Pomoć za Vedranu Kudrić

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Super, bitno je da su došle. :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

Drago moje dijete, pa nezna ona jos gdje je dosla, jos je mala ! Dace Bog pa ce sve biti u redu i mala Vedrana ce ozdraviti!!!
Sve najbolje mala Vedrana!

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Nove informacije

Post by svjetlana »

Vedrana se vraca kuci neoperisana.

Nakon prvog pregleda u Klinici u Frankfurtu saznali smo da je operacija jako komplicirana i informacije koje smo imali o stanju male Vedrane pre dolaska u Njemacku nisu bile korektne tako da je ovde nakon silni pregleda koji su izvrsine dodatno dosla i da pluca nisu u redu.

Nakon sto smo te informacije dobili poceli smo da trazimo drugu kliniku koja bi mogla da izvrsi tu operaciju uz pomoc porodice Piltz. Nakon sto smo nasli drugu kliniku isli smo na preglede dodatne u Bonn.

Operacija ce da se izvrsi u Bonu pocetkom Dezembra. Operacija ce vise para da kosta ali nam klinika nemoze da rekne koliko i dali cu nam uopste da naplate vise nego 20 000 €.

Vedrana i njena mama idu na mali odmor kuci pa cu da se vrate kraj Novembra sa puno snage nazad u njemacku da se Vedrana operise.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Hvala Ceco za ovu informaciju.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao svima,

Vedrana se mora javi 2.12.2007 u klinici u Bonu a operacija je 4.12.2007.



Pozdrav
Ceca

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Tuga pregolema. :cry: MNOGO SRECE!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Mnogo komplikovana operacija kod Vedrane.

Ali sve ce proci kako treba kao i kod ostalih.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ведрана, анђеле мали, нека те Бог драги чува.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Свака част свим људима који су помогли. Роки краљ си, остале и не познајем. Молићемо се за боље сутра...

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Barba a kako bi bilo svaka cast Porodici Pilz jer bez njih jos nebi pare bile skupljene niti bi u toj kliniki specijalnoj imali vec Termin za operaciju da je islo normalno, tek bi se mogla operisati Septembar 2008 ali.......... nije nas covjek....... (ebga nevolim nepravdu volim onako kako je ). Nadam se Barba da me neces pogresno svatiti:).

Nasi ljudi su najmanje ucestovali novcem i to je zalosno, dobila sam spisak imena i ima 15 nasi ljudi a 389 njemaca tu su razne skole, djeciji vrtici, djeca koja su isla sa slikom od Vedrane od kuce do kuce i skupljali u svom slobodnom vremenu pare, djeca koja su svoj dzeparac mjesecni uplatili.....

Jedna velka pohvala Rokiju i organizaciji u italiji koja se potrudila da organizuje festu za malu Vedranu i oni su jedini u inostranstvu bili koji su nesto osim u njemackoj pokrenuli, puno vam hvala.


Pozdrav
Ceca

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Наравно свака част и породоци "Pilz" као што сам написао, Рокоја једино познајем па сам му због тога упутио похвале...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Hvala za pohvale, to je minimalno sto smo mogli uciniti. Najvece pohvale treba dati Ceci, jer ona je ovo sve pokrenula isto tako i ovoj porodici Pilz bez koje nebi bilo sredstava da se ovo ostvari.
I jos da pohvalim akciju prikupljanja pomoci Srbima na Kosovu u kojoj je ucestvovao i Barba. Svaka cast.
Idemo dalje ...

User avatar
CrnaSuza
Posts: 253
Joined: 20.11.2007. 00:16
Location: IBK

Post by CrnaSuza »

U vezi ove teme voljela bi da kazem da se stalno traze pare od nasih ljudi, pogotovo od onih koji su ziveli ili zive u austri/ Njemackoj/ Svicarskoj.
I ja dosta radim u pravoslavnoj crkvi innsbruck, tako da znam gde se sta i koliko trazi. Iz stopa bi mogla da navedem najmanje 10 osoba koje stvarno trebaju slicnu pomoc kao vedrana, a preko 300 osoba mogu da nabrojim koje redovno daju pare i dobrovoljne priloge.
Kod njemaca to nema, barem ne u toj kolicini. Svetlana je hvala bogu naisla na jako dobru familiju, ali to je jako tesko naci. Mnogo poznat politicar austrije mi je rekao da cjeni nas narod i njihov karakter zbog takvih stvari. Tako da moram da kazem da i nasi dosta daju.

Ovim putem zelim takodje da se zahvalim svim corljanima koji su dali pare za hemoterapije covjeka iz prnjavora. (nebih htela da navedem ime, jer neznam jel on za to, ali te osobe znaju ko su)

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao Suza,

naravno da nasi isto daju, ja sam prva koja cu uvjek dati. Ali u ovom slucaju sam naisla na takve ljude sa izjavama a ko ce mojima pomoci, i razno drugima izvlacenjem. A mozda je vise ljudima i dosadilo to sve, posto nonstop neko dolazi i trazi para..... ali ipak se borimo da izborimo i uspijemo i to je naj naj naj bitnije.

A za to da nema dosta njemaca/svicaraca/austrijanaca koji nece da pomognu to nije istina. Pretezno je razlog da su ti ljudi pali na nos da je neko za vreme rata, ( kao sto je i bilo) kupili pare kao za djecu, borce ovo ono a sebi kupili auto od toga.... ima i toga. Svabi hoce crno na bjelo i onda ako imaju i ako ti mogu da pomognu to cu da ucine.


Pozdrav od mene

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao svima,


operacija je odgodjena za Petak 07.12.2007. Vedrani je dobro, samo sto je sok soba prepuna pa cekaju petak da bude slobodno mjesto za nju.



Pozdrav
Ceca

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pomolicu se za Vedranu. Operacija je i vise nego komplikovana, ali vjerujem da ce sve ovo da prezivi i da cemo na proljece ici u Kudrice da se igramo sa Vedranom.

Jel' tako Ceco :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

:) ako bog da.

Sada sam pricala sa njima dvema, Vedrana se po cjeli dan igra, posto ova klinika je jedno velko igraliste sama djeca a igracaka sa svi strana tako da i nekonta zasto je dosla.



Pozdrav ceca

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

Maloj Vedrani sve najbolje za predstojecu operaciju, molit cemo se za njeno zdravlje !

Suza_D
Posts: 46
Joined: 16.02.2007. 16:36
Location: Svica/Prnjavor
Contact:

Post by Suza_D »

i od mene svee naj bolje maloj vedrani

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao svima,

u Petak se mala Vedrana operisala, bila je operacija oko 6 sati, 24 sata je bila u sok sobi i sada su majka i djete opet zajedno u jednoj sobi. Vedrana se dobro oporavlja, vec jede, gleda crtani i sestrice zeza ako bog da i sve ovako nastavi kako jeste do kraj godine je Vedrana kod kuce svoje opet.


Operacija:

Doktori su sa operacijom jako zadovoljni stime da su uradili samo 5 % defekta nisu smjeli sve od jednom posto bi djete bilo u zivotnoj opasnosti tako da cemo za godinu dana opet da se nadjemo u Kliniku u Bonu za zavrsnu operaciju. Doktori preporucuju da se Vedrana najprije oporavi od ove operacije i onda se moze sledeca operacija planirati a ako bude sve ok mozda cak i pre godinu dana.


Velki pozdrav od
Vesne (majke), Vedrane i mene

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Bas mi je drago za tog malog andjela. Neka ju dragi bog cuva.
Ceco kraljica si.
Idemo dalje ...

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Cao svima,

mala Vedrana se super oporavlja brze nego sto su duktori mislili. Neprima vise ni jednu infuziju, vec smije da jede i pije sta hoce i po cjeli dan se igra. Sledecu sedmicu ce imati jos jedan velki pregleda (Kateter pregled) da vide Doktori kako je srce tu promjenu primilo. Nakon toga ce morati jos koji dan da lezi u Bolnici i onda ide na oporavljenje.



Velki Pozdrav
Ceca

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

cao svima,

evo mene kod Vedrane u bolnici isli smou setnju i sada odosmo malo da gledamo TV.



Saljemo vam velke pozdravi iz klinike ST Augustin Bon

Vedrana, Vesna i Ceca

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

Cao Ceco, sto ne rece da si u blizini :-)!? Posalji nam koju slicicu ako imas. Pozdrav

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Danas Verana izlazi iz Bolnice, veceras ce da dodje kod mene da se jos koji dan oporavi pre nego sto ce ici kuci svojoj.


Pozdrav Svima

Post Reply