VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Hvala dragom drugu Titi!

Post by Ibanez »

Dripac wrote:Iznogude,
to sto ti citas u Marinovim porukama, govori vise o tebi, a manje o Marinu.
Tako je druze Dripac,vratio se iz Latinske Amerike,a?De nas malo brani od ovog Izmomuda...Bas je zo.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by planinka »

Zo,zo moj Ibanezu, ali kad vidi da smo mi dobri drugovi on ce se promijeniti, najvaznije je da je sretan kraj!!!

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Cager »

Dripac, je li doslo vrijeme da se postakle ti tvoji prozori?

Hocu li ujutro, prije posla, navratiti kod Avdage, preko puta trznice, da odsijece jedan kvadrat onim svojim dijamantom!?

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Zaborav brise sve?

Post by Dripac »

Polupani prozori su podsjetnik da Statut odreda ne valja, jer nije u skladu sa stvarnoscu. Il ne valja stvarnost. Il je Nikola bio biljka, a da moderatora niko o tome nije upoznao. Il' nevalja moderator, jer vidi sto niko drugi ne vidi!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ibanez »

Dripac wrote:Polupani prozori su podsjetnik da Statut odreda ne valja, jer nije u skladu sa stvarnoscu. Il ne valja stvarnost. Il je Nikola bio biljka, a da moderatora niko o tome nije upoznao. Il' nevalja moderator, jer vidi sto niko drugi ne vidi!
De ti to postakli ubi promaja.Nek statut ispravlja onaj ko ga je i donio,a mi se smrzosmo ovdje od promaje.

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Cager »

Dripac, izgleda da si se dobro odmorio, a i iskoristio vrijeme da naostris to svoje pero.

Naostrio si ga dobro, ostro je brate ko' hirurski noz.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Ibanez wrote: De ti to postakli ubi promaja.Nek statut ispravlja onaj ko ga je i donio,a mi se smrzosmo ovdje od promaje.
Cadjavi, ako ti je hladno, a ti kecom do Kanala, sjedi spram visoke peci, pa se ogrij malo.

Ako pogledas u nebo, sjetices se stiha:

Dal' ces ikad saznat'
zasto nebo gori,
a crvenilo vatre,
zasto radja strah?
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ibanez »

Dripac wrote:
Ibanez wrote: De ti to postakli ubi promaja.Nek statut ispravlja onaj ko ga je i donio,a mi se smrzosmo ovdje od promaje.
Cadjavi, ako ti je hladno, a ti kecom do Kanala, sjedi spram visoke peci, pa se ogrij malo.

Ako pogledas u nebo, sjetices se stiha:

Dal' ces ikad saznat'
zasto nebo gori,
a crvenilo vatre,
zasto radja strah?
Cadjav jesam al u dusi
nesto mi se denes neda
iz giganta dim ne pusi
na Bilinom nema reda..itd

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Cager »

Ibanez wrote:
Dripac wrote:
Ibanez wrote: De ti to postakli ubi promaja.Nek statut ispravlja onaj ko ga je i donio,a mi se smrzosmo ovdje od promaje.
Cadjavi, ako ti je hladno, a ti kecom do Kanala, sjedi spram visoke peci, pa se ogrij malo.

Ako pogledas u nebo, sjetices se stiha:

Dal' ces ikad saznat'
zasto nebo gori,
a crvenilo vatre,
zasto radja strah?
Cadjav jesam al u dusi
nesto mi se denes neda
iz giganta dim ne pusi
na Bilinom nema reda..itd
Pjesma se ori forumom, vec se osjeca novogodisnja atmosfera

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ibanez »

Ajmo mi zeno spavat mozda bi gosti isli kuci!?

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by marin »

iznogud wrote:
marin wrote:Image

UKRINSKI BRZAK - neka odnese sve loše stvari!

Image
Lijepo ti to slikas Marine, ali mi se tvoje poruke ne svidjaju, nisu umjetnicke, jer su nekako prijetece, nabijene negativnim cesticama. Ti kao umjetnik ne treba da se bavis ispiranjem ili sapiranjem, ili plasenjem "sto stetu cini po rodnoj grudi", nije to umjetnikovo da tako razmislja. Nemoj shvatiti pogresno ili se ljutiti, ali razmisli malo prije nego sto odaberes i prokomentarises svoju sliku.
P.S. na kestengradskoj razglednici u sredini je bukov list, uveli?
Poštovani IZNOGUD,
O mojim fotografijama možeš misliti šta god želiš i to neću komentarisati, jer o ukusima je nepotrebno razgovarati.Što se tiče mojih komentara ili bolje reći naziva fotografija oni su takvi samo u cilju "buđenja" Sabirnice koja je proteklih desetak dana evidentno zamrla.Nisam umjetnik, radim nešto sasvim drugo u svom životu...fotografiju volim, ali ni blizu kao svoj Prnjavor."Svu štetu što činim svojoj rodnoj grudi", smatram štetu učinjenu samom sebi,a nisam nekakav destruktivac - naprotiv.
Dakle ne ljutim se...jer smatram da nisi razumio ono što sam želio poručiti svojim fotosima.
P.S.Na kestengradskoj razglednici prikazan je drvored u glavnoj ulici, od Pet lampi do Nacionala...u toj ulici nema bukve,nego je to list lipe koji s jeseni zna biti žut!

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by iznogud »

marin wrote:Image

Ljubić sa južne strane (od Prisoja i Gornjih Vijačana)

Image
Jesi, jesi ti si umjetnik, nemoj bjezati od toga, nastavi dalje, imas ti i dobrih slika, slikaj sta hoces i na koju god temu hoces, onaj ti je cica pravo uspjeo,
ali ova, pogledaj iskreno, sam, gore oblak divan, ali pola slike pokriva sjena drugog oblaka, a i te pritke dole, strse, kvare kompoziciju, da bar na njima ima jos graha!
I nemoj se slijepo povoditi ovim slatkorjecivim poltronima, odvesce te na stranputicu.
I ti piskaralo si jedn umjetnik, poeta, ali slijepo vjerujes ljudima.
Toliko za sabirnicu, dalje cu da posmatram i molim te: 3 x rezi 1 x sjeci!

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Tubonja »

ja kao svremenovremeni gledac ovij slika sto ij marinkovic otpusca mogu reci da su dobre i da se komotno mogu razglednice od njija napravit.pogotovo me pogode slike brda i proplanaka jerbo sam po takvom terenu proveo mladost i pola momcaluka.a sta ti gargamele napadas ovde narod,jesili ti normalan,de ti stagod fotografisi pa da ocjenimo tvoj rad,de stagod napisi,u prozi,da vidimo jeli licis na kakvog nobelovca.ne bi ti meni tako u ona vremena,metno bi ja tebe u gvozdja znogude .
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by marin »

iznogud wrote:
marin wrote:Image

Ljubić sa južne strane (od Prisoja i Gornjih Vijačana)

Image
Jesi, jesi ti si umjetnik, nemoj bjezati od toga, nastavi dalje, imas ti i dobrih slika, slikaj sta hoces i na koju god temu hoces, onaj ti je cica pravo uspjeo,
ali ova, pogledaj iskreno, sam, gore oblak divan, ali pola slike pokriva sjena drugog oblaka, a i te pritke dole, strse, kvare kompoziciju, da bar na njima ima jos graha!
I nemoj se slijepo povoditi ovim slatkorjecivim poltronima, odvesce te na stranputicu.
I ti piskaralo si jedn umjetnik, poeta, ali slijepo vjerujes ljudima.
Toliko za sabirnicu, dalje cu da posmatram i molim te: 3 x rezi 1 x sjeci!
Poštovani... Iznogud
Ako si pročitao šta sam pisao, onda si vidio da uopšte ne sporim negativne kritike mojih fotosa, nego tvoje kvalifikacije u vezi naslova.Naprotiv, kritika je poželjna -uostalom radim neki javni posao pa sam na to navikao, ali mislim da je ispod svakog nivoa nazivati ljude kojima se nešto sviđa poltronima. Ja se na ovom forumu za razliku od tebe predstavljam imenom i za tvoju informaciju ovdje je mnogo ljudi koji me poznaju još iz pelena ili su odrasli zajedno sa mnom.Vjeruj da oni nemaju razloga da mi poltronišu.
Ova naša prepiska je dokaz da Sabirnica sve manje sabira, a sve više oduzima broj ljudi koji uživaju na njenim stranicama.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

Dugo sam na ovim stranicama , mnogo prije pojavljivanja teme o izviđačima i svjedok sam uspona i padova kako forumaša tako i same stranice . Ali jedna je stvar jedinstvena za bilo koju temu i bilo koje vrijeme ... kada se povuku ljudi koji pišu kvalitetno i tolerantno uvjek se pojavi ona druga strana i polako zauzima stranicu po stranicu , temu po temu , kao korov ...
Zato ću , da bi ostao u duhu teme tj. sabirnice , napisati jednu poslovicu koja bi tebi MARINE mogla služiti kao vodilja ...

,,Stidljivost donosi štete poštenima, a drskost dobitke lošima,,
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Iznosmart

Post by Dripac »

Hvala Maximuse za mudar osvrt na forumsku stvarnost. Kompletirao bih sa jednom balasevicevskom istinom, izrecenom u nekom drugom kontextu:

Nisu krivi primitivci... ... ... krivi smo MI sto smo se sklanjali!

Tastaturu u sake, sto rece Maximus, i ne odstupajte!



I jos nesto, tonom koji primitivci razumiju, a koji mi na izvidjackim temama ne volimo: Primitivci, odnjece vas cisterna - sve do jednog!!!

Image
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

FOTOGRAFIJA DANA

Post by marin »

Image

DAŠAK PROLJEĆA (proljeće uvijek nagovještava nešto novo, neki početak ili je jednostavno samo lijepo)
Image

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by iznogud »

A vidim, uceni i knjiski ljudi, samo znaju da prijete, ja kao primitivac, dobrocudan sam iako ne valjam u peru!

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by iznogud »

marin wrote:Image

DAŠAK PROLJEĆA (proljeće uvijek nagovještava nešto novo, neki početak ili je jednostavno samo lijepo)
Image
Marine, rano je za Behar, tek nastupa zima, cijeli svijet se raduje Bozicu i Novoj Godini, uslikaj sta novo!

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Milorad Pavić (1929-2009) poslednji rukopis

Post by piskaralo »

KAO pisac, Milorad Pavić (1929-2009) je, pošto je prethodno sjajno preveo Puškinove stihove, debitovao pesničkom knjigom “Palimpsesti”, koja je objavljena 1967. godine. I kako je počeo tako je i završio dug i dragocen rad na književnom polju: pesmama koje je pisao poslednjih nedelja i dana života. Ekskluzivno, zahvaljujući ljubaznosti piščeve životne saputnice Jasmine Mihajlović, naš list objavljuje ove dirljive ljubavne stihove, poslednje što je ostalo u rukopisu iza jednog od najvećih srpskih književnika.
“Daleke 1766. jedan Pavić je objavio u Budimu svoju zbirku pesama i otada se smatramo spisateljskom porodicom”, zabeležio je u jednom autorskom zapisu Milorad Pavić. Možda je to i bio razlog što se najpre oglasio stihovima, nastavljajući tamo gde je njegov predak stao. Četiri godine posle prve objavio je i drugu pesničku knjigu “Mesečev kamen”, a zatim su usledila poznata dela koja su ga proslavila širom sveta. Govoreći o bolesti, operaciji i iznenadnom odlasku velikog pisca, Jasmina Mihajlović za “Novosti” kaže:
- Moj muž, Milorad Pavić, već dve godine se teško kretao. Neka neumoljiva bolest zahvatala je kičmu, noge, kolena... Sve to uz jake bolove. Nikakve terapije nisu pomagale. I on i ja smo znali, da ukoliko prestane da se kreće, to će biti energetsko-kreativni kraj. Ja sam bila spremna da pristanem na nekretanje, ali ne i on. Zato se odlučio na operaciju kukova, prvo jednog, pa potom drugog. Odlučio se na sve ili ništa. Posle tri nedelje provedene u bolnici i uspešne operacije kuka, vratio se kući. Čekala ga je duga rehabilitacija. U nju nismo ni ušli, jer je infarkt bio brži. Umro je posle nedelju dana provedenih na intenzivnoj nezi u koronarnoj jedinici. Spasa nije bilo. To znamo i on i ja i lekari.
Napominjući da je Pavić neobjavljene stihove pisao tokom oktobra i novembra ove godine, neke i u bolnicama, Jasmina Mihajlović kaže:
- Pročitala sam ih tek po njegovoj smrti. Sada spavam pokrivena papirima na kojima su te pesme, te reči... One su mi nekakva
tiha uteha, neki šator u koji mogu da se sakrijem. Neki “Zapis na konjskom ćebetu”... Moj muž je najviše na svetu voleo književnost. Sa takvom suparnicom nema borbe. Možete je samo prihvatiti. Takođe, Milorad Pavić je više voleo umetnost nego bilo kakvu ideologiju, a to se ni u jednoj sredini ne prihvata kao vrlina... Često je govorio da se u Srbiji uspeh ne oprašta. Sada, posle svega, rekla bih da se u Srbiji ni smrt uspešnog ne oprašta...

Posle svega

Ako bi mi opet kupila
Svesku praznih listova bez crta
Možda bih najzad mogao
Da ti napišem ljubavno pismo
Poslednje mesto prvog
*
Bio sam srećan, a nisam znao,
Bila si nesrećna, a nisi znala.
Kada smo shvatili bilo je kasno
Zauvek za mene, ali ne i za tebe
No ni to nisi znala
*
Kod “Ljubića” smo jeli
Teletinu sa pečenim povrćem
Ti si sedela nesrećna i zdrava
A ja srećan i bolestan
U ogledalu iza tebe
Kola i ljudi što idu niz ulicu
Išli su uz ulicu
*
Za rođendan kupila si mi knjigu
Čitam je tvojim očima
I vrebam ono što bi se u njoj
Moglo tebi svideti
Za mene knjige više nema
*
Neki nas nepojamno mrze
Drugi nas mnogo vole
Ja sam navikao na to, ti ne
Ja računam samo one druge
Ti samo one prve

(preuzeto iz Večernjih novosti od 08.11.2009.)

U nekoliko navrata sam pokušavao da napišem za Virtuelnu Sabirnicu, prigodne rečenice povodom prošlonedeljne smrti moga profesora i kolege Milorada Pavića, međutim sva prisećanja na naše susrete, razgovore su se otimala uobličavanju u bilo kakvu prigodnu celinu. Današnji prilog u Večernjim novostima dolazi kao neuporedivo prikladniji omaž od svega što sam ja nameravao, te ga gotovo u celosti prenosim.
Image

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

The voice of God

Post by Ibanez »



The beginning is simple, almost comic. Just a pulse, bassoons, basset horns, like a rusty squeeze box. And then, suddenly, high above it, an oboe. A single note hanging there unwavering.

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Exorcisten ( ISTJERIVAC ĐAVOLA )

Post by demijan »




Image

Mozda pomogne... :D
Last edited by demijan on 09.12.2009. 05:46, edited 1 time in total.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Hiljadu cuda

Post by Dripac »

U svetu ovom sa hiljadu čuda
svaki čovek živi svoje drame
I moja pesma neka pođe tuda
u svemu tome ima nešto za me

I baš me briga i sve me se tiče
jer pesma koja dolazi iz tame
i reči njene na molitvu liče
u svemu tome ima nešto za me

U ruci koja maše ili preti
u noći kad su zvezde tužno same
u suncu koje nikad neće umreti
u svemu tome ima nešto za me

Dusko Trifunovic
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: Hiljadu cuda

Post by iznogud »

Dripac wrote:U svetu ovom sa hiljadu čuda
svaki čovek živi svoje drame
I moja pesma neka pođe tuda
u svemu tome ima nešto za me

I baš me briga i sve me se tiče
jer pesma koja dolazi iz tame
i reči njene na molitvu liče
u svemu tome ima nešto za me

U ruci koja maše ili preti
u noći kad su zvezde tužno same
u suncu koje nikad neće umreti
u svemu tome ima nešto za me

Dusko Trifunovic
Cudo je kada napisem post a ti izbrises, parlamentarno, nema sta, bas si dripac ali odaklen?

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by iznogud »

Image
Cuj, starac, stvarno si me razljutio, ne!
Svojom cisternom i brisanjem mojih postova (komentara) pokazao si koliko si brzoplet i nedorastao.

Post Reply