Kestengradski mladi izvidjaci

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by Brankica »

ODLAZAK NA IV U BANJA LUKU "NOVEMBARSKI SUSRETI"

27.11.2009 god. u 16.00 sati ispred Doma kulture u Prnjavoru.
Sa sobom ponijeti svu dogovorenu licnu i kolektivnu opremu.
Kasnjenja nema :!: :!: :!:
Sretno :!:

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by poletarac »

A sta je konacan broj ekipa? Jedna ili vise? pozdrav i SRETNO u prvu "pravu" akciju!
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by aquarius »

Sretno vam bilo sutrašnje vatreno krštenje !

I ne zaboravite onu De Kubertenovu " Važno je učestvovati ... ". I sam odlazak je ogroman uspjeh. :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by Brankica »

U ime nase mlade ekipe zahvaljujem svima koji nam se javise,prilozise materijala na nasim stranicama i pozeljese uspjeh na prvom takmicenju.
Hvala i pekara Cvijeta,Trivas i Mladegs koji su svojim artiklima obogatili nas predzadatak ,a kojim mi prezentujemo prehrambenu proizvodnju Prnjavora.
Kestengrad ce predstavljati patrola"Orion" iz Tesle
1.Kalabic Milan
2.Djurdjevic Milos
3.Vujasinovic Nikolija
4.Vrhovac Milica
5.Moravac Vesna
6.Surlan Tamara
7.Sandic Nikola
Krehovski Sofija ,sprijecena zbog povisene temperature a Porca Adi zbog praznika(bajram) koji padaju u dane takmicenja.
U pratnji izvdjaca i planinki su E.Softic i B.Jokic
:smt006

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by Ivo »

:smt023 :smt026 :smt023 :smt026

User avatar
planinka 63
Posts: 71
Joined: 23.10.2009. 17:06

ReSretno vam bilo na prvom ividjackom viseboju

Post by planinka 63 »

Kestengradski izvidjaci, zelim vam mnogo srece na vasem prvom izvidjackom viseboju i bas mi je drago da je to jedna tradicionalna akcija koja se vec trideset i cetvrti put odrzava uvijek u isto vrijeme, krajem mjeseca novembra u prelijepoj Banja Luci. Mi koji smo bili ucesnici dvadeset i nekih susreta znamo da smo svi koji smo se druzili i zivjeli dva tri dana izvidjackim zivotom, bili pobjednici. Jer nesto sto se tada stvaralo, nasa prijateljstva, evo traju i do danas. Zato jos jednom SRETNO vam bilo i lijepo se provedite, upoznajte nove drugare i neka vam ta druzenja traju vjecno. :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by planinka »

Zelim sve najbolje mladoj patroli na IV-u u Banja Luci i istovremeno se sjecam jednog IPV-a u novembru neke davne godine sa kojeg imam par slika na kojim je izmedju ostalog i nacelnik, cim se dokopam nekog da skana, objavicu ih.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by tesla.ceta »

IZVJESTAJ SA TAKMICENJA-SUTRA
EKIPA SE VRATILA VECERAS-posto je citavu stazu lila kisa,a oni izdrzali i prosli sve kontrolne tacke(sa lutanjem umjesto 12 presli jedno 15 km),odradjeni svi takmicarski zadaci.

PREDZADATAK
Image
Image

POLAZAK
Image

PROSTORIJE" 22. APRILA"
Image

SMJESTANJE EKIPE ZA SPAVANJE
Image

OTVARANJE TAKMICENJA
Image
Image
Image

NAS VODJA EKIPE PREDAJE RAPORAT
Image

ZADACI NA STARTU
Image

POVRATAK SA STAZE
Image
Image
Image

OZNAKE NASEG ODREDA NA RUKAVU TOPOGRAFA
Image
Image

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by poletarac »

Image

Image

cestitke,cestitke...... :smt006 :smt023
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

PRIRUCNIK ZA VODNIKE PART.II

Post by poletarac »

II. KAKO I GDJE OSNOVATI VOD?


ŠKOLA
Prijem novih članova u izviđačku organizaciju vrši se kontinuirano tokom čitave godine, a najpogodnije vrijeme je početak školske godine. Prbe kontakte sa školom ostvaruje starješina, načelnik ili predsjednik Savjeta Odreda. Prilikom tih kontakata razrađuje se način propagandne aktivnosti u školi. Može se izabrati nekoliko načina kao što su: pojedinačnim kontaktima preko odjeljenskih zajednica, zajedničkim akcijama za sve učenike škole, ili kombinbacijom ova dva načina. Jedan od načina je je da članovi odreda, učenici škole idu nekoliko dana u školu uniformisani, što također privlači pažnju njihovih kolega.
Prvi utisak je jako važan za potencijalne članove i njihove roditelje, pa se ništa ne smije propustiti imrpovizaciji ni slučaju. U tom cilju treba izvršiti već pomenute pripremne radnje u prostorijama, kako bi se što više potencijalnih kandidata održalo u organizaciji.

ULICA
Preporučljivo je da vodnik traži članove na za svoj vod među djecom ulice gdje stanuje, odnosno skupa ulica.
Tako okupljena djeca već se međusobno poznaju, a vodniku je lakše da dođe u kontakt sa roditeljima.
Vod formiran na teritorijlanom principu može razviti dobru aktivnost, jer se djeca svakog dana vide, pa se izviđački rad ne mora ograničiti samo na službene sastanke voda.
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by seha »

Kao prvo ,cestitam!kao drugo,srecni ste sto imate Pulju(cika Ekrema)kao covjeka koji je uz vas.I kao trece,dobro vam je sto je Brana s vama(na znam je,samo izvidjenja, ali znam Jokaru)i to su dobri aduti da budete dobri izvidjaci na regiji gdje postojite.Oslonite se na njih i bicete na vrhu kao sto su nekad bili izvidjaci odreda ,,Vid Njezic,,,!
Srebrena Krila

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by tesla.ceta »

6.mjesto "ORION" Kestengradski
Ovo je jutrosnja nezvanicna informacija.
bravo ekipo,to znaci da su graficki radovi dobro uradjeni,svu stazu u prirodi prosli.(na totalno nepoznatom terenu)
Kako su na vrijeme dosli na cilj i nastavili raditi zadatke,ne znajuci da u tom vremenu trebaju predati sve,tretirano je oko 1h kasnjenje i naravno negativni poeni.
Sinoc smo otisli sa KZP pa i to nije vrednovano,dakle i tu izgubili.
To ekipa sto je bilo je sve iz izuzetno jakih odreda koji rade u kontinuitetu.
Ovo nije samotjesenje :D ,vec analiza iskustava za u buduce.
Idemo dalje :smt006 Ovo je vise nego dobro :!:

đukam
Posts: 3
Joined: 04.11.2009. 15:45

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by đukam »

Evo da se i ja javim u vezi takmicenja.
Bilo nam je lijepo,fino smo se proveli,i stekli nova poznastva.
Kada smo dosli shvatili smo da su takmicari uglavnom 91-92 godiste,ali nema veze.
Kao sto vec znate ovo nam je bilo prvo takmicenje,i u toku takmicenja postavljali smo sami sebi mnogobrojna pitanja u vezi organizacije takmicenja i principa prema kojem treba da radimo testove,stazu......itd.Staza je bila teska i duga,a otezavajuca okolnost bila je kisa.Dvije ekipe su(koliko znam)odustale sto dokazuje predhodno napisano,a isto to da ne mogu ustati iz stolice(upala misica :D )ali TO pokazuje kolika je bila nasa zelja,volja i trud koji smo ulozili u sve ovo.Mislim da smo jedina ekipa koja je odradila sve zadatke.Nismo ocekivali visok plasman,vec da vidimo kako takmicenje kao ovo izgleda i funkcionise.Sa plasmanom sam vise nego zadovoljan,tako da mjesta nezadovoljstvu nema.Stvorili smo jasnu sliku onoga sto znamo i ne znamo,hvala bogu sto imamo koga pitati za ono sto ne znamo kako bi se sto bolje pripremili za sledece takmicenjePOZZZZZ :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
Last edited by đukam on 29.11.2009. 18:00, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by JOKARA »

Bravo.
Sve cestitke za mladu i sada vec prekaljenu ekipu.
Pregrmili ste pocetak koji je kao i svaki tezak. Kad se tom pocetku dodaju i vremenski uslovi kao i duzina staze, rezultat je jos znacajniji.
Ubijedjen sam da cete na sledecem takmicenju pucati na jednu od medalja.
Jos jednom BRAVO.
Pozdrav mladim prijateljima od Jokare !!! :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by Ivo »

:smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt008 :smt109 :smt109 :smt109

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by Brankica »

đukam wrote:Evo da se i ja javim u vezi takmicenja.
Bilo nam je lijepo,fino smo se proveli,i stekli nova poznastva.
Kada smo dosli shvatili smo da su takmicari uglavnom 91-92 godiste,ali nema veze.
Kao sto vec znate ovo nam je bilo prvo takmicenje,i u toku takmicenja postavljali smo sami sebi mnogobrojna pitanja u vezi organizacije takmicenja i principa prema kojem treba da radimo testove,stazu......itd.Staza je bila teska i duga,a otezavajuca okolnost bila je kisa.Dvije ekipe su(koliko znam)odustale sto dokazuje predhodno napisano,a isto to da ne mogu ustati iz stolice(upala misica :D )ali TO pokazuje kolika je bila nasa zelja,volja i trud koji smo ulozili u sve ovo.Mislim da smo jedina ekipa koja je odradila sve zadatke.Nismo ocekivali visok plasman,vec da vidimo kako takmicenje kao ovo izgleda i funkcionise.Sa plasmanom sam vise nego zadovoljan,tako da mjesta nezadovoljstvu nema.Stvorili smo jasnu sliku onoga sto znamo i ne znamo,hvala bogu sto imamo koga pitati za ono sto ne znamo kako bi se sto bolje pripremili za sledece takmicenjePOZZZZZ :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
Svaka cast Milose,
kako smo se danas svi medjusobno culi ,vi ste mene odusevili.Upravo tako kako si napisao.
ne brinite(ja spremam popravni,ne za avgust :D ).Narucila sam zadatke iz BL da nam posalju ,da ih u ucionici jos jednom odradimo i vidimo nase pravo stanje,
Bili ste sjajni.
:smt006

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by aquarius »

Svaka čast !
Samo hrabro naprijed ! :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by regeman »

Bio sam na osnivackoj manifestaciji u domu kulture u junu cini mi se a od tada ste odradili mnogo posla, svaka cast!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

padobranac nr:
Posts: 139
Joined: 18.03.2009. 18:44

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by padobranac nr: »

Sta bi drugo mogao i ocekivati od Oriona nego ovakav divan rodjendanski poklon. Kaliko ja vidim Orion ce uz Puljino i Brankicino vodjenje te pomoc ostalih ubrzo zasvjetliti punim sjajem na izvidjackom nebu.

User avatar
kuslja
Posts: 3
Joined: 04.11.2009. 16:02

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by kuslja »

E sad da i ja napisem nesto u vezi takmicenja!
Iskreno,ja sam prije svega isla zbog drustva,pa tek onda zbog takmicenja! Bilo je stvarno odlicno i zadovoljna sam nasim plasmanom! Ovo nam je prvi put,tako da nisamo mogli ocekivati neke bolje rezultate! Staza je bila toliko teska da sam se ja nervirala k'o luda..uzas! Noge su nas boljele,i svaka nama cast sto smo izdrzali..! O da hoce da bude kod nas takmicenje pa da im onda pokazemo..neka,neka! Sad bar znamo kako to izgleda,bice nam lakse sledeci put! :D :) :smt006
Last edited by kuslja on 04.12.2009. 23:20, edited 1 time in total.

User avatar
biker.666
Posts: 7
Joined: 09.11.2009. 17:00

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by biker.666 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
biker.666
Posts: 7
Joined: 09.11.2009. 17:00

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by biker.666 »

evo i ja sam postavila nesto malo slika.... a i da kazem kako nam je bilo na takmicenju... Bilo je onih koji su malo kukali boli ovo ono al sve je ok zavrsilo...Ja pametna isla u martinkama i nabila zuljeve... Pokisli smo skroz... Nastavnica nas je tjerala da odustanemo da se ne bi prehladili mi fala Bogu nismo slusali nastavilo dalje i eto 6mjesto od 12ekipa... prvo nam takimicenje.... ima nade za nas... o yeah

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

PRIRUCNIK ZA VODNIKE PART. III

Post by poletarac »

III. VAŽNA RIJEČ VODNICIMA

Znaš li šta je vod? Naravno da znaš.
Ali možda ne znaš, šta vod nije.
Vod nije školsko odjeljenje, u kome se tumači, a djeca sjede mirno!
Vod nijeni skupina djece koja se igraju kad hoće.

PROSTORIJA
Zgodno je da prostorija gdje se održavaju vodni sastanci bude izviđački uređena . Po mogućnosti imajte svoj vodni kutak sa zastavicom, zidnim novinama, tablom sa čvorovima i sl. Takav kutak daje sastanku izviđačku atmosferu, a osim toga dotjerivanje i uređenje kutka sastavni je dio vodnog rada.

UNIFORMA NA SASTANKU
Normalno je da se na vodni sastanak dolazi u uniformi. Kao vodni kutak tako i uniforma daje vanjske izviđačko obilježje sastanku. Nastoj da tako bude i u tvom vodu. Ako nema košulje svatko može da nabavi maramu. Neka onda bar stavi maramu oko vrata.
Razumije se da vodnik i njegov zamjenik trebaju u ovome da prednjače.

PROGRAM U DZEP - SASTANAK LIJEP
Hiljade i hiljade primjera govori o tome da su dobri vodovi oni čiji su vodnici uredno vršili pažljive pripreme i sastavljali dobro programe. Sa razrađenim programom, pripremljenim zabilješkama sa potrebnim rekvizitima vodnik ide mirno na sastanak. Nije nervozan, uzbuđen, zaplašen, smeten. Zna šta hoće. A izviđači itekako osjete kad je vodnik nespreman, kada imrpovizira, nešto smišlja na samom sastanku.

SASTANAK BI MOGAO DA IZGLEDA OVAKO
1. Stroj i pozdrav 1 min
2. Prozivka i kontrola izostanaka sa prošlog sastanka 2 min
3. Igra (sobna ili u prirodi) 10 min
4. Tumačenje (po programu izviđačkih krinova) 15 min
5. Praktičan rad 20 min
6. Razgovor ili igra 10 min
7. Uređenje prostorija i inventara 5 min
8. Stroj i vodni pozdrav 1 min
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by tesla.ceta »

S A S T A N A K R U K O V O D S T V A CETE"TESLA"

SASTANAK RUKOVODSTAVA CETE,UTORAK 08.12.2009 god.
UCIONICA INFORMATIKE, 12,30h

Dnevni red:
1.Analiza takmicenja "Novembarski susreti" u BL
2.Dogovor za odlazak na posumljavanje na Ljubic 12.12.2009. god
3.Ostala pitanja

Dolazak obavezan
Potparol za informisanje
Tamara S.

User avatar
tesla.ceta
Posts: 62
Joined: 30.10.2009. 17:26

Re: KESTENGRADSKI MLADI IZVIDJACI

Post by tesla.ceta »

Image

Post Reply