Apel za pomoc

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Apel za pomoc

Post by vrsta8472 »

Danas sam primio dva mail-a u vezi pomoci maloj Gordani i bila bi prava steta da ovako nesto ne podjelim sa vama da vidite da ima jos dobrih i postenih ljudi koji su spremni da pomognu :)

Pozdrav vrsta

Procitao sam na forumu tema o Daliborki sto si napisao i o jadnoj Gordani Stankovic i vidim da si upucen o svemu. Pisao sam i na Prnjavor info pod autor : humanitarna pom. u vezi male Gordane.Cekam da neko nesto javi ali nista pa sam slucajno procitao na forumu sta si napisao. Na forumu sam pod nickom (poznato redakciji) , Cesto sam pokretao humanitarne akcije i skupljao novce i slao dole. Da ti objasnim samo, imam lokal u Austriji i stalno sam medju nasim ljudima ima ih dosta iz Prnjavora i okolnih mjesta. Zelio bih ako je moguce da dobijem sliku o maloj Gordani istoriju bolesti od doktora sa pecatom i na nasem da napise koja je bolest, i koliko je novaca potrebno . Molim te sve to posalji na E-mail adresu (poznato redakciji) da kopiram i pocnem sa skupljanjem novaca. Kod mene je pravilo svako ko da novce napisem ime i prezime i mora se potpisati tako da nema nikakve mucke.

S postovanjem (ime poznato redakciji),

PS: Nemoj slucajno da odas moj identitet na internetu


I drugi mail...


Zdravo "vrsto" tj Vedrane koliko sam skontao citajuci forum da se tako zoves.
Ja sam (ime poznato redakciji),zivim u Njemackoj, i evo javljam ti se zbog ovog apela za pomoc maloj djevojcici iz Grabika.
Jako bih zelio da nekako pomognemo tim ljudima jer mi mozemo samo zamisliti kako je njima dok cekaju sta ce drugi da urade jer su sami nemocni a za to vrijeme moze se desiti ono najgore.
Ja cu nesto uplatiti vec sutra ali to je samo kap u moru,ima li ikakve sanse za nesto ozbiljnije da se uradi tj masovnije. Skontao sam ja vec da su tebi pune ruke posla od koga nemas nikakve dobiti ali isto tako vjerujem da si voljan uraditi koliko mozes za ovo dijete. Ne znam sta ti mislis ima li ikakve sanse preko opstine dobiti garanciju npr da ce svim privatnicima biti umanjen porez za onoliku svotu koliko uplate? To je ovde u Njemackoj normalno ali ko zna kako je to kod nas regulisano.
To je jedna od najlaksih opcija,samo sto bi nasim ljudima taj papir trebalo pod nos gurnuti da se uvjere u to a onda kada predaju dnevni pazar jednostavno neku svotu da prebace na taj racun.
Ja sam poslao e-mail sa linkom na clanak jednoj zeni koja radi u Holandiji u jednoj organizaciji za djecu i vodili su djecu cini mi se iz zvornika 10 dana u holandiju. Jednostavno da vidi moze li sta da uradi.
Mogao bih to proslijediti na jos par sajtova ali trebalo bi napraviti mozda neki malo bolji clanak i morala bi biti dostupna neka zvanicna dokumentacija bolesti i upute na lijecenje. Sto se tice clanka mislim da bi mozda i onaj dio o logoru trebalo izbaciti,dijete je najbitnije.
Nacina za pomoc ima mnogo samo treba pokrenuti masu,znam da je kriza ali po jedno pivo ili cevapi npr da se odvoje to je to.
Vedrane,ja te ljude ne poznajem ali imam dijete koje je vrsnjak toj nesretnoj djevojcici i ne smijem ni da pomislim na tako nesto i otuda moja volja da se pomogne ili bar pokusa.

Ti oprosti ako sam ti naporan ali sam samo dobronamjeran a cini mi se da na ovom "nasem" sajtu i nemam kome drugom da se obratim nego tebi. Ni ja sam ne mogu obecati da cu nesto napraviti ali bih volio koliko-toliko.

Pozdrav "vrsto" od (ime poznato redakciji)
Za nekih desetak dana i ja cu kuci pa se mozemo upoznati i medjusobno a i sa nekim "proizvodima"


Spasite malo srce

Image

Iako ima tek dvije i po godine, Gordana Stanković iz Grabik Ilove kod Prnjavora već se bori za život. Djevojčica ima urođenu srčanu manu i potrebna joj je hitna operacija.

Malenoj Gordani su doktori ovu opaku bolest otkrili već sedam dana po rođenju. Kako njeni roditelji kažu, išli su iz jedne u drugu bolnicu i od tada agonija ne prestaje. Već sa četrnaest dana ovoj djevojčici je u Beogradu operisano srce.

Nažalost, liječenje je sada mnogo komplikovanije, a djevojčici se iz dana u dan zdravlje pogoršava. Da bi joj se ublažila bol i omogućio dalji razvoj potrebna je operacija u nekoj od dobro opremljenih klinika u Evropi.

Na molbu doktora Stevana Bajića, koji ju je do sada liječio, klinika u Londonu će primiti Gordanu, ali je prije toga potrebno uplatiti 50 hiljada funti. Kako taj novac njeni roditelji nemaju, obraćali su se i drugim bolnicama ne bi li što prije spasili svoju djevojčicu. Međutim, majka Ljiljana kaže da sve bolnice traže toliko novca, a i ona i muž su nezaposleni.

Otac Slavko i majka Ljiljana, osim Gordane imaju još troje djece, Mladena, Miroslava i Tanju. Kako kažu, jedva sastavljaju kraj s krajem. Da stvar bude gora, njih šestoro žive kao podstanari. Za život zarađuju obrađivanjem zemlje i sakupljanjem starog gvožđa. Ljiljana priča da su u Prnjavor izbjegli iz Zenice, gdje je njen muž Slavko godinu i po dana bio u logoru.

- Kada smo napokon pronašli sreću, naša djevojčica se rodila sa srčanom manom i sada joj život zavisi od pomoći dobrih ljudi - kaže Ljiljana.

I ako skupe novac za operaciju to nije dovoljno da se malena Gordana izliječi. Potrebno platiti dodatne troškove smještaja i lijekova.

- Ništa nije skupo, kada je u pitanju zdravlje naše djevojčice. Išla bi i na kraj svijeta samo da se spasi ovaj mali život kome ponestaje snage - priča tužna majka.

Malena Gordana se sada ne može igrati sa svojim vršnjacima, jer se brzo zamara. Bolest srca utiče i na pluća, pa je djevojčica osjetljiva na infekcije i promjene vremena.

- Kada vidim svoju ćerkicu kako želi da se igra i trčkara sa drugom djecom, duša me zaboli. Ipak, njene okice mi daju snage da se borim i molim ljude da pomognu spasiti ovaj mali život - kroz suze govori majka.

Tražeći spas za svoju ćerku, porodica Stanković se do sada obraćala brojnim nevladinim organizacijama, sveštenicima, bolnicama. Dobili su pismo od sveštenika iz Australije sa obavještenjem da će pomoći prikupiti novac za operaciju i dalje liječenje malene Gordane, ako dobiju potvrdu i preporuku od njegovog preosveštenstva vladike banjolučkog Jefrema.

- Molila sam našeg sveštenika Radu da piše Njegovom preosveštenstvu, ali odgovor još nisam dobila - veli Ljiljana.

Ona priča da ne gube nadu da će spasiti svoju djevojčicu i još vjeruju u dobre ljude da će imati razumijevanja i spasiti srce koje sve slabije kuca.

POZIV

Svi ljudi dobre volje koji žele da pomognu da se spasi život malene Gordane Stanković mogu uplatiti novac u Rajfajzen banci na broj žiro računa: poziv na 1610 45 00000000 37 broj 09 - 45 - 31766 - 7. Za one koji žive u inostranstvu, a žele pomoći otvoren je devizni račun 19 - 45 - 19354 - 6.


http://www.prnjavor.info/?go=index&suba ... om=&ucat=9

Ja cu se maksimalno potruditi da dobijem orginal dokumenta da ih skeniram i postavim ovdje na forum i naravno sliku male Gordane...i da svi zajedno pokusamo da spasimo jedan mali zivot :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Danas sam isao kod male Gordane u Grabik Ilovu..sve sam uslikao uzeo dokumenta skenirao i sve one za placanje iz inostranstva.... postavicu ovdje da svako moze da ima uvid u njih...

http://rapidshare.com/files/7592006/Gordana.rar

Velicina 3.5 Mb
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vedrane svaka čast za tvoje postupke.Stvarno skidam kapu...
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ako nekome jos nesto treba neka slobodno javi ili pita:::
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Bravo vrsta!
Ja cu vec uskoro da dam svoj skromni doprinos
Tuzno je sto je ovakvih slucajeva malo more,a sto vrlo malo volje treba da im se vecini pomogne.
Nijedna vlast u Prnjavoru,a nisam cuo ni bilo gdje drugo,nikad nije napravila nesto tipa humanitarne vecere,gdje bi ulaz isao u dobrotvorne svrhe.To je ''vani'' normalna pojava.Samo kod nas je i intelektualna i ekonomska elita sumnjivog kapaciteta
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Sustina i jeste u tome da svako da po malo i bice sasvim dovoljno za operaciju ali problem je u tome sto neke ljude ovakve stvari uopste ne pogadjaju...ta djevojcica zivi u trosnoj kucici gdje je ogromna vlaga npr. njezina majka kuha ves u loncu koji isparava u istoj prostoriji gdje bude mala Gordana, na slikama vidite na sta kuca lici..do sada su skupili 16.000 KM a treba im oko 180.000 KM kao depozit pred operaciju jer jos uvijke nisu tacno izracunali koliko ce da kosta operacija..sve vam to pise u tim dokumentima koje sam postavio ovdje...
Last edited by vrsta8472 on 16.12.2006. 12:47, edited 1 time in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
GROMOGLASNIK
Posts: 176
Joined: 02.12.2006. 21:21

Post by GROMOGLASNIK »

Vrsta sva cast, sad vidim da ima i kod nas ljudi koji su voljni pomoci, hvala ti na podacima...
Pozdrav
------------------------------------------
Izgubio sam srce u borbi

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Jos jedan mail koji sam primio...

Zdravo,

javljam se iz Dortmunda, Njemacka. Pratim ponekad vijesti iz rodnog
kraja i ovom prilikom sam procitala clanak o maloj Gordani Stankovic
bolesnog srca.

Veoma mi je zao sto njeni roditelji prolaze kroz taj pakao, imati
bolesno dijete a nemati mogucnosti da joj pomognu. Zbog toga veoma
cijenim vasu angazovanost i stvarno vam je dobra ideja da se obratite
ljudima sirom svijeta za pomoc ovoj porodici.

Ja licno imam prijatelja hirurga u penziji ali ima jos kontakta sa
radnim kolegam pa cu da se raspitam da li bi ovakva operacija i ovdje
u njemackoj bila moguca. Neovisno od toga zalozit cu se i potruditi
preko nase crkvene opstine skupiti novcani prilog koliko je moguce.
Nalaze sa dijagnozama sam vec procitala.

Hvala jos jednom za informacije.

Pozdrav svima


Ime poznato redakciji
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

vrsta8472 wrote:Jos jedan mail koji sam primio...

Zdravo,

javljam se iz Dortmunda, Njemacka. Pratim ponekad vijesti iz rodnog
kraja i ovom prilikom sam procitala clanak o maloj Gordani Stankovic
bolesnog srca.

Veoma mi je zao sto njeni roditelji prolaze kroz taj pakao, imati
bolesno dijete a nemati mogucnosti da joj pomognu. Zbog toga veoma
cijenim vasu angazovanost i stvarno vam je dobra ideja da se obratite
ljudima sirom svijeta za pomoc ovoj porodici.

Ja licno imam prijatelja hirurga u penziji ali ima jos kontakta sa
radnim kolegam pa cu da se raspitam da li bi ovakva operacija i ovdje
u njemackoj bila moguca. Neovisno od toga zalozit cu se i potruditi
preko nase crkvene opstine skupiti novcani prilog koliko je moguce.
Nalaze sa dijagnozama sam vec procitala.

Hvala jos jednom za informacije.

Pozdrav svima


Ime poznato redakciji
I ovo nije losa ideja....dakle,dijagnoza je utvrdjena....ko zna,mozda za manje novaca se odradi ista takva operacija u nekoj drugoj mozda nama blizoj bolnici...
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Ili....sad mi je sinula opet ideja....probati doturiti sve ove papire ambasadoru Velike Britanije u Sarajevo....da molba ide preko njih sa velikim PREFIKSOM da cijena od 50.000 funti nije primjerena za privatno lice sa naseg podneblja,pogotovu ako se radi o maloljetnom klincu i to socijalnog statusa kao sto jeste ovaj...
...u ponedeljak se bacam na posao,imam poznanika dobre duse koji radi u kabinetu vlade RS...mozda i upali preko njih,zamolicu da papirologija ide preko njih,ipak zvanicnije je a i izbjegavamo maltretiranje sa automatskom sekretaricom gore navedene ambasade....bolje pokusati nego blejati!(Kako rece Vrsta,"ustani izbori se ili jednostavno smori se").
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Poceo je pocelo...

http://www.balkanuk.com/adverts.php?id=83

:D

Ajmo dalje da sto vise ljudi sazna za ovaj slucaj...

Imam broj od njenog doktora, ako nekome treba moze ga dobiti od mene :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Postavljeno i na www.banjalukalive.com 8)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Pozdrav Vedrane



Hvala ne E-Mailu, Ja sam vec juce Iskopirao sve podatke sa
Prnjavor.info i pokrenuo akciju. Ima ih vec zainteresovanih i
odazivaju se.

Odnijet cu kopije jos u jedan lokal posto je vlasnik isto iz Grabik
Ilove. Sto budem skupio para povremeno cu uplatiti na konto a tebi
cu na E-Mail slati kopije ko je sve uplatio, tako da nece biti
nikakvih problema.

Jos jedanput ti se zahvaljujem sto si pokrenuo ovu akciju jer znam da
ima jos humanih ljudi koji ce htjeti pomoci.


S postovanjem (ime poznato redakciji)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Svakodnevno primam mail-ove ljudi koji prikupljaju novac kako znaju i umiju, za sada dobro ide:)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Врле свака част...
Нисам смислио још на који начин, али помоћу и ја некако. ...
Како се у телекому добија онај број 1411 или 1414 за хуманитарне сврхе, шта мислите о том?

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Па и није ми лоша идеја, вечерас ћу се распитати код једног пријатеља који ради у
ИНФО - Служби у телекому. Постоји ли шанса за то..

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Taj telekom je najbolja varijanta ali postoji mogucnost da se na nekoj utakmici prihod namijeni ili sl.?
franz ne znam kolika je mogucnost da neko spusti cijenu samo zato sto neko odavde nema para,ali mozda se preko ambasade moze uciniti makar neki napredak
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

franz postoji li neka varijanta nekog partija sa ulaznicama gdje bi prihod isao u te svrhe?
I koliko se to uopste isplati sa obzirom na troskove organ.istog uz reltivno prosjecnu cijenu?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Barba »

Кад си поменуо утакмицу. Постоји шанса да се нешто покуша на тај начин.
Дворана у граду се завршава (бар се прича) до нове године.

1.) На отварање дворане би требала доћи нека јака екипа, предпостављам ИГОКЕА...

2.) Чим се отвори дворана одржаће се мемориални турнирнир "Слободан Бобан Подгорац"
тај би турнир требао бити много јак, бар јачи од предходних свих. Још ако би се маркетиншки добро одрадио, да приход иде у хуманитарне сврхе. Вјерујем да би у клубу са задовољством урадили такво нешто.

То је мој други план, за два три дана ћу се распитати и о том.

Сутра јављам оно за телеком.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

mislim da procedura dobijanja tog broja nije teska samo se od ostvarene zarade odredjen procenat daje telkomu cini mi se.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Nije valjda da uzimaju i na takvim stvarima proviziju... :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Nisam najsigurniji,nemoj me drzati za rijec,ali cini mi se da uzimaju neku proviziju,da sam citao o tome.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

regeman wrote:franz postoji li neka varijanta nekog partija sa ulaznicama gdje bi prihod isao u te svrhe?
I koliko se to uopste isplati sa obzirom na troskove organ.istog uz reltivno prosjecnu cijenu?
Nije losa ideja...medjutim,na ovim podnebljima ljudi su poceli dizati ruke od organizovanja bilo kakvih manifestacija a da se pritom ne radi o harmonikashima i sl...znaci,ideja ok ali neprofitabilna...jos ako bi je organizovao u Prnj.,ma zaboravi...vec vidim blue union ekipu sa sjemenkama u jednoj ruci i ispod oka smekaju koga ce privesti u generalstab na info razgovor...tuga....a sto im se djeca opijaju po koje kakvim promocijama piva u zanatskom,tu nista....tuga....al' dobro...jos 2 godine i dolaze novi....nadam se manje zli!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Franz wrote:
regeman wrote:franz postoji li neka varijanta nekog partija sa ulaznicama gdje bi prihod isao u te svrhe?
I koliko se to uopste isplati sa obzirom na troskove organ.istog uz reltivno prosjecnu cijenu?
Nije losa ideja...medjutim,na ovim podnebljima ljudi su poceli dizati ruke od organizovanja bilo kakvih manifestacija a da se pritom ne radi o harmonikashima i sl...znaci,ideja ok ali neprofitabilna...jos ako bi je organizovao u Prnj.,ma zaboravi...vec vidim blue union ekipu sa sjemenkama u jednoj ruci i ispod oka smekaju koga ce privesti u generalstab na info razgovor...tuga....a sto im se djeca opijaju po koje kakvim promocijama piva u zanatskom,tu nista....tuga....al' dobro...jos 2 godine i dolaze novi....nadam se manje zli!
kontam da je neprofitabilno ali neka manja zurka u kaficu cisto simbolike radi ako nista drugo.
a sto se tice pandurije pa moze bilo ko da im dodje na vlast oni ostaju isti.jbg,kontam da ne bi pravili probleme oko necega tog tipa
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply