U susret vecem i ljepsem vrticu

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Image

Кабинет начелника општине Прњавор покренуо је акцију проширивања Дјечијег вртића „Наша радост“. Начелник општине др Синиша Гатарић претходно је покренуо иницијативу, да се одборници и функционери одрекну дијела накнаде у сврху реализације пројекта проширивања Дјечијег вртића „Наша радост“, а иницијативу су подржали и начелници одјељења у Административној служби општине Прњавор, приликом чега су прикупљена средства у износу 15.200,00 КМ. Процијењена вриједност трошкова при реализацији овог пројекта прелази 200.000,00 КМ, па акција има за циљ прикупљање новчаних средства. У оквиру акције биће организована седмица за дјечију радост и донаторско вече.

http://www.facebook.com/NasaRadostVrtic
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by svraka »

Koliko ja poznajem Sinisu, nista mu se nije otelo, cega god da se prihvatio. Nase je samo da ga pratimo i da ono do cega nam je stalo, stavimo covjeku do znanja da nam je svima potrebno. Sinisa ce to sigurno ispostovati.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by grlica »

izgleda je tako , čak i meni plaćaju beneficiju na struju , svaka im čast . Zmile ovi se ispade pokazaše za onih prvih 100 dana :smt001 :smt002 :wink: :lol: :lol:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by svjedok.saradnik32 »

Свака од ових акција ,тј. од дана је посебан , ја сам задужен за 03.06. Поведите своју дјецу нека уживају у представи борилачких клубова из Прњавора, па ако им се свиди, нека се прикључе одабраном тиму. Поред ових мајстора , спектакуларну ноћ ће да зачини првак БИХ у жонглирању фудбалске лопте из Брода који је иначе добар пријатељ нашег Шарета и овим путем бих да се захвалим на залагању. Мислим да је ово диван начин да покажемо још једанпут, како је један велики хуманиста рекао ,, Прњавор јесте мали град али зато има велику душу'' :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хвала, додао сам град :D

Ова акција, не знам да ли да је назовемо "хуманитарна" је стварно потребна граду који као и већина осталих градова кубури са недостатком мјеста у вртићу + јаслице. Позвали су ме да учествујем у овом пројекту и одазвао сам се. Знам да је у данашње вријеме интернет постао медији преко кога се доста ствари може одрадити, па сам некако за то најпозвани у овом граду.

Ово је сами почетак акције, биће ту више фаза. Бићете редовно информисани о стању пара на рачуну и колико је пара на којој манифестацији сакупљено. Нешто као за Плавог, када смо радили.

Иза овог стоји општина, и мислим да коначно од општинара дође нешто, конкретно у чему можемо сви ми да учествујемо. Сада не знам шта је урађено за paypal, због уплата из иностраснтва. Али чим буде нешто конкретно о томе, исто тако ћемо вас обајвестити.

Биће слика, биће документарни филм, разних културних дешавања поводом ове акције . . . углавном неће нам бити досадно :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by svjedok.saradnik32 »

Причао сам о том начину плаћања са неким људима из општине, мало је то за њих технологија ... :D
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by kuzmo »

Pa jeste tehnologija za vas opstinare tamo kupite koliko stignete samo nemogu da shvatim kad ce da presusi to vrelo :D
Last edited by Administrator on 27.05.2013. 22:20, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by NemanjA »

Svaka čast opštini za ovu akciju :smt023 .
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by просвјета »

У нашем друштву још не постоје приватне основне школе, што је вјероватно добро с обзиром на дешавања у високом школству. Једноставно нисмо спремни...
Е па онда велики поздрав за ову Начелникову идеју и срећан посао на доградњи Наше радости.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by Brankica »

Ja sam definitivno za privatne osnovne skole. I sad su privatne samo na racun drzave, odnosno svih nas.
Voljela bih da jednog dana radim tamo gdje se cijeni rad, kad kazem cijeni ne mislim samo na finansije mada ni njih ne odbijam.
Ja sam totalno razocarana u nas sistem skolstva.
Da me se ista pita, sreca pa ne pita, uvela bih mnostvo promjena.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by просвјета »

Једноставно нисмо спремни...
Ниси схватила поенту...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Image

У оквиру седмице „За дјечију радост“, синоћ је у Центру за културу организована дјечија приредба за родитеље. Малишани из Дјечијег вртића „Наша радост“ својим рецитацијама одушевили су присутне родитеље и госте. Приредба је отворена краткометражним филмом о овој предшколској установи.

Замјеник начелника општине Прњавор, Божидар Ивановић, поздравио је присутне госте и позвао да се придруже акцији проширивањa Дјечијег вртића „Наша радост“. „Акција је покренута испред кабинета начелника општине Прњавор др Синише Гатарића и до данас имамо прикупљено 15.200,00 КМ, а неопходно је прикупити 200.000,00 КМ да би се могло примити још 50 до 100 дјеце. Из буџета општине за рад вртића по садашњем капацитету, издваја се око 300.000,00 КМ“- рекао је Ивановић и додао да су функционери донирали по 800,00 КМ а одборници и начелници одјељења по 400,00 КМ за проширивање вртића.

Директор Дјечијег вртића „Наша радост“, Милован Василић, подсјетио је да је вртић изграђен прије 40 година и да је већ на самом почетку постојао проблем недостатка простора. „Захваљујући начелнику општине др Синиши Гатарићу, ове године покренули смо акцију проширивањa вртића. Улагање у предшколско васпитање је најважније улагање, јер тако стварамо услове за што боље одрастање наше дјеце и за стварање љепше будућности“.- истакао је Василић.

На овој манифестацији прикупљена су средства у висини од 1305,35 КМ.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by boja »

Stvarno emotivan video da se oci ovlaze.Za par dana i ja cu se pridruziti akciji. Sve za nasu djecu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
nnnd
Posts: 1
Joined: 04.06.2013. 18:06

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by nnnd »

Akcija je odlična, samo tako nastavite. Sve za našu djecu!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

ПРОДАЈА ДЈЕЧИЈИХ РУКОТВОРИНА

04.06.2013. - У сврху прикупљања новчаних средстава за проширивање Дјечијег вртића „Наша радост“, у сриједу 05. јуна, са почетком у 9:30 часова, на градском тргу биће организована продаја дјечијих рукотворина. Уникатне предмете израдили су малишани из дјечијег вртића у оквиру креативних радионица.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

У првој седмици за дјечију радост до сриједе 05.06.2013. године прикупљено укупно 20.013,15 КМ......донације су дали: одборници, функционери и начелници одјељења општинске административне службе у износу од 15.200,00 КМ...Ведран Лепир, Љубиша Шикарац и ДОО „Комерц мали“ одрекли се новчане награде поводом Дана општине Прњавор и донирали укупно 750,00 КМ...приходи од приредбе за родитеље полазника Дјечијег вртића „Наша радост“ у износу од 1.305,30 КМ....приходи од манифестације спортом за дјечију радост у износу од 281,00 КМ....приходи од манифестације концерт дјечијег хора у износу од 510,00 КМ...остатак средстава у укупном износу од 2.660,00 КМ донирали: Стоматолошка амбуланта „Еуродент“, Апотека „Видић“, Паневропски центар за професионални развој, Фото Хабијанец, Црквена општина Прњавор, Стоматолошка амбуланта Др Топић, Специјалистичка радиолошка амбуланта „Дијагностик“, Славиша Сандић, ДОО „Еурогранд“, свештеник Душко Дринић, ПТП КИМ промет....захваљујемо од срца на донацијама!!! ... Процјењена вриједност трошкова за реализацију пројекта проширивања Дјечијег вртића „Наша радост“ већа је од 200.000,00 КМ.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Image

ЈОШ ЈЕДНА ПРИЧА О НАШЕМ ВРТИЋУ

Дјечији вртић „Наша радост“ почео је са радом давне 1973. године. У први радним данима примљено је 40- оро дјеце, да би се за само два мјесеца тај број удвостручио и повећао на 80 полазника. Одмах, у првим годинама рада појавио се проблем недостатка простора, јер је капацитет вртића износио 75 смјештајних јединица и нису се могли испунити сви захтјеви родитеља за упис дјеце у вртић, па се одустало од прописаних стандарда и сваке године број полазника у вртићу кретао се од 90 до 105.

Осамдесетих година привремено је ријешен проблем смјештаја дјеце у адаптираним просторијама стамбене зграде ткз. шипад, гдје је на 96 м2 смјештено 30 – ак дјеце и вртић је тих година бројао укупно 125 полазника. Почетком рата, престаје се са радом у просторијама шипадове зграде, а родитељи из године у годину подносе све више захтјева за упис дјеце у ову предшколску установу, свјесни значаја предшколског образовања и васпитања за развој личности код дјеце.

Годишње се на подручју града Прњавора рађа око 220 беба, а на подручју цијеле општине око 330 беба, док је смјештајни капацитет Дјечијег вртића “Наша радост“ 75 смјештајних јединица, из чега се види јасна потреба за проширивањем ове предшколске установе. Према уписним подацима добијеним из дјечијег вртића, око 50 дјеце годишње остане ван уписне листе. Информација чак говори, да би тај број био и знатно већи, али да родитељи свјесни недостатка простора своју дјецу ни не пријављују на конкурс.

Кабинет начелника општине Прњавор покренуо је акцију проширивањa Дјечијег вртића „Наша радост“. Начелник општине др Синиша Гатарић претходно је покренуо иницијативу, да се одборници и функционери одрекну дијела накнаде у сврху реализације пројекта проширивања Дјечијег вртића, а иницијативу су подржали и начелници одјељења у Административној служби општине Прњавор, приликом чега су прикупљена средства у износу 15.200,00 КМ.

Дјечијом креативном радионицом на градском тргу у уторак 28. маја 2013. године означен је почетак акције, те је почела седмица „За дјечију радост“ која ће трајати до 9. јуна када је и централна манифестација, донаторско вече.

У оквиру седмице одржана је приредба за родитеље,која је отворена краткометражним филмом о овој предшколској установи. На овој манифестацији прикупљена су средства у висини од 1305,35 КМ.

Клубови борилачких спортова такође су се укључили у акцију организујући презентацију борилачких вјештина. Поред борилачких клубова представио се и познати жонглер, Златко Мешић из Модриче. Прикупљена су средства у износу од 281,00 КМ.

Дјечији хор „Врапчићи“ из Бања Луке, одржао је 04. јуна, једночасовни концерт у Центру за културу и том приликом промовисао нови албум. Концерт је организован у циљу прикупљања новчаних средстава за проширивање Дјечијег вртића „Наша радост“. На овој манифестацији прикупљена су средства у висини од 510,00 КМ.

У оквиру акције, у првој седмици, до сриједе 05.06.2013. године прикупљено је укупно 20.013,15 КМ.

Трошкови реализације Пројекта проширивања Дјечијег вртића „Наша радост“ прелазе износ од 200.000,00 КМ. Реализацијом овог пројекта планирана је доградња двије смјештајне јединице за полазнике узраста од три до шест година и једна смјештајна јединица за јаслићку групу тј. бебе од шест мјесеци, до три године. Пројектом је обухваћена и реконструкција садашњег кухињског простора, као и помоћних просторија. Реализацијом овог пројекта капацитет Дјечијег вртића „Наша радост“ био би проширен за још 80 смјештајних јединица.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: U susret vecem i ljepsem vrticu

Post by vrsta8472 »

Прикупљено 21.000 КМ за проширење вртића




У акцији прикупљања новца за проширење дјечијег вртића “Наша радост“ у Прњавору, до сада је добровољним прилозима грађана, одборника у Скупштини општине и функционера прикупљено око 21.000 КМ.

Централна манифестација акције “Ми то хоћемо, Ви то можете“ - донаторско вече биће одржано вечерас у 20.00 часова у Дому културе у Прњавору.

Начелник општине Синиша Гатарић, који је иницијатор акције, изразио је наду да ће привредници и сви друштвено одговорни људи схватити значај пројекта.

“Овим проширењем смјештајни капацитети вртића биће скоро удвостручени, а додатни квалитет биће јаслице за дјецу од шест мјесеци", рекао је Гатарић.

Процијењени износ трошкова за реализацију пројекта већи је од 200.000 КМ.

У вртићу “Наша радост” тренутно борави 80 дјеце распоређене у три старосне групе.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply