Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Cober
Posts: 16
Joined: 31.10.2009. 19:21

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cober »

:!:
Last edited by Cober on 01.12.2009. 19:08, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: MLADIM VODNICIMA IZ TESLA CETA

Post by Brankica »

stahor wrote:pozdrav svim mladim izvidjacima ! :smt006
Nasao sam Vam malo literature interesantne oko organizacije vodova, izbora imena , obiljezjima.......
Puno uspjeha u daljnjem radu !

KLIKNI SLIKU ( ako je novi prozor prazan, scrol na dole i full size clikni !!!!!)
ImageImageImageImageImageImage
( autori texta AIZ +KONJO 1985 godine HVALA ! na jos uvjek aktuelnom textu )
Dakle,ovo je rad sa izvidjacima,moze i na daljinu.Kad neko odvoji dio svog slobodnog vremena,pokloni ga na ovaj ili onaj nacin ovoj mladosti.
I nije ovo jedini primjer finog i dobronamjernog gesta.Da ne nabrajam sve ostale,kako neko rece,mogla bih nekog ne namjerno izostaviti,ali ko prati ove izvidjacke redove vidi ko se i u kom povodu javlja i dali se uopste javlja,dali to zeli ili ne zeli,hoce ili nece.Sa ovih stranica i preporuka linkova iskoristismo jako puno materijala,(semafor,morze,topografiju....)

ZNANJE NIJE ZNATI-ZNANJE JE ZNANJE DATI(to samo citiram)

Ova mladost ce to pamtiti,ova tema je posvecena IZVIDJACIMA.(nama starima za druzenje,mladima za ucenje-ili se ja varam)Bilo bi lijepo kad bi to i ostala.


Image

Cober
Posts: 16
Joined: 31.10.2009. 19:21

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cober »

:o
Last edited by Cober on 01.12.2009. 19:08, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 13.03.2010. 23:16, edited 1 time in total.

Cober
Posts: 16
Joined: 31.10.2009. 19:21

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cober »

:!:
Last edited by Cober on 05.12.2009. 00:18, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

Cober wrote:Image
Nisam imao vremena da citam sve ove nebuloze ,ne cinili vam se da je ova recenica malo seksisticki nastrojena...ili u ovim vasim "izvidjacima "iz kuhinje strska sve prolazi...Sto on napise samo se hvali bez kritike ,a svi koji dodju sa kritikom ,budu izbrisani.
Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post od Brankica » 30.11.2009. 07:11
Moje licno misljenje je da kao i u drugim sferama zivota i ovdje treba osvjezenja u svakom pogledu.Ovo su nova,modernija vremena,neke nove generacije i nemoze se nuditi ono sto se nudilo i prije 50 ili 20 godina.Potrebe ove mladosti shodno i uslovima zivota su ipak drugacije,dobrim dijelom.
:D ,nista licno,ovaj post je pisan prije tvoga.Nisam uvazeni forumas,samo obican radnik sa terena,sa 24 godine radnog iskustva imam pravo i gradivo koje ministarstvo predlozi izmijeniti i do 30%(od ponudjenog naravno).
Ja sam eto ovo izvidjacko gradivo zaista zaboravila,dobrodosao mi je svaki materijal da ga procitam ,prihvatim ili odbacim sto smatram da trebam.Npr. u mojoj ceti su mjesoviti polovi u vodovima.
Dobrodosao mi je svaki ponudjeni link da ne gubim vrijeme na trazenju,jer,pobogu nisam u radnom odnosu kod izvidjaca.
Cijenim svaciji trud i rad i nikad ni skolsko dijete nisam omalovazila ako zadatak nije uspjesno rijesilo.Kako kod djece tako i kod odraslih ljudi.Tako sticajem okolnosti znam sta znaci napraviti i web prezentaciju ,pisanu dusom i rukom a ne prekopiranu ili citiranu.
Svako se svojim perjem kiti.Ja primam kritiku samo od onih koji rade,koji razumiju i zele da nauce.Cijenim svacije djelo na vidjelu.
Covjek ne moze o necemu izgraditi misljenje i zauzeti stav ako ne zna,ne razumije i ako nema s cim uporediti.I duzina se odredjuje poredjenjem talona od 1m koji se cuva....itd itd
Na temi IZVIDJACA dobrodosli su svi prijedlozi,sugetije,materijali,linkovi sa potrebnim materijalima itd.
Hvala svim starim izvidjacima koji su odvojili svoje vrijeme i posvetili ga ovoj nasoj organizaciji i zajednickoj temi.

Cober
Posts: 16
Joined: 31.10.2009. 19:21

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cober »

:!:
Last edited by Cober on 05.12.2009. 00:14, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 13.03.2010. 23:17, edited 1 time in total.

Cober
Posts: 16
Joined: 31.10.2009. 19:21

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cober »

:!:
Last edited by Cober on 05.12.2009. 00:13, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 13.03.2010. 23:19, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

imam ja jednog drugara, imam i vise, ali ovaj je poseban. cijelu mladost smo proveli skupa, igrajuci se, ratujuci zgrada protiv zgrade, slusajuci dobru muziku i motajuci cigarete. malo nas je skola razdvojila, ali smo se nasli skupa u izvidjacima. tu smo proveli mnogo lijepih trenutaka, a on je dao sve od sebe, bolje je reci dao je sebe u tu nasu organizaciju. isao je na sva moguca takmicenja, smotre, susrete, stekao mnogo boljih i vaznijih drugara od nas. ipak je on ostao vijeran prnjavoru i izvidjacima, pa iako iz inosranstva, jos uvijek je aktivan, hoce da pomogne, pruzio je svu svoju snagu, volju i vrijeme da se pokrene novi odred, da se obuce mladi narastaji da ta zahrdjala organizacija kod nas ponovo krene. sakuplja slike, tekstove i price, arhivira nesto sto smo mi davno izgubili i bas nas briga za tamo nekom djecom. i mi mu uzimamo to za zlo. on odvaja svoje dragocijeno vrijeme za rad sa odredom, a mi sjedimo ugodno uvaljeni u fotelje i tipkamo tekstove koji treba da su vazni, da neko vidi koliko smo to pametni.
ja se divim, ne samo njemu, nego i svim aktivnim clanovima prnjavorskog odreda. zelim vam sve najbolje i hvala vam na vasem prijateljstvu!

Cober
Posts: 16
Joined: 31.10.2009. 19:21

Post by Cober »

:!:

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Tubonja »

Cini mi se kao njemom posmatracu da voidje fali akcije.Recimo kao prvo,nikad cuo nisam za kestengrad,sta je to?Odred izvidjaca je bio Vid Njezic.Jeli to taj Vid bio neki sypak pa nije mogao zadrzat svoje ime u odredu izvidjaca.Sramota.A ako se vec trebalo o necemu pricati ovdje onda je bilo masa lijepih licnosti iz Prnjavora koji su bili bastion odreda,ama niko ih nikad ni ne spomenu.I kako onda da bude ovaj forum zanimljiv i osmislen kada se ne pominju ljudi koji su bili i srce i dusa istoga.Pendrek raja,pendrek nama treba,ali onaj pravi Tubonjin.
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Maximus napisa na virtuelnoj sabirnici da je nasa sujeta nadvladala zajednicku ideju.

Sujeta, to je poseba prica. Naravno da smo mi razlicite osobe i da na razlicite nacine dozivljavamo ono sto se na forumu pise. Niko ne voli da se o njemu ovdje pise u negativnom kontekstu i reakcije su, shodno tome, ljudske i ocekivane. Ali i to bi trebalo svesti na neku normalnu mjeru tako sto bi se iznosile kritike na ideje, predloge i stavove u postovima, a ne kritikovao onaj ko pise post. To mozda stvara i strah kod onih koji bi ovdje sada poceli pisati jer se boje da im ni najmanja greska u pisanju nece biti oprostena.

Nije tajna ni da se ovdje upotrebljavaju dupli nikovi. Ja u principu podrzavam Piskaralovu ideju o duplim nikovima, mada kao i on imam samo jedan. Sve dok bilo ko moze dati nekakav konstruktivan predlog i pomoci da ovaj forum ide u zeljenom pravcu, po meni nikovi nemaju neku vaznost.

Medjutim ostro se protivim kada se forumasi presvlace u dupli nik s namjerom da idu u direktan napad na pisca posta. Ta praksa bar do sada nije ni dala nekakv pozitivan rezultat pa bi onda ljudski bilo i da se s njom prestane.

Mislim da cemo napraviti veliki korak kada budemo mogli u kritici razdvojiti post od njegovog autora.

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by piskaralo »

Cager wrote:Maximus napisa na virtuelnoj sabirnici da je nasa sujeta nadvladala zajednicku ideju.

Sujeta, to je poseba prica. Naravno da smo mi razlicite osobe i da na razlicite nacine dozivljavamo ono sto se na forumu pise. Niko ne voli da se o njemu ovdje pise u negativnom kontekstu i reakcije su, shodno tome, ljudske i ocekivane. Ali i to bi trebalo svesti na neku normalnu mjeru tako sto bi se iznosile kritike na ideje, predloge i stavove u postovima, a ne kritikovao onaj ko pise post. To mozda stvara i strah kod onih koji bi ovdje sada poceli pisati jer se boje da im ni najmanja greska u pisanju nece biti oprostena.

Nije tajna ni da se ovdje upotrebljavaju dupli nikovi. Ja u principu podrzavam Piskaralovu ideju o duplim nikovima, mada kao i on imam samo jedan. Sve dok bilo ko moze dati nekakav konstruktivan predlog i pomoci da ovaj forum ide u zeljenom pravcu, po meni nikovi nemaju neku vaznost.

Medjutim ostro se protivim kada se forumasi presvlace u dupli nik s namjerom da idu u direktan napad na pisca posta. Ta praksa bar do sada nije ni dala nekakv pozitivan rezultat pa bi onda ljudski bilo i da se s njom prestane.


Mislim da cemo napraviti veliki korak kada budemo mogli u kritici razdvojiti post od njegovog autora.
Pored ovih, Cager i Maximus su ispisali jos neke mnogo vazne stvari, na Sabirnici. Mozda je izlisno, ali ipak bih skrenuo paznju onima, koji eventualno nemaju naviku da redovno posecuju stranice Virtuelne Sabirnice, da to ovoga puta ucine, i nikako ne propuste razmisljanja ove dvojice mudrih ljudi.

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by iznogud »

Tipicno, prnjavorski, ne moze sastaviti godinu, da ga, ne znam sta radis. Neslavno zavrsi to Slavenovo. :(

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 12.12.2009. 14:12, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

iznogud wrote: Neslavno zavrsi to Slavenovo. :(
:arrow: Mijino , Jozino , Brankovo , Borino , Dušicino , Zanino ....
Upravo penta nesporazuma je kvalifikacija pojedinaca kao više ili manje učinjeno , žrtvovano , ostvareno u bilo kom djelu oživljavanja našeg izviđačkog i PRNJAVORSKOG odreda .
Mnogo ljudi je dalo svoj doprinos idejama i radom , svojim slobodnim vremenom i ponaosob ako odred ikada preraste u bogatu i moćnu intituciju podignuće spomenik na kojima pišu imena svezaslužnih !? :!: :?:
PRIJATELJI OVDE JE NEKO ZABORAVIO NA ČINJENICU DA JE OVO VOLONTERSKI RAD i svako ko je bilo šta dao za odred dao je od srca i ne treba omalovažiti ni toplu rječ , niti konkretnu akciju nego primjetiti i ne omalovažiti a svima će biti jasno da su svi zaslužni i ....

Marko , Mirko , Slavko ....
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Danas ponovo pregledah slike mladih izvidjaca iz Banja Luke. Sjecanja se pokrenuse na neki davni, tadasnji IPV u kojem jos jedna planinka i ja dijelismo sobu sa ekipama iz Vukovara i Rume. Nakon takmicenja smo se dugo dopisivali sa "cimerima" , razmijenili fotografije koje i dan danas imam, cak se sjecam i imena svih clanova ekipa. Bog zna gdje su danas, nadam se da su dobro, a ja kad mi zatreba ozivim fina sjecanja da razbijem svakodnevnicu. Te davne godine smo moja drugarica i ja bile medju najmladjim planinkama na cijelom takmicenju. Tako i ovi nasi mladi izvidjaci (mozda najmladji na takmicenju u Banja Luci) sakupljaju sjecanja za svoje albume i znanje za buducnost, jer oni su buducnost i Prnjavora a i ovog foruma.

Neznam sta je Dripac mislio kad je prije par mjeseci pokrenuo ovaj forum, izgleda da je on zamislio forum kao platformu za razmjenu misljenja o radu odreda sa koje ce oni koji se aktivno bave radom u Prnjavoru kompletirati svoje ideje o radu s mladima. Na jednom takvom forumu je zdrava i zestoka diskusija pozeljna i pohvalna i kroz diskusiju se najbolje ideje mogu iskristalisati.

Kad sam ja ugledala temu "Odred izvidjaca Vid Njezic" na forumu podsjetilo me to na one dobre, stare dane, na onu dobru staru raju i moj prvi motiv prikljucivanja je bio druzenje i susret sa starim drugovima, mada sam svakako bila pristalica osnivanja novog odreda sa zeljom da u njegovom radu pomognem ako je to moguce. Vjerujem da dobar dio nas prijavio iz tih razloga. Onih prvih dana sam osjecala samo zahvalnost zbog toga sto se toliko dobrih ljudi pojavilo na istom mjestu, zbog toga sto je komunikacija bila puna pozitivne energije i neopterecena glupostima, hodala sam kao u nekoj vrsti transa. Ako covjek tako razmislja normalno je da pokusava umanjiti bilo kakvo razilazenje u misljenjima da bi sacuvao stanje idile koje je nastalo nakon tolikih godina praznine.

Cinjenica je da smo momentalno u nekoj crnoj rupi ali ono sto je pozitivno je da ova mlada garda ide napred, takmici se i da odred zivi. Pa ako mi stariji i nismo u stanju da definisemo nacin komunikacije na forumu kojeg cemo svi moci prihvatiti, opet je nesto dobro izaslo iz svega sto ce ostati Prnjavoru i buducim generacijama, zahvaljujuci normalno radu i zalaganju i ulaganju slobodnog vremena prvenstveno onih koji su prisutni na terenu. Pozitivno je i to da svaki put kad je doslo do stagnacije na forumu neki forumas (Maxo legendo :D, ima i drugih ali on je zadnji davao umjetno disanje) se potrudio da umjetnim disanjem odrzi makar minimum zivota u ovoj vatri. Znaci da ovoj vatri trebamo upravo onakvi kakvi jesmo - razliciti.

I na kraju, bez obzira kako se rad na forumu bude odvijao mislim da je vazno da sacuvamo neki pristojan nivo ophodjenja, ipak smo mi kako Jokara rece stari drugovi, prijatelji i poznanici, pa nam se u skladu s tim valja sretati i zajedno piti kafe i rostiljati.

Ajde raja mante z,,,,,ije, idemo dalje....
Last edited by planinka on 06.12.2009. 19:38, edited 1 time in total.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Ko je krivac za pomalo turobnu atmosferu u kojoj se izvidjacki forum nasao?

Raniju, plodnu atmosferu na ovim stranicama gradili su i njegovali mnogi od vas. Ali , ako stvari krenu lose… ipak je samo jedan od nas ODGOVORAN, kako kratkorocno - za RED, tako i na duze staze – za VIZIJU i arhitekturu foruma!

Da li ce se forum razvijati u pravcu ”globalnog trga dobrih susreta medju ljudima” ili u pravcu ”palanacke kafane u kojoj se rjesavaju privatne svadje” - odgovornost je - moderatora!

Moderator inspirise, gradi mostove i ”raspiruje” komunikaciju postavljanjem pitanja, uvodjenjem, zapletom i vodjenjem polemike, ponekad ”trazenjem dlake u jajetu”, provociranjem reakcija s ciljem ukljucivanja sto veceg broja ucesnika...

Ali moderatorov zadatak je i da se pobrine da svi dobiju mogucnost da iznesu svoje misljenje, moderator upozorava one koji prijete, iznose neumjesne podatke, ili one koji argumentovanu polemiku prebacuju na nivo intriga i privatnih svadja.

Dripac! Krivac!

Znam da sam prokockao velik dio vaseg povjerenja, ali… nemam namjeru pitati vas da za jos jednu sansu… Neka mi bude oprosteno: svoje sanse uzimam sam!

Image
Go forward!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Nacin na koji je ova ideja o izvidjacima pokrenuta, a i druzenje koje se izrodilo i nastavilo uz tu ideju ovdje na forumu, bio je potpuno novi vid komunikacije za vecinu od nas. To je zahtjevalo od svih nas preorijentaciju sa usmene na pisanu rijec. To nije bilo bas lako, naisli smo na odredjene teskoce koje su cesto dovodile do nesporazuma i na kraju prouzrokovale trenutno losu atmosferu na forumu.

Namjerno kazem trenutno, jer je jasno da nam je ovaj forum vec dobrano svima usao pod kozu i da vec nekako pocinje nedostajati u svakodnevnom zivotu.Onaj pogled Marinove mace i njeno pitanje :"Ima li koga" kao da nas prodrma i probudi pa se evo vec ponovo osjeca onaj duh zbog kojeg i jesmo na forumu i koji nas tjera naprijed.

Vidim sebe u onom Dripcovom camcu, spreman da veslam zajedno sa ostalim i da zajedno udjemo kao pobjednici u cilj.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Zivjela Marinova maca!

PS Obuci speedo za svaki slucaj (mislim ako bude toplo vrijeme valja nam se i okupati - moram se pojasniti)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re:

Post by MAXIMUS »

Dripac wrote:
… ipak je samo jedan od nas ODGOVORAN, kako kratkorocno - za RED, tako i na duze staze – za VIZIJU i arhitekturu foruma!

Da li ce se forum razvijati - odgovornost je - moderatora!

Moderator inspirise, gradi mostove i ”raspiruje” ...

Ali moderatorov zadatak je i da se ...
Moderatori sa ostatka foruma bi trebali pročitati ovaj post jer mnogo je istine ( pozitivne ) u njemu ... Može biti jedan od razloga što je ostatak foruma na izdisaju baš taj što moderatori su sveli svoju ,,funkciju,, na gumicu i brisanje postova kako neumjesnih tako i pogrešnih !

P.S. Dripac :arrow: prestani se ponašati kao uvređena ,,primadona,, tastaturu pod prste i dokaži ko i gdje griješi ....ako griješi !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
biker.666
Posts: 7
Joined: 09.11.2009. 17:00

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by biker.666 »

Cika,Jokara primite saucesce od vase raje iz cete Tesla.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ibanez »

Dragi Jokara i Brankice primite moje saucesce.

Post Reply