Brankica Miholjcic - In memoriam

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Post Reply
User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by Dripac »

Image
SUREP wrote:Najtuznija vijest.
Nasa planinka Brankica Miholjcic je danas poginula.

http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1245691977

EKOLOGIKUS wrote:Prije nekoliko dana, odusevljeno mi je nagovijstila da ce se aktivirati u izvidjacima. Ipak, neko je odlucio da sa Smolom priprema nebeski odred kome cemo se godinama svi polako pridruzivati. I opet ce biti najljepsa planinka. Kao i uvije, prva je u svemu.

Z_D_R_A_V_O Brano VOLIM TE
garson wrote:siguran sam da nas ima dosta koji ovu djevojku znamo ali se trebamo podsjetiti,
Hvala svima koji ponude malo vise informacija
Iskreno saucesce familiji i poznanicima








.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Neka te andjeli cuvaju, Brankice.

Image
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by EKOLOGIKUS »

Najdraza Brankcice,


tako je malo osoba u nasem malom i skormnom zivotu, za koga se moze kontatovati da je "ljudina od glave do pete". Laf u srcu, stalno si isijavala pozitivnu energiju i zivjela zivot punim plucima, bez obzira koliko je trnja na njemu bilo posuto. Gdje god si radila, bio je to 101% profesionalizam.
Sjajan drugar, radni kolega, prijatelj. NIKADA I BAS NIKADA, necu priznati da te nema vise, jer ti nemozes nestati.Opet si izvela neku od svojih bravura.
Pozurila si gore, da zauzmes neko atraktivnije mjesto u vjecnoj nebeskoj redakciji. Ti, Smola,,Ljubisav, pripremajte emisije, a mi ostali, stizacemo redom kako je ON vec odredio.

Umjesto pozdrava: TVOJ GLAS JE CESMA U BASTI MOG ZIVOTA

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by aquarius »

Suviše je bolno misliti o tebi.
Tebi koja si svim svojim bićem slavila život, a sada hodiš nekim drugim hodnicima,
nama dalekim.
Tvoj osmjeh i topla ljudska riječ najviše će mi nedostajati.

Zbogom i do viđenja, prijateljice !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
foxo
Posts: 3
Joined: 30.01.2008. 15:44
Location: Sarajevo

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by foxo »

...prije neki dan sam ukucavao na google, a sinoc na facebook-u Brankica /Miljkovic/ Miholjcic, a danas te nadjem u "crnoj kronici"...jako sam tuzan...foxo
Ljudima se blizi cas polaganja racuna njihova, a oni bezbrizni , ne mare za to!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by vrsta8472 »

СУТРА САХРАНА БРАНКИЦЕ МИХОЉЧИЋ


ПРЊАВОР, 23. ЈУНА (СРНА) - Новинарка Бранкица Михољчић, која је погинула у саобраћајној несрећи, биће сахрањена сутра на градском гробљу у Прњавору.

Сахрана је заказана за 14.00 часова, а претходно ће у 11.00 часова у Дому културе бити одржана комеморација.

Михољчићева (46) је погинула јуче у саобраћајној несрећи у мјесту Друговић, на магистралном путу Бањалука - Прњавор.

Бранкица Михољчић била је дописник Радија Републике Српске и Агенције Републике Српске СРНА. Прије рата радила је на "Радио-Сарајеву", а затим и на "Српском радију Илиџа", Каналу "3", "Радио-Прњавору", Радију "078" из Лакташа и "Радио-Љубићу".

Михољчићева је била удата и мајка је двојице синова.
Јуче сам јој послао мејл да дође данас у СОЗ на предавање, као дописник СРНЕ. И одговорила ми је АКО БОГ ДА, ВИДИМО СЕ!

Последња вијест коју је СРНА објваила, пола сата прије него што погинути.
РС - Прњавор - пројекти 22-06-2009 14:24:50
ЗА НОВУ СТОЛАРИЈУ У СРЕДЊИМ ШКОЛАМА 160.000 КМ

ПРЊАВОР, 22. ЈУНА (СРНА) - Из буџета општине Прњавор биће издвојено 30.000 КМ за постављање нове столарије у згради Гимназије и Средње школе, док ће у исту сврху Савјет за развој Републике Српске обезбиједити додатних 130.000 КМ., рекла је Срни портпарол општине Прњавор Лидија Калењук.

Она је најавила да ће начелник општине Прњавор Дарко Томаш током поподнева у Бањалуци потписати Меморандум о санацији Гимназије и Средње школе са представницима министарства финансија и просвјете и културе РС.

Калењук је истакла да ће Томаш, тим поводом одржати конференцију за новинаре у сриједу, 24. јуна у 11.30 часова.

Радови на постављању нове столарије у зградама Гимназије и Средње школе планирани су за вријеме љетног распуста.
/крај/бм/дад
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by stripi79 »

Brankice ,neka ti je laka crna zemlja,pocivaj u miru Bozijem..............AMIN
.....zivot je cudo.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by vrsta8472 »

TUŽNO SJEĆANJE-BRANKICA MIHOLJČIĆ

Image

Juče (22.06.2009.)je u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Banja Luka-Prnjavor,u mjestu Drugovići tragično nastradala novinarka BRANKICA MIHOLJČIĆ.Do nesreće je,prema prvim informacijama, došlo kada je Miholjčićeva vozeći automobil marke ,,opel korsa,,iz nepoznatih razloga prešla na drugu stranu i udarila u bankinu,nakon čega je podletjela pod autobus ,,Bočac tursa,,,kojim je upravljao Nedeljko B. iz Kneževa.Ova saobraćajna nesreća dogodila se juče oko 15 časova. Komemoracija koju će održati Radio Ljubić i Skupština opštine Prnjavor je sutra u Domu kulture u 11 časova,a sahrana će biti obavljena na gradskom groblju u Prnjavoru u 14 časova.

Brankica Miholjčić,rođena 17.02.1963.godine,bila je poznati novinar ,a radila je prije rata na Radio Sarajevu.Potom na srpskom radiju Ilidža, Kanalu 3,Radio Prnjavoru,Radio 078 Laktaši i poslednjih nekoliko godina Radio Ljubiću.Bila je dopisnik iz Prnjavora za Radio Republike Srpske i Srpsku novinsku agenciju.Miholjčićeva je bila udata i majka dvojice sinova.

TELEGRAMI SAUČEŠĆA:

Povodom iznenadne smrti novinarke Brankice Miholjčić,u ime građana opštine Prnjavor i u svoje lično ime,upućujem Vam duboko i iskreno saučešće.Brankica Miholjčić dugogodišnjim novinarskim profesionalnim angažmanom,stekla je veliki broj poštovalaca,koji danas saosjećaju u bolu sa njenom porodicom i najbližim saradnicima.Njenim odlaskom novinarstvo u Republici Srpskoj izgubilo je kvalitetnog novinara i uzornog profesionalca.

mr Darko Tomaš,načelnik opštine Prnjavor

Povodom tragičnog gubitka života novinara Brankice Miholjčić, redakciji Radio Ljubića u ime Skupštine opštine Prnjavor izražavam najiskrenije saučešće.Godine uspješne saradnje opštinske administracije sa velikim profesionalcem u novinarstvu Brankicom Miholjčić,ostaće u trajnoj uspomeni svih građana opštine Prnjavor.

Brano Žunić,predsjednik SO Prnjavor

Povodom tragične smrti vaše i naše drage koleginice Brankice Miholjčić Vama i njenoj porodici upućujemo iskreno saučešće.Njen profesionalni odnos prema poslu i njen vedar lik trajno će ostati u uspomeni svih zaposlenih u kolektivu Radio Srpca.

Radio Srbac

Poštovane kolege,

juče popodne kada smo čuli za saobraćajnu nesreću,te da je stradala naša koleginica Brana,sa nevjericom primljenu vijest željeli smo što prije demantovati.Na žalost,ta vijest je bila surovo istinita.Brankica Miholjčić bila je jedan od prvih spikera u našem Radiju,još prije 25 godina.Nakon rata,kada se vratila u Prnjavor ponovo je pronašla mjesto u našem studiju,gdje je ostavila neizbrisiv trag.Njena kolegijalnost ,volja za saradnju i druženje nije bila manja kada je radila i u drugim kućama,zato je ova tragedija pogodila sve nas,koji smo je imali čast poznavati… Kolektiv Radio Prnjavora želi Vam izraziti iskreno saučešće povodom tragične smrti naše koleginice Brankice Miholjčić.

Kolektiv Radio Prnjavora
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

padobranac nr:
Posts: 139
Joined: 18.03.2009. 18:44

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by padobranac nr: »

Neke vijesti ne bi nikada trebale biti napisane, nikada objavljene, nikada procitane. Brankice od tebe sam ocekivao bilo koju drugu, ali nikada, nikada ovakvu vijest.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by odlikas7450 »

Kao juce, sjedili smo ponekad cak i u istoj klupi.
Pocivaj u miru skolski druze moj.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by Ivo »

Draga Brano,
bolno je odjeknula vijest o Tvom stradanju, a odlazak dragih ljudi osjecam kao otapanje vlastitog tijela. Sjetim se rado Tebe i Mirjane, Zemke i drustva, jos od skole i Izvidjaca. Bile ste mi uvijek nesto posebno, vesele i drage.
Pocivaj vjecno u miru i lijepom sjecanju,
Tvoj Drug

User avatar
foxo
Posts: 3
Joined: 30.01.2008. 15:44
Location: Sarajevo

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by foxo »

...jedne hladne zime ogrnu me SAL...
Ljudima se blizi cas polaganja racuna njihova, a oni bezbrizni , ne mare za to!

drenmajster
Posts: 7
Joined: 28.09.2009. 15:38

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by drenmajster »

Bilo je to dobro vrijeme
sve na kredit sve za raju jarane
u auto naspi corbe
pa u Trst po farmerke

Znam da ovi stihovi nisu prigodni za ono sto se dogodilo visom silom ali nemam
drugih kojima bih iskazao zalost za Brankicom i citavom generacijom koja
je nestala onako kako je i ona nestala negdje na putu za nigdje.
POCIVAJ U MIRU -VIDIMO SE USKORO- SKOLSKA MOJA LJEPOTICE

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Brankica Miholjcic - In memoriam

Post by emanuela »

Film je dobar pokušaj , ali mislim da se moglo i bolje odraditi.
Pretjerana su pričanja bila od Sančanina on inače smara sve oko sebe.Trud je uložen ali nekako
ako je film tada je trebalo bar malo ličiti na film , više ličilo na neku reportažu.Lično sam očekivala više.
U svakom slučaju čestitam na trudu .

Post Reply