Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Ivo!

Post by Ibanez »

Samo se ti zezaj sa Svedjanima pa ces vidjeti sta je prohibicija.U povjerenju ja sam cuo da od svih nasih ljudi razasutih po svijetu ,poslije ovog rata najvise su se promjenuli oni sto su dopali Svedskoj.Pusti ih prave se Svedjani...

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 00:38, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 01:00, edited 1 time in total.

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

Ivo wrote:ne samo da se prave svedjani, nego imaju i svedske pasose, pa su stoga pravi svedi (swensk), samo jos da nauce da na pp ne odgovaraju javno!
Naravno da sam pokusao da ti odgovorim preko pp,ali nije islo..pise: "Neki korisnici ne mogu biti dodati jer su onemogućili privatne poruke"..tako dragi moj Ivo nije do mene i mog kucnog odgoja,do tebe je..A to sto sam ti javno odgovorio ne vidim da ima nesto uvrjedljivo,naprotiv..ako je IZVINI uvrijeda, onda IZVINI jos jednom..eto sad imas razlog da se ljutis..
Last edited by demijan on 17.10.2009. 10:28, edited 3 times in total.

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Izvinite sto ja mislim!

Post by Ibanez »

Izvinite sto ja mislim ,al ja mislim da ja imam jaku bradu!

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 00:38, edited 1 time in total.

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Pogled na forum

Post by Cager »

Od nekoliko kataloskih slika izvidjacke opreme, bezazlenih sala, neobicne video opreme do ljutnje i izvinjenja. Tako bi se moglo opisati nekoliko poslednjih postova od kojih sam dva i ja napisao. Razmisljam da li je bilo razloga za salu ili pak za ljutnju, da li uopste pisati ili mozda treba pero odloziti u fioku na neko vrijeme.

Sjetim se onog Dripcova teksta o Jerry-ju i vratim se na virtualnu sabirnicu da ga jos jednom procitam. Napisano da je sve u zivotu stvar licnog stava i izbora, a moj je stav i izbor da treba i dalje pisati i uz to zadrzati vedar duh i osmjeh na licu.

Old Scout
Posts: 37
Joined: 27.04.2009. 09:23
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Old Scout »

Jos sam nekako ziv.
Evo me na prozivci.
Veliki pozdrav za sve.
Image

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re:KESTENGRAD

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 01:00, edited 3 times in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 01:00, edited 1 time in total.

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

Cestitke kako za organizaciju putovanja i prihvatanja odgovornosti za ovoliko djece tako i za formiranje prve cete i vodova. Stvarno je lijepo vidjeti da postoji ovolika zainteresovanost djece za izvidjace.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: KESTENGRAD

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 01:01, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 00:38, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

slike!!!

Post by Ivo »

zapisite imena svih na ovim slikama, s lijeva na desno, da za 30 godina ne traze po coskovima ko je ko sve tu bio!

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 00:39, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 00:39, edited 1 time in total.

User avatar
demijan
Posts: 228
Joined: 10.04.2009. 10:55

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by demijan »

Ivo wrote: ja znam da ti imas mnogo bolji kucni odgoj od 99% ovdje forumasa, ali "trcis pred rudu"
Dobro,neka bude kako ti kazes,al´de da zavrsimo ovu raspravu..Ja necu "pred rudu",a ti nemoj sve shvatati preozbiljno i licno,moze?

Mir, mir, mir – niko nije kriv!
Ava, ava, ava- niko nije krava! ... :D

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by poletarac »

Brankice ti si neumorna,nadam se da ces imati vremena tokom sledece sedmice da nam malo vise napises jeli bio ko iz okoline(prijedor dubica kozarac banjaluka) i jeli bilo kakvih prijedloga o zajednickim akcijama u zimu!
Slike s djecom su stvarno impozantne i mogu tek misliti kako ce to sve velicanstveno da bude kada se prikljuci vod iz Branka Copica!
Usput ako ti vrijeme dozvoli ,i ja se slazem s Ivom ,da napises nekako imena te djece jer neke cemo prepoznati bar po prezimenima!Cestitam vam svima na trudu i uspjesno osmisljenom izletu!
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by poletarac »

Najavljene ORA i MRAV u narednoj godini
08.10.2009
Na inicijativu Saveza izviđača Kantona Sarajevo u sali Multimedijalnog centra (bivše kino „Igman") na Ilidži je održana prva sjednica Organizacijskog odbora za realizaciju Omladinske radne akcije „Sarajevo ljubavi moja". Tom prilikom oko 25 članova ovog odbora koji su se odazvali pozivu izviđača, među kojima su bili Nijaz Skenderagić i Fehim Škaljić, razgovarali su o realnim mogućnostima da Sarajevo bude domaćin dvodnevnog susreta i druženja pedesetak bivših brigadira sa područja bivše Jugoslavije. Nakon ovog susreta, rečeno je, u narednom koraku bi se poduzimale aktivnosti na realizaciji pomenute radne akcije.



Eno Ćatović, bivši učesnik brojnih radnih akcija i Šefik Avdagić, izvršni direktor Fondacije APBPS su prisutne članove Odbora za organizaciju sureta brigadira sa područja ex.Jugoslavije upoznali sa nedavnom odlukom Upravnog odbora Fondacije da u narednoj godini zakaže održavanje Međunarodne radne akcije volontera (MRAV): „Bosanske piramide 2010". Ovom volonterskom akcijom planirano je učešće oko 800 akcijaša u četiri smjene, u periodu od 1. juna do 30. septembra 2010. godine, a aktivnosti na njenoj realizaciji već su započete.



0VO MI IZGLEDALO INTERESANTNO,CISTO ZBOG IDEJE!
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

User avatar
odlikas7450
Posts: 305
Joined: 18.05.2007. 11:30

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by odlikas7450 »

Ovo je zaista velika svar, koliko su se Jokara, Brankica, Puljo and co. zauzeli oko izvidjaca i u to ime zelim vam sve naj naj u buducem radu.
Ja sam vec odavno obecao da cu staviti neke slike iz "onih vremena" ali na zalost kako stvari stoje nema od toga nista dok ne odem u Prnjavor. U medjuvremenu sam razgovarao sa nekoliko prnjavorcana ako oni nesto imaju da mi posalju. Pa evo jedne, a nadam se da ce biti jos.
Slikano septembra 1981 na "policijskom igralistu" (pored obdanista). Za ove mladje sto citaju ovu stranicu, ovo su:
Stoje: Goran Vrhovac - Fazan, Branko Pletikosa, Predrag Jovanovic - Pedo, Branko Eterovic - Jurin, Aziz Budimlic - Zisko
Cuce: Pletikosin drug iz BL, Mladen Sancanin - Manjo, Ljubisa Kalaba, Dragan Vrhovac - Kakanjac
Image

User avatar
Orion
Posts: 30
Joined: 27.09.2009. 14:26

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Orion »

Brankica wrote:Sta nam je s Orionom,da se nije pouzdao u Ivu da ce opremiti ekipe pa se ne javlja vise :D
Ivo je pitao koliko imamo ekipa tako da cemo to ravnomjerno rasporediti.
Orionu (2x 5 clanova) a Ivo nek kaze koliko.
Samo usput da kazem tek ih je 80 uplatilo za izlet,dakle Ivo znas onu "Druze t... samo zovi"
Na tebi je da kazes samo koliko a spisak ces dobiti :wink:
:smt006
Evo da i ja ubacim koju posto vec pocinjem biti prozivan zbog ne prijavljivanja na forum.
Vidim da su ovdje neki clanovi toliko aktivni a ja fakat poslije njih sa svojim idejama i prijedlozima mogu
ispasti cak i smjesan, Ovdje tehnika kamere telefoni to leti . A ja sam onaj stari koji sve na tenane,
Ja pustim brate da se svi ispucaju pa onda ja kazem sta treba,
Ivo je zaista preuzeo obavezu na sebe kad je upitanju oprema i nebih htio da mu kvarim cejf i da sad ja budem neki veci Kestengradjanin ili skaut od njega. Ja sam ti Brankice preko PP objasnio sve i mislim da je suvisno ponavljati se ali ne mogu se zaista oteti dojmu da i u Njemackoj ima plemenitih i darezljivih ljudi :D
Vidim da smo mi svedska loza malo spori u tome ali eto vrijeme je pred nama i ucimo se .

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Svaka cast, kestengradski izvidjaci, slike sa Kozare su zaista kako poletarac rece impozantne. Stvarno je divno vidjeti svu tu djecu na jednom mjestu. Stvarno respekt vama odraslima koji ste ovo organizovali!

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: Re:KESTENGRAD

Post by piskaralo »

Brankica wrote:POZDRAV S KOZARE
(Goga,Jokara,Puljo,Brankica i 2 autobusa djece)
Image

Kako impresivan prizor!!!
Gotovo neverovatno deluje, da se za tako kratak vremenski interval, stiglo tako daleko. Bravo, bravo za sve koji neposredno, a i posredno, deluju u duhu izvidjacke kestengradske ideje, te sprovode u delo, sustinu ove ideje, vrlo efikasno, plemenito i upecatljivo. Alal vera!!!

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 00:40, edited 1 time in total.

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by piskaralo »

Ivo wrote:dobro dosao piskaralo,
raduje me da si se oporavio i vratio na ove stranice!
Ivo, hvala ti na dobrodoslici!

Post Reply