Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

opet KLIKNI na sliku,bas nam je bilo lijepo druziti se ljetos,poziv je uvijek otvoren za sve,Jokara pravi kazan (a nema u zaduzenju :D )Mirkan ce da svira,posebno imamo sklonost za spajenje slobodnih,i sve se lijepo zavrsi(kako za koga) :D
5.3. ЗАМЕНИК СТАРЈЕШИНЕ
Члан 42.
Заменика Старешине одреда бира Скупштина одреда .
Заменик Старешине у случају отсутности или спречености замењује Старешину одреда . Заменик Старешине може у договору са Старешином одреда и на основу одлуке Управе одреда вршити одређене послове и задатке из делокруга рада Старешине .
Image

DRAGI MOJI PRNJAVORCANI,ZNALA SAM JA DA CETE SE VI POSTROJITI PA MOJI OTUD ASFALTIRASE PUT VIJACANI-CELINAC,kad budem morala bjezati idem poprijeko :D

ZELIM DA OVE POSTOVE SHVATITE ZAISTA SAMO KAO SALU-izmedju redova nema nista
:smt006
Last edited by Brankica on 08.11.2009. 14:57, edited 1 time in total.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Statut! Ili ... ne lupajte prozore!

Post by Dripac »

Virtuelna lekcija za mlade izvidjace i planinke, zapoceta slucajnim previdom jedne stavke Statuta pri davanju imena cete, traje vec dvije sedmice. I mada nema puno veze sa izvidjackim znanjima i vjestinama, neki misle da je vaznija i od putnih znakova, i od cvorova, i signalizacije, i topografije… i svega toga zajedno!

Trenutno, djeca pazljivo prepisuju text sa table. A na tabli velikim slovima pise: ” Ko aktivno radi, taj je iznad zakona, i moze da ignorise zajednicke dogovore, pa cak i Statut odreda!”

Koliko god se trudio, ne mogu a da ne posegnem za sundjerom!

Volio bi da na kraju casa, na tabli, svi zajedno ispisemo:

”Ko aktivno i vrijedno radi, taj zasluzuje nase postovanje! Svi sprovodimo i postujemo zajednicke odluke…a ko radi - taj, i grijesi!”

Ako se nama odraslim ne posreci da lekciju pedagoski dovedemo do kraja, ili ako ostavimo prostora da naravoucenije bude nejasno i pogresno interpretirano, to ce u buducnosti, kao i danas, dovesti do novih nesuglasica, iznova ugrozavati ”harmoniju”, a mozda ugroziti i sam opstanak odreda.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

JA RADILA-JA POGRIJESILA-JAVNO SE IZVINULA
STETA STO NEMA ZAPISNIKA SA SASTANKA STABA ,SVE PO PITANJU IMENA CETE RIJESENO
VECINA USVOJILA .
UKLJUCITE RENDGEN ZA MOJ DALJI RAD ILI IZBACITE KOROV IZ SVOJIH REDOVA.
UCENJE NA DALJINU JE MODERAN OBLIK OBRAZOVANJA.Samo i za taj oblik treba diploma.
IDEMO DALJE,
SUTRA U 17.30 VODNI SASTANCI ZA DEVETE RAZREDE,UCIONICA INFORMATIKE,
DOBRO MI DOSLI

BAS JE VIDLJIVO DA SAM POGRESILA JER ZAISTA NISAM CITALA STATUT.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Nemoc!

Post by Ibanez »

Od prelijepog mjesta za druzenje ,mi smo ovaj nas virtualni logor gotovo sveli na nivo osrednjeg foruma na kom se rjesavaju pitanja tipa "ko je poceo rat".Apelujem na sve nas da se uzdrzimo komentara ,kvalifikacija i insinuacija .Nadalje iznosite argumentovane kritike i prijedloge ,a kako da se razonodite, tu vam nebi stavljao granice ,sem onih koje se ticu lijepog ponasanja.Neki ce sad reci :"bas on koji jos juce izbrisa post zbog neprimjerene insinuacije",a ja cu im istovremeno replicirati i reci da smo mi vecinom odrasli ljudi ,uglavnom prijatelji koji se poznaju godinama i da granice lijepog ponasanja mi sami odredjujemo ".Svedska frakcija",kako je zovu ,nije nikakva frakcija ,nego grupa forumasa na temi Izvidjaca, igrom slucaja sastavljena od starih prijatelja sa mjestom boravka u Svedskoj.Nisam primjetio ,niti jednom da se neko od pomenute grupacije ,samoproglasio "Pravim Prnjavorcanom"(sam sam ponosni zenicanin sa Prnjavorom u srcu).Odred izvidjaca je stvoren,sve odluke se donose u stabu i to tako treba da bude ,a forum bi trebao da bude :inspiracija ,konstruktivna kritika ,pohvala ,motivacija i naravno razonoda,a nikako mjesto obracuna pojedinaca i grupa .Sve vas sad pozdravljam i pozivam da se uzdrzite prepucavanja ,a stabu dozvolite da eventualne nesuglasice i sukobe rijesi na najprikladniji nacin ,na opste zadovoljstvo!

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by seha »

Mislim da ovaj forum nije nikad ni bio nista drugo nego srednje rangirani.Znamo i ko je poceo rat i ko je ispastao.Izvidjaci su uvijek imali jak duh i jak smisao za zezanciju tako da nicija sala nije shvacena kao zlonamjerna,naravno upitno je sta se desava izmedju samih forumasa na PP i telefonima.Istina je i ta da Svedska frakcija postoji i da se pojedinci iz iste ponasaju kao da su izmislili bojler.Prnjavorcani su ljudi koji su zivjeli u njemu i ostavili dio sebe tamo.I ja licno nisam rodjeni Prnjavorcan!I sto se tice izvidjaca dole u Prnjavoru,skidam kapu Mirku Iliskovicu.Pozdrav!
Srebrena Krila

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by poletarac »

Napokon poslije osam dana,sve opet radi ko doxa!Stahorcino ako budes sluso poslacu ti ovog monstera.
Izgleda da i nisam bas nesto propustio ,na ujede necu odgovarati-ko plati i dobice odgovor,najvaznije da ce se jos jednom "preko svega preci" a tako i treba jer ovo nije svadjaonica nego pricaonica!
Image
Nekoliko tisuca gigabajta,svemirska brzina,1o HD,3 wireless routera-jos samo ti falis da pustis masti na volju sa novom grafikom.

Dobrodosli svi novi forumasi.
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Dripac wrote:Samo napred, omladino!

Nego, Nikola Tesla vam se ogrijesio o statut odreda koji je izglasan na skupstini: neprikladan je za naziv skautske cete,
jer nije ni geografski, a ni pojam iz prirode.
Jokara napisao 25.10.2009
Misljenja sam bio ( ranije kada su se zakuhavale neke stvari ) a i sada sam da je Dripac to mogao rijesiti na mnogo bezazleniji nacin slanjem PP clanovima staba, medjutim stice se utisak ( mozda je samo utisak i ja hocu da vjerujem da je tako ) da samo ceka da bocne nekoga, zakuha i onda se kao kur.. izvuce iz svega toga.

P.S.
Vidite li vi koliko taj Dripac iritira kad se i Surep javio.
Jos jednom cu vas zamoliti da pustite ovo nama u Kestengrad da rijesimo kako najbolje budemo mogli, a na zadovoljstvo djece jer mi i nismo toliko bitni.
Dripac wrote:...
Trenutno, djeca pazljivo prepisuju text sa table. A na tabli velikim slovima pise: ” Ko aktivno radi, taj je iznad zakona, i moze da ignorise zajednicke dogovore, pa cak i Statut odreda!”

Koliko god se trudio, ne mogu a da ne posegnem za sundjerom!

Volio bi da na kraju casa, na tabli, svi zajedno ispisemo:

”Ko aktivno i vrijedno radi, taj zasluzuje nase postovanje! Svi sprovodimo i postujemo zajednicke odluke…a ko radi - taj, i grijesi!”
Sad vec polako pocinjem da vjerujem da samo ceka koga ce prozvati, ocigledno sa nekim izuzetno dobro saradjuje preko PP-a.

Brankica je obrisala sve svoje ranije postove ali znam da se javno izvinula svima i da je popravila greske e sad sto se nije klanjala Dripcu izgleda da postaje problem.
Ja sam negdje u svojim prvim postovima napisao da necu komunicirati sa ljudima koji se kriju iza nikova pa sam to prekrsio. Izgleda da sam tada pogrijesio, pojedini ljudi se skrivaju i misle kako su jako bitni i da imaju pravo da pricaju sta hoce, da kritikuju koga hoce, pa gospodine dragi ustanes ujutro, stanes pred ogldalo pogledas sam sebi u oci i sam sa sobom rascistis da nisi savrsen i da nisi ti taj koji moze svakome drzati pridike. Izadjes javno kazes ja sam taj i taj i ja cu da uradim to i to, pa bi onda i tvoj rad bio podlozan kritici. Evo jos cu jednom citirati dio teksta koji si napiso u poslednjem postu "Trenutno, djeca pazljivo prepisuju text sa table. A na tabli velikim slovima pise: ” Ko aktivno radi, taj je iznad zakona, i moze da ignorise zajednicke dogovore, pa cak i Statut odreda!” da li si ti zaista svjestan sta si napisao?
E sad idemo dalje
nobody 07.11.2009.
Moralno bi bilo i od Brankice da je javno rekla da je jedina plaćena za trud koji ulaže na omasovljenju Odreda, a ne da čatovanjem sama sa sobom pokušava da nas uvjeri da je jedina kojoj treba skinuti kapu, i da niko više ništa ne vrijedi. Javljanje pod različitim nikovima, sa istog računara je bilo rezervisano za nekog drugog.
Cini mi se da ste poceli zloupotrebljavati to sto je Brankica obrisala sve svoje ranije postove, a isto tako mi se cini da je rekla na samom pocetku ( i to nekoliko puta ponovila )da je dobila sekciju izvidjaca u skoli. Naravno sad ce nobody na sebi svojstven nacin napisati kako eto on ponekad navrati na forum pa nije procitao bas taj post ali svakako zna da je Brankica jedina placena za rada sa izvidjacima. Gdje li je to procitao??? ( pa narvno u Brankicinim postovima). Mozes ti misliti bezobraznice ima dva casa sekciju izvidjaca,(moracu ozbiljno porazgovarati sa njom, negdje skriva pare ) samo neznam kako njih preko 150 da uklopi u ta dva casa. Takodje je nadugacko i nasiroko objasnjavala pri odlasku na Kozaru da ce od roditelja traziti saglasnost da djeca mogu ici na izlete sa bilo kim od clanova staba i jos svasta je objasnjavala i nijednog momenta nije krila da je to u skoli dobila kao zaduzenje odnosno sekciju.Zna to nobody isto kao sto zna da ovo njegovo pisanje ima neceg licnog ali o tome cemo razgovarati drugom prilikom i jednom za svagda to skinuti sa dnevnog reda. ( posto nobody savrseo dobro zna da je poznato vecini na forumu ko se krije iza nika nobody, vrli haker se otkrio ) Sta cu jadan mene ucili da gledam i pamtim, slazem kockice pa ja eto tako naivan primijetio iste greske kod nobody-ja i jos jednog forumasa toliko o duplim nikovima i moralisanjima.( Samo da ti skrenem paznju sve postove pod drugim nadimkom sam kopirao i sacuvao, pa greske mozes ispravljati do mile volje) Druze nobody i za tebe vazi pred ogledalo. Vidim da imas dobru prepisku sa Dripcem stvari koje objavljujes Dripac je znatno ranije poslao Brankici kao PP ( bas interesantno ) :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re:IZVIDJACKI PLACENIK

Post by Brankica »

:D :D :D :D :D :D :D
dobro jutro,izvidjaci i planinke
posto me provalise za nicka name,a nema smisla da sebi otvaram i treci moze li par pitanja:
1.mogu li se predstavljati ubuduce kao izvidjacki placenik(mislim da je jedinsven slucaj u BiH)
2.smijem li saradjivati s emigracijom a da ne budem drzavni "antilement" :D (tako se to u nase vrijeme zvalo)
3.molim Dripca da mi posalje Statut Kestengrada,ja imam neki sav u ekavici,da ne bih opet napravila gresku
trebam birati rukovodstvo cete pa ne znam hoce li biti "STARESINA" ili starjesina(mozda je ovaj sto imam samo radna verzija iz faze snimanja sa internata-srbijanskih odreda)
4.dogovorite se kome sam odgovorna za moj rad:mom resornom ministarstvu(ono me placa),Dripcu,Stabu odreda ili nikome..... :(
5.posto u zaduzenju imam 2 casa sedmisno sekcije smijem li premasiti normu :D ,ko placa honorar ovom ipak jedinom placeniku,pa da bude sve po ps-u
Ja vjerujem svima vama ali mislim da to "sveznalac" najbolje zna.
:smt006

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Najbolje je javno

Post by Dripac »

Najbolje je javno

Nikad nisam napisao privatnu poruku zbog koje bi se naknadno zastidio. Sadrzaj iz mojih privatnih poruka veoma cesto, naknadno, objavim i javno - ako se na temi ukaze prilika.

Drzim se iznad svake vrste ogovaranja, a intrige nisu moj ”zanr”.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Sto se Dripac nakacio Statuta?

Post by Dripac »

Sto se Dripac nakacio Statuta?

Vazna i korisna lekcija u vaspitanju svakog djeteta je da zakon treba postovati. Nisam procitao ni jedan komentar u kojem se to osporava, te u nastavku polazim od toga da se u tome svi slazemo:

”Zakon treba postovati!”
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Statut nije dobar?

Post by Dripac »

Statut nije dobar? Hocemo li ga rusiti ili mjenjati, gaziti ili prilagodjavati? Otvaram polemiku!

Bilo bi fantasticno kada bismo uspjeli ovu polemiku prepustiti mladim izvidjacima iz novoosnovane cete u OS ”Nikola Tesla” i ukljuciti ih, kroz njihove prijedloge, u rad na promjenama statuta njihovog(!) odreda.

Potpuno sam siguran da bi nam mladi imali sta reci, kao i da bi pokazali vecu zrelost od nas, pa cak nama starima odrzali lekciju iz kostruktivnog pristupa rjesavanju problema, koje podrazumjeva da se stvari vremenom doradjuju, a ne ruse… jer to nas sve skupa, iznova vraca na pocetak price!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: Statut nije dobar?

Post by poletarac »

Dripac wrote:Statut nije dobar? Hocemo li ga rusiti ili mjenjati, gaziti ili prilagodjavati? Otvaram polemiku!

Bilo bi fantasticno kada bismo uspjeli ovu polemiku prepustiti mladim izvidjacima iz novoosnovane cete u OS ”Nikola Tesla” i ukljuciti ih, kroz njihove prijedloge, u rad na promjenama statuta njihovog(!) odreda.

Potpuno sam siguran da bi nam mladi imali sta reci, kao i da bi pokazali vecu zrelost od nas, pa cak nama starima odrzali lekciju iz kostruktivnog pristupa rjesavanju problema, koje podrazumjeva da se stvari vremenom doradjuju, a ne ruse… jer to nas sve skupa, iznova vraca na pocetak price!
Prijedlog za pozdraviti,ima li ko kakav glas sa zadnjeg stabskog sastanka kod"brankice" i da li se o ovom vec pricalo u stabu?
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

I jos nesto.

Da bi kola izagurali iz blata, treba sloznih ruku. Zato, sidjite u blato, i pogurajte, nije vazno u kojem pravcu!
Kazite sta mislite - samo tako cemo se dokopati asfalta!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Statut nije dobar?

Post by Brankica »

poletarac wrote:
Dripac wrote:Statut nije dobar? Hocemo li ga rusiti ili mjenjati, gaziti ili prilagodjavati? Otvaram polemiku!

Bilo bi fantasticno kada bismo uspjeli ovu polemiku prepustiti mladim izvidjacima iz novoosnovane cete u OS ”Nikola Tesla” i ukljuciti ih, kroz njihove prijedloge, u rad na promjenama statuta njihovog(!) odreda.

Potpuno sam siguran da bi nam mladi imali sta reci, kao i da bi pokazali vecu zrelost od nas, pa cak nama starima odrzali lekciju iz kostruktivnog pristupa rjesavanju problema, koje podrazumjeva da se stvari vremenom doradjuju, a ne ruse… jer to nas sve skupa, iznova vraca na pocetak price!
Prijedlog za pozdraviti,ima li ko kakav glas sa zadnjeg stabskog sastanka kod"brankice" i da li se o ovom vec pricalo u stabu?
Trebali bi svi vi pred sobom imati Statut pa da vidite ko o istom odlucuje.Nebi bilo lose da ga postujete bar dok je na snazi.
Radi nas koji smo clanovi odreda.Pricalo se naravno,cudi me da Staresina nije stavio na oglasnoj ploci.Ja Statut ispostovala,ali mislim da ima niz propusta(nisam jedina u Stabu tog misljenja) i planiramo pokrenuti raspravu radi izmjena.
NE RUSILACKIH!!!

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: SILAZIM!

Post by piskaralo »

Dripac wrote:I jos nesto.

Da bi kola izagurali iz blata, treba sloznih ruku. Zato, sidjite u blato, i pogurajte, nije vazno u kojem pravcu!
Kazite sta mislite - samo tako cemo se dokopati asfalta!

Evo i mene, silazim u blato i guram u pravcu koji si ti kao moderator predlozio; naime, ocekujem i nadam se da ce se mladji i sveziji oglasiti sa konkretnim predlozima, koji se odnose na eventualne izmene statuta, ili sa inicijativama drugog tipa. Ipak, ukoliko bi ti glasovi izostali, apelujem na "staru gardu", da neostrasceno, izvan zona revansizma, pristupi ovoj problematici, te da u atmosferi koja je imanentna i ekvivalentna zivotnim iskustvima koja na plecima nosimo, dodjemo do forme operativnih i iskoristivih predloga, koji ce se uputiti stabu odreda.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Nemoc!

Post by Ibanez »

Ibanez wrote:Odred izvidjaca je stvoren,sve odluke se donose u stabu i to tako treba da bude ,a forum bi trebao da bude :inspiracija ,konstruktivna kritika ,pohvala ,motivacija i naravno razonoda,a nikako mjesto obracuna pojedinaca i grupa .Sve vas sad pozdravljam i pozivam da se uzdrzite prepucavanja ,a stabu dozvolite da eventualne nesuglasice i sukobe rijesi na najprikladniji nacin ,na opste zadovoljstvo!
Statut mijenja skupstina ,a ne forum,a ja neprocitah jos nigdje sta to u statutu ne valja...Jasno mi je samo sta se navodno nije ispostovalo i kad covjek zrelo razmisli otisli smo predaleko zbog banalnosti...

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Nemoc!

Post by Brankica »

Ibanez wrote:
Ibanez wrote:Odred izvidjaca je stvoren,sve odluke se donose u stabu i to tako treba da bude ,a forum bi trebao da bude :inspiracija ,konstruktivna kritika ,pohvala ,motivacija i naravno razonoda,a nikako mjesto obracuna pojedinaca i grupa .Sve vas sad pozdravljam i pozivam da se uzdrzite prepucavanja ,a stabu dozvolite da eventualne nesuglasice i sukobe rijesi na najprikladniji nacin ,na opste zadovoljstvo!
Statut mijenja skupstina ,a ne forum,a ja neprocitah jos nigdje sta to u statutu ne valja...Jasno mi je samo sta se navodno nije ispostovalo i kad covjek zrelo razmisli otisli smo predaleko zbog banalnosti...
BOG TE BLAGOSLOVIO,DIJETE
TACNO,A TACNO I TO DA JE PROPUST ISPRAVLJEN
a tacno i to da u Statutu ima propusta i trazicemo raspravu na Stabu(Puljo i ja)

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: MOJ DOPRINOS GURANJU KOLA IZ BLATA

Post by JOKARA »

Od juce razmisljam da li da posaljem ovaj post ili da ga obrisem, kao sto vidite odlucio sam ipak da ga objavim. Ovaj post sam i napiso iz razloga da se prekine sa ovim "glupostima" jer sam se i "bojao" da ce se dogoditi ovo sto se dogodilo, a to je:
1. Podigle su se tenzije do usijanja
2. Poceli smo se vec i blago vrijedjati
3. Izgubila se nit zajdnickog okupljanja na forumu
4. O cilju vise niko i ne govori
5. Poslije svakog "konstruktivnog" prijedloga kao sto je ovaj citirani ispod na forumu je sve manje i manje ljudi koji pisu na temi
6.Neko rece da nije Dripca ovo bi bila prazna ljustura ili tako nesto, ja bas i nisam siguran u to ali da ima veliki doprinos to svakako.

Dripac wrote:Statut nije dobar? Hocemo li ga rusiti ili mjenjati, gaziti ili prilagodjavati? Otvaram polemiku!

Bilo bi fantasticno kada bismo uspjeli ovu polemiku prepustiti mladim izvidjacima iz novoosnovane cete u OS ”Nikola Tesla” i ukljuciti ih, kroz njihove prijedloge, u rad na promjenama statuta njihovog(!) odreda.

Potpuno sam siguran da bi nam mladi imali sta reci, kao i da bi pokazali vecu zrelost od nas, pa cak nama starima odrzali lekciju iz kostruktivnog pristupa rjesavanju problema, koje podrazumjeva da se stvari vremenom doradjuju, a ne ruse… jer to nas sve skupa, iznova vraca na pocetak price!
Na ovakav nacin bi legalista rusio,mijenjao, gazio ili prilagodjavao Statut. Pa jos uz to otvara polemiku.
E Dripac, Dripac prestacu da vjerujem u tvoje dobre namjere ako ovako nastavis. Procitaj ispod sta kaze Ibanez ako vec nisi citao cijeli Statut nego samo dijelove koje ti je neko proslijedio da ti malo zakuhavas. Sto se tice tvoje konstatacije u jednom od prethodnih postova da nikad nisi napisao post da bi se zbog njega kasnije trebao stidjeti, razmisli malo, mozda samo da si sam sebi odgovorio na pitanje koje sam ti postavio u svom prethodnom postu (boldovano) mozda bi se zacrvenio. Pa tvoje moralisanje kako treba djecu vaspitavati, ima ovdje i starijih i obrazovanih po tom pitanju, znam da ti imas dosta djece i da ih sigurno ispravno vaspitavas pa nema potrebe da nama drzis lekcije kako to treba raditi.Svi mi imamo svoju djecu i vaspitana su, a Bogami radimo i sa dosta tudje djece i njih vjeruj vaspitavamo kao svoju. Uporno potenciras gresku koja je nacinjena prilikom izbora imena cete i da to nije u skladu sa Statutom, Brankica ispravi gresku, izvinu se svima ali mi stvarno nije jasno sta je tvoj cilj kada to i dalje uporno potenciras. Ocigledno imas dobre mentore ali te pogresno informisu i dovode u sumnju sve sto se ovdje radi, a sve to rade zarad licnih interesa odnosno iz razloga sto nisu u stanju da proguraju svoje nakaradne ideje, pa onda sta god ko uradi broje mu se krvna zrnca. ( Sujeta je cudna stvar )
Dragi Dripac nisam covjek koji sve cita izmedju redova, dapace ali nemora se sve napisati ili reci da bi se shvailo "sta je pisac htio reci", mnoge stvari koje si napisao cuo sam ovdje prije tvog pisanja, zbog toga smatram da si pogresno informisan od zlobnih ljudi, a oni ce se vec prepoznati.
Ibanez je napisao:Odred izvidjaca je stvoren,sve odluke se donose u stabu i to tako treba da bude ,a forum bi trebao da bude :inspiracija ,konstruktivna kritika ,pohvala ,motivacija i naravno razonoda,a nikako mjesto obracuna pojedinaca i grupa .Sve vas sad pozdravljam i pozivam da se uzdrzite prepucavanja ,a stabu dozvolite da eventualne nesuglasice i sukobe rijesi na najprikladniji nacin ,na opste zadovoljstvo!


Statut mijenja skupstina ,a ne forum,a ja neprocitah jos nigdje sta to u statutu ne valja...Jasno mi je samo sta se navodno nije ispostovalo i kad covjek zrelo razmisli otisli smo predaleko zbog banalnosti...
IBANEZ ILI DRIPAC ZENICKI, BRAVO, POTPISUJEM SVAKU RIJEC KOJU SI NAPISAO U OVOM POSTU I OVO SMATRAM KONSTRUKTIVNIM DIJALOGOM !!!
Hvala ti sto si napisao kako se mijenja Statut, da i ostali shvate da nema potrebe "otvarati polemiku" jer se to tako nece promijeniti.
Dobronamjerne kritike, sugestije, prijedlozi uvijek su dobro dosli, nema potrebe svako malo dizati tenzije.
Pa vi sad zakljucite ima li potrebe prvo napisati PP nekome iz Staba odreda ili svaku gresku odmah objavljivati da gubimo dane i dane u bezveznoj polmici.

Ovaj post objavljujem i nadam se da ce se LJUDI vratiti na forum i zaista konstruktivno diskutovati, takodje se nadam da (ma koliko se to cinilo u prvi mah)ce Dripac shvatiti i prihvaiti da ja nemam apsolutno nista protiv njeg, pogotovo ne licno, pa to je moj drug istina mladji ali drug i prijatelj. Iz ovih razloga te molim da svaki put kad primijetis gresku ili smatras da je neko napravi gresku ( ja tvrdim da nijedna greska do sada nije bila namjerna )to napises Nacelniku, Starjesini ili nekome iz Staba pa da vidimo o cemu se radi, raspravimo to na stabu, ispravimo gresku ako je ima a da to siroki auditorijum nemora ni znati. U stvari moze im se reci na kraju sta je bilo ali nije neophodno jer bi poznavajuci nas mentalitet opet neko imao sta da doda itd. itd.
Shvatite ovo kao moj doprinos ublazavanju tenzija, a nikako suprotno bez obzira kako zvucalo moje citiranje Dripca ili Ibaneza, htio sam samo da pokazem da nismo svi savrseni da svi mozemo pogrijesiti pa tako i Dripc u citiranom post. Smatrajte ovo kao moj doprinos guranju kola iz blata.
POZDRAV SVIM IZVIDJACIMA I DOBRONAMJERNIM LJUDIMA!!!
Свако зна своје, милиција свачије !

pcelica
Posts: 16
Joined: 02.11.2009. 17:15

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by pcelica »

samo da malo prozujim

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

NEKA MIRIS OVOG LJUBICKOG BILJA STO PRIJE VRATI IZ BOLNICE PRIJATELJA KESTENGRADSKIH IZVIDJACA
SVI TI ZELIMO BRZ OPORAVAK

ImageImage

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Tesko ovo sa komunikacijom na netu, pravi izazov!

Dragi moj Jokara, uz vino i mezu bi se ti i ja zasigurno puno bolje razumili. Ovako je tesko...

Image
Mirovni posrednik, uvjek spreman da naspe novu turu pregovora


Ja potpuno razumijem zasto se ljutis: ti mene vidis kao nekoga ko dobija instrukcije od nekog "mentora" i ko se iz nekih privatnih i niskih razloga okomio na tebe i na tvoje najblize. I ja bi na takvog bio ljut!

Ja ne vidim nacin da te uvjerim da nije tako. Ne vjerujes mi na rjec, a rijeci su jedino sto imam da ti ponudim.

Image
Dripac?
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: DRIPCU

Post by Brankica »

:D
Posto je moj muz " posten covjek" mozeli ova........ :D ne ljutis se .... :D
Image

User avatar
iznogud
Posts: 50
Joined: 11.11.2009. 21:16

Re:

Post by iznogud »

Dripac wrote:I jos nesto.

Da bi kola izagurali iz blata, treba sloznih ruku. Zato, sidjite u blato, i pogurajte, nije vazno u kojem pravcu!
Kazite sta mislite - samo tako cemo se dokopati asfalta!
Duboko filozofski izreceno! Jako misaono, divim Vam se!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Slusaj ‚*vamo !!!
Sta se ovo dogadja.
Brate Ivo gdje ono bi moje mjesto na postrojavanju. Ovdje kao da su do sada pisali zakleti neprijatelji, a ne dobri i dragi prijatelji.
Zar uvijek ja moram biti taj koji spusta loptice i tenzije, ljudi pa ja sam policajac nemojte da ja budem najveci demokrata medju vama.
Ima vas puno koji bi trebali vise upraznjavati demokratiju od ljudi koji treniraju strogocu.
E pa da vidim ko je od vas demokrata i ko moze prihvatiti kritiku pa cak i onu koja nije bas najdobronamjernija.
POZDRAV SVIM DRAGIM PRIJATELJIMA :lol: :lol: :lol: !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MILE
Posts: 25
Joined: 21.10.2009. 22:24

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MILE »

Da niste sujevjerni pa se danas niko ne oglasava na forume.Evo malo drva da se vatra ne ugasi......... :D :) :( :o

Post Reply