Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Stavi zuti sesir i citaj izmedju redova

Post by Dripac »

Yugo, ova je o izvidjacima.
Dobili smo 150 hiljada maraka da uredimo sumu i dvoriste oko izvidjackog doma u Boriku!
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1263918262
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ibanez »

Dripac wrote:Yugo, ova je o izvidjacima.
Dobili smo 150 hiljada maraka da uredimo sumu i dvoriste oko izvidjackog doma u Boriku!
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1263918262
Yugo jarane ,jesil osto bez texta ili uzivas u citanju?

User avatar
yugo45
Posts: 14
Joined: 19.06.2009. 19:08

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by yugo45 »

hvaka dripac, hvala ibanez,
...ostadoh bez texta, stvarno pohvalna akcija, cestitam.
znaci u martu se startuje sa izradom dokumentacije a septembar bi bio zavrsni mjesec projekta.
raduju me akcije ovog formata, samo naprijed ---

naravno cestitke svedskoj organizaciji!!! :D

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

MALA KOREKCIJA INFORMACIJE.


Dakle pomenuta sredstva su obezbjedjena za uredjenje Borika, a jedan dio tog kompleksa cini i prostor gdje se nalaze nama dodjeljene prostorije.
Za ocekivati je da ce mo zahavljujuci ovom projektu obezbijediti ubrzanu legalizaciju objekta, infrastrukturu ( struja, prikljucke vode i kanalizacije) , uredjenje dvorista, i jedan dio za renoviranje prostorija ( naravno nastojacu da na upotrebu dobijemo potpunol funkcionalni objekat). Suma sumarum, nisu tih 150.000 Km za izvidjace vec za cijeli Borik. Dobicemo dio kolaca.

Druga vazna korist jeste da cemo traziti da ucestvujemo u odrzavanju tog kompleksa koji ce dobiti kvalitetne trim staze sa rasvejtom, klupama i spravama za vjezbanje, igrasliste za djecu.U fazi II mozda i mali zoo vrt ..Za te usluge , naravno da ce opstina placati iz budzeta za odrzavnje. Dakle princip SAMOODRZIVOSTI treba zazivjeti.

IDEMO DALJE! :smt006

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

Ne znam kako mi je ova vjest promakla i prošla ne zapaženo !
Ako bi se realizovalo navedeno , to bi bio prelijep početak Borika kao jednog velikog prnjavorskog rekreacionog parka ! Izviđači bi u svemu tome došli kao šlag na tortu i imali bi idealno okruženje za sastanke i dnevne aktivnosti !
Odlično , odlično !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
yugo45
Posts: 14
Joined: 19.06.2009. 19:08

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by yugo45 »

Odjednom mi pade na pamet Borik od prije, stadion ispod a lovacki klub u njemu.
Tadasnje aktivnosti i sportska takmicenja, posumljavanje i ciscenje sume...
Ako bude sve po planu, a bice, Borik ce zasijati u starome sjaju a Izvidjaci ce doprinejti tome.
Zivio okolis i zelena suma, zivjeli Izvidjaci.
:smt002

User avatar
biker.666
Posts: 7
Joined: 09.11.2009. 17:00

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by biker.666 »

Oceli biti uskoro kakvih akcija....

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

biker.666 wrote:Oceli biti uskoro kakvih akcija....
Pa drugarice zar ti nisi upoznata.
Na nasu veliku radost u ponedeljak pocinje drugo polugodiste skolske nam 2009/2010 godine. :lol: :smt041 :smt077 :smt102 :smt100
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MILE
Posts: 25
Joined: 21.10.2009. 22:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MILE »

Kako nema rostilja - nema ni dijaspore.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt003

User avatar
biker.666
Posts: 7
Joined: 09.11.2009. 17:00

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by biker.666 »

oooo velike nam radosti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

biker.666 wrote:oooo velike nam radosti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Znam ja da tvoje emocije i misljenje o skoli izgledaju ovako :smt023 :smt024 :smt102 :smt100 :smt093 ali treba uvijek da se prisjetis one stare dobre izreke "Sve sto je lijepo brzo prodje" pa tako i skola, hahahahahahah.
Zato smo svi mi tu da napravimo nekakvo druzenje naravno uz kotlic ili rostilj.
Vidimo se.
PS
Naravno sve ovo gore bila je sala, likovi i imena su izmisljeni, a svaka slicnost sa bikerom 666 je slucajna !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Ko je ono spomenuo rostilj?


A sad ozbiljno, svaka cast izgleda da se stvari krecu na bolje cijelo vrijeme, vec mogu da zamilsim uredjen izvidjacki dom u Boriku i masu nasmijane omladine u njemu,

User avatar
yugo45
Posts: 14
Joined: 19.06.2009. 19:08

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by yugo45 »

naravno, i ja jedva cekam da se projekt ostvari i da se Dom preda Izvidjacima u ruke.Bice to jedna velika logorska vatra.Zdravo :smt006

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Stavi zuti sesir i citaj izmedju redova

Post by Magyar »

Dripac wrote:Yugo, ova je o izvidjacima.
Dobili smo 150 hiljada maraka da uredimo sumu i dvoriste oko izvidjackog doma u Boriku!
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1263918262
Pa ko je zapravo dobio te pare?Izvidjaci ili Moto klub?
Sve što možeš danas, uradi juče!

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

OBJASNJENJE!

Te pare nisu dobili direktno ni izvidjaci ni moto klub. U pitanju je projekat uredjenja SRC " Borik" ( dakle cijelog kompleksa) Unutar tog kompleksa ( fizicki ) egzistira Moto klub, a tu smo i mi izvidjaci sa svojom prostorijom. Poenta je u tome da ce prostor na kome se nalze Bajkeri i izvidjaci biti uredjen tim sredstvima ,a i jedni i drugi imaju sanse da budu dio ponude buduceg rekreacionog centra i da ucestvuju u odrzavanju istog. Teziste je na uredjenju trim staza , postavljanju rasvjete, klupa, sprava za vjezbanje, djecijeg parka, uredjenje cesme ( Dobra voda)stalne bine( amfitetra), mozda i mini zooloskog vrta u kasnijoj fazi.
U svakom slucaju, ne mogu nas zaobici, jer smo tu fizicki prisutni.

POZDRAV :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by KAMIKAZA »

EKOLOGIKUS wrote:OBJASNJENJE!

Te pare nisu dobili direktno ni izvidjaci ni moto klub. U pitanju je projekat uredjenja SRC " Borik" je na uredjenju trim staza , postavljanju rasvjete, klupa, sprava za vjezbanje, djecijeg parka, uredjenje cesme ( Dobra voda)stalne bine( amfitetra), mozda i mini zooloskog vrta u kasnijoj fazi.

POZDRAV :smt006
Treba tu malo vise para,jer sve su te na izgled sitne investicije u stvari jako skupe,ali za pocetak nije lose :wink: mi od svega za sada imamo, samo tih 150 hiljada i puno majmuna u opstini,koje bi mogli uzeti za zooloski vrt :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Vidim na oglasnoj ploci da je za sutra zakazan sastanak uprave Odreda.

Interesantna je tacka 3 dnevnog reda, na pomolu je nova web stranica. Ima nas jos zainteresovanih da bacimo oko na uradjeno idejno rjesenje. :D

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

Cager wrote:Vidim na oglasnoj ploci da je za sutra zakazan sastanak uprave Odreda.

Interesantna je tacka 3 dnevnog reda, na pomolu je nova web stranica. Ima nas jos zainteresovanih da bacimo oko na uradjeno idejno rjesenje. :D
EKOLOGIKUS wrote:OBAVJESTENJE!


SASTANAK UPRAVE ODREDA IZVIDJACA " KESTENGRAD" ODRZACE SE U PETAK 29.01.2010. U 17,00 h U DOMU KULTURE.
Molim clanove uprave da prisustvuju sastanku.

Dnevni red:

1. Usvajanje izvjestaja radne grupe zaduzene za izradu plana radnih aktivnosti odreda za 2010. god
2. Kooptiranje novih clanova Uprave odreda
3. Razmatranje i usvajanje idejnog rjesenja web stane odreda
4. Razno

DOBRODOSLI! :smt006


Z-D R A V O !
Mene najvise interesuje jel' u planu logorovanje kod Kainovica mlina...

Da mi je jos jednom odpjevat' "Zvjezdice male su obasjale..." u drustvu dobrih vokala, pa poslije - nek ide zivot!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Pa dobro sada, da li je logorovanje i Marinov saran kod Kainovica mlina ili Jokin kotlic na Ravnom Brdu nema veze.

Necemo postavljati neke zahtjeve, ali mozemo vec sada obecati da cemo doci. :D

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Ajde da vidimo sta je " Vijece mudraca" izmudrovalo u svom planu rada za 2010. godinu. Ovo vijece cine : Puljo, Svabo i Surep. Ukoliko nisu uplanili kakvo logorovanje pored Ukrine ili na Ravnom Brdu, vjerovatno ce izgubiti titulu " mudraci" a dobiti pocasna mjesta u nekom starackom domu. :smt006

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Mozda bi trebalo da u ekonomatu pored satora vremenom nabavimo i jednu kamp-kucicu. Za scoute seniore, da se ne nazuljaju na logorovanjima...:D .

Image
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Senior

Post by Dripac »

Pricao mi jedan drugar koji je volio asfalt i gitaru, al' nije volio sumu, pa su ga tako i scouti zaobisli... da se sredinom osamdesetih obreo na nekoj vojnoj vjezbi, da je djavo nosi... Saopsti im predvece brkati oficir da ce spavati u sumi, tu pod Motajicom, gdje su se vec bili zatekli - pod golim jesenjim nebom! Do mraka jos kratko, i dok su se okrenuli - mrkli mrak!

"Sta cu", veli, "umoran 'naki... prostrem ono satorsko krilo na zemlju i legnem k'o pas u onom mraku. A zemlja... hladna, kvrgava, tvrda! Umoran sam poslije dugog pjesacenja, al' ne mozes bolan zaspat'! Vrtim se, namjestam, stenjem... U neka doba, k'o na belaj, poce i neka kisa... legnem na golu zemlju, da se pokrijem satorskim... ma sta da ti kazem...probudio se mokar, blatnjav, slomljen, promrz'o... ma ocajan!"

Prica dalje: "Kad tamo, stoji Schwabo. Vedar i cio, umiva se kisnicom iz porcije, pjevusi, pere zube... Pogledam mjesto gdje je spavao i onda skontah zasto je juce, cim je "brkati" saopstio da cemo tu spavat' poceo nozem sjeckat' grancice..."

"Naslag'o ti je on, covjece, prvo gomilu granja, rasirio... pa preko tog onako poprijeko naslag'o paprati... pa nasjeckao sitnih grancica, posuo ih bukovim liscem, i na kraju jos jedan red paprati... meko k'o dusek! A ono granje dole, pa k'o federi! Pa onda zateg'o satorsko krilo iznad "kreveta"... a sa strane, duz satorskog stavio porciju i poklopac, pa sakupio kisnice..."

Sta htjedoh reci: snaci ce se nase mudre tikve seniorske i bez kamp kucice!




Image
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
SUREP
Posts: 40
Joined: 08.06.2009. 20:15

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by SUREP »

Zdravo zdravo zdravo
Sve je planirano i jos ce biti dorade.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

Oooo Surepe jesi ,,škrt,, na riječima ! :D
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
yugo45
Posts: 14
Joined: 19.06.2009. 19:08

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by yugo45 »

eto, pocelo se sto sta dogadjati...

:smt006 :smt023 :smt023 :smt023

Post Reply