Apel za pomoc

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Dosla Gordana iz Njemacke ziva i zdrava:)

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovo nisam htio da pisem ali kada sam vidio da je vrag odnio salu, moracu da upoznam javnost.

Gospodja Ljilja Stankovic, majka od nama dobro poznate Gordane podnjela je tuzbu protiv Ljubinke zene koja je organizovala i skupila pare za operaciju Ljubomira Colica. Prica ide ovako, prije nego li je Gordana otisla na operaciju dogovorili smo se Ljilja njen muz i roditelji od Colica da sve sto ostane para od operacije Gordane da se da za Ljubomira, naravno Stankovici su taj nas dogovor prihvatili ja sam to rekao Ljubinki koja je vec organizovala prikupljanje pomoci za Gordanu i sve je to bilo super dok mala Gordana nije operisana i pustena kuci. Ostalo je na racunu 8000 evra koje su po nasem dogovoru trebalo da se uplati na racun od Ljubomira kako bi on sto prije otisao na operaciju. Svi putni troskovi su bili vec placeni jer je Crveni krst iz Hanovera organizovao prevoz i ljudi koji su bili u pratnji odlucili su da ne uzimaju dnevnice vec da sve to odrade volonterski, znaci ostaje 8000 evra koje Ljilja hoce sebi pod izgovor da ona ima jos bolesne djece i da treba praviti kucu. I zovem mene Ljubinka govori sta je ovoj na umu i ja joj kazem da radi sve samo da joj ne daju pare na ruke imi skontamo da te pare uplati na racun od Crvenog krtsa u Hanovera koji je uplatio 21.000 evra za operaciju Gordane jer nam je to bilo najpostenije rpema njima, i Ljubinka uplati taj novac i izvjesna gospodjica Jelica koja je inace rodom iz Prnjavora a radi u tom Crvenom krstu uspjeva da digne taj novac i daje ga Ljilji kojoj smo mi u medjuvremenu nasli novu kucu i u koju se ona odmah uselila i od tih para i sigurno je jos bilo tu novca jer je ta ova nasa akcija bila bas dobro medijski pokrivena ljudi su davali novac njima licno za koje ja nisam znao. Odmah su ispremili komplet kucu sa novim namjestajem a ostatkom novca sto im je ostalo tuze Ljubinku jer im nije htjela dati te pare na ruke. Poslje Gordane Ljubinka se jos vise angazovala skupila je pare za Ljubomira koji je isto operisan i sada je ziv i zdrav a ja nisma htio sve ovo da pisem dok mi nije javila danas Ljubinka da je podnesena protiv nje tuzba.

O ovom nisam htio da pisem jer sam znao da ako ovo napisem sto ranije vecina ljudi vise nece uplacivati za ostalu djecu ali nisam vise mogao da izdrzim. Za ova dvije i nadamo se trecu operaciju skupljeno je do sada preko 100.000 evra, i neki ljudi poslje nekog kratkog vremena zaborave kakvu su muku imali dok im neki dobri ljudi nisu odlucili da pomognu.

Toliko od mene!

Ako nekoga interesuje bilo sta ja neka me pita ja cu napisati, dosta stavari koje su se desavale sa Ljiljom nisam htio da pisem niti pricam do sada!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

SRAM JE BILO!!!KAKO MOZE BITI KUCKA TAKVA!!!

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Tako je to kod nas uvjek bilo, das ljudima prst oni hoce citavu ruku. Naravno da si za svoje djete spreman uciniti sve da mu pomognes, ali kako ljudi postaju prokleti to je jadno.
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

Zaboravila je ona ko je bio uz nju u najtezim trenutcima za vrijeme operacije !

User avatar
GROMOGLASNIK
Posts: 176
Joined: 02.12.2006. 21:21

Post by GROMOGLASNIK »

Ma kod nas to ide uvijek. Ali Vedrane neposustaj treba i drugima pomoci. Ak nije zahvalna njen problem ali je jedan zivot spasen. Ima nas koji cemo podrzati sve akcije, zato Vedrane ne misli na njih vec misli o onim kome treba pomoc. Veliki pozdrav od GROMIGLASNIK-a

PS: Ne brini, Vedrane samo akcije pravi a ima dobrih ljudi koji ce da pomognu.
------------------------------------------
Izgubio sam srce u borbi

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Ima boga sve on vidi, samo sto je najzalosnije mala gordana ce sa svoji 12 godina morati jos jednom da se operise, a ko ce joj dati onda para.


Mrzim ljude koji misle sa bolest od djeteta kapital da naprave a to ona cini.


Mene interesuje gdje su pare koje su poslane iz Australije na konto od Ljiljane. Zalosno ali se ovo treba staviti u novine i to u neke koje ce i do australije da stigne da ljudi procitaju i da traze svoje pare.


Ovo je jako zalosno. ali ima boga.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Tom tuzbom moze da obrise ....zalosno je samo sto ce te pari zderati na advokata koji je procijenio da ce uzeti laku paru.
Tuzi ju da joj nije dala pare!!! Koje pare? Cije pare? Sta ima ona napismeno da su NJEZINE pare pa da tuzi nekoga (mada ovo treba praktikovati u buducnosti da roditelji POTPISU da se ostatak para prenosi na sledecu akciju)
Na sudu ce se dokazati da to nisu NJEZINE pare i tuzba ce pasti u vodu a ona ce SVOME djetetu a ne nicijem drugom zatvoriti sva vrata za ,ne daj Boze,ubuduce....
Moglo je to dijete otici i na kontrolu u Hanover,ovako...... ko ce da ju voda po bolnicama...ko ce da joj obezbijedi smjestaj...da joj prevodi....da ju odvede na frizuru i da ju obuce da lici na nesto i to jos dzaba....nece vise niko.....

Sve ama bas sve donacije iskljucivo preko banke primati i da se nasem narodu pokusa izbiti iz glave ta sumnjicavost prema bankama,jer davanje para u ruke samo usporava pomoc djetetu.
Napraviti neku emisiju na K3 gdje bi se sve dokumentovalo koliko je para skupljeno i svim racunima prikazati gdje su otisle pare a ne da vas neko sutra pljuje i upire prstom u vas zbog toga sto ste humani.....

Sta doticna gospodja misli da sada svi donatori pokrenu tuzbu protiv nje.........da se visak para procentualno podijeli i VRATI donatorima, sta bi ona onda radila....opet bi pila i jaukala.......
ili npr da Ljubinka trazi od nje da joj namiri njezine troskove....

Mi smo kao narod preemotivni i mislimo svim samo ne mozgom.....PAPIR je trebalo imati i mora se imati u buducnosti....nikakva RIJEC vise ne pije vode....data rijec je proslost i nicemu ne vrijedi....

A,i ta kuca u koju su se oni smjestili i tu su usli na RIJEC i to TRECEG lica a ne vlasnika kuce ...tako da se i to zna....niko im napismeno nije odobrio to a VLASNIK ni ne zna ko je u kuci........mada je neka gospodja (mozda je i ta sto joj je digla lovu pa dala) vec predlagala rusenje zidova u TUDJOJ kuci......

Pitanje sada moze biti koliko je love digla ta zena sto radi u crvenom krstu...mozda je i vise nego sto mi znamo....ko zna na koji fazon.....mozda su podijelile ....

(Namjerno provociram....a mozda bi trebalo tuziti sada njih sve jer uskracuju pomoc OSTALOJ NASOJ DJECI )
Ko je god pomogao uradio je to od srca i svejedno mu je cije je to dijete a niko nije dao pare za namjestaj nekome

Oprostite mi sto sam se ovako mozda malo nepovezano izbacao na ovaj prostor ali sam popizdio...znao sam da hoce da tuzi ali sam mislio da ce neka ljudskost u tim ljudima proraditi.....

Gordanu neka Bog cuva a gnjide ko ****........

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

svjetlana wrote: Mene interesuje gdje su pare koje su poslane iz Australije na konto od Ljiljane. Zalosno ali se ovo treba staviti u novine i to u neke koje ce i do australije da stigne da ljudi procitaju i da traze svoje pare.

U Australiji je skupljeno oko 4500 australijskih dolara, bila je i vijest na infu.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Post by Ljubi69 »

Cipiripi ti si u pravu, stvarno smo mi lakomislen narod i pomalo i naivan ali ko je mislio da ce ..... ovako da postupa kada joj se dijete spasi.
Ali nesmijemo posustati u humanitarnim akcijama jer ima jos dosta neduzne i bolesne djece sto ocekuju nasu pomoc.
Ako mi svi ovako budemo mislili kao ona onda smo jadan narod.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Opet, mislim da je neko sa strane, uz proviziju, nagovorio ovu zenu da uradi to sto je uradila.Ta iz CK u Svabiji ili ko vec..

tuzan slijed dogadjaja sta god da je u pitanju..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

SRAMOTA!!!

KAO STO CECA RECE:"IMA BOGA;BOG VIDI SVE"
Image

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

vrsta8472 wrote:
svjetlana wrote: Mene interesuje gdje su pare koje su poslane iz Australije na konto od Ljiljane. Zalosno ali se ovo treba staviti u novine i to u neke koje ce i do australije da stigne da ljudi procitaju i da traze svoje pare.

U Australiji je skupljeno oko 4500 australijskih dolara, bila je i vijest na infu.

Vrsta neka se ona skucila sa tim parama sto su ljudi u australiji dali za djecu samo ce link odo ovoga Foruma otici jednom novinaru pa ce i do australije da stigne.


Ljubinka glavu gore, crveni krst nije smijo da, da njoj pare stime da je dao pare prekrsio je pravila njemacke.


Pare koje skupe kao humanitarnu pomoc i sto ostane viska orgranizacija koja je skupila nesmje roditeljima da isplati ali mora sledecem djetetu da te pare donira.

Eeeee sada ti fino uzmi i tuzi Crveni Krst u hanover i sve sta znas sve a ti znas nasta ja mislim daj u javnost.



Velki poz od mene
Svjetlana

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

SRAMOTA !!! Da nije bil u g....ima do guse razumio bih njenu pohlepu !?
Naravno ovo N E S M I J E biti mjerilo humanitarnih akcija ... :oops:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da vas obavjestim, da je Ljilja tuzila Ljubinku, a ja sam danas dao izjavu za sud, da je Ljilja obecala da ce dati pare, za operaciju sledeceg djetea...

Ovo mi je skola i to kakva :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ono sto moj tata uvijek govori u sali, a nekad je bolno istinito je da pare ljude kvare. Sta joj je to trebalo? Zar nije mogla biti zadovoljna sto joj je dijete zivo i zdravo? Pohlepa cuda cini. :x
You must not know 'bout me...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Gramzivost i pohlepa...

Sad da sam ja gad na kvadrat, pa da posaljem jedan sms sutra ujutro bi "letili iz kuce" u kojoj sada zive, ali mi opet zao djece da sve to trpe i prezivljavaju.

Nema sanse da na sudu prodje ova tuzba, protiv Ljubinke. Zao mi je zene, koliko se trudila da pomogne i ovako joj se vraca.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Uvjek si bio pametan, ne sumnjam da si uradio pravu stvar...


Strašno je kako danas ljudi razmišljaju...
Zaboraviti takav čin humanosti preko noći je za mene, u najmanju ruku, ne shvatljivo...

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Vrsta,a zar ne mislis da bi ovo bio onako dobar materijal za jednu citavu stranicu u istim novinama u kojim su dosada fine stvari pisane o tom slucaju?
Mislim,da istina treba ici na vidjelo javno malo sire a ne samo ovde na forumu jer ako nista Ljubinci da sacuvamo obraz.

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

I ja sam za to sto kaze cipiripi. I ja mogu da potvrdim jer i predamnom je rekla da ce sve pare koje preostanu dati sledecem djetetu koje treba ici na operaciju. A iz kuce ih mozda cak treba iztjerati kad je ona djubre mogu i drugi biti jest da djeca nisu tu kriva i zao mi je djece.

Vrsta a text koji izadje kod nas u RS i Srbiji meni ga daj i izace u cjelom svijetu i u australiji gdje mogu nasi ljudi da procitaju kakvi gadova ima.

Ljubi69
Posts: 31
Joined: 26.05.2007. 20:08
Location: DO

Hvala vam...

Post by Ljubi69 »

...na Podrsci, dragi moji :-) Bar vi znate koliko smo se svi skupa angazovali na humanitarnim akcijama da pomognemo bolesnu djecu iz nase domovine. Mala Gordana je dobila novu zivotnu sansu a i Ljubomir koji se sada osjeca kao da nikada i nije bio bolestan. A Ljilju ce stici BOZIJA kazna, nje treba da se cuva, Bog ne zaboravlja nikoga.
Nedozvolimo da nas ovakvi slucajevi demolarisu, ima jos ljudi kojima je hitno potrebna nasa pomoc!

Pozdrav

www.kleine-herzen.net

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

:? STA RECI ;ZAHVALNOST NA NAS NACIN !!! :?
ZALOSNO !!! ZALOSNO !!! ZALOSNO !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

CITAM I NE VJERUJEM!!!!
Neshvatljivo mi je kako neko moze biti tako sebican i bezobrazan kod nas vazi ona stara dobra ko tebe hljebom ti njega kamenom.Zalosno je to sto 60%dobrotvornih akcija zavrsi na takav nacin i sto kad se neko ovako opece nepada mu napamet da ponovo pomaze SRAMOTA!!!!
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Post by VUK-RS »

Ljiljana prije odlaska u Njemacku

Image
vrsta8472 wrote:Dosla Ljilja iz Njemacke :)

Image
Nova frizura je tu :)
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Neko to odozgo vidi sve :cry:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply