Prodaja čestitki - humanost ili pljačka?

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Post Reply
darijan88
Posts: 68
Joined: 04.02.2007. 01:11

Prodaja čestitki - humanost ili pljačka?

Post by darijan88 »

Kao prvo, ne znam da li ova tema pripada ovdje, tako da, ako sam promašio, molim moderatore da ju premjeste...
U poslednje vrijeme skoro svaki dan vidjam ljude - akvizitere, volontere ili šta god da su, da prodaju čestitke na ulici, navodno u dobrotvorne svrhe. U početku, prije dvije godine kada je to počelo, to mi je bilo ok i kupovao sam ponekad, ali u poslednje vrijeme stvarno prečesto ih vidjam tako da mi je ta prodaja čestitki u humanitarne svrhe u najmanju ruku sumnjiva. Na njihovo pitanje da li želim da kupim čestitku odgovaram pitanjem ''koliko TAČNO prihoda od prodaje ide u dobrotvorne svrhe''. Naravno, odgovor je uvijek ''jedan procenat'', ne znaju ni oni...
Zanima me šta ostali forumaši misle o ovom vidu prikupljanja pomoći ili modernom prosjačenju, kako ga neki nazivaju.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Prodaja čestitki - humanost ili pljačka?

Post by murgo »

da li je Prnjavoru potrebna ikakva dozvola za ulicnu prodaju cestitki? ako nije onda bi trebalo to da se uvede. pa ce onda biti manje legalnih prodavaca a iliegalne onda kazniti...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Prodaja čestitki - humanost ili pljačka?

Post by 1389 »

MIslim da je bolje poslati poruku na humanitarni broj ili sl. Nazalost ovdje su moguce velike prevare posto to niko ne kontrolise i sankcionise.
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

Post Reply