Pomoć za Vedranu Kudrić

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Danas asm dobila novi iznos na Ziro racunu od Vedrane male : 21.06.2007 su trenutno 9.588,33 EUR .



Pozdrav svima
Svjetlana

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Jedna super dobra vijest:)


Trenutni iznos na racunu je 15.560,33.


Jos nam fali neki 4.500,00 € hajde da se svi angazujemo da se skupi sta jos fali.



Velki pozdrav
Ceca

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Juče mi je Svjetlana (Ceca) rekla da je skupila sve pare za malu Vedranu,tako da stvarno nemam riječi za njenu humanost i dobrodušnost.Vjerovatno će sama ovdje napisati kako,šta i koliko,šta slijedi dalje,kad će se izvesti operacija i sl.
Veliki pozdrav za Cecu...Ceco stvarno si carica!
Image

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Vedrana i njena mama se moraju 22.08.2007 u Kliniku da jave.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

rocky wrote:Asocijacija Trentini nel Mondo ovdje u Italiji ce pokrenuti akciju prikupljanja pomoci za malu Vedranu. U srijedu imam sastanak sa nekim ljudima iz asocijacije i moci cu vam detaljnije opisati. Imamo u planu da napravimo festu, skoje bi sva zarada bila za vedranu+ dobrovoljan prilog ljudi.
Obavjesticu vas o daljem toku desavanja.
Sinoc smo napravili ovu festu, dobrovoljan prilog ljui iznosi oko 500 evra i bice jos 500 evra sto smo mi zaradili.
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Super, idem sutra sa Cecom do Kudrica pa cu im reci za taj novac, a moze li jedna kutija lijeka topiram za Danijela Radonjica od tih para, njemu bi to mnogo znacilo?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

vrsta8472 wrote:Super, idem sutra sa Cecom do Kudrica pa cu im reci za taj novac, a moze li jedna kutija lijeka topiram za Danijela Radonjica od tih para, njemu bi to mnogo znacilo?
naravno da moze
Idemo dalje ...

males
Posts: 15
Joined: 30.03.2007. 21:37

Post by males »

Ciao Rocky...Rocky nemoj tako jer se nismo tako dogovorili, a nisi obavijestio nikoga iz predsjednistva. Dogovoreno je da sva zarada od feste i dobrovoljni prilozi budu uruceni roditeljima male Vedrane Kudric. Potom, ako roditelji male Vedrane odluce da dadnu dio novcanih sredstava za kupovinu te kutije lijekova za Danijela Radonjica to je njihova stvar i to nas ne interesuje. Necu da pravim polemiku, hocu samo da preciziram neke stvari jer ponavljam festa je naprvljena za malu Vedranu.
Nije iskljuceno da se napravi nova festa i da se prikupe sredstva i za Danijela.
Pozdrav!!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Bio danas kod Kudrica sa Cecom i Vidankom, i rekao sam mu da su pare skupljene, i da sam piotao Roberta da date za kutiju lijekova sto je Stanislav prihvatio...tako da ce i to biti rijeseno...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

males wrote:Ciao Rocky...Rocky nemoj tako jer se nismo tako dogovorili, a nisi obavijestio nikoga iz predsjednistva. Dogovoreno je da sva zarada od feste i dobrovoljni prilozi budu uruceni roditeljima male Vedrane Kudric. Potom, ako roditelji male Vedrane odluce da dadnu dio novcanih sredstava za kupovinu te kutije lijekova za Danijela Radonjica to je njihova stvar i to nas ne interesuje. Necu da pravim polemiku, hocu samo da preciziram neke stvari jer ponavljam festa je naprvljena za malu Vedranu.
Nije iskljuceno da se napravi nova festa i da se prikupe sredstva i za Danijela.
Pozdrav!!!!
KUTIJU LIJEKOVA CU JA KUPITI LICNO!!!!!!!! niko nece dirati pare od male Vedrane!!

pozdrav Males
Idemo dalje ...

males
Posts: 15
Joined: 30.03.2007. 21:37

Post by males »

rocky wrote:
males wrote:Ciao Rocky...Rocky nemoj tako jer se nismo tako dogovorili, a nisi obavijestio nikoga iz predsjednistva. Dogovoreno je da sva zarada od feste i dobrovoljni prilozi budu uruceni roditeljima male Vedrane Kudric. Potom, ako roditelji male Vedrane odluce da dadnu dio novcanih sredstava za kupovinu te kutije lijekova za Danijela Radonjica to je njihova stvar i to nas ne interesuje. Necu da pravim polemiku, hocu samo da preciziram neke stvari jer ponavljam festa je naprvljena za malu Vedranu.
Nije iskljuceno da se napravi nova festa i da se prikupe sredstva i za Danijela.
Pozdrav!!!!
KUTIJU LIJEKOVA CU JA KUPITI LICNO!!!!!!!! niko nece dirati pare od male Vedrane!!

pozdrav Males
Bez uvrede Rocky!!! Nije stvar u parama, ti znas dobro sta ja mislim i kako razmisljam o tom pitanju.

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao males,

malo je bezveze kako razmisljas al to je tvoja star.


Za Malu Vedranu su pare skuljene, put organizovan, gdje ce majka da boravi dok je vedrana u bolnici - reseno ( besplatno), i sta je sada tu lose da se Danjelu kupe ljekovi. Kada se Vedrana operise i vrati dobicu kudrici 30% (ako se nevaram) od socijalnoga od sume koliko je kostala operacija. Otom potom rocky kupi ljekove slobodno Danjelu i njemu treba pomoc, jer svako ko je dao para dao je za bolenso djete a svedno kako se zove.


Ako slucajno bude komplikacija kod Vedrane i budemo vise para trebali onda cemo da razmisljamo i da gledamo kako da ih skupimo a za sada je sve reseno. Ziro racun u njemackoj i dalje je otvoren tako da jos ljudi skupljaju i pomagaju i vise para da se skupe i sve sto ostane bice drugom djetetu.


Velki pozdrav
Ceca

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Malo pre sam se cula sa Porodicom Piltz i dobila sam jos dodatni informacija.

10.000 € je skupljeno na svadbi umjesto poklona
5.000 € su Mladenci Piltz od sebe dali
i
5.000 € se skupilo preko novina, interneta.


Na ovoj stranici mozete da vidite sve te ljude koji su dali para na svadbi.

www.piltzburk.de - pa kliknite na Bilder.



Ceca

males
Posts: 15
Joined: 30.03.2007. 21:37

Post by males »

svjetlana wrote:Cao males,

malo je bezveze kako razmisljas al to je tvoja star.


Za Malu Vedranu su pare skuljene, put organizovan, gdje ce majka da boravi dok je vedrana u bolnici - reseno ( besplatno), i sta je sada tu lose da se Danjelu kupe ljekovi. Kada se Vedrana operise i vrati dobicu kudrici 30% (ako se nevaram) od socijalnoga od sume koliko je kostala operacija. Otom potom rocky kupi ljekove slobodno Danjelu i njemu treba pomoc, jer svako ko je dao para dao je za bolenso djete a svedno kako se zove.


Ako slucajno bude komplikacija kod Vedrane i budemo vise para trebali onda cemo da razmisljamo i da gledamo kako da ih skupimo a za sada je sve reseno. Ziro racun u njemackoj i dalje je otvoren tako da jos ljudi skupljaju i pomagaju i vise para da se skupe i sve sto ostane bice drugom djetetu.


Velki pozdrav
Ceca
Ciao Svjetlana!!!
Ponavljam nije stvar u parama i moje razmisljanje je veoma zdravo razmisljanje i to znaju ljudi s kojima radim, ali to nije bitno. Ako ste dobro procitali moju prvu poruku trebali bi ste biti u stanju da shvatite da tu nema nista lose napisano. Mozda neke stvari neznas , novcana pomoc koja je prikupljena prikuplena je donacijom nasih clanova Kluba i naseg Kluba. Prema tome u ovom slucaju, MI odlucujemo gdje ta novcana sredstva treba da zavrse, a ne VI. Mi nismo isli preko vaseg ziro racuna, nismo bili ni kontaktirani sa vase strane i nije nam jasno zasto?
Vjerovatno niste informisani, mozda je to i nas proust, a to je da se mi kao Klub ili Udruzenje, nazovimo ga kako hoces, jedna grupa ljudi koja cini Predsjednistvo i da to Predsjednistvo radi zajedno, suraduje i odlucuje o svim stvarima zajedno. Niko ne odlucuje samostalno. Vec godinama se bavimo humanitarnim akcijama i suradnjom sa drugim humanitarnim organizacijama. Slazem se sa tobom da treba pomoci bolesnima a posebno ako su to bolesna djeca, ponavljam da sam to vec i napisao u prvoj poruci.
Trebala bi da se slozis sa nasim misljenjem da je suradnja i dogovor vrlo bitna stvar.
Nadamo se da ce to postojati izmedju nas u buduce!
Iskreni pozdrav

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao males,

nije ni bitno.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

males wrote:
svjetlana wrote:Cao males,

malo je bezveze kako razmisljas al to je tvoja star.


Za Malu Vedranu su pare skuljene, put organizovan, gdje ce majka da boravi dok je vedrana u bolnici - reseno ( besplatno), i sta je sada tu lose da se Danjelu kupe ljekovi. Kada se Vedrana operise i vrati dobicu kudrici 30% (ako se nevaram) od socijalnoga od sume koliko je kostala operacija. Otom potom rocky kupi ljekove slobodno Danjelu i njemu treba pomoc, jer svako ko je dao para dao je za bolenso djete a svedno kako se zove.


Ako slucajno bude komplikacija kod Vedrane i budemo vise para trebali onda cemo da razmisljamo i da gledamo kako da ih skupimo a za sada je sve reseno. Ziro racun u njemackoj i dalje je otvoren tako da jos ljudi skupljaju i pomagaju i vise para da se skupe i sve sto ostane bice drugom djetetu.


Velki pozdrav
Ceca
Ciao Svjetlana!!!
Ponavljam nije stvar u parama i moje razmisljanje je veoma zdravo razmisljanje i to znaju ljudi s kojima radim, ali to nije bitno. Ako ste dobro procitali moju prvu poruku trebali bi ste biti u stanju da shvatite da tu nema nista lose napisano. Mozda neke stvari neznas , novcana pomoc koja je prikupljena prikuplena je donacijom nasih clanova Kluba i naseg Kluba. Prema tome u ovom slucaju, MI odlucujemo gdje ta novcana sredstva treba da zavrse, a ne VI. Mi nismo isli preko vaseg ziro racuna, nismo bili ni kontaktirani sa vase strane i nije nam jasno zasto?
Vjerovatno niste informisani, mozda je to i nas proust, a to je da se mi kao Klub ili Udruzenje, nazovimo ga kako hoces, jedna grupa ljudi koja cini Predsjednistvo i da to Predsjednistvo radi zajedno, suraduje i odlucuje o svim stvarima zajedno. Niko ne odlucuje samostalno. Vec godinama se bavimo humanitarnim akcijama i suradnjom sa drugim humanitarnim organizacijama. Slazem se sa tobom da treba pomoci bolesnima a posebno ako su to bolesna djeca, ponavljam da sam to vec i napisao u prvoj poruci.
Trebala bi da se slozis sa nasim misljenjem da je suradnja i dogovor vrlo bitna stvar.
Nadamo se da ce to postojati izmedju nas u buduce!
Iskreni pozdrav
Nije mjesto za polemike!!!!! Ovde se neko bori za svoj zivot!!!!
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Uručena novčana pomoć za Vedranu Kudrić

Image

Robert Poštaj, član Udruženja "Circolo Trentini di Štivor", uručio je novčanu pomoć za Vedranu Kudrić, kojoj u avgustu treba da operiše urođenu srčanu manu.

Mi iz Udruženja "Circolo Trentini di Štivor" na vašem internet portalu www.prnjavor.info, vidjeli smo baner za prikupljanje novca za operaciju male Vedrane, i kako poznajemo tu porodicu, odlučili smo da organizujemo humanitarnu zabavu na kojoj je sav prihod upućen za operaciju male Vedrane. Naša humanitarna zabava je prošla i više nego dobro i tom prilikom smo skupili 1100 evra, koje smo u subotu uručili ocu od Vedrane, Stanislavu Kudriću. - riječi su Roberta Poštaja.

- Veoma smo srećni i radosni što ima ljudi koji su spremni da organizuju jednu ovakvu humanitarnu zabavu, i da sakupe taj nama, više nego potreban novac za operaciju moje ćerke Vedrane. Ovom prilikom bih se zahvalio svim dobrim ljudima koji su do sada pomogli oko skupljanja novca za operaciju, pogotovo Svjetlani Usorac iz Franfurkta, koja je na sebe preuzela svu organizaciju oko operacije u Njemačkoj a i vama iz Udruženja "Circolo Trentini di Štivor" koji ste na ovaj način pomogli da skupimo taj više nego potreban novac, kako bi moja Vedrana imala djetinstvo kao i sva ostala djeca - kaže Stanislava Kudrića, otac male Vedrane.

Naše Udruženje "Circolo Trentini di Štivor" će i u buduće organizovati ovakve akcije, kao što smo orgnizvali za Vedranu Kudrić, ako za to bude potrebe, i ovom prilikom bih se zahvalio, svim onima, koji su nam pomogli, da sakupimo ovaj novac - veli Robert Poštaj.

- Inače Vedrana Kudrić, živi u Donjoj Ilovi i rođena je bez plućne arterije, i pod hitno joj je potrebna operacija, kako bi otklonili tu urođenu srčanu manu. Mi koji uređujemo ovaj internet portal, pokrenuli smo tu akciju prikupljanja pomoći, i tom prilikom je sakupljen novac u iznosu od 20 000 evra, a najviše novca za operaciju dala je porodica Flitz iz Njemačke, koja je sav prihod od svoje svadbe, poklonila za operaciju male Vedrane, preko interneta i ostalih medija prikupljeno je 5000 evra, što je iznos koji je potreban da se uplati na račun u toj Njemačkoj klinici, kako bi Vedrana otišla na operaciju.

Veliku pomoć u svemu tome pružila nam je Svjetlana Usorac, koja nam je našla kliniku gdje će se Vedrana operisati i organizovala je prikupljanje novca u Njemačkoj, ovom prilikom joj se mnogo zahvaljujemo, a mi sa portala www.prnjavor.info, obećavamo da ćemo se i dalje baviti ovakvim dobrotvornim akcijama, kako bi djeci koja nemaju dovoljno novčani sredstava, omogućili da se operišu i da normalno žive - kaže Vidanka Kuzmanović, član tima www.prnjavor.info.

redakcija prnjavor.info

http://www.prnjavor.info/index.php?go=i ... 1185807795
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

EVO MALO SLIKA SA HUMANITARNE ZABAVE
http://xoomer.alice.it/stivor/festa21_07_2007.htm
Idemo dalje ...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Nemam riječi,svaka čast i sve pohvale za humanost svih ljudi!
Image

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

sve čestitke
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas su u Večernjim novostima i Glasu Srpske je izašao članak o Vedrani Kudrić.


Image


Image


:D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

vrsta8472 wrote:Danas su u Večernjim novostima i Glasu Srpske je izašao članak o Vedrani Kudrić.


Image


Image


:D


Koliko li novinara ima koji neznaju citati i koji su ne pismeni? Koliko ce se dugo jos pisati stvari koje nisu tacne? Dokle?


Da ispravim one vijesti gore koje nisu kako treba napisane ni u Glas Srpski ni u Vecernjim novostima.


Porodica Burk - Pilz je organizovala skupljanje para na njihovoj svadbi da bi maloj Vedrani pomogli. Na njihovoj svadbi je skupljeno 10000,00 € oni su od sebe dali, znaci iz svog dzepa 4000,00 €, Organizacija koja je sa nama skupljala novac je dala 4000,00 €, www.ht-mb.de (Forum njemacki) je skupio oko 1000,00 €. Vesti koje se stampaju u njemackoj i koji su nas pratili sa tom organizacijom su skupilioko 1500,00 €.


Bez Gospodje i Gosodina Pilz se pare jos ne bi skupile,da bi se oni samo eto sa strane spomenuli koji su omogucili tu operaciju. A mi srbi, ne mozemo ni pokazati u novinama da smo zahvalni da su ti ljudi tako dobri da nasem djetetu pomazu i to nekome koga nikada nisu vidjeli. Nego uljepsavamo onako kako bi pokazali kako smo mi dobri srbi.

Ovo je stvarno bruka, pokazali smo se ljepo. Nama se ne treba pomagati.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ceco upravu si. Oni su preuzeli ovaj tekst http://www.prnjavor.info/?go=index&suba ... 1185807795 i skoroz su izgrjesili. Kada ti ljudi dodju u Prnjavor, poslje operacije, napisacemo vijest kako jeste i objavicemo u novinama!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image


Vijest o Vedrani u Franfurtskim "Vestima".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Stigla mala Vedrana u Frankfurt. Sinoc sam bila sa njima bile su jako umorne od puta.
Kad sam krenula kuci, uzela je svoju torbicu i kaze: " mama idemo i mi svojoj kuci ".




Pozdrav Svjetlana

Post Reply