Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by vrsta8472 »

Читајући, све ове ваше веома квалитетне коментаре на овом подфоруму, пала ми је једна идеја на памет. Шта мислите да се сними филм о тој (вашој) генерацији која је одрастала и стасавала између 2 рата?! Овдје има толико материјала да би се могао снимити квалитетан документарац.

Ако постоји довољно заинтересованих, написао бих пројекат да аплицирамо општини за потребна средства. А већ нека искуства имамо Ђука, Бијелић и ја у снимању документарних филмова + наравно сви ви.

Разсмислите о том приједлогу.

Мислим да генреације, које сада одрастају требају да знају да Прњавор има душу!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Post by planinka »

Dobro jutro Vedrane!
Evo sjedoh uz jutarnju kafu da pregledam sta se desava na forumu, kakve su vjesti iz Kestengrada i da li se iko od Kestengradskih likova javio iz bijelog svijeta kad imam sva vidjeti: cijela nova tema otvorena na forumu. Obradovalo me to jer kako svatih ako nista drugo probudilo se zanimanje za taj neki zivot koji je postojao kako ti rece izmedju dva rata. Ne pripadam filmskom svijetu ali mislim da je ideja jako interesantna. Kad bih se ja igrala rezisera, pratila bih kamerom u toku jedne godine osnivanje izvidjackog odreda u Kestengradu, a istovremeno razgovarala sa rajom koja ovim virutelnim putem "gura" i podrzava ideju i pitala ih zasto to rade. Kroz sve to bih protkala ovo sto se dogadja na forumu. Mislim da bi to moglo uhvatiti atmosferu toga sto se desavalo izmedju dva rata. Bez obzira kako da se cijela ideja nastavi, drago mi je da si se javio i da eto ovim virtuelnim putem ozivimo neki dijalog medju nama "izmedju dva rata" i mladim generacijama koje sigurno isto imaju svoju atmosferu u koju se mozda mi malo stariji svaki put ne razumijemo. Pozdrav

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Поздрав планинка, драго ми је што си се јавила и наравно дала приједлог, како ти то замишљаш да буде. Не би требали по мом мишљењу да главни фокус филма буде извиђачи, већ људи а онда кроз њихове приче, догађаје и сл. да ту буду извиђачи. Како су млади тада живјели, гдје су проводили слободно вријеме, чиме су се бавили итд. и све то са живом причом људи који су тада били у "пубертету" :D

Требала би нам нека основа, које би се држали тј. сценарио. Увод, опис и неки закључак - поука из тог филма. Јер то остаје генерацијама које долазе иза нас.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Sama činjenica da već imamo film o starom Prnjavoru između dva svjetska rata , a sada prijedlog za film o ljudima i gradu između dva rata već mnogo govori o prostoru na kome živimo !
Ideja kao ideja nije loša , naprotiv . Ako malo prelistaš ovaj podforum vidjet ćeš kakvih ovde ima forumaša vičnih peru . Mi možemo ponuditi tehničku i dio financiske podrške a ostalo bi trebala ova nešto starija generacija da izgura !
Znači pitanje je samo imaju li želju i volju za ovakvim potezom !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Идеја је на мјесту, мислим да би за овакав појекат могли добити паре од општине као и прошли пут. Тако што се тиче финансија и техничке подршке то можемо смастрати ријешеним, а за сценарио и остале "пикантерије" можемо потражити помоћ од форумаша који су вични перу!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Post by demijan »

Pogledajte film "Sretno dijete" Igora Mirkovica ,dobar je kao idejno rjesenje a i oslikava na najbolji nacin kulturni zivot 70´i 80´u bivsoj SFRJ


http://www.youtube.com/watch?v=CScOL9BaJNk
Last edited by demijan on 23.05.2009. 12:15, edited 1 time in total.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Ideja je interesantna.

I iz aspekrta promocije "trajnih etickih vrijednosti" koje su nas ovdje mobilisale i okupile.
I iz aspekta ostavstine za buduce generacije Kestengtada.

Treba razmisliti...
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Post by EKOLOGIKUS »

AVE VRSTA!

Ideja o dokumentarcu je izuzetno zanimljiva i vrijedi o njoj razmisliti. mislim da postoji ljudski i tehnicki potencijali ali sto je najvaznije postoji "gradja " iz cega se moze razviti prava prica.
Posebno apostrofiram na nase prnjavorce vicne peru i filmskoj tehnici. Mislim da je to kvalitet za jos mnogo toga zanimljivog ,tipa: pozorisne predstave , serije, filma itd.
Ali hajde da razmilimo o priedlogu Vrste.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

demijan wrote:Pogledajte film "Sretno dijete" Igora Mirkovica ,dobar je kao idejno rjesenje a i oslikava na najbolji nacin kulturni zivot 70´i 80´u bivsoj SFRJ
Imam ga u svojoj zbirci filmova i da ... to bi mogla biti ideja vodilja u mogućem scenariju !
Kao što rekoh ... sa ,,naše strane,, stoji prijedlog i podrška ! Organizujte se , posavjetujte , razmjenite ideje , javite Vrsti ako ste zainteresovani da preda projekat opštini i to je to !
Jednostavno zar ne !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

nobody
Posts: 64
Joined: 31.03.2009. 11:59

Re:scenarij za film !?!?

Post by nobody »

Image
:lol: :lol: :lol: :smt006

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by MAXIMUS »

Evo kako je to izgledalo prvi put !


Image

Image

Image
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by Cager »

Pozdrav Maximus-u

Interesuje me gdje se moze naci ovaj film koji ste radili o Prnjavoru? Moze li se skinuti negdje na internetu ili cu morati sacekati do dolaska u Prnjavor?
Nisam ni znao da ste vi ovako nesto vec ranije radili. Sada ta Vrstina ideja ima jos vecu tezinu jer vi vec posjedujete iskustvo kako napraviti takav dokumentarac. Sacekati mozda jedno vrijeme da se skupi jos vise materijala na forumu pa na posao.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by MAXIMUS »

Na netu nema ovaj film tako da se ne može skinuti , javi se kad stigneš , biće nešto !!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by vrsta8472 »

Почни те са идејама, шта би сте приказали у том филму. Како би то изгледало. Требале би нам оргинал фотографије, које би требале бити у tif. формату како би могле бити зумиране . . .итд ево љета па да то одрадимо док је финог времена :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by vrsta8472 »

За почетак, треба ли би ово да попунимо А П Л И К А Ц И Ј А. Ако ће Извиђачи ускоро добити свој ЈИБ и Жиро-рачун, нека то буде њихов први пројекат.

Што се тиче тог пројекта, могу га сам написати а уз вашу помоћ да допуним неке ствари које бих ја предвидјео.

За почетак ми треба пар информација (наравно ако то будући извиђачи желе, да то буде њихов пројекат), неке информације о Удружењу као нпр. мисија, циљеви, организациона структура, контакт особа, опис организације, план активности у 2009-тој . . . Максимус би требао да ми да, оријентационо колико је потребно средстава за апликацију како би смо могли направити буџет за овај пројекат.

Ово је први лакши дио . . .

За други дио већ сам контактирао поједине форумаше око сценраија и идеја, али о том по том :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by vrsta8472 »

Нема нико заинтересован.

:shock:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nobody
Posts: 64
Joined: 31.03.2009. 11:59

Re: Документарни филм о "генерацији између 2 рата"

Post by nobody »

Ima, ima, čekaj da malo krčka, da se odrade prioriteti, a onda...

Post Reply