Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: KESTENGRAD

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:24, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 14:25, edited 1 time in total.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Cao raja, slicice su super, izvidjaci pravi, a izgleda i ambijent. Stvarno je zadovoljstvo gledati sta ste stvorili i izgleda da je i djeci lijepo. Sto rece Cager stvarno treba sledece godine odmor podesavati sa izvidjackim ljetovanjem,

Hvala na slici moga kuma
Brankica wrote:Ovaj mladi sarmantni djecak je trazio da ga uslikam ali samo tako da ispadne fin da bi ga planinka vidjela u sto boljem svjetlu :D ,ako fali foto sop samo recite da ga jos dotjeramo :D

Image
kum mi je prva liga, a i kumica je ko bombona (na mamu) Izljubite mi kuma dok ne dodjem i sve vas pozdravljam

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

FORZA,FORZA!


Navratih na kratko do preduzeca da se razduzim za ovu sedmicu, pa ponovo gore, na Ravno brdo, gdje se desava jedna predivna "beskrajna prica".

Hvala DRIPAC, gdje god da si. Ne osvrci s na pozivanja i prozivanja, ucinio si misionarsku stvar. MADA TE, ALIMENTACIJA ZA NOVORODJENCE NECE MIMOICI.
Hvala " Kestengradskim biserima rasutim po cijelom svijetu",na moralnoj, materijalnoj i svakoj drugoj podrsci i pomoci.
Hvala roditeljima na ukazanom povjerenju da brinemo o njihovoj djeci u specificnim zivotnim uslovima.
Hvala donatorima koji su davali i daju pomocu u hrani i ostalim stvarima.
Hvala Sumariji na besplatno ustupljenom prostoru i infrastrukturi.

Ipak, ovom prilikom ponajvise bi se zahvalio "okorjelim i prekaljenim " izvidjacima: Surepu, Jokari i legendi Pulji. Oni su temelj vodne skole.
Cast mi je da saradjujem sa takvim ljudima, skautima i drugarima.


IDEMO DALJE! :smt006

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041

Predivne slike ... predivan prostor ... predivni ljudi !
Obećah navratiti sa budućim planinkama i obećanje neću prekršiti!

Vidimo se !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Stahore opet ti

Post by stahor »

Ivo wrote:e sada ti meni objasni sto desifrova onog padobranca, vise nije interesantno, ne znas da se igras, i nadje njegovu najruzniju sliku sa konzervom! prvi put ga vidim sa konzervom, do sada je uvijek bila flasa. mora da mu se nije otvorio padobran!
:D :D nikog ja ne desifrujem vec samo slike koje Max (dodjem ti za aurorska prava :D ) postavi na forum ,sa nekog koncerta u domu kulture viewtopic.php?f=2&t=1869&start=125
ti mi IVO :D vidis sta bi htio ili zelio vidjet :D a ako je padobranac :?: pa nije D. pa da se krije :D

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by stahor »

Image
ImageImage
predivne slike sa ljubica, zavidnost me ne hvata al nostalgija a i zelja narednog ljeta odmor kombinovati sa nekom izvidjackom akcijom ,nasao sam i nesto interesantno ,pa nek bude na pameti ko zna :

OBAVIJEST – 1. augusta na Boračkom jezeru
Nekoliko dana ranije pisali smo da imamo saznanje o susretu izviđača-veterana na Boračkom jezeru. Ovu vijest nam je danas potvrdio naš saradnik Alija Preljević-Karanfil iz Sarajeva, koji je napisao sljedeće:

"Prvog avgusta 2009. godine (prva subota u mjesecu avgustu), na Boračkom jezeru, biće održan susret izviđača veterana. Ovi susreti postaju već tradicija, a organizator su izviđačka organizacija i odredi općine Konjic, koji su zapravo domaćini te manifestacije. Pored postrojavanja, organizovano je druženje, ručak (izviđački/vojnički pasulj), logorska vatra i roštilj. Svi izviđači veterani su pozvani i dobro došli, kako iz naše zemlje, tako i iz cijelog svijeta.
Zvaničnih pozivnica neće biti".

Iskerno se radujemo susretu veterana, te fotografijama i prilozima učesnika.

TEXT SA SKAUTSKOG SAJTA: http://vim-izvidjaci.blogspot.com/2009_ ... chive.html

:smt006 ZA BRANKICU !!!! sa tog susreta nadjoh sliku jednog starog skauta :
Image

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by cirus »

Iso Pipe ko fol da vidi djete.Znam da je stara fukara iso da se malo poigra na ljulji i pojede koji tanjur grase, a onda usput i da se slika nebili ga koja PLANINKA pozdravila. :smt005 :smt006

User avatar
piskaralo
Posts: 188
Joined: 06.05.2009. 20:23

BRAVO!!! BRAVO!!! BRAVO!!!

Post by piskaralo »

Moj aplauz, koliko god gromoglasan bio, ne dopire od Ravnog Brda i Ljubica, moji usklici odusevljenja ostaju "zatoceni" u cetiri gluva zida koja uramljuju mesto sa koga pisem, ali EMOCIJA koju pobudjuju prizori Vodne skole i propratni postovi, ne poznaje barijere i nju, brzu kao svetlost, upucujem VAMA, koji - kao sto vec jednom rekoh - tako istrajno i otresito vracate istinsko dostojanstvo i negdasnju plemenitu fizionomiju Kestengradu!!! Malo i nedostatno je reci - CESTITAM VAM, malo je bilo sta reci i napisati!

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:24, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:24, edited 1 time in total.

User avatar
djordje22
Posts: 16
Joined: 09.05.2007. 11:20
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by djordje22 »

Pozdrav od prve generacije izvidjaca............ovdje na Ljubicu je extra
Image

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Pozdrav prvoj generaciji izvidjaca i stvarno nacelnice, hajmo jos jedan post gdje ces pohvaliti ove planinke koje se vide na svim akcijama i slikama, ljudi vi radite fantastican posao, slike izgledaju kao iz bajke, to su slike koje se svugdje u svijetu mogu pokazati i reci "ovako rade izvidjaci iz mog grada"

Kad sanjam otvorenih ociju vidim piskarala kako u toku sljedeceg ljetovanja posjecuje logor i drzi kurs pisanja s djecom, Ibaneza gdje ih uci svirati gitaru, Stahora sa slikanjem itd itd itd...ja se dobrovoljno prijavljujem za pomoc, a i za sjedeljke uz vatru navece kad se djeca smire

PS Demjane PP

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by stahor »

Brankica wrote:
stahor wrote:
:smt006 ZA BRANKICU !!!! sa tog susreta nadjoh sliku jednog starog skauta :
Image

Covjeka tako znam,ali se ne mogu sjetiti imena. :D
:oops: :oops: :oops: BRANKICE !
da nije slucajno Momčilo iz Čelinca :D :smt006

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by stahor »

planinka wrote:Pozdrav prvoj generaciji izvidjaca i stvarno nacelnice, hajmo jos jedan post gdje ces pohvaliti ove planinke koje se vide na svim akcijama i slikama, ljudi vi radite fantastican posao, slike izgledaju kao iz bajke, to su slike koje se svugdje u svijetu mogu pokazati i reci "ovako rade izvidjaci iz mog grada"

Kad sanjam otvorenih ociju vidim piskarala kako u toku sljedeceg ljetovanja posjecuje logor i drzi kurs pisanja s djecom, Ibaneza gdje ih uci svirati gitaru, Stahora sa slikanjem itd itd itd...ja se dobrovoljno prijavljujem za pomoc, a i za sjedeljke uz vatru navece kad se djeca smire

Image PLANINKO ! ovo je prekrasna ideja!
mogu je pozdravit i prikljucit se, tvojim snovima sa otvorenim ocima. a ideja je tako lako izvodljiva samo malo vremenske kordinacije (kod godisnjih odmora ) :smt006 :smt006 ! mi svi ovdje pokusavamo odred pomoc i podrzat al za kestengradski podmladak bio bi to lijep poklon od starih Brdjana ( stahora ) !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:25, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:25, edited 2 times in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:25, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:25, edited 1 time in total.

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Vrijeme, odnosno nevrijeme, laganini je stiglo i do Prnjavora. Nista posebno i dramatično kao u Austriji i Poljskoj. Tek, noćas je malo duvalo i neznatno padala kisa, koja nije mogla da pomjerim ni za 1 cm stamene i vec ocvrsnute izviđače i planinke sa njihovog mjesta ( Ravno brdo). Prespavali su u šatorima, a jutros vec nastavili uobicajene aktivnosti.Za danas ,planirani izlet do 6 km udaljenog kupališta na Ukrini najvjerovatnije ce biti pomjeren , ali ce zato biti sproveden kraci izlet prema vojnom objektu, sa ciljem upoznavanja terena i praktične primjene naučenog iz topografije i signalizacije.

Prema riječima gl.instruktora nastave Pulje, jučerašnji dan je vec velika promjena u odnosu na prvi dan vodne škole. Djeca bivaju sve vise zainteresovanija, a istovremeno vec se ističu i namecu pojedinci koji ce u persepktivi biti odlični vodnici. Sinoc je pristigla i gitara u logor, tako da se uvece, pred povecerje, krenulo i sa ucenjem izvidjackih pjesama ali i pjevanjem ( iznenadjujuce) pjesmama naseg odrastanja.
U povjerenju, moram naglasiti, da je Disko junior pravi Don Huan ( uocljive su zavodnicke sposobnosti) .

Uspio sam na jucerasnjem predavanju o znacaju i funkcionisanja voda, da ih desifrujem i izvucem iz njih ko ima kakve sklonosti i zelje da pokaze sta zna pred svojim drugarima: instruktor basketa, novinari zidnih novina, strucnjaci za gimnastiku, kuvari, sviranje klavjatura,gitare,violine, voznja motorom, pjevanje, itd. Samo su neke od znanja i vjestina koje ce prezentovati pred svojim drugarima.

Predlozili su i izglasali nazive za dva (2 ) voda koja su formirana na vodnoj skoli. Jedan se zove " Crni Vuk "a drugi "Roland "( dobio im,e po jednom momku iz Holandije koji je takodje na Ravnom brdu sa nama u logoru. ( Tamarin drugar). Kazu u njegovu cast hoce da se jedan vod tako zove. Iance sa njim oni koji to hoce ,vjezbaju engleski jezik, a on ce im pokazivati Tekwando vjestine.
Hrane ima dovoljno i u izobilju ( voca ). Tako nas je sinoc posjetio Pero Rudonjic ( proizvodjac bostana i meda) i sa svojim kedijem prosto zatrpao socnim lubenicama. Ne vjerujem da ce ih djeca stici sve pojesti do kraja vodne skole.Takodje, sinoc u logor " prisunjalo" i 10 pilica ( poklon Desimira Zivanica iz G. Smrtica), kao i dva kartona soka od Bore Vidica iz Palackovaca. U petak , na zatvaranju vodne skole, obezbjedjeno donatorsko " mladunce od majke gice-prsice" za razanj. Veceras nam , majka jednog polaznika, priprema krofne i buhtle. Najm, njam.
Svjesni smo da je 7 dana nedovoljno za sprovodjenje kvalitetne i normirane vodne skole, ali nama je sada najvaznije da ovih 14 polaznika " zarazimo virusom" izvidjastva, i na taj nacin steknemo osnovnu bazu za razvoj naseg odreda. Vec sada se nazire da bi smo mogli dobiti barem 6 do 7 kvalitetnih vodnika.

Da ne bi ispalo sve idealno, moram biti iskren i priznati da se svakog dana desavaju i mali propusti u smislu da ponesto predvidimo, ili da nam promakne u realizaciji dnevne zapovjesti. Ovaj put opravdanje stvarno postoji jer nas je malo operativaca, zatim vecina radi i svakodnevno putuje na relaciji Prnjavor - Ravno Brdo, tako da je fizicki tesko postici sve dogovporeno. Najvaznije je da je vodna skola uhvatila svoj pravi ritam , a sve probleme rjesavamo u hodu.

Medju polaznicima niko nema zelju da "napusti polozaj" a predavaci su neumorni . PULJO JE CUDO OD COVJEKA. Zaista ziva enciklopedija izvidjackog pokreta koja se prilagodila modernim vremenima, ali i veliki drugar. Zaista ga trebamo cuvati i uvazavati kao " malo vode na dlanu" jer je jedan izuzetan covjek.




PS
U prethodno javljanju zestoko sam se ogrijesio o nase slatke, mlade , atraktivne planinke Zoricu i Brankicu. Djevojke su ekstra motivisane i pozrtvovane prema ovom projektu, Ako su pomenuta trojica temelj, one su uz ( Tamaru, Sandru i Gogu) oni cuveni STUBOVI koji drze domacionsku kucu. Nemam sta reci, osim svaki put podijeliti im buket poljubaca i veliko hvala.

Bas sam se raspisao. Necu vise.
Moram ici, evo Puljo zove, treba njega i Svabu voziti na Ravno brdo. Djeca cekaju instruktore.

Z_D_R_A_V_O :smt006

padobranac nr:
Posts: 139
Joined: 18.03.2009. 18:44

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by padobranac nr: »

Cini mi se da Cager napisa. Sledece godine se mora planirati godisnji u skladu sa planom i programom rada odreda. Ove godine promasih vodnu skolu za nekoliko dana, ali sada kada vidim sve ove predivne slike prnjavorskih skauta znam da se tako nesto ne smije desiti naredne godine. Hvala i na iscrpnom izvjestavanju a nadam se da ce neko od buducih vodnika koji su izrazili interesovanje za rad na zidnim novinama dobiti sansu i da prenese barem dio zidnih novina ili se okusa u izvjestavanju o izvidjackim aktivnostima i ovdje na forumu.

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

FORCA EKO & Co. !!!!!!!!!!!!

Post by stahor »

EKO !
hvala na iscrpnom ,detaljnom i lijepom izvjestaju.
drago mi je davste uspjeli u kratkom vremenu sa najbitnijim ciljem budjenjem interesa i "zarazavanjem skautskim virusom " !
prelijepo je procitat kakav odjek ,eho i podrzku kod donatora imate ! ako na sta treba biti zvidan onda je to uspjeh staba u vako kretkom vremenu toliko donatora privuc na stranu novonastalog odreda . RESPECT !
jedina mala mogucnost za poboljsanje ,ne lezi na upravi odreda vec na urednicima PRNJAVOR info, bilo bi lijepo na naslovnoj stranici nesto o ovoj velikoj akciji procitati :D

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

za brankicu

Post by stahor »

BRANKICE :| :smt006
:( :( Ja te mislio malo obradovati sa nekom facom iz tvog kraja ! a ono pogresno :shock: ,i meni je lik poznat a na ovom sajtu procita
Momčilo iz Čelinca : http://vim-izvidjaci.blogspot.com/2009_ ... chive.html . Sarajlije pogrjesile na Blogu :D

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

RUCAK, ruuccaaaak narodeee!

ajmo drustvo, autobus za Ravno brdo, lokal u 15,00 polazi sa autobuske stanice po prijemu putnika.
Ceka nas rucak, peceni pilici sa raznja. Ima li neko ko ne bi putovao ? Valjda ce neko donirati ladnu pivu. ( upravo Svabo obecao, dolazi danas sa Milanom - Cupom).
U povjerenju djeca su kao termiti. Polagano ali sigurno brste sve sto im dodje ruke. Istina, kao nesto se mrste na kupus, grah i mahunarke, ali mandjo-mandjare sve sto im dodje na kasiku i viljusku.
Jutros smo imali malu egzibiciju. Umjesto secera, posolili smo caj, tako da su probali i taj specijalitet.
Halo padobranac, sjecas li se ti, i lil bilo ko drugi ( planinka sigurno, zagorjelog graha na IPV Kulasi 82 ili 83?

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 02:26, edited 1 time in total.

Post Reply