Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Dripac wrote:
planinka wrote: Eto vidis kako kritika pozitvino djeluje- Ja znam da nasih planinki ima svugdje på Kestengradu, da su jako uspjesne i sigurno spremne pomoci ovu ideju, samo ih treba obavijestititi.
A ti Ivo budi bez brige nisi ti zensko samo je tvoja zenska strana proradila da bi doskocila nepravdama
Hvala Planinko sto si nacela ovu tako vaznu temu!

Znam da nije lako "podici glas" i da je medju gomilom prnjavorskih dripaca uvjek bilo tesko doci do rijeci - specijalno ako pri tome imas nesto razumno da kazes! Ali ako se svi malo potrudimo, i ako se druge prnjavorske planinke probude, mozda ovaj put odred iznjedri jos vise dobrih majki, suprugi, i uz sve to uspjesnih, akademski obrazovanih i poslovnih zena (osobine koje, prema pouzdanim podatcima - upravo pristiglim iz SIA:e, ti tako sjajno na ovoj temi reprezentujes!).
Image
Ti si Dripac jako dobar drug i zahvaljujem ti se na lijepim rijecima, cak sam i pocrvenila, ali cisto da bi se prozor malo vise otskrinuo moram napomenuti da ima zena koje uopste ne zele da budu majke i supruge, znaci zbog otvaranja prozora moram reci da slika zene koja postoji na nasim prostorima je idealizovana prema muskim snovima-

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Web stranica odreda, slike, cekanje...

Post by Dripac »

JOKARA wrote: Kriv je Stahor, kaze da ostavim slike za web stranicu koja je u pripremi.
Ja ga poslusah pa cete se morati jos malo strpiti.
Stahore, rep ti se u cvor svez'o dabogda! I to da se veze u "skracivaljku"!
Kad ce ta stranica, brzo nam dojavi?

PS Koliko vas jos uvjek zna svezati cvor "skracivaljku"?
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dzukela »

Zar ne mislite da je sve ovo oko izvidjaca gubljevnje vremena ???

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:29, edited 2 times in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:29, edited 1 time in total.

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:30, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Ivo wrote: p.s. Dzukela, obrati se Dr Zeljki da te prvo vakcinise, pa onda mozes s nama, bice ti kasnije sve jasnije!
E ivo Ivo, kod nas su zivjela dva brata jedan bio hecim za hajvane, a drugi hecim za hinsane otkri te ovaj Dr.Zeljko.
Pozdrav - VELIKI
Свако зна своје, милиција свачије !

nobody
Posts: 64
Joined: 31.03.2009. 11:59

Re: SKRAĆIVALJKA

Post by nobody »

:smt006
Last edited by nobody on 25.06.2009. 11:44, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Evo Ivo pa treniraj mrtvi cvor

Image
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Danas je u prelijepom ambijentu prnjavorskog Borika održan još jedan ( još uvijek konspirativni ) sastanak organizacionog odbora OI Kestengrad.
Stvari stoje ovako, statut, odluka o osnivanju, protokol i ostale birokratske peripetije dobile su svoj konačan oblik. Potrebni su još neki kozmetički zahvati ali je to u glavnom to.
Još peglamo kadrovske liste da bi dobili najbolja moguća riješenja. Raduje me što je odziv nekadašnjih članova i simpatizera ovog humanog pokreta i dalje spreman da pomogne da naša ideja zaživi.

Danas smo pričali o samoj Skupštini, dnevnom redu, protokolu, sastavljali spiskove delegata i gostiju, dogovarali scenski efekat.

Kao što vidite ovaj san svih nas koji sanjamo par decenija bi konačno trebao postati java.

Svako je dobio svoja zaduženja i pottrudićemo se da organizacione poslove odradimo u najkraćem mogućem roku da bi se što prije mogli prihvatiti onog najvažnijeg, a to je prikupljanje članstva.

Što se tiče prostorija, kibicovali smo jednu. Trebaće mnogo truda i rada, ali kad zamisao sprovedemo u djelo, biće fantastično.

Oprostite mi što o svemu govorim u šiframa, ali vjerujte, tako je za sada najbolje. Sve u svoje vrijeme.

IZVIĐAČI ZDRAVO !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Web stranica odreda, slike, cekanje...

Post by stahor »

Dripac wrote:
JOKARA wrote: Kriv je Stahor, kaze da ostavim slike za web stranicu koja je u pripremi.
Ja ga poslusah pa cete se morati jos malo strpiti.
Stahore, rep ti se u cvor svez'o dabogda! I to da se veze u "skracivaljku"!
Kad ce ta stranica, brzo nam dojavi?

PS Koliko vas jos uvjek zna svezati cvor "skracivaljku"?
:!: :!: :!: :!:

poslovi na web sajtu se priblizavaju finalnoj fazi,to je fakt !!!!!

druga stvar moram nazalost reci (ili napisati na ovom forumu) da podrzku tehnicku koji su neki ponudili ,(jer je padobrancu i meni bila
potrebna) pretvori se u SARENU LAZU !!!! opet drugi pocese sa poslom pa nas ostavise u ..... tako da se nas zeljeni ternim 9 .maj -2009 online " malo " pomjeri!
pored svega toga ja sam nasao (!!??) rjesenje ,nas sajt ce radit kako izgleda jedan Njemac!!??lijepo je imat internacionalni projekt al sam se nadao da ce ovo biti "baustele" iz naseg sokaka i avlije !
sala na stranu ,trebalo bi ubrzo nesto biti.
:!: draga PLANINKO :D ,ne galami na Jokaru zbog slika,bila je moja direktiva!!!! jer bice lijepo otvoriti sajt i vidjeti ove prekrasne slike koje neznas sa foruma!!!!!

:idea: sto se tice skracivaljke evo jos jednog malog uzorka,i to je za apetit jer svi cvorovi na nasem sajtu bice ovako napravljeni (da olaksamo pocetnicima ) caki i "krepani-mrtvi cvor "!

Image

User avatar
zil
Posts: 15
Joined: 22.12.2007. 20:20
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by zil »

Izvidjaci ZDRAVO!

Ovo je moje prvo javljanje na ovu veoma interesantnu temu.
Ne znam da li jos uvijek vazi konkurs za Grb odreda? :)

Spremao sam nesto na tu temu po nagovoru OldScout-a,
pa bih volio da cujem vase komentare.

Idejno-graficko rjesenje u boji slijedi:

Image

Napisacu samo kratak opis i osnovnu ideju.
-Kao prva stvar Grb je radjen u zlatnom presjeku, znaci da je odnos visine i sirine 5:3.
-U osnovi Grba se nalazi romb - predstavlja iglu kompasa ili busole.
-U sredini romba se nalaze tri lista kestena sa po sedam lisnih plojki - predstavljaju 3 konstitutivna naroda te je 3 x 7 = 21 sto predstavlja preko 20 naroda i narodnosti optine Prnjavor zbog cega je poznata kao i "Mala Evropa".
-U sklopu Grba se takodje nalazi i luk te lenta u kojima su cirilicom i latinicom ispisani nazivi.
-Font je bez serifni (stampana slova) da bi se sto lakse mogao citati i primjeniti-izraditi.
-U osnovi Grba su zlatna i zelena boja. (Prikazano idejno rjesenje je izradjeno u valeru pomenutih boja - pun kolor i moze se koristiti kao promotivno rjesenje - video prikazi, stampani materijali i sl.)
Zlatna boja simbolizuje vise od 50 godina od nastanka izvidjaca u Prnjavoru - Kestengradu.
Zelena boja - ne treba ni objasnjavati ljubiteljima prirode.
Uz pun kolor je izradjena i pozitiv i negativ varijanta tako da je ovo idejno rjesenje Grba moguce primjeniti na sve materijale.

Da procitate ostale ideje Grba mozete i sami, da ih sve ne objasanjavam.
Sa obzirom da je nagrada veoma interesantna kao sto rece Jokara, ja sam se eto potrudio.
Kao sto je OldScout rekao da podrska ne smije izostati i ja ga "moram" :) podrzati!

Pozdrav!

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 07:40, edited 1 time in total.

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Ti ne samo da si dobro dosao Zil nego imas i moj glas za rijesenje grba, svka cast!

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by stahor »

Brankica wrote:
zil wrote:Izvidjaci ZDRAVO!

Ovo je moje prvo javljanje na ovu veoma interesantnu temu.
Ne znam da li jos uvijek vazi konkurs za Grb odreda? :)

Spremao sam nesto na tu temu po nagovoru OldScout-a,
pa bih volio da cujem vase komentare.

Idejno-graficko rjesenje u boji slijedi:

Image

Napisacu samo kratak opis i osnovnu ideju.
-Kao prva stvar Grb je radjen u zlatnom presjeku, znaci da je odnos visine i sirine 5:3.
-U osnovi Grba se nalazi romb - predstavlja iglu kompasa ili busole.
-U sredini romba se nalaze tri lista kestena sa po sedam lisnih plojki - predstavljaju 3 konstitutivna naroda te je 3 x 7 = 21 sto predstavlja preko 20 naroda i narodnosti optine Prnjavor zbog cega je poznata kao i "Mala Evropa".
-U sklopu Grba se takodje nalazi i luk te lenta u kojima su cirilicom i latinicom ispisani nazivi.
-Font je bez serifni (stampana slova) da bi se sto lakse mogao citati i primjeniti-izraditi.
-U osnovi Grba su zlatna i zelena boja. (Prikazano idejno rjesenje je izradjeno u valeru pomenutih boja - pun kolor i moze se koristiti kao promotivno rjesenje - video prikazi, stampani materijali i sl.)
Zlatna boja simbolizuje vise od 50 godina od nastanka izvidjaca u Prnjavoru - Kestengradu.
Zelena boja - ne treba ni objasnjavati ljubiteljima prirode.
Uz pun kolor je izradjena i pozitiv i negativ varijanta tako da je ovo idejno rjesenje Grba moguce primjeniti na sve materijale.

Da procitate ostale ideje Grba mozete i sami, da ih sve ne objasanjavam.
Sa obzirom da je nagrada veoma interesantna kao sto rece Jokara, ja sam se eto potrudio.
Kao sto je OldScout rekao da podrska ne smije izostati i ja ga "moram" :) podrzati!

Pozdrav!
Svaka cast,da sam mjerodavna da te ocjenjujem dala bih ti cistu 10.Ali mislim da ih ti ionako imas.
"Znanje nije znati-znanje je znanje dati".Treba nadmasiti ucitelje i "roditelje".
Svaka cast.Imas moj glas :D .

dragi ZIL :D kao prvo dobrodosao na forum (vec dugo te cekam ovdje,jer znam da nas posmatras :smt006 )
bravo za ulozeni trud i osmisljeni rad na grbu.
al sad te moram malo razocarat :( od mene ne dobijas desetku kao od Brankice !
kao sto napisa ti si se simbolikom i estetikom i kao i svim grafickim umjecima perfektno posluzio sa uspjehom,sve oktave i registre mobilisao al jednu malu stvar zaboravio,grb je izvidjacki,i meni fali indentifikacija sa skautima ,znam da je tesko za nekog ko to nije okusio al uhvati starog oca jer u njemu taj duh jos gori !

nadam se da ce ovaj mali savjet starog ,ofucanog,umjetnika potaknut te da odradis pravi posao i drugi savjet zaboravi nagrade ,radi srcem i dusom pa ce biti prava stvar;
za moj glas fali ti jos mrvica izvidjacke simbolike
samo napred ZIL :D :D :D :D

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:30, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Brankica »

:?:
Last edited by Brankica on 31.10.2009. 07:40, edited 1 time in total.

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by stahor »

Brankica wrote:Jao stahor sto si kritican,inace ja imam problema kad umjetnici zakljucuju djeci ocijene :D :D :D
Ja sve malo da olabavim ali?
Zil ne da se potrudio i ne da je srcem uradio.Sve to se moze i drugacije reci.Npr. cista je 10 samo dodaj ...... :D :D :D
Eto ja bih to pedagoski.
I svako moze poslati svoje rjesenje,a mene je ovo odusevilo.Mozda ce me jednako oduseviti i tvoje rjesenje."Mladima treba podstrek,na mladjima svijet ostaje".I izvidjacka organizacija???
Sve pohvale ZIL,a ostali neka se prikljuce.Ne znam ko je sponzor za nagrade ali bolje da ja ne ucestvujem.Likovno mi je slabija strana.Mama mi je crtala crteze u skoli.Pozdrav.
e Brankice, Brankice ,covjek mora biti kritican i objektivan!!!!!
pedagogija je tvoja jaca strana al kad 2 decenije radis na slobodnom trzistu naucis da od pedagogije mozes i u stecaj doc !!!
mislim da ce to ZIL ,tako i shvatit kritika bez obrazlozenja je losa kao i pohvala bez obrazlozenja ! posto znam da je momak
dobar i talentiran,nece biti problem da to perfektno uradi !!!!
pa da ne polemisemo ja sam vec napisao: za moj glas fali ti jos mrvica izvidjacke simbolike! :D

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

dragi ZIL :D kao prvo dobrodosao na forum (vec dugo te cekam ovdje,jer znam da nas posmatras :smt006 )
bravo za ulozeni trud i osmisljeni rad na grbu.
al sad te moram malo razocarat :( od mene ne dobijas desetku kao od Brankice !
kao sto napisa ti si se simbolikom i estetikom i kao i svim grafickim umjecima perfektno posluzio sa uspjehom,sve oktave i registre mobilisao al jednu malu stvar zaboravio,grb je izvidjacki,i meni fali indentifikacija sa skautima ,znam da je tesko za nekog ko to nije okusio al uhvati starog oca jer u njemu taj duh jos gori !

nadam se da ce ovaj mali savjet starog ,ofucanog,umjetnika potaknut te da odradis pravi posao i drugi savjet zaboravi nagrade ,radi srcem i dusom pa ce biti prava stvar;
za moj glas fali ti jos mrvica izvidjacke simbolike
samo napred ZIL


Dragi Stahore,
Smatram da si fantastican slikar ili ti umjetnik, ljetos sam vidio neke tvoje radove i zapanjili su me.
Sto se tice ovog Zil-ovog idejnog rjesenja ja mislim da je fantasticno, ovo ne govorim sa umjetnicke strane jer mi to i nije profesija ali objasnjenje koje je Zil dao o znacenju amblema je precizno i jasno mislim cak savrseno, momak je mislio na sve.
E a sad jedno pitanje tebi Stahore molim te reci posto napominjem da nisam umjetnik i to neznam sta nedostaje ovom znaku kako ti rece da bude malo vise izvidjacki odnosno da ti fali identifikacija sa skautima. Pa prije par dana ako ne i juce si rekao da nije obavezno da bude javorov list i da bi dobro bilo da amblem sadrzi kestenov list i Zil je to vjerovatno procitao i uradio fantasticnu stvar. Stavicemo pred VIJECE STARACA pa kako odluce. ZIL-ov znak ima moju podrsku naravno za sada. Potrudite se uradite bolje. Ono sto sam se ja igrao npr. nije nista kada ovo vidim.
Stahore sto se tice nagrade ja sam skontao da se ZIL salio posto sam se i ja salio sa davanjem nagrade, vrati se malo u nazad pa procitaj sta je nagrada. Ja sam ubijedjen da mu to sigurno nije bio povod.
POZDRAV !!!
PS
Potrudio sam se samo da budem objektivan i realan. Cekamo i druge prijedloge ovaj je za 10
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Stahore
da nebi slucajno ispalo da se nadmudrujemo, avjeruj to mi nije bila namjera upravo suprotno.
Postoji stara izreka da o ukusima ne treba raspravljati. Dakle ovo je samo moje skromno misljenje, a za tebe mogu reci da si vrhunski umjetnik. Svima pricam o tvom aboridzinu koga si mi pokazao u novinama kad smo sjedili, a ja mislio da je fotografija. Ovo ti znaci govori sta mislim o tvom radu. Fantastican si umjetnik i zelim ti da takav i ostanes.
Stvarno najmanje sto bih zelio jeste da pogresno protumacis moje pisanje. Mene je stavrno fasciniralo Zil-ovo objasnjenje sta amblem znaci.
POZDRAV - salji prijedlog za amblem jos malo je vremena ostalo.
Свако зна своје, милиција свачије !

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

I ja se moram jos jednom nadovezati. Jedan moj prijatelj jednom davno rece da nezna snjeti jaje ali da zna koje je mucak. Ja nisam majstor za likovnu umjetnost ali znam Zil da tvoje rjesenje grba 100% sadrzi vrijednosti oko kojih se mi evo ovdje slomismo pisuci. Ja cu prva staviti tvoj grb na kosulju ako vijece staraca usvoji rijesenje. Jos jednom imas moj glas.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by MAXIMUS »

zil wrote:Izvidjaci ZDRAVO!

Image
ZIL ovo je minimum koji se od tebe očekuje ! Na prvi pogled htio sam da poljubim ekran :D
Odlično , odlično , odlično , neobično i šta je najvažnije originalno ! Po meni , šta sam primjetio na prvi pogled , jedino nedostaje ime grada iz kojeg dolaze izviđači .
Naravno ako još neko ima kakva idejna rješenja dajte na glasanje , vjerujem da se neće niko uvrijediti ako izaberemo drugog jer u ovom slučaju najbitnije je da Prnjavorski izviđači imaju što bolji grb !
Na kraju krajeva , ostali prijedlozi mogu poslužiti za grbove četa i odjeljenja !?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
zil
Posts: 15
Joined: 22.12.2007. 20:20
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by zil »

I opet pozdrav! :)

Hvala vam na svim kritikama i ocjenama!

Sto se tice Grba,
kao prvo bih volio da ovdje na temu stigne sto vise idejnih-grafickih rjesenja, impresija i kritika o istim,
jer samo iz fer i kvalitetnog takmicenja moze dobiti najbolje.

Stahore, zadovoljstvo mi je da si i ti kritikovao ponudjeno rjesenje, jer otkako sam vidio tvoje radove i licno te upoznao, mogu ti slobodno reci da sam ostao odusevljen vidjenim i da cesto na fakultetu kolegama iz klase pokazujem tvoju stranicu i postavljne radove, te im pricam kako jedan veliki covjek i umjetnik iz Prnjavora razvaljuje crtanje i slikanje.
Sve iznesene kritike stoje i ja uvijek postujem tudja misljenja ali jedino moram da napomenem, Grb jeste radjen od srca.

Ja stojim iza onog sto napravim i tako cu i ovdje ostati pri svom. Na ovo idejno rjesenje Grba cu jos dodati ime grada Prnjavor, po preporuci Maximusa jer to Grbu stvarno nedostaje. A moje misljenje da bi svako dodavanje stvari na ovo idejno rjesenje samo preopteretilo kompoziciju, smanjilo preglednost kod umanjenja (npr. izrada znacke, pecata i sl.)

Na ovom Grbu stvarno ima dosta simbolike koja ceka na svakog u nas da se u njoj pronadje, to je stvarno tesko zadovoljiti jer kako kazu sto ljudi - sto cudi i zbog toga ovaj posao i jeste na neki nacin tezak.

Opet ponavljam neka stigne sto vise radova, neka se ideja razvija i sigurno cemo svi zajedno doci do najboljeg rjesenja.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by aquarius »

Pozdrav zil.

Ranije pohavlih tvoja grafička riješenja za grb i zastavu navijačke grupe KK Mladost - Vukovi.
I sada na tvoju adresu stižu brojne pohvale za idejno riješenje grba OIKP-a, a i moja malenkost je zadovoljna urađenim.
Baš sam juče komentarisao na " Vijeću staraca " da bi trebalo nacrtati list kestena, a ovo je iznad maojih očekivanja.
Naročito mi se sviđa simbolika koju si vješto inkorporirao u tri kestenova lista i prostom matematikom izračunao ono što mi pokušavamo napraviti sa ovim pokretom. U pozadini vidim i boju pjeska koju smo predvidjeli za boju uniforme, tako da uz dodavanje imena Prnjavor ovaj prijedlog ima moju apsolutnu podršku.

Pozdrav za OldScout-a uz želju da nam se i ti pridružiš u radu Odreda.
Z-D-R-A-V-O !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

POZDRAV
Moram ja ponovo da komentarisem ZIL-ov znak. Sinoc je receno da fali izvidjackih asocijacija. Kada se malo bolje pogleda amblem asocijacija je na pretek, a ja cu nabrojati samo neke:
1. Kada se pogleda dio amblema iznad lente na kojoj pise odred izvidjaca, mislim da svako ko hoce moze vidjeti izvidjacki sator, neko mozda moze vidjeti i planinu koja asocira na ljubic.
2. Ispod te iste lente polukrug podsjeca na iglu odnosno na satore kako oni danas izgledaju, dakle prema tome zil se potrudio da poveze staro i novo.
3. Kada magnetnu iglu podijelite po vertikali, dobiju se dvije izvidjacke trougle marame koje su cak oivicene trakom druge boje, dakle jos jedna izvidjacka asocijacija
4. Ima tu jos jedna asocijacija ali na prirodu i okruzenje u kome izvidjaci zive a to su tri peteljke lista kestena koje podsjecaju na znak mercedesa, a cije je znacenje kako neko rece zemlja, voda i vazduh.
Mislim da je ovo sasvim dovoljno izvidjackih simbola.


Slazem se da nedostaje ime grada, a moje misljenje je da se ne kvari kompozicija ovog amblema nego da to kao nekad iznad amblema na lenti ( koja asocira na onu sa amblema u kojoj pise odred izvidjaca ) pise PRNJAVOR latinicom i cirilicom. Svi se sjecamo da je nekad iznad znaka saveza izvidjaca jugoslavije pisalo na lenti ili jugoslavija ili prnjavor ili na jednom rukavu jedno a na drugom drugo. Predlazem zil-u da uradi i ovakvo idejno rjesenje sa lentom iznad koja nije sastavni dio amblema ili da uradi nekakvu drugu varijantu.

Ovo je bilo moje glasno razmisljanje jos jednom vas sve POZDRAVLJM.
PS
Nobody progovori, nije te valjda ova polemika ostavilo ravnodusnim, znam da imas sta reci.
Свако зна своје, милиција свачије !

Post Reply