Apel za pomoc

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: Apel za pomoc

Post by Highlander »


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Apel za pomoc

Post by KAMIKAZA »

TUŽNA PRIČA PORODICE GORDIĆ IZ STEPANOVIĆEVA
POTRESNO Ako mi umremo od raka, dugovi će ostati deci

Image

Da li će videti svoju decu kao zrele ljude - pitanje je koje proganja Sinišu (45) i Draganu Gordić (40) iz Stepanovićeva, koji su u šest meseci oboje oboleli od raka.


Siniša i Dragana su se razboleli u roku od pola godine
Do pre dve godine porodica Gordić išla je punim jedrima kroz život, a onda su se jedra slomila. Roditelji četvoro dece, od kojih najmlađi Dušan ima samo četiri godine, oboleli su od opake bolesti, sa kojom se i danas bore.


Žiro račun za pomoć

Svi koji žele da pomognu, novac mogu uplatiti na račun AIK banke.

Tekući račun broj:
105000040815207039


Ime: Dragana Gordić
- Nesreća je zakucala na naša vrata kada je mom Siniši 2013. godine dijagnostikovan tumor na mozgu. Lečenje i oporavak do danas nisu završeni i on nije dobro. A onda sam se i ja razbolela. u martu 2014. lekari mi postavljaju dijagnozu brzorastućeg malignog tumora dojke. Tada je počeo pakao, hemoterapije, ali i nova dijagnoza. Karcinom se proširio, metastazirao na pluća i kosti - priča hrabra Dragana, kojoj je najbolnija činjenica da se sve to dešavalo pred očima njene tri ćerke i malog sina.
Image
Teodora (16), Silvija (13) i Ivana (12) na sebe su preuzele sve kućne poslove i čuvanje malog Dušana. Kako bi svojim roditeljima olakšale, u školi nižu same petice.

- Ivana je odličan džudista i prošle godine je bila druga na republičkom takmičenju. Prošle nedelje je na Svetosavskom takmičenju osvojila zlato. Kako smo dugovali pare njenom klubu, ona je to sama platila od nagrade koju je osvojila. Mojoj deci je najteže. Oni nemaju normalno detinjstvo. Povučena su i opterećena. Njihovo detinjstvo prolazi pored nas. Provode ga kuvajući, čisteći i pazeći na brata - priča kroz suze Dragana.

Ponos: Teodora (16), Silvija (13), Ivana (12) i mali Dušan
Kako kaže, njima je najveća trauma kada mama legne da se odmori. Tada pomisle da joj je opet pozlilo i da je nešto boli.

Građani Stepanovićeva organizovali su humanitarni koncert „Budimo ljudi“. Ulaznica je koštala 200 dinara, a sav prihod je namenjen porodici Gordić.

- Suprug je zaposlen u novosadskoj proizvodnoj firmi „Europrima“, a ja u Institutu za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu. Kolege su nam već nekoliko puta pomogle i prikupile novac za pomoć. Međutim, mi imamo veliki problem. Podigli smo gotovinske kredite od 5.000 evra i 180.000 dinara u dve banke kako bismo renovirali kuću i sada smo u problemu da te dugove vratimo jer smo oboje na bolovanju, a treba decu hraniti, oblačiti, slati u školu - priča Dragana, koja ne prestaje da se pita šta će se desiti sa decom ako se njoj i suprugu desi najgore.

Iz vremena kad su bili zdravi
Porodica strahuje da, ako umre jedno od njih ili umru oboje, njihove dugove neće imati ko da vrati, a jedina vredna stvar koju imaju je kuća.

- Sve što želim jeste da ozdravim i doživim da vidim svoju decu kao ostvarene ljude. Još jedna želja, ako prva ne uspe, jeste da im ne ostavim dugove zbog kojih bi im neko uzeo krov nad glavom. Znam da zvuči neskromno, jesam se zadužila, ali ne za skup auto, već za bolji život svoje dece. Ali život ne misli tako, on ne štedi i nema emociju, on teče sa mnom ili bez mene - kroz suze priča Dragana.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

anosh
Posts: 1
Joined: 07.02.2015. 13:21

Re: Dobro dosli

Post by anosh »

Za taj novac moze da kupi karte, ako hoce, u Indeksu ili Savezu studenata na Ekonomskom fakultetu pa da dodje na zurku. Novac od ulaznica je namjenjen iskljucivo za Gordanu.
anosh g

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Гордићка је једно вријеме била мој пацијент. Велики човјек и још већи борац. И скидам јој капу на овој акцији, храбрости и истрајности.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Apel za pomoc

Post by raspaduci »

PEULIĆ (Tihomir) DEJAN
74000 Doboj, ul.Kralja Dragutina br. 10/16
JMB 1712981120020
LK 30LAE9670 Doboj
Broj telefona: 066/715-218

MOLBA ZA NOVČANU POMOĆ

Obraćam Vam se ovom molbom za jednokratnu novčanu pomoć koja mi je potrebna za liječenje van BiH. S obzirom na specifičnost moje bolesti operativni zahvat koji se treba izvršiti nije moguć na prostoru zemalja bivše Jugoslavije. Po preporuci Načelnika urologije KC Srbije u Beogradu upućen sam na Urološku kliniku u Aachenu (Njemačka). Nakon mog kontrolnog pregleda na Urologiji Univerzitetske klinike u Aachenu preporučena mi je operacija na njihovoj klinici uz predračun troškova u iznosu od 30 000 eura.
Moja dijagnoza je Teratocarcinoma testis C-62, Thrombosis venae illiace communis l.sin. I80.2 i Thromboembolum art. Pulm. I26.9.
Radim u MUP-u RS, CJB Doboj od 2001 godine. Dijagnoza navedene bolesti ustanovljena mi je 2003 godine od kada i traje moja borba i liječenje sa povremenim prekidima.

ZA UPLATU U KONVERTIBILNIM MARKAMA:
Unicreditbank AD Banja Luka
Broj računa: 45406581000
Transakcijski račun : 5514602531197873

ZA UPLATU U STRANOJ VALUTI:
Unicreditbank AD Banja Luka
SWIFT: BLBABA22
IBAN: BA39 5514 6028 4448 8376

Svima se unaprijed zahvaljujem.

Post Reply