VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

piskaralo wrote:
MAXIMUS wrote:UPADAJTE !
Ima mjesta za sve ...

Image

Auuuh, kakv AVTOBUS, jesi li ti siguran MAXIMUSE, da Dripac zna ovakav goniti :roll:
O mama zivot ti je autobus
O mama zavisi gdje sjednes
onima nazad se povraca
onima naprijed se jede :smt034 :smt034 :smt034
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Autobus u pokretu

Post by Cager »

Izgleda da se vozac udobno smjestio iza upravljaca, neko donio pumpu da naduva izduvale gume, neko kablove da napuni akumulator, a evo ja cu pokrenuti propelere ovih vjetrenjaca da nam duvaju u ledja pa da se sa srecom vozimo na ekoloski pogon.


Image

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by planinka »

piskaralo wrote:"...Verujem da bi se jedan jednostavan grafički prikaz celokupne čovekove psihe, bitno podudarao sa grafičkim prikazom jedne stambene zgrade, sagrađene šezdesetih godina, negde u Jugoslaviji. Podrum, nekoliko spratova, terase i potkrovlja. To je SVE!..." (iz PRIRUČNIKA ZA PAUNA)

U ovoj zgradi i dvorištu, istodobno su odrastali jedan slikar, jedan pisac, jedan odličan bubnjar i jedan pozorišni kritičar i teatrolog... Pitam se da li se NEKO još seća raznih "performansa" koji su se u ovim "odajama" znali dešavati?

Image
Neznam pouzdano, ali u istom malom, uspavanom gradu na kraju svijeta, istovremeno sa pomenutim likovima rasla je i jedna omladinka, danas poznata u svijetu mode, nesto me tjera da sumnjam da je dio svojih mladih dana provodila na nekom od balkona ove zgrade...

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Gdje su Cagerove gace? Kako ce sve to svrsiti?

Post by planinka »

Zvrljajuci po forumu nadjoh ovaj text
planinka wrote:Prilikom oficijelne posjete jednom manjem svedskom gradskom kupalistu, predstavmnica svedske kraljevske kuce princeza Madelen se zagledala u mladog, nadobudnog i nadasve virtilnog predstavnika jedne manjine naseljene u Svedskoj. Princeza nije nimalo oklijevala, odmah mu je prisla i izjavila ljubav i dodala da je njen Jonas taraba i da ce ga se odreci ako mladic pristane da s njom stupi u emocionalnu vezu.

Mladi, virtilni predstavnik manjine u Svedskoj je izjavio da je princeza svakako lijepa ali da njegovo srce decenijama nije njegovo nego pripada jednoj dami sa kojom vec godinama dijeli usisavanje i stavljanje sudja u masinu (po principu svaki drugi dan ako nije napravio neaki prestup). Princeza je bila ocajna i prilikom odlaska sa kupalista je ukrala mladiceve gace koje je sakrila na dno svog ormara.
Kad je kraljica prilikom spremanja kuce pronasla muske gace (a vec je nekoliko dana primjetila da je princeza neobicno tuzna) postavilo se normalno pitanje odakle odjevni predmet dolazi. Princeza je normalno, sva u suzama svojoj majci odmah isrpicala istinu, koja je isti momenat dosla do kralja. Kralj je vrlo ljut, zaprijetio da ce ovakvo ponasanje prema njegovoj djevojcici izazvati stasne posljedice.

Svi predstavnici pomenute manjine u Svedskoj su se jako zabrinuli i poceli razmisljati kako da svedsku kraljevsku kucu odobrovolje. Niti Ibanezovo pismo u kojem je princezi porucio da sa malo viagre koju ce on licno isporuciti Jonas moze biti ista muskarcina kao nadobudni mladic, niti Piskaralovi pokusaji da preko ceske vlade popravi odnose sa kraljevskom kucom, niti Yugrino obecanje da ce na princezinu svadbu dovesti bend koji ce svirati live cijelu noc nisu pomogli. Kralj je tvrdoglavo porucivao da dok je njegovo dijete nesretno - nema promjene u njegovom stavu. Dovitljivi Demjan se na kraju dosjetio rijesenju koje je odobrovoljilo princezu i izgladilo odnose sa kraljevskom kucom: napisao je princezi pismo u kojem je cvrsto obecao da kad njegova skolska, Ukrajinka prvi put dodje u posjetu Svedskoj sasice princezi haljinu koja ce cijelu Evropu, pa i svijet ostaviti bez daha. Zahvaljujuci tome se princezin depresivni period prekinuo, a kralj sam je obecao da ce prilikom susreta u septembru licno doci da pokaze svoje zadovoljstvo nacinom na koji se pitanje rijesilo.
I sad milslim obecano je obecano. Demjane kako ces ti ovo udeverati?

Boze cuvaj kralja i pomozi Demjanu da izvrsi obecanje, ja nemam snage da ponovo selim!

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Dolazi li i Piskaralo?

Post by planinka »

Umjetnica bez balkona ne mrda, znaci li to da je i Piskaralo na putu za Skandinaviju?

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

planinka wrote:
piskaralo wrote:"...Verujem da bi se jedan jednostavan grafički prikaz celokupne čovekove psihe, bitno podudarao sa grafičkim prikazom jedne stambene zgrade, sagrađene šezdesetih godina, negde u Jugoslaviji. Podrum, nekoliko spratova, terase i potkrovlja. To je SVE!..." (iz PRIRUČNIKA ZA PAUNA)

U ovoj zgradi i dvorištu, istodobno su odrastali jedan slikar, jedan pisac, jedan odličan bubnjar i jedan pozorišni kritičar i teatrolog... Pitam se da li se NEKO još seća raznih "performansa" koji su se u ovim "odajama" znali dešavati?

Image
Neznam pouzdano, ali u istom malom, uspavanom gradu na kraju svijeta, istovremeno sa pomenutim likovima rasla je i jedna omladinka, danas poznata u svijetu mode, nesto me tjera da sumnjam da je dio svojih mladih dana provodila na nekom od balkona ove zgrade...
Posto Planinka neizostavno mora sve da zna, bolje odmah direktno odgovoriti - DAKLE, kad se jedan od gore pomenutih likova preselio u cuvenu Sarajevsku ulicu, opisana OMLADINKA je neke od svojih mladih dana provodila na balkonu tamosnje zgrade, gde su balkoni inace bili lepsi, sto je njoj kao ESTETI bilo itekako vazno :wink:

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by planinka »

:D Je li balkon bio u cvjecu? :D

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

planinka wrote::D Je li balkon bio u cvjecu? :D

Jeste, jeste - a mi k'o i sva druga DECA CVECA :smt004

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by EKOLOGIKUS »

Hm,

pamtim isto tako, jos jednu Love Story, tu u blizini u nizu poznatih LAMELA. U ulazu broj 14, toliko puta, u kasne sate, u prolazu, ugledavao sam siluete, dvoje mladih.Mozda sam se neki put uplasio, a nisam nikako salivao cuvenu "stravu".No bjese to jedan od naj- naj parova mladih u Prnjavoru. Ja cu samo reci da je to bila najljepsa komsinica na svijetu, a on jedan od naj "dasa" koji je hodao Prnjavorom.
Prnjavorsku pricu, nastavili su u Skandinaviji.
Dvoje sjajnih ljudi...
Mada, mogao bih sada traziti odstetu od te skandinavske vlade, zbog onih silueta i prepadanja u haustoru broja 14, potkraj 80-tih prošlog vijeka.
Da li je slučaj zastario? :?:

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

EKOLOGIKUS wrote:Hm,

pamtim isto tako, jos jednu Love Story, tu u blizini u nizu poznatih LAMELA. U ulazu broj 14, toliko puta, u kasne sate, u prolazu, ugledavao sam siluete, dvoje mladih.Mozda sam se neki put uplasio, a nisam nikako salivao cuvenu "stravu".No bjese to jedan od naj- naj parova mladih u Prnjavoru. Ja cu samo reci da je to bila najljepsa komsinica na svijetu, a on jedan od naj "dasa" koji je hodao Prnjavorom.
Prnjavorsku pricu, nastavili su u Skandinaviji.
Dvoje sjajnih ljudi...
Mada, mogao bih sada traziti odstetu od te skandinavske vlade, zbog onih silueta i prepadanja u haustoru broja 14, potkraj 80-tih prošlog vijeka.
Da li je slučaj zastario? :?:
Ah Eko, koliko su tek puta mene uplasili; kad god ja krenem u te skroz bezazlene, romanticne setnjice sa finim omladinkama, eto njih u mraku jednog parka, drugog parka, iza gimnazije, doma kulture, gde sve ne i uvek me onako visoki strasno uplase. I tako godinama - na koncu sam se morao preseliti cak u Novi Sad :smt005

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Povoljno!

Post by planinka »

Salivam stravu, skidam uroke, podsjecam na fine dane iz proslosti, bez naknade samo nek je veselo! Specijalnost su mi uplaseni umjetnici i zurnalisti. :roll:

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: Autobus u pokretu

Post by piskaralo »

Cager wrote:Izgleda da se vozac udobno smjestio iza upravljaca, neko donio pumpu da naduva izduvale gume, neko kablove da napuni akumulator, a evo ja cu pokrenuti propelere ovih vjetrenjaca da nam duvaju u ledja pa da se sa srecom vozimo na ekoloski pogon.


Image

Ah, kako samo godi ovaj tvoj ekoloski vetar u ledja - NAS CAGER - JEDAN OD NAJVECIH EVROPSKIH EKSPERATA ZA STRUJU NA VETAR! Bas sam ponosan :D

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by EKOLOGIKUS »

Eto Planinako,

mozda uz pomoc ovih Cagerovih vjetrenjaca, mogla bi se oduvati ona "prepadanja" iz romanticnih mracnih mjesta potkraj 80-tih u Prnjavoru.
Neznam kako prodje Piskaralo od tih susreta, mene su to dvoje "zaljubljenih" toliko isprepadali da sam i ja to isto radio samo u ulazu br. 16
Eto, to je sindrom zvani "Začarani hodnici Lamela Prnjavorskih". :smt006

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by planinka »

Ma sjetila sam se ja direkcione tvoje romanse u sesnaestci ali nisam htjela da budem indiskretna, ali sad kad i sam odao tajnu zacaranih hodnika mozda ce se i Demjan javiti i njemu je tajna jako poznata. :D

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Ja neznam gonit'!?

Post by Dripac »

piskaralo wrote:
MAXIMUS wrote:UPADAJTE !
Ima mjesta za sve ...

Image

Auuuh, kakv AVTOBUS, jesi li ti siguran MAXIMUSE, da Dripac zna ovakav goniti :roll:
Vozio sam ja dva kilometra vezanih ociju!

Image
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Raspirivanje?

Post by Dripac »

planinka wrote: Ti Dripac puses ko da imas astmu, jedan moj drug, Hare je imo nanu koja je imala pumpicu za astmu. Nana bog zna nije vise ziva al da pitam Hareta jel pumpica ostala da posudimo?
Ma sadio ananas u leju sa zumbulima, pa sam ti se zapuho, draga...
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

Ranije spomenuti pozorisni kriticar i teatrolog je karijeru otpoceo u Kestengradu kao glumac, te je i nastavio kao glumac u jednom mnogo vecem gradu, a zapravo je najblistaviji bio u ulozi studenta gradjevine, i to pune tri godine :smt005
http://www.youtube.com/watch?v=qoJ5LXZ_vNU

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Žibje, reva!

Post by Dripac »

Image
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

ŠTA !?
Ima neko da se šverca !?

Image
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

U KESTENGRADU su "nedavno" odrzane masovne demonstracije podrske Dripcu i njegovoj VIRTUELNOJ SABIRNICI, uz ucesce svih naroda i narodnosti, te predstavnika nacionalnih manjina :D

Image

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

Nas prijatelj Andrej Mihaljčišin Crono je drugonagrađeni na velikom književnom konkursu za nagradu MAK DIZDAR! BRAVO, BRAVO CRONO!!! Priznanje ima još veću težinu, ako znate da je žirijem predsedavao jedan od najznačajnijih pesnika sa ovih prostora - STEVAN TONTIĆ! http://www.tacno.net/KulturaNovost.aspx ... 287a44bf1a

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Septembarski susreti

Post by Cager »

Zahvaljujuci stranicama ovog foruma javila se ideja o odrzavanju "Septembarskih susreta" u Svedskoj, a proslog vikenda smo se sastali i trecu godinu za redom. Atmosfera je uvijek nekako neobicna, nabijena jakim emocijama, vidi se da se tu sastaju ljudi koji dolaze iz istog grada u kojem su zajedno odrasli, koji se medjusobno postuju i jednostavno uzivaju da budu zajedno.

Image

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by EKOLOGIKUS »

ALO SEPTEBRAŠI.
FOTKE , GDJE SU FOTKE ŠVEĐANI? AJDE DOMAĆINE,NEMORAŠ NAM ZAMOTAT I AUTOBUSOM POSLAT BUT SA ONOG RAŽNJA, ALI BAREM KOJU FOTKU , TO VEĆ MOŽEŠ!
NEGO JESTE LI PROVJERILI DA LI JE TO ČUDO NA RAŽNJU IMALO BRUCELOZUUUUUUUU? :smt006

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Cager »

EKOLOGIKUS wrote:ALO SEPTEBRAŠI.
FOTKE , GDJE SU FOTKE ŠVEĐANI? AJDE DOMAĆINE,NEMORAŠ NAM ZAMOTAT I AUTOBUSOM POSLAT BUT SA ONOG RAŽNJA, ALI BAREM KOJU FOTKU , TO VEĆ MOŽEŠ!
NEGO JESTE LI PROVJERILI DA LI JE TO ČUDO NA RAŽNJU IMALO BRUCELOZUUUUUUUU? :smt006
Kakva brate bruceloza, ovo jagnje je odraslo u centru Stockholma, kraj kraljevskih dvora, paslo u kraljevskim vrtovima i napajano s kraljevskih izvora. Imalo je i krunu na glavi, ali mi se zapili u Demijanovim dvorima uz Ibanezovu gitaru i Orionovu pjesmu, a lopovi odnijeli i krunu i glavu.

Image

Post Reply