Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Stranica je u fazi uploada. S obzirom da je glomazna cca. nekih 60 Mb, a ADSL upload 64 Kb to će malo da potraje.
Malo strpljenja. :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by schwabo No1 »

http://www.kestengrad.org

Image

Komisija za izradu web stranice moli sve prijatelje da o uočenim greškama i nedostacima na stranici obavijeste web mastera Čupu (aquarius), ili da pošalju meil na adrese navedene u "kontaktu", kako bi mogli raditi na ispravljanju grešaka i dograđivanju stranice.

pozdrav svjema!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

UFFF koliko su samo trajale porođajne muke stranice !
Čestitam ... postali ste majka .... HIK !!! :D

P.S. Tekstovi pjesama se ne mogu otvoriti . :wink:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ibanez »

[quote="schwabo No1"]http://www.kestengrad.org

Image

Moje iskrene cestitke .Stranica izgleda veoma lijepo ,pregledna ,informativna i zaista joj zelim da zazivi zivotom nama svima na uslugu!

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by piskaralo »

Veoma kvalitetno i odmereno uradjena WEB prezentacija! Cestitam, zaista je vredelo biti stpljiv i sacekati ovaj cas.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

EKOLOGIKUS wrote:IZVJESTAJ!

Na sastanku Uprave OI Kestengrad Prnjavor, odrzanom u Boriku,16.06.2009., kompletirana je neophodna dokumentacija za registraciju odreda.

UNAPRIJED HVALA!


Tokom sastanka vodila se i rasprava o zvanicnom web sajtu OI Kestengrad. Uprava je jednglasno usvojila priejdlog da se Stahorov sajt uzme kao polazna osnova za buduci sajt oderda . ( o tome vise u mojoj licnoj poruci Stahoru).
Formirana je strucna komisija koja ce ubuduce voditi racuna o internet prezentaciji odreda . Komisiju sacinjavaju :Branko Misljenovic-slikar Branko Davidovic-Svabo-ucitelj, Brankica Jokic-prof informatike, Brankica Radonjic-prof. knjizevnosti, Maric-portparol,Iliskovic Junior(student grafickog dizajna).
Ovim putem, u ime Uprave odreda, zahvaljujem se nasem maestru Stahoru na nesebicnom zalaganju i iskrenoj zelji da prnjavorskim izvidjacima podari jedno prelijepo mjesto virtuelnog druzenja. HVALA STAHORE. :smt006

U subotu 20.06. u sklopu akcije LEAP projekta, u saradnji sa opstinom i lokalnim nevladinim organizacijama i komunalnim preduzecem "Park" organizovace se akcija uredjenja trim-staze u Boriku. O ovoj akciji slijede dodatne informacije u naredna dva dana.

Uprava je posebno pozdravila skori dolazak svih vas na godisnje odmore u rodni Prnjavor. Sve prnjavorce sirom svijeta, najiskrenije pozdravljamo. Polako se pakujte , sretan vam put u vas Prnjavor i naravno:" Vidimo se i druzimo tokom ljeta." Vec je ugovoren rostilj na Ljubicu i jedna igranka u Domu kulture.
.............................................................................................................................................(post na 75 strani ove teme)
IDEMO DALJE! :smt006
Tragajuci za ovim postom procitah mnogo lijepo napisanih i pohvalnih postova.Upitah se koji djavo udje i razvali svu ovu harmoniju lijepog druzenja i lijepih sjecanje.od boga ne bismo svi jednako obdareni ali nam nebi ni uskraceno da takvi kakvi jesmo imamo jednu normalnu uzajamnu komunikaciju u kojoj su nam svima navirala lijepa sjecanja,moram reci svima vama vise vec meni jer nisam dio vasih proslosti.
zao mi je ,odlikas je po meni u pravu,ja sam takodje ovu temu odavno pohranila.
Medjutim,
Zelim ipak reci nesto drugo.nisam slucajno tragala za ovim postom koji sam citirala,ne u cijelosti.OGRADJUJEM SE od ove kestengradske www za ciju sam izradu bila clan komisije a mislim da mi je bilo uskraceno da na istoj radim.Cak ni moja sugestija da ilustracije izvidjaca zamijenimo slikama nasih planinki i izvidjaca nije uvazena.
Nisam je uspjela otvoriti niti pogledati,ne zelim je ni komentarisati.

Lijep pozdrav svima vama,dragi moji izvidjacki forumasi.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

Upitah se koji djavo udje i razvali svu ovu harmoniju lijepog druzenja i lijepih sjecanje.od boga ne bismo svi jednako obdareni ali nam nebi ni uskraceno da takvi kakvi jesmo imamo jednu normalnu uzajamnu komunikaciju u kojoj su nam svima navirala lijepa sjecanja,
A zatim draga Brankice pišeš ...
OGRADJUJEM SE od ove kestengradske www za ciju sam izradu bila clan komisije a mislim da mi je bilo uskraceno da na istoj radim.Cak ni moja sugestija da ilustracije izvidjaca zamijenimo slikama nasih planinki i izvidjaca nije uvazena.
Nisam je uspjela otvoriti niti pogledati,ne zelim je ni komentarisati.
Pitanje i odgovor leže u tvom postu ! Svi imamo jednaku ljubav prema izviđačima ali pitanje je veliko koliko je ko spreman svoju taštinu potisnuti na uštrb te ljubavi !
Greške su u samom startu činjene , lično sam ih primjećivao ali osnivanje i akcije oko organizacije IO ,,Kestengrad,, bile su važnije od mojih ličnih primjedbi i zamjerki u pojedinim stvarima . Možda ih nekada i iznesem ali više i nisu toliko bitne .
Zašto nisu bitne ... jednostavno IO Kestengrad je počeo da postoji i polako odrasta i razvija se , dolaze mlađi ljudi koji neće bolovati od ovih bolesti koje danas vladaju među nešto starijim generacijama .
i još nešto ! Ova tema nije gotova dok god postoji i jedan iskren prnjavorski izviđač !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by KAMIKAZA »

MAXIMUS wrote: dolaze mlađi ljudi koji neće bolovati od ovih bolesti koje danas vladaju među nešto starijim generacijama .
Ma kome ti da je bolestan,sunce ti kalaisano :D
OSTATAK POSTA SAM IZBRISAO JER JE UVRIJEDIO ONE NA KOJE SE NIJE ODNOSIO;A PRAVE JE PROMASIO;IZVINJENJE :wink:
Last edited by KAMIKAZA on 26.02.2010. 23:48, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Internet prezentacija

Post by Cager »

I moje iskrene cestitke na ulozenom vremenu i radu svima vama koji ste doprinjeli da ova internetska prezentacija izvidjackog odreda ugleda svjetlo dana.

Posebno bih pohvalio "Ucionicu" gdje mladi izvidjaci, na jednom mjestu, mogu pronaci sve informacije potrebne za osvajanje zvijezda.

T4XOM4P
Posts: 15
Joined: 07.05.2008. 23:40

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by T4XOM4P »

<title>New Page 1</title>
mogao bi se staviti naziv stranice "Odred izvidjaca Kestengrad Prnajvor" umjesto "New Page 1"
jedna mala sugestija :D

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by OldTownBoy »

Stranica nije losa ali uvjek moze bolje !
Procitao sam u jednom dijelu da su se spremale nekakve materijalne donacije u vidu opreme . Da li je to realizovano ili je sve zavrsilo na zeljama , cestitkama i pozdravima ?
um caruje a Dundo Maroje

User avatar
yugo45
Posts: 14
Joined: 19.06.2009. 19:08

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by yugo45 »

Stranica je ok ali ipak amaterski uradjena sa neskladno kombiniranim bojama, buttons koji mjenjaju oblik su vec dugo,ako ne i uvijek bili, out, gif's koji se oko svoje ose okrecu su isto djecija posla ili snik-snak...............
Sadrzina je sve, text i poruke koje stizu do svojih klikovaca.
Ukratko, sadrzaj je jako dobar ali WebDesign gledano, moglo se i bolje realizovati...ipak velike pohvale na uspijelom radu, samo naprijed do konacnog uspjeha .............Izvidjaci Z.D.R.A.V.O
:smt006 :?

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Izvještaj sa Četvrtog evropskog skautskog simpozija

Budimpešta, Mađarska, 4. – 7. 3. 2010.


U periodu od 4. do 7. marta tekuće godine održan je četvrti po redu Evropski skautski simpozij u Budimpešti (Mađarska). Kreiranje Regionalnog plana za naredne godine obuhvata veliki broj koraka, među kojima i reviziju učinjenog u okviru prethodnog Regionalnog plana, naučene lekcije, prijedloge za nove, drugačije metode rada, te okvirne prijedloge za budući plan.
Cilj Evropskog skautskog simpozija je da se uključe nacionalne skautske organizacije kroz okupljanje njihovih predstavnika, da bi se pripremila okvirna strateška uputstva za Evropski skautski region (za period 2010 – 2016) i da bi se raspravio progres rada Grupe za reviziju upravljanja.
Simpoziju su prisustvovali predstavnici svih evropskih zemalja izuzev Luksemburga, Albanije, Makedonije, Monaka i San Marina (ukupno prisutno 99 učesnika).
Tokom simpozija vođene su rasprave o različitim temama. U nastavku slijedi kratak opis svake od radionica/diskusija.

Market place – razmjena dobrih iskustava

Među prvima u nizu radionica bila je razmjena dobrih iskustava među asocijacijama. Tako su se istakle sljedeće asocijacije:
- Izviđačka organizacija iz Rumunije, koja je zahvaljujući uspješno sprovedenom projektu finansiranom iz Fonda za partnerstvo za razvoj i rast uvećala broj članova za 50 %;
- Savez izviđača Hrvatske, koji je uveo sistem mjerenja kvalitete implementiranja programa u jedinicama, po kojem su uspostavljeni jedinstveni standardi za sve jedinice unutar saveza o programu, broju aktivnosti koje je potrebno sprovesti, te obavezama prema SIH-u
- Izviđačka organizacija iz Češke, koja je uspostavila interesantan sistem potpore izviđačkom programu za uzrast 11-15 godina (skup knjižica/radnih sveski za svaku godinu, gdje članovi voda sami mogu da prate svoj napredak po pitanju usvajanja izviđačkog znanja, kroz interesantnu priču/fantaziju koja čini usvajanje programa zanimljivijim i unosi takmičarski duh i želju za što bržim napretkom)

Pored navedenih, mnoge druge organizacije su predstavile svoje uspjehe, te najavile buduće aktivnosti. Svakako je jedna od bitnijih Deveta smotra Saveza izviđača Hrvatske, koja će se održati u periodu od 23.7. do 1.8. tekuće godine na Petrovoj gori, Vojnić, Karlovac.

Otvorena diskusija članova komiteta sa njihovim kontakt zemljama

Tokom ove radionice članovi Evropskog skautskog komiteta imali su grupne sastanke sa predstavnicima svojih kontakt zemalja. Kontakt za našu zemlju je Joao Armando G. (Portugal) i tokom sastanka s grupom predstavnici desetak različitih asocijacija dali su svoje komentare na rad Regiona i podijelili svoja iskustva. Većina njih istakla je značaj Mreže za rast (Growth network), te različitih metoda korištenih za postizanje rasta broja članova u organizacijama. Također je prokomentarisan i rad jedinice za Podršku po mjeri (Tailor Made Support Unit), te je ocijenjeno da je potrebna veća efikasnost u komunikaciji između predstavnika jedinice i predstavnika organizacije u projektu.
Broj regionalnih događaja se smanjio u toku protekle godine, a postoje naznake da će se u budućnosti još više srezati, zbog nedovoljnog broja zainteresovanih za učešće. Kao najbitniji događaji za region koji se održavaju svake godine istakli su se Skautska akademija, Agora (događaj organizovan od strane rovera za rovere), te sastanci Mreže za razvoj.

Vizija Regiona

U sklopu ove radionice povela se diskusija o viziji Regiona u budućnosti. Kao najbitniji segment u radu istakao se rast kroz kvalitet (Growth through quality), što je ujedno i jedna od tačaka saradnje sa WAGGGS-om (World Organization of Girl Guides and Girl Scouts). Pod ovim se podrazumijeva rad na poboljšanju edukacije kadrova, revidiranju skautskog programa, te njegove implementacije.
Druga tačka je prihvatanje promjene (Embracing change), koja podrazumijeva prihvatanje različitog, novog, drugačijeg, ali i praćenje trendova, te rad i program (ali i metode koje se koriste u radu) koji ide u korak s današnjim vremenom i tehnologijom.
Treća tačka je volonterstvo (Volunteering), koje se istaklo kao izrazito značajno zbog toga što je 2011. godina – Evropska godina volonterizma. Posebno je naglašeno da bi aktivnosti koje će nacionalne organizacije sprovoditi u narednoj godini trebalo da budu vezane za volonterizam, te da predstavljaju njegovu promociju.
U nastavku se raspravljalo i o skautskom imidžu u svakoj od organizacija ponaosob, te o načinima ostavljanja pozitivnog utiska na zajednicu. Tokom rasprave Region je određen kao okvir za razmjenu pozitivnih iskustava. Također, komitet je izrazio nadu da će Region u budućnosti preći iz „fabrike“ u „konsultanta“, tj. da će veću ulogu imati savjetovanje i upućivanje na već postojeće resurse i materijal, nego stvaranje novih.

Cafe to go – Identificiranje ključnih područja rada

Kao top tri oblasti definisane su one navedene u prethodnom poglavlju (rast kroz kvalitet, prihvatanje promjene, volonterizam), a sljedeće teme su također bile predmet rasprave, no nisu određene kao prioritetne za Region u narednom periodu:
- Socijalna uključenost (Social Inclusion)
- Partnerstvo sa ostalim Regionima (Partnership with other Regions)
- Eksterne relacije (External Relations)
- Profil skautizma (Profile of Scouting)
- Održiv razvoj (Sustainable Development)
- Socijalni utjecaj (Social Impact)
- Vrednovanje znanja (Valorisation of Knowledge)
- Evropsko građanstvo (European Citizenship)
- Saradnja sa WAGGGS-om (Co-operation with WAGGGS)
- Uključenost mladih (Youth Involvement)
- Razmjena najboljih iskustava – aktivno učenje (Best Practice Sharing - Active Learning)

Pregled rada Grupe za reviziju upravljanja (Governance Review Task Force)

Tokom ove sesije diskutovalo se o radu Grupe za reviziju upravljanja (na svjetskom nivou), koja je u decembru prošle godine objavila četiri dokumenta za diskusiju po pitanju sljedećih oblasti:
- članstvo u WOSM-u
- reprezentovanje i komunikacija
- operacije
- Svjetski i regionalni komiteti
Cilj ovih sesija bio je razmotriti ove dokumente, te dati odgovore na eventualna pitanja, pojasniti određene dijelove, razgovarati o prijedlozima i sugestijama za eventualnu dopunu prijedloga, u svrhu pripreme pred 39. svjetsku skautsku konferenciju.

Vrijeme bilateralnih sastanaka

Ovo vrijeme bilo je predviđeno za bilateralne sastanke između asocijacija, kao i predstavnika Evropskog skautskog regiona i Svijeta.
Za to vrijeme održan je sastanak sa Regionalnim direktorom za ESR (David McKee) i našim kontaktom u Evropskom skautskom komitetu (Joao Armando). Tema sastanka bilo je rješavanje pitanja plaćanja članarine za Evropski region i WOSM, te stvaranje Saveza izviđača BiH.

Članarina koju Savez izviđača Federacije BiH i Savez izviđača Republike Srpske duguju Regionu i WOSM-u za proteklu godinu iznosi ukupno 713 eura (518 za WOSM i 195 za ESR). S obzirom na to da je jasno naznačeno da savezi ne mogu platiti članarinu, a region je također neće platiti, zaključeno je da će oba saveza u BiH biti pod potpunom suspenzijom od sljedećeg sastanka Svjetskog skautskog komiteta koji će se održati za dvije sedmice (što znači da će savezima biti onemogućeno učešće na svim svjetskim i evropskim događajima – uključujući i Evropsku skautsku konferenciju, Svjetsku skautsku konferenciju, Svjetski skautski omladinski forum, Skautsku akademiju i Džembori). Međutim, također je pokrenuto pitanje rješavanja ovog problema i donesen je sljedeći zaključak:

Do kraja marta mjeseca ove godine ESR će sastaviti okviran plan aktivnosti koje će SIFBIH i SIRS morati ispuniti da bi se ukinula suspenzija. Plan će krajem marta biti proslijeđen savezima, te će se razmotriti moguće izmjene i dopune. U određenim vremenskim razmacima (moguće kvartalno) – nakon ispunjenja određenih ciljeva postavljenih u planu (kao npr. stvaranje SIBiH-a) Evropski skautski region će plaćati dijelove članarine.

U periodu od 22. – 23. 5. 2010. održat će se sastanak čelnika oba saveza sa Davidom McKeeom i Joaom Armandom u BiH (potrebno odrediti lokaciju), tokom kojeg će se ocijeniti napredak u ostvarivanju ciljeva predviđenih gore pomenutim planom.


Sastanak Inicijative zemalja Jugoistočne Evrope

Tokom simpozija održan je i prvi koordinacioni sastanak Inicijative zemalja Jugoistočne Evrope, te su u članstvo primljene Slovenija i Turska, a Grčka je u fazi pregovora.
Tokom sastanka zaključeno je da postoji jasna potreba za kooperacijom između asocijacija, posebno pred učešće u evropskim i svjetskim konferencijama. Zapisnik sa sastanka slijedi u nastavku:





With the attention to the Presidents of the following NSO:

Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Macedonia, Montenegro, Serbia, Slovenia and Turkey

TOPIC: SEE Coordination Group (The Group)
1st Coordination Meeting, European Scout Symposium, 4th March 2010.

On the basis of the South-East Europe Initiative Cooperation Agreement and recognized need for co-operation on the topics of common interest, representatives participating at the European Scout Symposium (named at the end of the minutes) held a meeting with the following agenda:

1. Open space for topics of interest for the upcoming European and the World Conference
2. European Scout Committee and World Scout Committee elections
3. Formalization of the Co-operation Agreement „South-East Europe Initiative“ and new members
General reflection is that there is a clear need of organized co-operation especially towards participation at the European and World Conferences.

Beside the NSO-s originally signed the agreement there are Slovenia and Turkey who joined initiative and Greece will be approached to join.

After open presentation of the planes facing approaching conferences, following agreements have been made:

Main guidelines for internal communication of the Group are as follows:
• One channel of communication is used  International Commissioners who distribute information within their respective NSO further on to the interest parties ensuring that the President of the Association is fully informed
• Facilitator of the particular topic is nominated at the meetings and he/she is responsible for fulfilling decision and ensuring proper communication within the Group.

All candidates for European Scout Committee (ESC) have been considered:
• for the moment there are 6 members running for six places, deadline for candidature is March 17th
• if a new candidate appear until the deadline The Group will jointly consider all candidates once again and joint decision for voting strategy will be agreed
• we will support Tomaz Strajnar (Blondi) from ZTS (NSO of Slovenia) for the elections of ESC

Main lead  Blondi

Topics for the European Scout Conference has been debated and on the basis of our interest, it was agreed that the following issues will be proposed as a resolutions:

Sub-regional events
• Encourage ESR to organize again Sub-regional events (various topics of our interest)

Nature as a frame for program
• Promote use of nature as a frame for delivering program



Direct/Tailored support to the NSO-s in SEE
• Ensure that ESC understands real need of NSO-s in SEE (capacity of the employed person is not used appropriately)
• Urge for financial support in employing Fundraising Project Manager, which has found to be a crucial in ensuring financial means for the „life“ of the NSO-s

Main lead  Lidija Pozaic Frketic

All candidates from Europe for World Scout Committee (WSC) have been considered:
• Lidija (SIH) is only clearly presented interest to become official candidate (dead line for candidature somewhere in September)  she will be supported by the Group
• There is going to be a candidate from a Lisbon Group (name is not clear jet)
• We should try to ensure that these two are only European candidates

Main lead  Lidija Pozaic Frketic

Places to host next World Scout Conference has been considered:
• Slovenia (ZTS) is official candidate to host next World Conference  we will support them
• There is only one additional candidate, Italian Federation

Main lead  Nina Kusar


Time for the next meeting was not defined. It was agreed that we shall meet, if not earlier, first evening of the European Scout Conference in Brussels. By any means communication on the above topics should be ensured in the mean time.


Notes taken by: Lidija Pozaic Frketic


And confirmed by all participants of the meeting:

Bulgaria  Diana Boteva
Bosnia and Herzegovina  Hana Pasic
Croatia  Koraljka Cvitanic, Jasmin Celic, Lidija Pozaic Frketic
Montenegro  Marija Džoganović
Serbia  Zoran Petrović, Silvester Domonji
Slovenia  Andrej Lozar, Tomaz Strajnar, Nina Kusar
Turkey  Hasan Dincer Subasi



Zbog putnog aranžmana, nisam bila u mogućnosti prisustvovati sesijama održanim u nedjelju (sumarizacija i osvrt na komentare na sljedeći Regionalni plan i promocija svjetskih događaja u narednom periodu).



Hana Pašić
Komesar za međunarodnu saradnju
SIFBIH i SIRS

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

Mislim da je vrijeme da se ponovo okupimo ovdje i da pokusamo dovesti ovu pricu do kraja ,onako kako smo to zamislili na pocetku..Jest prvoaprilska sala,ali Brankice cestitam ti na ovoj pozitivnoj "provkaciji"..

RAZMISLITE!!!!!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Naravno da ce se ovo dovesti do kraja. Projekat ( gradjevinski ) za adaptaciju i nadogradnju prostorije ili doma izvidjaca je u izradi. ( Planing - Bozunovic ) dakle ponekad se cini da spavamo ali i tada radimo ( sanjamo ) :lol: . Jednog dana Svabo i moja malenkost ( uz konsultaciju sa drugima ) sjedosmo u kafanu, posto Svabo dobro barata grafitnom olovkom, stavi na papir ideju kako bi prostorija mozda mogla da izgleda, ja strpam papir u dzep i odnesem kod Bozunovica, sad cekamo rezultat sa daske za crtanje.
Do polovine ovog mjeseca projekat mora biti gotov kako bi se prislo realizaciji.
Svakog vikenda drzi se nastava iz programa prve zvijezde itd.
Pozdrav za sve skaute sirom svijeta.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

Drago mi je Jokara da je tako , a sto se tice opreme koju smo nabavili to cemo prosljediti vec nekako ,busom ili kad budemo dolazili na godisnji odmor..Uglavnom to za sada koriste moljci,a nadam se da ce i izvidjaci koristiti ono sto ostane...:)..salim se,sve je na svom mjestu i na broju ..Puno pozdrava za sve prijatelje od "Svedske loze"!!!

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

Pazite se na carini ... mislice da svercujete nesto ,,postare dane,, :lol:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

:) Hvala Maxo na savjetu ,ali mislim da nece ni to biti neki problem ...imamo svog coveka..:)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

:D Idealno da čovjek zbog gluposti izgubi dobro plaćen posao ! :smt005
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

Salim se Maxo..ne bih ja nikoga izlagao tako velikom riziku , a na kraju krajeva kad smo mogli platiti opremu mozemo i carinu ,pa ko pravi turisti legalisti putovati...:) ..bice to sve u redu!

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Cestitka,

Hristos Voskrese,

svim ljudima dobre volje koji su proteklih dana obiljezavali jedan od najvaznijih hriscanskih praznika Vaskrs ( Uskrs ) srdacne cestitke, uz nadu da ce svijet u narednom periodu izgledati i biti bolji, ljepsi i humaniji.

Kada se u pitanju nase izvidjacke aktivnosti, moram priznati da je protekla duga i dosadna zima ostavila traga i kod nas. Naravno, nismo samo spavali dubokim zimskim snom. Jokara je objasnio sta se dogadja u kontinuitetu. Sasvim je sigurno, da ce dolaskom stabilnijeg vremena i nasi mladi izvidjaci biti vise na terenu u prirodi. Vec u ovom mjesecu za ocekivati je nekoliko konkretnih akcija: slijedi prvomajski izlet do Kozare, potom izlazak na Ljubic povodom Dana pobjede 9. maja , tokom maja pocinje izgradnje izvidjackog doma, a prije toga uslijedice i nekoliko konkretnih akcija: ciscenje Borika od smeca, organizovanje igranke u Domu kulture, posumljavanje Ljubica. Sve to je samon zagrijavanje, za ono sto nam slijedi za kraj proljeca i gotovo cijelo ljeto. Polako vec trebamo organizovati i prevoz opreme iz Svedske a vi nasi dragi " Gastarbeiteri" sa sobom , kada budete dolazili, obavezno ponesite licne satore i kampersku opremu, posto cijelog ljeta slijede kampovanja na UKrini.
Bice prostora za druzenja, feste i derneke, ali i radne aktivnosti.

Prije svega pozivam sve nas da se ponovo reaktiviramo na ovom nasem forumu, i da laganini , stimamo atmosferu za predstojece aktivnosti O.I." Kestengrad"!


IDEMO DALJE! :smt006

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

INFO- TOP

AKCIJA UREDJENJA JEZERA DRENOVA U ORGANIZACIJI UDRUZENJE RIBOLOVACA " UKRINSKI CVIJET" PRNJAVOR,NA KOJOJ SU TREBALI UZETI UCESCE I IZVIDJACI NASEG ODREDA , ZAKAZANA ZA 11.04.2010. JE ODLOZENA .

SLEDECU AKCIJU ZAKAZAUJEMO ZA 17.04.2010. ( subota ) U BORIKU. CISCENJE I UREDJENJE IZVIDJACKIH PROSTORIJA I BORIKA U OKVIRU MEDJUNARODNE AKTIVNOSTI " ZDRAVO DA STE "

schultz
Posts: 4
Joined: 08.06.2009. 23:02

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by schultz »

Cestitke za stranicu,nasao sam se u rubrici fotogalerija na cak dvije fotke iz Capljine,odusevljenje !!! Jos jednom cestitam , stize proljece, svi napolje !!!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

EKOLOGIKUS wrote:INFO- TOP

AKCIJA UREDJENJA JEZERA DRENOVA U ORGANIZACIJI UDRUZENJE RIBOLOVACA " UKRINSKI CVIJET" PRNJAVOR,
Ovo naravno nije upuceno Ekologikusu nego svima nama koji bolujemo od nekih gluposti. Kad god procitam UKRINSKI CVIJET najezim se, a evo zbog cega volio bi da nadjem bar jednog clana ( ima ih sigurno ali se tako kaze ) tog ribolovackog udruzenja koji kaze CVIJET. Koliko ja znam svi idu da sakupljaju CVAT pa mi nije jasno zbog cega se stide narodnog izraza koji je potpuno domaci. Svi kazu da u avgustu Ukrina cvjeta i da idu kupiti ili cuvati (od neodgovornih) CVAT.Zbog samog naziva udruzenja i ja sad moram da govorim CVIJET ( kad se tako zovu )
Ovo mozda samo meni smeta ali svakako mi ne smeta sve ostalo sto je ekologikus pobrojao, akcije koje su planirane u vlastitoj ili zajednickoj reziji sa ribolovcima, udruzenjem Zdravo da ste itd.
Ocekujemo veliki odziv mladih skauta, stari su u svkom slucaju dobro dosli da svojim primjerom pokazu kako se brine o okolini da bi mladi mogli svojoj djeci uz nasu pomoc ostaviti cistiju i zdraviju prirodu.
Ima tu jos mnogo planiranih aktivnosti koje su takodje bitne npr. osposobljavanje polaznika za sticanje prve zvijezde, naravno i ostalih koji to hoce za sticanje vjestarstva ribolovca itd. itd.
Schultz nadam se da bi i ti u to vrijeme mogao obici "stare roditelje" i pridruziti nam se na bar jos jednoj fotografiji ( o corbancu da ne pricam ) :)
Vidimo se na druzenjima i uredjenjima !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

VREMENSKA PROGNOZA!

nADAMO SE DA CE SE DO SUBOTE 17.04. IZBISTRITI, POSTO JE DATUM KADA SE OKUPLJAMO U BORIKU. AKCIJA CISCENJA PROTORIJA I BORIKA UZ CORBANAC, MUZIKU I DRUZENJE SA GOSTIMA IZ INOSTRANSTVA. OKUPLJANJE U 09,00 KOD DOMA KULTURE.

SASTANAK UPRAVE O.I. " KESTENGRAD" U SRIJEDU U 18,00 U DOMU KULTURE.
ZDRAVO DA STE!
IDEMO DALJE! :smt006

PS: tacno Jokara, posto "Lipe CVATU" a ne cvjataju, ali, samo prenosim oficijelni naziv. Definitivno, Jokara, vrijeme je za kotlic.

Post Reply