Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by schwabo No1 »

Izviđačima i dragim nam prijateljiima želim sretnu novu, 2010. godinu!

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

SRETNA NOVA!

Post by piskaralo »

Heeej, IZVIDJACI i ostali, sve najbolje zeli vam Piskaralo!
Last edited by piskaralo on 05.01.2010. 21:18, edited 1 time in total.

User avatar
MILE
Posts: 25
Joined: 21.10.2009. 22:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MILE »

Svim izvidjacima i Prnjavorcanima zelim sretnu 2010.Pozdrav :smt006

User avatar
MILE
Posts: 25
Joined: 21.10.2009. 22:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MILE »

Cestitam svim izvidjacima i prnjavorcanima 2010 godinu

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Sa malim zakasnjenjem i ja se pridruzujem novogodisnjim cestitkama, znaci svim izvidjacima, prnjavorcanima dobre volje ma gdje bili sretna nova godina.

User avatar
principesa
Posts: 81
Joined: 29.10.2009. 21:13

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by principesa »

:smt006 SRETNA NOVA GODINA !

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Sretna Nova 2010 godina

Post by Cager »

Sa malim, ali opravdanim zakasnjenjem cestitam svima vama koji citate i pisete na forumu sretnu i uspjesnu Novu 2010 godinu.




Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Alo Svedi ako je ovdje kod nas dosao sveti januar pa nismo u mogucnosti dignuti glavu sto od festa i slavlja sto od mamurluka, a kamoli pisati na forumu sta je sa vama.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Pa nismo ni mi nista losiji sto se tice praznika. I danas je neradni dan, praznik "Tri Kralja". Sjedimo, grijemo se, naisao hladni talas iz Rusije pa je trenutno -22C vani.

Sad ce Planinka, Demijan, Orion, Ibanez i Padobranac na forum, samo da unesu drva u kucu i naloze vatru.

Stahore, nema te vec dugo, je li zima zavijala i u Njemackoj?
Last edited by Cager on 06.01.2010. 09:47, edited 1 time in total.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Svim mojim prijateljima i dobrim ljudima koji slave predstojeci Bozic zelim sve najbolje da ga provedu u miru sa onima koji su im najdrazi.

PS Kako Cager rece i ovdje je januar prilicno svet, ni mi neradimo nikako pa su se izgleda svi posvetili odmoru.

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

Srećan Božić,puno zdravlja i sreće svim prijateljima !

Image

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Vaistinu !

Post by Ibanez »

Sretan Badnji dan svim forumasima koji ga slave zeli promrzli Ibanez.Bas sad prosla grtalica ,pa sam lopato,inace Svedska lijepa zemlja,samo se puno lopata.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

Nek sveti i slavi ko ide drugima :D
Ja gdje sam naorala sad moram odradjivati(od srca to radim)
Moj muz slavi a ja sluzim,ne Dan Republike vec 9.1. Sv.Stefana-a
Sva sam u kremama i biskvitima ........zar ne mirise :D

Sretan Bozic svim prijateljima forumasima koji ga slave.

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOZIC

Post by poletarac »

Pravoslavci će i ove godine upriličiti veliko Božićno slavlje. Svečanosti počinju danas na Badnji dan tokom kojeg vladaju posebni običaji.

Na ovaj dan domaćin ili muški potomak sa komšijama ili prijateljima prije izlaska Sunca odlazi u sjeću badnjaka. Odsijeca se od hrastovog drveta i obično je to mladica debljine ruke ili noge.

Badnjak se donosi do kuće i prisloni na vrata, a domaćica iznosi pogaču koju prisloni uz njega. Domaćin badnjak stavlja na ognjište, a djeca prosipaju slamu. Na Badnje veče polaže se na vatru da sagori. Sa badnjom večerom završava se četrdesetodnevni post.

Na Božić trpeza mora biti prepuna različitih jela, jer, prema vjerovanju, to sluti na obilje svega u tekućoj godini. Posebno mjesto na trpezi zauzima česnica u koju se stavlja novčić, uz vjerovanje da će osoba koja ga pronađe imati berićetnu i uspješnu godinu.

Svim pravoslavnim vjernicima zelim da u krugu svojih porodica provedu Bozic u miru i radosti.SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOZIC, duh ovog pravoslavnog praznika donosi mir i prastanje te porodicnu radost
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Brankica wrote:Nek sveti i slavi ko ide drugima :D
Ja gdje sam naorala sad moram odradjivati(od srca to radim)
Moj muz slavi a ja sluzim,ne Dan Republike vec 9.1. Sv.Stefana-a
Sva sam u kremama i biskvitima ........zar ne mirise :D

Sretan Bozic svim prijateljima forumasima koji ga slave.

Mirise, mirise i to sve do Skandinavije. Znaci mozemo racunati na psenicu i slavski rucak kod vas u subotu.

Eto nas :D

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

Nema sta, Boja ,svaka cast za poznavanje svih obicaja.Ja sam tu ,moram priznati tanka.(tu sam najtanja :D )
Ponesto se sjecam od majke,a dragi su mi svi nasi obicaji.Rado odlazimo svim prijateljima oko Bajrama,katolickog Bozica i Slava.
Zbog toga smo i poceli slaviti pa se to razvuce u tri dana ,da se moze okupiti familija,nasi prijatelji pa onda prijatelji djeteta.
zadovoljstvo mi je ugostiti sve drage osobe,dakle Cager osjecajte se pozvanim i dobro nam dosli.
A kolaci,njih ima raznih i sve sam sama gazala :D .
Nismo bas dosljedni u svemu,pa pred nasim vratima nema badnjaka.jedino je to prije sunca mogao donijeti branko jer se u to vrijeme vraca iz grada :lol: :D .
A mi ponesto ,sto nam je mrsko i preskocimo.
Lijep pozdrav svima.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Kristos se rodi!

Post by Ibanez »

Ovim rijecima cestitam Bozic svim pravoslavcima na forumu i da ga provedete sa najdrazim u miru i zdravlju!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by seha »

Srecan bozic mojim pravoslavnim prijateljima i prijateljicama!
Srebrena Krila

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Miris proljeća... i sad, u januaru!

Post by Dripac »

Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Orion
Posts: 30
Joined: 27.09.2009. 14:26

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Orion »

Pozdrav novogodisnji za sve forumasice i forumase. Neki su mozda i pomislili da sam presao u ilegalu :lol:
E jos nista od toga. Vidim derneci se i dernecilo se . Fino bogami . Kod mene je situacija nesto drugacija ili
bolje receno "totalno drugacija" . Ucim kineski jezik ( dosli su mi kinezi da montiraju strojeve) . Za sad znam
jos uvjek stare dobre kineske rijeci Jackie Chan i Bruce Lee .Doduse naucio sam i neke nove , malo mi je problem da vam
pokazem jer najbolje ih izgovaram rukama :lol: :lol: :lol:
Ovim putem ili ako je lakse preko foruma zelm da se ispricam svima kojima nisam uspio cestitati blagdane.
Zato cinim sad.
SRECNA NOVA 2010 GOD,
Normalno i ljudima koji drze do obicaja vjere neka je Sretan Bozic .
Eto toliko od Oriona pa ako se sta vazno i interesantno zakuha na forumu pisat ce mo.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Ti ces nam se Orione znaci sljedeci put javiti na kineskiom

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

planinka wrote:Ti ces nam se Orione znaci sljedeci put javiti na kineskiom
Hoce, hoce planinko. kada napravite novo okupljanje u Skandinaviji i kada jagnje bude peceno i servirano na sto. Tada ce Orion po dobrom starom Bosanskom obicaju uzviknuti BANZAIIIIIIIIIIIIII !!! I prvo cega ce se latiti jeste spinjotak.
P.S.
Sta cu jadan i sam sam takav. :smt102 :lol: :smt030 :smt035
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by iznogud »

Pa ce onako masne brade i punih usta na kineskom uzviknuti:
"Ja cu i ove godine opremiti jednu patrolu za viseboj!"

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ibanez »

JOKARA wrote:
planinka wrote:Ti ces nam se Orione znaci sljedeci put javiti na kineskiom
Hoce, hoce planinko. kada napravite novo okupljanje u Skandinaviji i kada jagnje bude peceno i servirano na sto. Tada ce Orion po dobrom starom Bosanskom obicaju uzviknuti BANZAIIIIIIIIIIIIII !!! I prvo cega ce se latiti jeste spinjotak.
P.S.
Sta cu jadan i sam sam takav. :smt102 :lol: :smt030 :smt035
E cao Jokara ,moram te malo ispraviti .Kad je bio sastanak u Skandinaviji ,Orion je dosao i odmah se prihvatio posla ,janje na razanj(imamo i fotografije),zatim vatra i mnoge druge stvari prije samog spinjetka.Kad je janje bilo gotovo ,on je u maniru pravog i medju svima nama na forumu najstarijeg izvidjaca ,postrojio stroj(i to je zabiljezeno na fotografijama),zatim je hrana bila posluzena , a nakon toga sastanak odreda"Skandinavske frakcije"na kojem su bile izmedju ostalih na dnevnom redu i donacije(Ovo je malo nepopularno),al moram reci da se bas on Orion istaknuo najvecom donacijom,sto moze potvrditi Demijan (ekonom).

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Aman ljudi pa zar poslije svakog posta moram na kraju napisati
LJUDI OVO STO SAM NAPISAO JE SALA I NEMAM ZAISTA NIKAKVE KRAJNJE NAMJERE.
Planinka se nasalila i ja sam samo nastavio u tom tonu, meni je stvarno zao ako je bilo ko shvatio moje pisanje kao provokaciju ili nedaj Boze kao podj.....nje meni je zaista zao.
Ocigledno isuvise su velike tenzije na ovom forumu da bi se mogli saliti ili sala vazi samo kad se vi salite izmedju sebe.
Ovo "VI SALITE" ( da nebi opet bilo zabune ) mislim na vas koji ste blizu jedni drugih i koji se cesto cujete telefonom ili vidite.
Jos jednom se izvinjavam ako je neko nesto pogresno shvatio , mogli ste zakljuciti iz one zadnje recenise "PS sta cu jadan i sam sam takav" da sam se salio.
MENE OVAKVA VRSTA KOMUNIKACIJE I TRAZENJE DLAKE U JAJETU ZAISTA SMARA,
P.S.
Ocigledno da je jedini lijek protiv ovakvih komentara i nerazumijevanja APSTINENCIJA. Molim Vas samo da ne otvaramo novu polemiku, nije mi to namjera. Nastavite mislim da ste dobro poceli trebace malo vremena poslije svega ali mislim da ste na pravom putu da ovu temu vratite tamo gdje joj i jeste mjesto.

Danas sam bio dokon pa sam preuredio jedan zidni sat ciju fotografiju vam saljem i dalje cu vjerovatno nastaviti samo da radim ovakve stvari da me nebi neko pogresno razumio.
CAOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!
ORIONE ILI TI SHITE MOJE DUBOKO IZVINJENJE !!!

Image
Свако зна своје, милиција свачије !

Post Reply