Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by vrsta8472 »

ОК,

ја данас кумујем, сутра сам читав дан уморан :D

Значи, типкамо се у понедељак :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by emanuela »

Šta se krije pod tim "Izviđačima," Vidim tamo neko napisao da će uskoro u Švedsku ili gdje bi već?
Ko ima koristi o "izviđača", pa "mala evropa, pa tamo neki "književnici" Iza toga se krije svašta nešto, anaivčine se učlanjuju i plaćaju članarinu.
Kulturno umjed društvo takođe. Da li je to samo paravan ili stvarno neko toliko uzalud troši svoga vremena da bih nekog nešto " okupili".
Pitam ko ima od tih tzv kulturnih, kreativnih i sl aktivnosti.krije li se tu možda nešto drugo???? Naivci možda su naivni

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Nemora sve u životu biti zasnovano na materijalnoj ( čitaj novčanoj ) koristi. Postoji sijaset razloga zašto se ljudi udružuju u ideji, pokretu, ideologiji.
Izviđaštvo nije samo pokret, ideja, misija, to je način života u prirodi i sa prirodom. Savršena harmonija okoline koja nas okružuje i nas samih.
Ako me neko zbog ovakvog načina razmišljanja smatra " naivčinom " onda sam ponosan. :smt006
Pozivam te da nam se pridružiš u naivi i budeš dio pokreta naivaca ( čitaj prirodnjaka ) :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by emanuela »

Bojim se ZMIJA i ostalih gmizavaca, a inače rado bih..........., jer tamo gdje vi logorujete sigurno ih ima.Pa, pa, pa......ali hoće moja kćerka da se pridruži
?možda ju tata dovede da se upiše.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by vrsta8472 »

Извиђачи ЗДРАВО!

Има ли Извиђача, на овом форуму?!

Извиђачи ВОЗДРА! :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

aquarius wrote:Nije sve tako crno.
Slažem se da smo svi malo " tenuli ", ...
..........................................
Z-D-R-A-V-O
:(

prodje godisnjica osnivacke skupstine da se ama bas niko ne oglasi..............
mozda je to ispravniji nacin od onog koji sam ja mislila,sreca kraj skolske godine ,bar sto se skole tice nemam vise sekcijskih obaveza niti ih imam namjeru vise imati u tom obliku.
ne pojavljuje se ceta tesla,ne pojavljujem se ja,ne pojavljuju se svi oni dobri stari izvidjaci.............neko je htio miran forum-dobio ga je ,neko je htio drugi model rada (ili ne rada) izvidjaca-ima ga.
mozda je tako i najbolje.
neovisno o svemu -bilo mi je zadovoljstvo druziti se sa mojom djecom i mimo nastave.
A hvala i prnjavor info-forumu-mnogo vremena tu provedoh i cesto mi je odagnao misli od svakodnevnice.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

Nisam na forumu zadnjih 20tak dana i veceras ga otvorih da vidim sta sam propustio !
Zatrpase me neprocitane teme sem jedne ... izvidjaci ! Steta !
Ipak su razlike jace od zajednickog cilja !
Nama na obraz ! :cry:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Moj optimizam je ipak splasnuo. Od pokretanja ove teme nije bilo manje aktivnosti.
Poslije zadnjeg sastanka sam pomislio da smo prevazišli neke boljke, ali sad vidim da sam
bio u krivu.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by vrsta8472 »

Жао ми је што је стање, такво какво је. Тек када сте се оснивали, покушао сам вам објаснити на које ствари треба да пазите. Превише енергије НИКАДА се не смије трошити у самом почетку. Јер тада неће бити снаге да се дође до циља, што се и испоставило.

На који начин се можете испетљати из тих проблема, у којима се сада налазите.

Једноставно препустите, то све млађим људима да се тиме занимају. Ем имају више времена, и елана и нису оптерећени неким "Траговима прошлости", већ се уче на својим грешкама. А ви који већ имате више сиједих длака на глави, него оних тамних ;) посавјетујте их тамо гдје настану проблеми :!:

Стварно је штета, да идеја Извиђача замре у овом Прњавору. Стварно не знам да ли ће више икада ико, покушати то да оснује ако се сада то угаси. На вама Извиђачима је сада много тога. Зато скупите још само мало снаге, да ти млади колико толико стасају и да преузму ту одговорност на себе.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MILE
Posts: 25
Joined: 21.10.2009. 22:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MILE »

ja tisine ovdje a ljeto i juli stigli u prnjavor pozdrav za sve prnjavorcane i one koji se tako osjecaju.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

MILE wrote:ja tisine ovdje a ljeto i juli stigli u prnjavor pozdrav za sve prnjavorcane i one koji se tako osjecaju.
druze Mile,
nije bas sve mrtvo koliko se mrtvim cini,
rad izvidjaca nije direktno zavisan ni od ovog foruma a ni od staba(ocigledno)
djeca su tu,i dalje vlada veliki interes,nadam se da od par nezainteresovanih(iz rukovodstva) nece zavisiti bitisanje ove organizacije u nasem gradu.
djecu cemo odvesti tamo gdje ce neposredno nauciti sta je izvidjacka organizacija koja je u njima jako zazivjela(ja sam se u to uvjerila)
Izvidjaci su djeca,djeci treba priustiti aktivnosti koje ne iziskuju neke materijalne troskove ili ne bar znacajne,djeca rastu ...oni ce biti odred izvidjaca prnjavora a ne ove sijede glave :-)
Ovo ljeto imamo jako puno poziva na logorovanja ,neka cak i besplatno(turska..)ali je ovo ipak za nas jos uvijek neizvodljivo.
Boracko jezero,trebinje,kanjiza....mlinska rijeka.....
Najjeftinije i najblize je u mlinskoj rijeci,Republickog je nivoa,najavljene jedinice iz Banja luke,Prijedora,Petrova,Dubice,Celinca,Bilece....
Mislim da bi nasa djeca boraveci medju jedinicama sa tradicijom jako mnogo naucili,dali ce ici zavisi od njih samih i od njihovih roditelja.
U svakom slucaju,jako je blizu tako da ih roditelji mogu i posjetiti.
Image

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by emanuela »

Okupiti omladinu i odvesti negdje u prirodu mislim da je u današnje vrijeme jako teško
gotovo umjetnost.Omladinu ( na žalost ) jedino zanima kafić , piva . cigareta i još uz to šta već ide.
Do tri ujutro "gluvare" a sledeći dan spavaju do tri itd....Koga zanima zdrava omladina?
Podržavam elan i bar pokušaje da se ta omladina usmjeri u nešto tako divno kao što su "izviđači".
Pokušaću nagovoriti svoje dete da vam se pridruži.
Pouzdrav za sve ljude koji žele dobro našoj djeci.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

emanuela wrote:Okupiti omladinu i odvesti negdje u prirodu mislim da je u današnje vrijeme jako teško
gotovo umjetnost.Omladinu ( na žalost ) jedino zanima kafić , piva . cigareta i još uz to šta već ide.
Do tri ujutro "gluvare" a sledeći dan spavaju do tri itd....
Slazem se za prvi dio o umjetnosti i zato u svakoj mogucoj prilici podrzavam ljude koji se trude i odvajaju svoje vrijeme na bilo koji nacin da bi pokrenuli tj. odrzali ovu ideju.
Sto se tice drugog dijela ... evo par stihova !

uvijek sam bio pametno dijete
tako kazu
prao zubice prije rucka rukice
za mamine goste
ucio pjesmice
i sta

uvijek sam bio pametan momak
i jos sam uvijek
pametno poceti
fakultet odabrati
pametno se zeniti
pametno stariti
i sta

pusti pusti o pusti me
hocu bar jednom
eto bas hocu
da budem blesav
i vala neka cu

SVE U SVOJE VRIJEME :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by emanuela »

Tako pjeva Bijelo dugme , i ne vidim neku veliku vezu sa onim što napisah , ali i ne moram ja sve ukapirati.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

JEDNOSTAVNO ... svi smo mi ,,gluvarili,, dok smo mogli i zasto bi danasnja omladina bila drugacija ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by emanuela »

Kažeš "gluvarili" ? Ali do koliko se moralo biti doma. Do 11 , jerbo posle 11 nigdje nije bilo ni živog čovjeka
na ulici , samo perači ulica.To je naše vrijeme ipak bilo vrijeme drugačijeg " gluvarenja".

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by KAMIKAZA »

Ihhhhhhh Ema opet pricas o vremenu prije 2 svjetskog rata :smt005 ovako;u vrijeme koje ja pamtim u 23h je pocinjao ples u diskoteci Duga :D jel tako bilo ?? Mislim da je to bilo hvatanje poslednjeg voza ili u prevodu daj sta das :smt005 jer u 23 i 30 je bio fajront,ko je uhvatio isao je u mrak,ko nije isao je na svjetlost :D pa tu padne poslednje presortiravanje zenskih koje niko nije htio :D i momaka koji su puno probirali :P E ko tu nista ne uhvati tom je jedini spas bio krajem osamdesetih Taxi bar i Jabuka naravno samo do 4h :P
Poslije toga si mogla sresti samo Murgu kako zaviruje po kanalima i trazi da nije neka pijana rospija pala i zaspala. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

MAXIMUS wrote:JEDNOSTAVNO ... svi smo mi ,,gluvarili,, dok smo mogli i zasto bi danasnja omladina bila drugacija ?
vala jesmo,
bog zna kuci sam dolazila do ponoci ali sam cesto odlazila sa izvidjacima po takmicenjima sirom jugaslivije.ostanemo tri dana,dodjem nedjeljom nocu pa mi se desavalo(ponedjeljkom) da me na matematici bude kako bi izasla na tablu uraditi zadatak koji ostali nisu znali.ja uradim,vratim se u zadnju klupu i nastavim spavati.nekako su bili bolji i profesori od ovih danas.ma ne malo,bas su bili bolji :D
MAXIMUS- ne brini ,ti imas svesrdnu podrsku omladine u svom biznisu :-),samo rashladi dovoljno piva,ne vole ako nije dobro hladno ....
ja mislim da je danasnja omladina u velikom procentu divna.
dobro uce,fini su,kulturni...koliko im mi stariji pruzimo i uspijemo nametnuti neke ideje toliko se i oni ukljuce.djeca hoce akciju,nece mudrace ni mudrovanja,hoce raditi ali hoce i provod.i zasto ne.treba samo oslusnuti njiohova htijenja i naci kompromisno rjesenje.
mi nismo imali novac ali smo znali zivjeti.ovu djecu treba nauciti da se lijepo moze zabaviti i druziti i bez novaca.(ili sa simbolicnim izdacima)

emanuela
Posts: 326
Joined: 28.05.2010. 01:20

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by emanuela »

Svaka čast "brankice" na prthodnom postu.Dobro zboriš, djeca su divna,
kreativna i dobra su ko im sve predaju počevo osnovne škole pa dalje.
Doduše ima izuzetaka kao isvako prvilo.Samo napred imaš moju podršku.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Dana 12.07.2010. godine
SASTANAK STABA I UPRAVE ODREDA
Sastanak ce se odrzati pomenutog dana u 19,00 casova u Domu kulture.
DNEVNI RED:
1.ljetne aktivnosti
2. ostala pitanja
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

JOKARA wrote:Dana 12.07.2010. godine
SASTANAK STABA I UPRAVE ODREDA
Sastanak ce se odrzati pomenutog dana u 19,00 casova u Domu kulture.
DNEVNI RED:
1.ljetne aktivnosti
2. ostala pitanja

:smt023
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Samo kratak rezime sinoć održanog sastanka Štaba i Uprave odreda.

Prije svega, želim da izrazim zahvalnost švedskoj loži OI Kestengrad Prnjavor na velikodušnoj donaciji kojom su nas neizmjerno obradovali.
Ranije obećana donacija u vidu šatora, ćuturica, latrina, tuševa i rasvjetnih tijela je poslije silnih peripetija i zahvaljujućih Kuštrinim izuzetnim pregovaračkim sposobnostima i štelama stigla do Prnjavora.

Trudićemo se da nam šatori stalno budu puni vesele djece i izviđačkog znanja.

A kao dokaz tome najavljujemo akcije u mjesecu julu:

14/07/10 - Lovački dom Prnjavor - promocija rekonstrukcije SRC Borik
18/07/10 - Lovački dom Prnjavor - sastanak Štaba i Uprave odreda i promocija donacije švedske lože
24/07/10 - Domkulture Prnjavor - izviđčka igranka
31/07/10 - 08/08/10 - ljetnja šumska škola Mlinska rijeka u organizaciji SIRS-a

- Akcija " Ukrinski cvat " odgođena je do daljnjeg zbog posljedica poplava na Derventskoj i dijelu Prnjavorske opštine.
- Intenzivirane aktivnosti na provođenju projekta rekonstrukcije Izviđačkog doma " Željko Smolić - SMOLA "
*urađena Projektna dokumnetacija sa predračunom troškova
- Pojačati aktivnosti na održavanju prve redovne Skupštine
- Razmotriti plan i program rada za susrete brđana na jesen

Generalno, malo nas je ,a li smo se dogovorili da pokušamo završtit započete stvari. Međuljudski odnosi su o.k. ali smo malo zakazali sa komunikacijom.
Kuštro može o tome posvjedočiti.

Izviđački pozdrav !

Za OI Kestengrad
portparol Milan Marić
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Jučerašnja promocija akcije uređenja SRC Borik bila je uspješna. Novinske kuće i elektronski mediji izvještavali su
o ovom događaju o čemu svjedoče sledeći linkovi :
http://www.radioljubic.com/rwp/?p=901
http://www.frontal.rs/cyrl/?page=2&kat=1&vijest=44820

Jutros je Strješina Odreda Vlasta gostovao u Jutarnjem programu RTRS i promovisao ovu akciju. Poseban akcenat stavio je
na ekološku komponentu projekta i izviđače kao nosioce narednih aktivnosti na održavanju i uređenju trim-staze.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Sa zaloscu obavjestavam sve starije izvidjace da nas je jos jedan drug-arica napustio.
Kahan Jaroslava - Slavica, preminula je u 60-toj godini zivota. U zivom sjecanju mi je ljetovanje u hotelu "Omar" u Skender Vakufu - Knezevu. Slavica je zivjela u Srajevu gdje ce 20.07.2010. biti i sahranjena.
Iskreno saucesce porodici !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Dana 27.07.2010. godine
SASTANAK STABA I UPRAVE ODREDA
Sastanak ce se odrzati pomenutog dana u 19,00 casova u Domu kulture.
DNEVNI RED:
1.Odlazak u Mlinsku Rijeku
2.Dogovor oko nacina, vremen i mjesta podjele uniformi.
3. Ostala pitanja
Свако зна своје, милиција свачије !

Post Reply