VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

mismelody
Posts: 19
Joined: 02.08.2009. 12:55

Re: Sretan Bajram!

Post by mismelody »

Ibanez wrote:I ja se pridruzujem cestitkama !
iskrene čestitke svima koji slave Bajram!

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ivo »

iskreno se zahvaljujem svima Vama na cestitkama i pozivam vas na kahvu i baklavu, a i koji srk sa nargila!

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

In Memoriam

Post by demijan »




Image

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Nisam nostalgican al...

Post by Ibanez »

Demijane ovo je bio najbolji praznik od svih...U svakom slucaju dolazio je niodkuda taman kad se narod zazeli praznovanja i pijanke ,plesa itd...Dom kulture ,Zoka ,Mibo Jole .

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ivo »

pridruzujem se proslavi,
a u ovo doba je bio i izbor sportiste godine i unapredjenja rezervista i sta ja znam cega svega, uglavnom kao sto ibanez rece dernek do zore!
tada nas jos nije interesovala politika :)

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by piskaralo »

Ne tako davno, jednom uvazenom forumasu je toliko spocitavano koristenje “duplog nicka” kao toboz velikog moralnog ogresenja, da je covek gotovo digao ruke od pisanja i javlja se tek sporadicno, zaista vrlo retko, sa ponekim postom. U medjuvremenu praksa koristenje dvostrukih, trostrukih cak cetverostrukih “nickova” je toliko uzela maha, da je Nobody – a naravno, rec je o njemu, dobio veliku i celovitu moralnu satisfakciju, te ne vidim vise nijedan razlog za uzdrzanost, posebno na temama Virtuelne Sabirnice. Elem, shodno novim okolnostima, pozivam Nobodija, da se vrati sa svojim postovima u ful rezimu, obzirom da je malocas navedena praksa, njegovu apstinenciju potpuno obesmislila. Da ne bude neke zabune, moram napomenuti da ja, mada pisem samo pod nickom “piskaralo”, od pocetka smatram upotrebu vise nickova sasvim legitimnom na forumu, i cak pozeljnom, posebno kad dolazi iz “kuhinje iskusnog i prekaljenog kuvara”, te doprinosi razigravanju i bokorenju tema kojima se bavimo.

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

FOTOGRAFIJA DANA

Post by marin »

Image

JOŠ JEDAN POGLED SA LJUBIĆA

Image

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

FOTOGRAFIJA DANA

Post by marin »

Image

IMA LI KOGA KOD KUĆE???

Image

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by Ibanez »

marin wrote:Image

IMA LI KOGA KOD KUĆE???

Image
Ima Marine ,kod kuce smo samo smo malo umorni.Ti vidim imas vjere u virtualnoj i saljes svoje priloge redovno.Mene je malo napustila inspiracija sto se tice pjesama ,dao sam se na citanje.mozda sutra napisem neki mali pjesmuljak sto mi se mota po glavi pa nek me Piskaralo razbuca sa kritikom...Marine samo naprijed.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

IBANEZ :arrow:
Ako ti je nestalo inspiracije ili nisi siguran u sebe evo jedne Dučićeve pametne riječi sa kojom bi se složio u potpunosti ...

,,Nema velikog književnog dela koje nije poniklo iz bola
Nema velikog stvaranja bez velikog bola.
Sve se rodilo iz bola i krvi.
Kao i dete ,,
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ibanez »

MAXIMUS wrote:IBANEZ :arrow:
Ako ti je nestalo inspiracije ili nisi siguran u sebe evo jedne Dučićeve pametne riječi sa kojom bi se složio u potpunosti ...

,,Nema velikog književnog dela koje nije poniklo iz bola
Nema velikog stvaranja bez velikog bola.
Sve se rodilo iz bola i krvi.
Kao i dete ,,
Nemoj dragi Maxo da patim .Ima jedna anegdota ,o tome kako je Andric stvarao.(Iz usta jednog lika malo slabijih intelektualnih sposobnosti kojeg sam poznavao)
"Sta taj Andric.Kiseli noge u Lasvi i razvlaci Travnicku Harmoniku"To mi je umjetnost.To svako moze"
I ja pokusavam da pisem otprilike u slicnom ambijentu ,hocu reci trudim se da mi je sve potaman . :smt005

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

:lol:
Onda počni da pišeš za Boys bendove ... :smt005
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Ibanez »

MAXIMUS wrote::lol:
Onda počni da pišeš za Boys bendove ... :smt005
Ili mozda narodnjake?!
Tipa: Jedna mala djevojcica
lijepa kao razglednica
samo oci jos joj gore
ko da hoce da govore
Volim te moj golube... :smt005

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

Pa dobro ... ako baš za hljeba bude falilo možeš i to ! :D

Ali za ove Boys i Girls bendove je atmosfera koju tražiš ... slatko , zaljubljeno , šareno ... ukratko ... sve potaman ! :mrgreen:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Cager »

Marine, ni ovoj tvojoj maci nije jasno sta se ovo desava s forumom, ustvari gdje nestadosmo svi mi koji ovdje pisemo i svojim postovima ustvari cinimo ovaj forum. Iz ociju joj cisto izsijava pitanje":Pa dobro sta je ovo sa forumom, gdje se izgubise svi oni ljudi"?
Ni meni, moram priznati, nije jasno kako se stvori ovako konfuzna atmosfera koja bar u meni ubija svaku inspiraciju da napisem neki post. Ja sam ranije bas suprotno mislio da cemo mi u ove dosadne, kasno jesenske dane, preplaviti forum svojim postovima jer se zbog loseg vremena nekako vise boravi u kuci.

Pratim, citam i razmisljam o postovima koju su ovdje prilozeni poslednjih sedmica i nisam bas siguran da se situacija razbistrila i da je stvorena podloga da se na bezbolan nacin moze ici dalje. Ustvari po meni je stvorena jedna pat pozicija iz koje se ne vidi pravac u kojem bi trebali krenuti. Ja nemam trenutno neku ideju osim da pozovem na razmjenu misljenja kako i kuda dalje, jer vjerujem da se mi mozemo dogovoriti i svojim pisanjem drzati forum u onoj formi u kakvoj je ranije bio.

Stvar bi se sigurno u mnogome olaksala kada bi se svi okupili oko onog tvog kotlica i sarana sa zara, ali do toga moramo sacekati jos nekoliko mjeseci.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by MAXIMUS »

Dragi moj CAGER a i ostali ...
Normalno je i to se dešava u svemu da postoje usponi i padovi , pa tako ni ovaj forum nije drugačiji . Ostatak foruma je takođe zamro a nekada je vrvilo od riječi ovakvih i onakvih , nebitno , ipak je ovo forum . Dešava se šta se dešava ... ipak iza većine ovih nikova ili ti nadimaka kriju se ljudi sa svojim vrlinama i manama ! Znao sam da sva slatkorječivost neće izdržati do kraja , da će jednog dana jednostavno ,,problemi,, isplivati na površinu i da ćemo morati suočiti se sa njim !Po meni bi bilo moralno i normalno da iznesemo probleme , branimo svoje stavove , naravno , u granicama bontona i tolerancije , da svojim argumentima pokažemo ,,drugoj strani da nije upravu , da griješi,, ! Samo iz takve polemike i rasprave može se izroditi nešto korisno za opšte dobro !
Šta smo mi uradili ... dopustili smo svojoj sujeti da nas povuče unazad , sklonili se pod izgovorom samom sebi ,,,bez mene i par mojih istomišljenika ne mogu ništa,, i otkrili svoj plašt i istinu , da zajednički ciljevi pominjani na početku nisu ni blizu vrijedni kao pojedinačna sujeta !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by Cager »

Nesto se vise i ne sjecam oko kojeg problema smo mi ovdje na forumu lomili koplja poslednji put. Ustvari ako me pamcenje ne vara to je bila rasprava da ili ne postovati postojeci statut, od prvog do poslednjeg slova. Nakon toga se, bar po meni, rasprava tako razvodnila i otisla u pogresnom pravcu da je dovela do ovakve situacije.

Ako je to stvarno tako, onda se treba vratiti mjesec-dva unazad pa odatle ponovo poceti. Ja jos uvijek stojim kod stava da se sve odluke oko naseg zajednickog cilja, izvidjaca, moraju donositi u stabu odreda, a mi na forumu smo tu da damo neki prijedlog ili materijalno pomognemo ako mozemo. Osim toga povremenene nesuglasice na forumu ne bi ni trebale niti smjele ometati dugorocni cilj, a to je kako rekoh-izvidjaci. Ovdje po meni, jos jednom naglasavam, stab ima odlucujucu ulogu jer on i postoji da bi donosio odluke i odgovarao za samu organizaciju odreda.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: VIRTUELNA SABIRNICA : Roadmap

Post by planinka »

Ibanez wrote:
MAXIMUS wrote::lol:
Onda počni da pišeš za Boys bendove ... :smt005
Ili mozda narodnjake?!
Tipa: Jedna mala djevojcica
lijepa kao razglednica
samo oci jos joj gore
ko da hoce da govore
Volim te moj golube... :smt005
Ibanezu na ovakve stvari raja lovu mlati, izes umjetnost kad lova tece, pa onda za lovu kupis umjetnost bez da se sam patis

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Planinko!

Post by Ibanez »

Sjecas li se Gruntovcana ..Dudek ..Franc Ozbolt..etc.Cuo Francek da se naivno slikarstvo da dobro unovciti pa je angazirao Dudeka da slika ...
Ovaj jadnik crto, crto i neide..."Dudek nekaj sam se premislal,ak je itko naivan to si pak ti"
Nije lako pravit ni one najekstremnije narodnjake..I za to treba pored urodjene" naivnosti"Dudekovske ,imati jos puno toga...

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

IMA LI KOGA KOD KUĆE???

Post by marin »

Cager wrote:Marine, ni ovoj tvojoj maci nije jasno sta se ovo desava s forumom, ustvari gdje nestadosmo svi mi koji ovdje pisemo i svojim postovima ustvari cinimo ovaj forum. Iz ociju joj cisto izsijava pitanje":Pa dobro sta je ovo sa forumom, gdje se izgubise svi oni ljudi"?
Ni meni, moram priznati, nije jasno kako se stvori ovako konfuzna atmosfera koja bar u meni ubija svaku inspiraciju da napisem neki post. Ja sam ranije bas suprotno mislio da cemo mi u ove dosadne, kasno jesenske dane, preplaviti forum svojim postovima jer se zbog loseg vremena nekako vise boravi u kuci.

Pratim, citam i razmisljam o postovima koju su ovdje prilozeni poslednjih sedmica i nisam bas siguran da se situacija razbistrila i da je stvorena podloga da se na bezbolan nacin moze ici dalje. Ustvari po meni je stvorena jedna pat pozicija iz koje se ne vidi pravac u kojem bi trebali krenuti. Ja nemam trenutno neku ideju osim da pozovem na razmjenu misljenja kako i kuda dalje, jer vjerujem da se mi mozemo dogovoriti i svojim pisanjem drzati forum u onoj formi u kakvoj je ranije bio.

Stvar bi se sigurno u mnogome olaksala kada bi se svi okupili oko onog tvog kotlica i sarana sa zara, ali do toga moramo sacekati jos nekoliko mjeseci.
Cagere,
drago mi je da je ova mala maca pozvala na pisanje na Virtuelnoj sabirnici... Nekako je sve bilo stalo, dvije fotografije dana su bile jedna pored druge, a postavljene su u razmaku od 5-6 dana. Slažem se s tobom da se situacija na formu i nije baš razbistrila, ali mislim da se ne možemo vratiti dva mjeseca unazad,nego treba da se nađe način kako je promjeniti u nešto barem jednako zanimljivo.Moram priznati da nisam nekakav ovisnik o forumu (pišem blogove,ali to je neka priča koja nije za ove stranice /politika/) i jedino što napišem ili postavim je baš na ovoj stranici,ali treba uvažiti da je energija koja pokreće entuzijazam potrošna kategorija,još ako se troši na gluposti ili neke trivijalne stvari-sve ostaje brzo bez daha. Mojih fotografija će biti i u budućnosti, naravno ako vidim da ima kome da se pokazuju, u suprotnom sve to onda i nema baš nekog smisla.
Što se tiče kotlića i šarana na žaru, to stoji za ljeto u Prnjavoru i zajedno sa ribolovcima ću se potruditi da budem domaćin na našoj vodi...
Sada ću da proberem jednu lijepu FOTOGRAFIJU DANA!
POZDRAV

marin
Posts: 89
Joined: 18.08.2009. 17:18

FOTOGRAFIJA DANA

Post by marin »

Image

UKRINSKI BRZAK - neka odnese sve loše stvari!

Image

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by Ibanez »

marin wrote:Image

UKRINSKI BRZAK - neka odnese sve loše stvari!

Image
Sa hiljade stalaktita okapana,gorska suza iz ljepote netaknute,potekla je preko sedre ,sapunastim slapom rijeka ,cije smo se vode napili,mi iz Kestengrada.
Te smo vode vidim i dalje zedni !

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Iz antologije SVETSKOG PESNISTVA

Post by piskaralo »

Image

Hart Krejn

Image
(u prepevu Ivana V. Lalića)

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: FOTOGRAFIJA DANA

Post by iznogud »

marin wrote:Image

UKRINSKI BRZAK - neka odnese sve loše stvari!

Image
Lijepo ti to slikas Marine, ali mi se tvoje poruke ne svidjaju, nisu umjetnicke, jer su nekako prijetece, nabijene negativnim cesticama. Ti kao umjetnik ne treba da se bavis ispiranjem ili sapiranjem, ili plasenjem "sto stetu cini po rodnoj grudi", nije to umjetnikovo da tako razmislja. Nemoj shvatiti pogresno ili se ljutiti, ali razmisli malo prije nego sto odaberes i prokomentarises svoju sliku.
P.S. na kestengradskoj razglednici u sredini je bukov list, uveli?

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Kroz prizmu citaoceve licnosti

Post by Dripac »

Iznogude,
to sto ti citas u Marinovim porukama, govori vise o tebi, a manje o Marinu.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Post Reply