći ( obavezan prvi zavoj )
- pribor za crtanje (obavezno - dva trougla, uglomjer, grafitnu olovku, šestar, tačkaš)

!!! PREDZADATAK !!!

Predzadatak za sve učesnike je: Donijeti amblem grada iz koga dolaze i amblem odreda!!!

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

Draga djeco,planinke i izvidjaci
kako je veceras bio sastanak Staba Odreda i konstatovano da nema sredstava za Novembarske susrete,predlazem vama koji ste zainteresovani za odlazak da upltite za sebe po 10,00 km ,to je kotizacija koja se placa OI"22.April" u BL -domacin susreta a ja bih se potrudila naci sponzora za prevoz i time ublazila troskove odlaska.Licno mi je zao sto je tako ali......
Svi zainteresovani neka se stave na spisak na facebook na nasem profilu a za vikend bi formirali ekipe i malo se pripremili.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

Svim prijateljima,
izvidjacima i planinkama,muslimanske vjeroispovijesti
SRETAN BAJRAM!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by aquarius »

Brankica wrote:Svim prijateljima,
izvidjacima i planinkama,muslimanske vjeroispovijesti
SRETAN BAJRAM!
Pridružujem se željama. :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

Poslano: Wed, 17 Nov 2010 15:30
Prima: brankicaj@blic.net

Tip: Attachments Prioritet: Normal
Naslov:
Slike doma
Odgovori | Odgovori svima | Proslijedi
Sljedeća poruka | Prethodna poruka


Zdravo Brakice,
Pronašao sam neke slike sa zimovanja 2010. godine, na kojima se može vidjeti dio prostorija na izviđačkom domu. To je bivša područna osnovna škola koju smo mi, nakon zatvaranja, dobili, adaptirali i sada koristimo za naše aktivnosti. Objekat je u osnovi oko 180m2. U prizemlju se nalazi jedna velika učionica oko 65m2 (služi kao učionica i trpezarija), Kuhinja (potpuno opremljena), Prostorija sa dva umivaonika, toalet sa tušem i jedna soba za starješinu. U potkrovlju se nalaze 3 sobe, U najveću se može smjestiti do 20 djece, u srednjoj ima 6 kreveta, a u najmanjoj može spavati 3-4 osobe. Osim toga uz objekat se nalaze 3 kontejnera (planinara i radioamatera) koji imaju smještajni kapacitet od 10 kreveta. Sve ukupno se može smjestiti oko 40 učesnika, ali zbog provođenja programa mi ne radimo sa više od 25 učesnika + instruktori i osoblje zaduženo za pripremanje hrane.
Dom je udaljen od Trebinja 12 km u neposrednoj blizini magistralnog puta Trebinje - Herceg Novi. odred raspolaže vlastitim autobusom i nemamo problema oko organizacije izleta na planinu, koja je udaljena 9 km od doma. U januaru je obično pod snijegom i zbog toga obavezno planiramo jedan izlet na planinu.
Ukoliko ste zaiteresovani možemo raditi zajednički zimovanje i usaglasiti program.
Za sve ostale informacije stojim na raspolaganju.
Pozdrav
Neba


Image

Image


Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ovo je email koji sam dobila od odreda iz Trebinja,tragajuci za mogucnostima zimovanja nasih planinki i izvidjaca zajedno sa nekim jedinicama naseg sireg okruzenja.
U jos neformalnom razgovoru saznala sam da se taj dom nalazi na 700 m nadmorske visine i da je na 9 km od samih planinskih visova Orjena.
Pokazali su raspolozenje da zajedno sa njima(Trebinjcima) moze zimovati nasih 10-15 planinki i izvidjaca,cijena je okvirno 10,00 km po danu(jos nezvanicno),vjerovatno bi to bilo od 9-16 1.2011 godine.kako vidite ,oni imaju svoj vlastiti autobus tako da ne manjkaju ni izleti.
Dakle za 7 dana bi to bilo vjerovatno 70,00 km+troskovi prevoza koji nisu bas zanemarljivi ukoliko nebi nasli neko nama adekvatno rjesenje.
ostavljam vam na volju,pogledajte,razmislite i javite se sa prijedlozima.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

formiranje ekipa i pripreme za novembarske susrete su sutra (subota) 20.11.2010 god ,11 sati,u gradskom parku i sali turisticke organizacije.
trebaju doci samo zainteresovani za odlazak na takmicenje a sa sobom ponijeti svesku,obicnu olovku i geometrijski pribor.
ZDRAVO!

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

PLANINKE I IZVIDJACI
Sinoc je odrzan sastanak rukovodstva Odreda na kome je tema bila odlazak ekipe na Novembarske susrete.
Ranije je planirano da na te susrete ide samo jedna ekipa koja bi predstavljala nas odred.Kako nismo isli niti na jedno drugo takmicenje u ovoj godini pojavio se velik interes vas za odlazak pa je u momentu napravilo i nama samim problem u donosenju odluke sta i kako izvesti.
Prijavili smo dvije ekipe,medjutim na veliko insistiranje pojedinaca i spremnost i samofinansiranja radi odlaska,dogovorili smo sledece:

1.Na takmicenje idu 3 ekipe.Obezbijedjena su sredstva koja mogu to isfinansirati.
2.sastav ekipa je :
1.Đurđević Miloš
2.Kalabić Milan
3.Mikić Milena
4.Janković Dejana
5.Vrhovac Milica
6.Vujasinović Nenad
7.Prosan Nikola
8.Kalaba Dajana
9.Sandić Nikola
10.Moravac Vesna
11.Nastić Branka
12.Segić Branislav
13.Knežević Siniša
14.Đurđević Nikola
15.Dušanić Nikolina
16.Šurlan Tamara
3.Uzeli smo u obzir sve elemente i sve aktivnosti koje smo imali,ne kazemo da neko ne moze ,vec prvi sledeci odlazak uvrstavamo ove koji nisu sad u ekipama.
4.ograniceni smo i prevozom.Obezbijedjen je kombi za 15 putnika .
SASTANAK SA EKIPAMA JE SUTRA NAVECE,25.11.2011 U 18,00 SATI U DOMU KULTURE.
DOBRO POGLEDAJTE SPISAK LICNE I KOLEKTIVNE OPREME.

ZDRAVO

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

:D :D :D
aaaaaaaaaaaaaaa,sad mozete citati forum,a kad smo objavljivali literaturu izvidjacku nije bilo posjetilaca,
hm,hm,hm,
:smt017

User avatar
segic
Posts: 1
Joined: 30.09.2010. 10:31

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by segic »

A stacemo, samo da se ide :DDDD poz :D

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

Mario Tomic
Ceta Izvidjaca Tesla Prnjavor
Ceta izvidjaca upravo se vratila iz Banja Luke sa 35. Novembarskih susreta 2010.god.Dvije nase ekipe su ucestvovale na takmicenju i ostvarile vrijedan rezultat, ekipa PRNJAVOR osvojila je 5.mjesto, a ekipa STRUJA 6.mjesto, od ukpno 17 ekipa.
Image
Image
Image
(slikice su sacinjene u obilasku ekipa po povratku sa staze)

Ovo je samo kratak izvjestaj
u konkurenciji odreda sa tradicijom(Banjaluka,Prijedor,Koz. Dubica,Zenica,Siroki Brijeg,Ruma,Nis......),ovo su vise nego dobri rezultati.
Hvala nasim mladim planinkama i izvidjacima sto su kvalitetno predstavili nasu cetu,odred,nas grad....
Od samih takmicara ocekujemo detaljan izvjestaj potkrijepljen slikama.
Svaka cast!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by aquarius »

Bravo, bravo, bravo ...
Nadam se da je ono ružno ostalo iza nas i da ćemo u budućnosti čitati ovakve i slične vijesti.
Učesnicima srdačne čestitke uz želju da i dalje s ponosom predstavljaju Kestengrad.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by MAXIMUS »

:smt023
Ubrzati proces u kome bi mlađe ekipe uzele više učešća u upravljanju ove predivne organizacije i mišljenja sam da rezultati neće izostati !
Čestitam !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

MAXIMUS wrote::smt023
Ubrzati proces u kome bi mlađe ekipe uzele više učešća u upravljanju ove predivne organizacije i mišljenja sam da rezultati neće izostati !
Čestitam !
:smt023
Naravno Maximus,i ti si mladji samo se prikljuci.
Mnogo je ljepse vidjeti vas mladje a ipak toliko dovoljno stare da brinete o ovoj djeci na takmicenjima,logorovanjima,zimovanjima, nego nas starije kojima je vec i problem iz niza razloga boraviti na istim.
Ja moju starost ili moje godine,kako hoces,darujem ovoj djeci kroz vrijeme provedeno s njima i sva moja poznanstva iz onih mojih vremena da ih povezem sa omladinom sirom BiH a i sire.Nastojim ih podstaketi i naci sredstva da im omogucimo odlaske na takmicenja,povezati ih sa odredima koji imaju organizovane ljetne i zimske vodne skole,kako bi i sami ucestvovali.
Rado bih dio obaveza prenijela na druge,imamo vec par divnih momaka koji su od velike pomoci.
Ja tvrdim da od ove djece za koju godinu imamo divnu ,zrelu i odgovornu organizaciju mladih ljudi.Oni su vec pokazali da zasluzuju nase vrijeme.
Moje vrijeme s njima nije baceno,oni mi to nagrade svojim ponasenjem i lijepim trenucima zajedno provedenim.
Imamo i divnu saradnju sa roditeljima koji su pokazali velik interes ,njih treba ukljuciti u sve strukture odreda,neka i sami odlucuju,predlazu a i snose dio obaveza i odgovornosti.Takav odred ima sigurnu buducnost.


I na kraju moram se nasaliti,znate koliko su dobri kad su moje Celincane ostavili daleko iza sebe na ovom takmicenju :-)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by MAXIMUS »

Brankica wrote: :smt023
Naravno Maximus,i ti si mladji samo se prikljuci.
Samo se tako ponašam ali papir pokazuje drukčije :smt005

Moja vrata su vam uvjek otvorena i koliko je u mojoj moći tu sam da pomognem .
Ipak ... na početku ste birali ljude koji će da ,,poguraju kola,, i rade koliko mogu . Ne bih da remetim mir u kući . :smt004
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

MAXIMUS wrote:
Brankica wrote: :smt023
Naravno Maximus,i ti si mladji samo se prikljuci.
Samo se tako ponašam ali papir pokazuje drukčije :smt005

Moja vrata su vam uvjek otvorena i koliko je u mojoj moći tu sam da pomognem .
Ipak ... na početku ste birali ljude koji će da ,,poguraju kola,, i rade koliko mogu . Ne bih da remetim mir u kući . :smt004
Znamo mi da mozemo racunati na tebe.
A sto se tice guranja kola iz blata :-) ,izgleda da ih je sve uscaklo u kicmi ,puno se naprezali :-)
bila su teretna,puno djece sjedilo u kolima...pa...... nije islo :-)

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

SASTANAK CETE U SRIJEDU 15.12.2010 U UCIONICI INFORMATIKE 17.30h
1.dogovor u vezi Zimovanja
2.imenovanje delegata za Skupstinu Odreda koja se odrzava 26.12.2010 god
3.ostala pitanja
ZDRAVO
...P.S.
Za srednjoskolce dolazak nije obavezan,sa njima ce biti poseban dogovor.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

Odrzan sastanak Cete
1.U vezi sa zimovanjem potrebno je radi pravovremene organizacije prijaviti se najkasnije do 20.12 ove godine .
Ukoliko ne bude dovoljan broj zainteresovanih da mozemo obavijestiti odred u Trebinju.
2.Izabrani su delegati koji ce predstavljati nasu cetu na skupstini odreda.
spisak ce jos jednom biti objavljen na profilu cete na fb,
3.Predlozen je jednodnevni izlet na Ljubic(Ravno brdo) za vrijeme zimskog raspusta.(odlazak i povratak pjeske od brane u Drenovi)
Odabrana radna grupa koja ce izlet osmisliti i za realizaciju istog traziti pomoc od rukovodstva odreda.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

Sto se tice zimovanja na Orjenu,,Vrijeme 9-16 januar.
konacna informacija:
7-dnevni boravak na Orjenu kosta 70,00 km
Troskovi puta-povratna autobuska karta 45,00 km.
Dakle,115,00 km 7-dnevni aranzman.
Prijave i uplate zakljucno sa 26.12.2010,u osnovnoj skoli nastavnici Jokic a u srednjoj prof. Mariju Tomic.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

VAZNA NOCNA AKCIJA

NOCAS PRIJE PONOCI "CIZME NA PROZOR" :-)
NEMOJTE DA KOJE OSTANU!!!
BILI STE TAKO DOBRI I NIKOLA NECE SIGURNO ODOLJETI DA U SVAKU CIZMICU NE TUSNE BAR STOGOD :-)
I NEMOJTE SVE POJESTI SAMI-PODIJELITE SA DRUGOVIMA DA VAS DO GODINE NEBI ZAOBISAO!!!
Image

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

Prijateljima,planinkama i izvidjacima
katolicke vjeroispovijesti
sretno badnje vece i sretan bozic!!!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by aquarius »

Brankica wrote:Prijateljima,planinkama i izvidjacima
katolicke vjeroispovijesti
sretno badnje vece i sretan bozic!!!
:smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

Danas je odrzana vanredna skupstina OI"Kestengrad"
Smijenjeno je kompletno rukovodstvo Odreda a do redovne Skupstine u martu 2011 god postavljeni vrsioci duznosti.
Tako je v.d. starjesine prof.Mario Tomic,v.d. nacelnik Desimir Jusupovic i v.d. predsjednika skupstine Milan Maric.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by tesla.ceta »

PLANINKAMA I IZVIDJACIMA,FORUMASIMA-NASIM PRIJATELJIMA KOJI SE IKAD POJAVISE NA OVIM STRANICAMA ,ZELIMO
SRERTNU NOVU GODINU,
MNOGO ZDRAVLJA,LJUBAVI I MIRA


http://www.youtube.com/watch?v=7qQ8AdZfp5c
Image
DA SMO ZIVI I ZDRAVI!!!

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Kestengradski mladi izvidjaci

Post by Brankica »

PLANINKAMA I IZVIDJACIMA,
PRIJATELJIMA-FORUMASIMA,
svima koji slave ovaj bozic,cestitam BADNJE VECE I BOZIC!

Image

Post Reply