Plavi danas treba tvoju pomoć!

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Barba »

Ведране, 'ајде ове седмице да се састанемо сви па да направимо план и договоримо појединости, има доста људи (хвала Богу) заинтересованих да помогну у организацији и свему што је потребно...

Вечерас би требали до Жељкових родитеља да се и са њима договоримо око детаља.

Успут да додам да ће и студенти Универзитета у Бањој Луци такође подржати акцију а израда плана је у току....
Last edited by Barba on 02.11.2012. 13:11, edited 1 time in total.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by MAXIMUS »

Organizator - ako mogu pomoći znaš gdje me možeš naći !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image


Извјештај за понедељак :) Прво морам да тражим извињење јер нисам никоме одговорио на маил. Углавном да не буде неке забуне, већина вас је тражила да остане анонимна, неки ми нису послали маил па сам одлучио овај пут да изрбишем сва имена само оставим презимена. Што се тиче анонимности, само мајка од Жељка - Грозда и ја (Ведран) имамо комплетан увид у изводе из банке, и нико други осим нас двоје не зна имена и презимена донатора. Свима хвала, а ви можете да видите колике су то уплате.

Данас смо примјетили једну велику грешку која нам се некако поткрала. Нисмо ставили име партиције или позив на број. Ко плаћа у КМ, поред броја текућег рачуна потребно је написати и позив на број 094522628-0 и неће бити проблема са уплатом.

Данас смо добили плакате и флајере. На тим плакатима и фалејру нема тог броја, па смо вечерас одштампали дописали тај број поред КМ рачуна и у току ноћи биће плакатиран град.

Многи се јављају са приједлозима које хуманитарне активности да радимо. Како ја то сам не могу да одлучим, вечерас смо се Шики и ја нашли у 5 лампи и договорили се да направимо састанак, гдје би позвали неких 10 људи који су укључени у ову акцију. Када то оформимо онда ћемо да заједнички да доносимо одлуке. Ја (Ведран Лепир), нисам тај који одлучује шта ће се радити или не радити. Покушавам да будем само као неки кординатор између свих нас који желимо да наш Жељко оздрави.

Још око кутија за новац које су постављене, како чујем у пар кафића у граду. Идеја је супер и на мјесту је, али из најбољих намјера може да дође до неких нежељених ствари. Моја идеја или приједлог је тај да се те кутије поставе. Али да на свакој кутији буде Жељкина слика и да кутија буде запечаћена. И да се приликом отварање сваке кутије, буду присутна три човјека који би потписали као неки записник, и тај новац уплате на рачун у банку. Ми би скенирали тај записник и уплатницу из банке да све буде јавно и транспарентно. Ови који су то почели да раде, нека наставе али убудуће да радимо на овај начин како сам написао.

И даље ко не жели или жели, да му се име види на изводу нека пошаље маил на vedran@prnjavor.info и за све друге информације. Ја ћу покушати да одговорим на маил-ове навече од 19 до 21х.

Сам не могу све да стигнем, тако да чим направимо тај састанак подјелићемо активности па да имам више времена за вас, који нас контактирате преко интернета.

Још једном хвала свима који су до сада помогли и онима који ће да помогну, испред породице Томић.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Barba »

Ведране, обишао сам синоћ кутије и постављене су онако како треба... Не могу се отворити, могу се само разбити а на свакој се налази слика од Жељка...
Драган Панчић је задужен за кутије и он ће их у наредном периоду поставити по свим кафићима и прометнијим мјестима у граду.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

ok
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Barba »

Ово је нови плакат гдје је дописан позив на број...


Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Сутра (17.10.2012 сриједа) у 19х у Малој сали Дома културе биће састанак, са свим људима који желе на неки начин да помогну Жељки. Том састанку ће присуствовати и Жељкина мајка Грозда. Овом приликом позивамо све Вас, који сте вољни да помогнете у организацији разних хуманитарних манифестација да дођете и да подјелимо активности између себе а и направимо план активности у наредна два мјесеца.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by wanted »

vrsta8472 wrote:Сутра (17.10.2012 сриједа) у 19х у Малој сали Дома културе биће састанак, са свим људима који желе на неки начин да помогну Жељки. Том састанку ће присуствовати и Жељкина мајка Грозда. Овом приликом позивамо све Вас, који сте вољни да помогнете у организацији разних хуманитарних манифестација да дођете и да подјелимо активности између себе а и направимо план активности у наредна два мјесеца.
Odlicna ideja, svi ljudi na jednom mjestu. Ocekuj me i pozdravljam tvoje aktiviranje kod ovakvih akcija.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Nicky »

Ja necu moci biti prisutan jer radim ali ako sta mogu ja pomoci vezano za bilo sta, samo javite...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Управо дошао са састанка. Ту су слике, можете да видите колико се људи одазвало, а тек колико је ту било идеја и приједлога :) Извјештај са састанка у току ноћи или сутра. Има доста нових информација, па да се све то стигне обрадити како треба. Сутра навече добијамо изводе, тако да још увијек не знамо колико пара има на рачуну. Задња је информација (девизни и КМ рачун) 12.000 КМ. Још јако битна ствар. Ко има неку идеју или приједлог, нека не зове лично Грозду Томић, већ Љубишу Шикарца на моб 065 813 847 и мене Ведран Лепир на 065 609 937 (мени шаљите смс, јер не могу да се јављам од 8 до 16х). И никакве активности да се не спроводе, без нашег знања. Још сутра, биће план свих активности на ФБ страници.

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Hirurg »

svaka cast narode...ako sta mogu pomoci ovde u bl javite, trud rad ili nesto trece...tu sam


siki vazda si neozbiljan :D

vrsta ti ko na sastanku msd-a :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

До сада сакупљено 24 000 КМ

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Barba
Posts: 2126
Joined: 25.02.2005. 01:28
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Barba »

Видимо се у недјељу ;)

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image



Петак, прође седам дана како смо започели хуманитарну акцију за Плавог, па да вам кажем докле смо стигли.

Обавили смо доста разговора око свих манифестација које нас чекају. Још увијек немамо све термине, јер треба да ускладимо, доста различити људи који имају неке своје раније преузете обавезе.

У недељу нас чека прва спортска активност а то је фудбалски меч ОФК "Соколски" ОФК "Будућност". Доста вас нас зове и пита, даје разне идеје сугестије али покушавамо све то да ускладимо. Није баш једноставно, али иде некако. Зато још не могу да поставим термине на страницу.

Данас смо одрадили велики посао, барем што се тиче логистике око кутија за добровољне прилоге. Направили смо 50 кутија. Свака кутија је нумерисана, и сутра ће бити објављен списак гдје је која кутија, и број кутије постављен. Кутије ће бити до 15 новембра, и након тог датум видјећемо колико смо сакупили прилога. Данас су момци обишли читав град, и направили су списак али ако неко има да га нисмо посјетили а има жељу, да кутију држи у својој радњи, кафићу и сл. , може ми послати маил на vedran@prnjavor.info

Што се тиче привредних субјеката којима треба званични позив или молба за помоћ, могу да се јаве исто на vedran@prnjavor.info и то смо средили. Поготово ово важи за школе, и друге Јавне институције којима треба неко покриће за хуманитарне акцију у њиховим установама.

Што се тиче Средњих школа, и њихових акција више мање могу да раде све што имају на уму, осим да иду од врата до врата да скупљају новац. Биће толико манифестација, да свако ко жели може да да. А за утакмице и остале турнире у оквиру њихових школа могу слободно да организују, јер то не утиче на наше термине. Тј нема потребе да то ускладимо са нама и нашим манифестацијама. Све што је потребно јесте то да нас обавјестите да ће бити нека манифестација код вас у школи.

Иде викенд, кутије и флајери ће бити у граду. Свако ко жели, може да донира и да се информише.

Јако битна информација за плаћање из иностранства. Да Вам не би узимали велику провизију и вама и тета Грозди тј. свима нама који скупљамо новац, требате написати поред свих оних информација које већ имају и OUR, тада банка не узима никоме провизију. То смо сазнали тек данас.

Хвала свима који се интересујете, питате, савјетујете и донирате - испред нас који ово све организујемо и испред породице Томић.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Данас смо били код Жељка кући :) Све вас је поздравио и захвалио за ово што радимо. Углавном договорили смо се за МТЕЛ-ов број, у понедељак подносимо захтјев - службено, са свом потребном документацијом. Онда за Pay pal плаћање, тета Грозда ће отићи у банку и отворити нови рачун за ту врсту уплата, која је много једноставнија него ова коју до сада имамо око уплата из иностранства.

Затим смо се договорили са Жељком да нам се свима обрати преко Skypa, то ће надамо се бити у најскорије вријеме.

Самим тим добијамо могућност да идемо и на "Отворену мрежу" са Батком (ПИНК ТВ), да се и ту прикупљају средства.

Жељкин брат Игор ће у уторак највјероватније да отвори рачун у Динарима за уплате из Србије. Договорили смо се да само он може подигнути те паре, и да донесе код нас у банку и уплати на девизни рачун (на тај начин би избјегли беспотребне банкарске провизије ако би се тај новац из Србије уплаћивао опет на рачун у БиХ).

И јако битна информација, СРНА сутра ујутро објављује списак свих активности које имамо планиране да урадимо (без датума, јер то нисмо договорили), а то ће да преузму сви остали медији.

Кутије су постављене за добровољни прилог по читавом граду. Ево списка свих кутија гдје се налазе. Свака кутија је нумерисана, редни број је број кутије. Кутије ће бити у граду до 15 новембра!

Ево и списак:

1.Cuba
2.Arena
3.Gordon
4.Kozmetički salon Dragana
5.Evropa
6.Trokadero
7.SRT“Boba“ 1
8.STR „Boba“ 2
9.Silazak Svetog Duha na apostole-smederevo Velika Ilova
10.Moka
11.Ramazzotti
12.Frizerski salon Dražen
13.Pekara Cvjeta
14.Crem Caffe
15.Pekara Amico 1
16.Pekara Amico 2
17.Roma
18.Apoteka Pharmanova
19.Koridir
20.STUR „Ana“
21.Pet Lampi
22.Boni market 1
23.Bomi market 2
24.Boni market 3
25.Boni market 4
26.Mesnica Kod Jole
27.Supermarket Tuš
28.Supermarket Metaleks
29.Supermarket Maxi
30.Supermarket Fortuna 1
31.Stella 3
32.Troja
33.Poljuprivredna Apoteka Neimarević
34.Gimnazija Prnjavor
35.Market Slavuj 1
36.Market Slavuj 2
37.Market Slavuj 3
38.Apsolut Rock Club
39.Buregđinica Bazar
40.Cvjećara Dada 1
41.Cvjećara Dada 2
42.Trica
43.williams sporska kladionica
44.Sporska kladionica Mozzart
45.Club Aqvarius
46.Diskon pica Vinčić
47.Mesnica Leburić
48.Kockarnica Admiral
49.S Klub
50.Rio
51.Diskont pića DaGor
53.Crkva Svetog Save-slatina
54.Queen
55.SUR Zoka
56.Supermarket Fortuna 2
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
krstan
Posts: 84
Joined: 24.02.2006. 03:32

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by krstan »

Mislim da je prva faza dobro odrađena, ljudi su upoznati sa akcijom i gotovo svako zna o čemu se radi...Za početak je ovo dobro!
Uzmi sve što ti život pruža...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Трудимо се, сада иде друга фаза манифестације: спорт, култура, концерти . . .

И трећа тј. задња МТЕЛ и Батко са Отвореном мрежом
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by wanted »

Svaka cast, momci!Ne sumnjam uopste da ce se sakupiti odredjena sredstva za Zeljka! Sve pohvale!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Марина хвала и теби. Видим да је општина плакатирана. То је велики посао, који ми сами не би могли изгурати.Знаш оно заједно смо јачи :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
krstan
Posts: 84
Joined: 24.02.2006. 03:32

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by krstan »

Na utakmici je bio dobar odziv danas, ne bih da sirim neprovjerenu informaciju,ali mislim da se prikupila solidna svota...
Uzmi sve što ti život pruža...

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Mraka »

Da jako dobra svota novca je prikupljena. Najvjerovatnije da siki nije imao vremena da objavi.

Bicete blagovremeno obavjesteni. :D :D

Post Reply