Odred izvidjaca "Vid Njezic"

ZDRAVO!

Moderator: Dripac

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:41, edited 1 time in total.

EKOLOGIKUS
Posts: 161
Joined: 22.04.2009. 07:29

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by EKOLOGIKUS »

Zasto IVO u ilegalu? Nema povlacenja, nema predaje!

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Saopstenje/saopcenje

Post by Dripac »

Ivo wrote:Ivo se povlaci u ilegalu :smt004 , ali ne odustaje od borbe protiv klasnog neprijatelja :!:
Ivo, nije iskljuceno da cu s tobom jurisati na barikade! Ali na nekoj drugoj temi.
Drago mi je da si opet kraj vatre! Popravio si mi dan!!!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:42, edited 1 time in total.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

EKOLOGIKUS wrote:Zasto IVO u ilegalu? Nema povlacenja, nema predaje!
Odlucan sam u shvatanju da nas ovde ne spajaju simpatije za "lijeve ili desne" i da zato treba da se drzimo dalje od politickih opredjeljenja i dnevne politike. Postoji more stvari oko kojih se mi Balkanezi slazemo i koje nas tako divno spajaju, i tek poneka "kap" oko koje se nikad necemo sloziti.

Neka svako svoje "kapi" sacuva za sebe! Nedajte da suza zamuti rijeku!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

Ivo
Posts: 661
Joined: 23.04.2009. 21:31

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Ivo »

.
Last edited by Ivo on 14.03.2010. 22:42, edited 1 time in total.

User avatar
poletarac
Posts: 558
Joined: 05.04.2009. 19:43

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by poletarac »

Ivo wrote:nije nista tako vazno kao to da se mi ovdje lijepo okupljamo i zabavljamo, pricamo dogodovstine sa logorovanja i kontamo nove susrete.
Sjetim se uvijek Bekrije, jednom u klubu kako ljubazno narucuje za sankom:
"teta Roso, budite tako ljubazni, kao sto ste stari, pa nam naspite jos po jednu!"
Znas Ivo ni teta Rosa nije ostajala duzna,ja se spremao za dolazeci 30. rodjendan a ona ce ti meni pred svima pa ja tebe takog pamtim.(ko biva kako samo 30.)
That,finally,is all it means to be alive:
to be able to die.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by seha »

Hvala Jokara na lijepim slikama.Svaka od kuca i zgrada koje si postavio su mi drage.Ali ja mislim da Stahor i Poletarac imaju masu slika izvidjaca koji se javljaju na ovome forumu a koji su se sastajali U Deutchland-u uz razanj,rostilj i nenormalnu kolicinu piva i whiskey-a i masu prepricanih dogodovstina iz Prnjavora i okolice.Bilo je tu i karikaturnih prikaza svih nas u vodenom stanju.Ako doticni budu htjeli,mogu postovat koju slicicu,da se prisjetimo sami sebe iz tih ranih devedesetih.Pozdrav!!!
Srebrena Krila

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

Fin ti je avatar Ivo. Sve planinke ce pasti na glavu kad ga vide. Tvoja romanticna crta proviruje pa makar ti bio i u ilegali.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

seha wrote:Hvala Jokara na lijepim slikama.Svaka od kuca i zgrada koje si postavio su mi drage.Ali ja mislim da Stahor i Poletarac imaju masu slika izvidjaca koji se javljaju na ovome forumu a koji su se sastajali U Deutchland-u uz razanj,rostilj i nenormalnu kolicinu piva i whiskey-a i masu prepricanih dogodovstina iz Prnjavora i okolice.Bilo je tu i karikaturnih prikaza svih nas u vodenom stanju.Ako doticni budu htjeli,mogu postovat koju slicicu,da se prisjetimo sami sebe iz tih ranih devedesetih.Pozdrav!!!
Vadite slike, Stahor i Poletarac!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

JOKARA wrote:
Image
Eno Dubravke Veber!!!
Ljudi, recite joj da je cekamo na Virtuelnoj Sabirnici, da k'o onomad u Glazu lupetamo o knjigama i zivotu!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
stahor
Posts: 642
Joined: 11.03.2009. 14:12

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by stahor »

seha wrote:Hvala Jokara na lijepim slikama.Svaka od kuca i zgrada koje si postavio su mi drage.Ali ja mislim da Stahor i Poletarac imaju masu slika izvidjaca koji se javljaju na ovome forumu a koji su se sastajali U Deutchland-u uz razanj,rostilj i nenormalnu kolicinu piva i whiskey-a i masu prepricanih dogodovstina iz Prnjavora i okolice.Bilo je tu i karikaturnih prikaza svih nas u vodenom stanju.Ako doticni budu htjeli,mogu postovat koju slicicu,da se prisjetimo sami sebe iz tih ranih devedesetih.Pozdrav!!!
ja ih nazalost nemam, :( samo ostase sjecanja.,na veliku "anakondu",rosrilj,rodicu iz Mostara :D i par drugih sjecanja .
a sto se tice tvoje recenice :Bilo je tu i karikaturnih prikaza svih nas u vodenom stanju ! ne mogu potvrditi ,bez mene ,jer ko me zna ,zna da od cole nema vodenog stanja !!! :D
susret tri amigosa familije wal :wink:
Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

ZA POLETARCA!!!
Image

A STARA MAJKA JE PREMA MOJIM INFORMACIJAMA SAMO PRIJE 20 SEKUNDI BILA U BASTI

pogledaj ti ovaj mladi luk a ti jedi tamo GMO

Image
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Jokara, ti si stvarno drug!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Ovdje pise "TECHNOST ZA VJECHNOST"

Image
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Ljudi.
Odavno razmisljam, a i pokusavao sam na sve moguce nacine da dodjem do Jove, odnosno njegove adrese ili telefona.
Juce sam cak i slikao zgradu u kojoj je stanovao nebi li ga ponukao ako ovo cita da se javi, pa sam odustao, zasto nemam pojma. U stavri ja neznam ni gdje je Celap.
Ako neko zna adresu ili tel molim vas da mi javne.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Cager
Posts: 163
Joined: 17.03.2008. 14:07

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Cager »

JOKARA wrote:Ljudi.
Odavno razmisljam, a i pokusavao sam na sve moguce nacine da dodjem do Jove, odnosno njegove adrese ili telefona.
Juce sam cak i slikao zgradu u kojoj je stanovao nebi li ga ponukao ako ovo cita da se javi, pa sam odustao, zasto nemam pojma. U stavri ja neznam ni gdje je Celap.
Ako neko zna adresu ili tel molim vas da mi javne.
Poslao sam ti privatni post // Pozdrav Cager

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Narode HVALA, HVALA, HVALA!!!
Evo upravo sam razgovarao sa Celapom a i sa Jovom cijelih 15 minuta
Pozdravio vas je sve i rece da ce otici malo na forum da pogleda slike.
Jos jednom Hvala i Cageru i Demijanu
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Dripac,
namjera mi je da i nasi drugovi podijele ovu ljepotu koju mi svakodnevno gledamo.
Takodje zelim i da im malo uzburkam emocije u nadi da ce pozeljeti da nam se pridruze, pa da cak i nekakvo logorovanje organizujemo ili bar malo intenzivnije - svakodnevno druzenje.
Negdje su nam se pogubile niti, moramo ih ponovo pohvatati i jednom za svagda povezati ne raskidivom vezom, a to mozemo ponovnim susretima i druzenjem.
Ja vam nemogu opisati koliko sam sretan sto sam napokon uspostavio kontakt sa Jovom. Na ljeto cu biti jos sretniji kada i svi nasi prijatelji iz bijeloga svijeta dodju u Prnjavor, pa prosetamo glavnom ulicom, sjednemo na zid kod hotela Nacional, produzimo do zida kod stare robne kuce, pa onda odemo i sjednemo na zid preko puta stare poste i na kraju zavrsimo u basti kod Pet lampi ili iza Doma kulture ( iza Doma nas svi cekaju )!!! :smt005 :smt013 :smt055 :smt026 :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Evo pogledajte da sam juce slikao i Jovin stan, ( donja tri prozora)
Kao da sam znao da cu se danas cuti sa njim.
Image
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by Dripac »

JOKARA wrote: Negdje su nam se pogubile niti, moramo ih ponovo pohvatati i jednom za svagda povezati ne raskidivom vezom, a to mozemo ponovnim susretima i druzenjem.
Necemo mi vise, dobri moj Jokara, nikad vise "niti pogubiti". "Dom izvidjaca" bice utociste za sve dobre ljude.
A sretacemo se opet, i na ljetovanjima na Kainovicu, a i na Dzemborijima po Evropi! Imas Dripcovu casnu izvidjacku!

Nego... vrijeme da se ide pred Dom Kulture!

Z_D_R_A_V_O
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

U iscekivanju rezultata sa zasijedanja evo da prepricam jednu zgodu u kojoj je glavni akter svima poznati i nadasve sarmatni Boro Pipac. Svima je vjerovatno poznata Pipcova zivotna istorija, da se mladjahan ozenio, dobio sina, lijepog momka kojeg vjerovatno srecu oni koji su u Prnjavoru, pa po prirodi stvari i prvi medju svojom rajom postao djed.
Skupila se Pipcova raja iz Prnjavora i svih krajeva svjeta u Bokurskom dvoristu, malo se zasjelo, zapilo kad u neka doba skoci Pipac i dade do znanja da ima nesto da saopsti. Auditorijum se normalno utisa i sa paznjom naculi usi. Na to ce ti Pipac:" Eto raja kako znate ja sam se prvi ozenio, dobio dijete, ozenio sina, pa eto i postadoh djed..." Svi zamisljeno klimaju glavom jer covjeku je svaka na mjestu, raja konta govor je predigra govora za dobrodoslicu. Na to uvazeni domacin nastavi:" PA J..EM VAM SUNCE JER JA MORAM PRVI I UMIRAT DA VI ZNATE STA VAM JE RADIT????"

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by cirus »

Ebem ti coeka kad ostari, trba mu hefta da nesto sconta.Poslije ovog posta tek upali ko je PLANINKA.Pozdravi mi sve gore u toplijim krajevima, a maksuz coeka.E pa ja sad odo pit , dosla raja da cestita posto Ciro djed.Puno pozdrava svima u svijetu, i do vidjenja u Prnjavoru.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by JOKARA »

Stvari ovako stoje,
Danas je 16.05. vrijeme 06,30 casova. Ja se spremam u svadbu, a sastali smo se juce sa malim zakasnjenjem ( oko 18,30 do tada pijuckali u Klubu ) jer se u Domu kulture odrzavao sastanak neke druge vrste.
Dogovoreni prijedlozi, Surep i Svabo zaduzei da pripreme Skupstinu za 25.05. ima tu i nekih konkretnih imena za sad cu vam reci da ce se na Skupstinu ici sa prijedlogom da se OI zove "Kestengrad"
Pozdrav!!!
Свако зна своје, милиција свачије !

planinka
Posts: 421
Joined: 11.03.2009. 15:22

Re: Odred izvidjaca "Vid Njezic"

Post by planinka »

cirus wrote:Ebem ti coeka kad ostari, trba mu hefta da nesto sconta.Poslije ovog posta tek upali ko je PLANINKA.Pozdravi mi sve gore u toplijim krajevima, a maksuz coeka.E pa ja sad odo pit , dosla raja da cestita posto Ciro djed.Puno pozdrava svima u svijetu, i do vidjenja u Prnjavoru.

Cirus pozdravi Ciru i njegovu ljepsu polovicu, izljubi ih i cestitaj kad ih vidis, a evo coek veli ode i on na brod pit kad je vec taka situacija sa unucetom.

Post Reply