Plavi danas treba tvoju pomoć!

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Каква црна проневјера. Паре су Гроздине и ту нема приче, да се нешто закон крши. Само да ли је ово морално или не то је друга прича.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by KAMIKAZA »

rufus wrote:Izvini, ali prvo moraš da shvatiš da zaista nije sve politika. Mijenjaš teze.
Mislim bas obrnuto,jer svi napadi zbog ovih para,dolaze danas od SDSa (pogledaj ko sta pise) a poslednji put su dolazili od SNSDa,tada je to bilo besmisleno a danas kao ima smisao,nije ovo prvi put da se pokrece ta afera,svaki put je imala neku pozadinu,jer evo i ovdje oni koji su strastveni sledbenici SDSa sada napadaju kao ose,kako bas tamo da Gajic komentira,kad dobro znamo da nacelnik nemoze da prdne a da on nije u pozadini,cak se pojavljuje kao vozac,pratioc,tjelohranitelj....i ko zna sta sve od nacelnika,niko pa ni nacelnik nezna njegovu funkciju u njegovom okruzenju.Prnjavor ima 50 000 stanovnika,dobar dio njih je ucestvovao u akciji,pa makar i sa tim pozivom,i koga izabra novinar za razgovor. :) Ali mozda si u pravu,to nije politika,to je kurvenjsko podjebavanje. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by svjedok.saradnik32 »

Ками дај молим те не спинуј истину, ето ти Врсте питај га, гдје је год требало имао је подршку од Младих СДС-а у овој акцији. И не дај Боже да више некоме треба али бићемо ту. Мани се ти Гајића, мани се политике. Кад је помоћ требала сви смо били ту, не увлачи политику у ово. Узми прочитај фб коментаре ту нема ни мојих ни твојих а ни њихових. Мишљења су подијељена, вјеруј згадило ми се ово на самом почетку. КО, зашто, и како има право да копа испитује нечију хуманост. Али послије јучерашњег текста у Новостима (није ми битно ко је шта рекао од донатора) ја сам се осјећао изданим - кривим. Пред очима нам је изчезнуо премлади живот, родитељи у проблемима до гуше, а ми се расправљамо ...
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by KAMIKAZA »

Mozda vi mladi i niste takvi ali stari jesu,stalno se upera prstom u one koji se ne slazu sa politikom vlasti,ne samo ovi,ni prosli nisu bili bolji,ja znam da vi ,bar neki ne mislite onako kako nekad napisete,ali to je zivot,ako hoces dalje moras da igras u kolu,jer ako stanes ovi trapavci oko tebe te izcepaju.
-------
Ja samo pokusavam da smirim ovu ludoriju,jer ako mi podjemo da uperamo prstom u lopove i podjemo da vadimo tekstove za novine imat ce SIPA posla.
Znas i sam da niko od tih mladih ljudi nije trcao da pomaze iz licnog interesa,i meni je zato i krivo sto se 2 puta pojavljuje tekst u Novostima,kao da su ovdje ukradeni milioni,nista nije ukradeno,sve je vidljivo,ljudi nisu mogli zadrzati novac,a pogrijesili bi jos vise da su ga poslije smrti momka,prebacili majci jer su znali da ni onaj nije utrosila,znaci trebalo ga je dati u nesto sto je u tom momentu bilo aktuelno,vratiti ga nisu mogli onima koji su zvali,a Telekomu bi bilo suludo poklanjati tu sumu. :wink:
Last edited by KAMIKAZA on 30.01.2015. 17:05, edited 1 time in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by tibaldo »

Mudro zbori Kami. Vjerovatno bi se tih,kao sto rece neki "mudrac", PISLJIVIH 11000KM ubajatilo na racunu,do neke naredne humanitarne akcije, ili bi ih pojeli misevi. Jos ako je taj racun bio otvoren u Bobar banci,moje iskreno izvinjenje i cestitke na vidovnjacko-vizionarskim mocima!
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

svjedok.saradnik32 wrote: Али послије јучерашњег текста у Новостима (није ми битно ко је шта рекао од донатора) ја сам се осјећао изданим - кривим.

Хоћеш рећи да ниси знао, за МТЕЛ-ове паре за бунар?

Друго питање: Од када пратиш форум и колико редовно и колико пратиш СО Прњавор и начелникове приједлоге?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by seljak iz skakavaca »

Mozda se i moglo, trebalo, moralo,... napomenuti, ali je bunar dobro svih nas. Da je receno, nasao bi se uvjek neko za osudu, ali, vecina bi cisto bila za takvu stvar. Ne sjecam se ko je napomenut kao donator, al´ fino bi bilo da su ljudi odmah znali da je to zavjet svih nas.
A ako je to, to, onda bi se tu i trebalo stati sa tom pricom. Pogotovo nagadjanjima. Jer, ko ce poslije ponijeti sav teret na sebi, ako, nedaj Boze, zatreba,..

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by ivan78 »

Jel nije bilo rijeci na pocetku akcije oko otvaranja ziro racuna u te svrhe. Da se zbog brzine djelovanja i transparentnosti racun otvori na ime majke a namjenski. Mislim da je pisalo da preko tog racuna nece biti drugih transakcija(tipa njena plata isl.) da bi se sve moglo dokumntovati i pratiti.
Mozda se nekome da potraziti taj post. Novac od mtela je ulozen, nije prisvojen, ako je to grijeh, relativno je koliko je grijeh. Sta je sa svim ostalim, jel na to ima pravo porodica ili ide u humanitarne svrhe. Nema razlike u vazosti zivota necijeg djeteta. Nicije dijete nema cijenu pa ni to od 3,5 godine iz Galjipovaca. Porodica je morala podvuci crtu radi sebe, djeteta koje su na zalost izgubili,radi ovog koje imaju, radi ovih momaka koji su dali sve od sebe a danas su oni meta medija umjesto nekog drugog. Nek je na dusu gresnima !
Vedranu i osalima iz ekipe respekt za odradjen posao i nauk za ubuduce!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by grlica »

vrsta8472 wrote: Паре су Гроздине и ту нема приче, Само да ли је ово морално или не то је друга прича.
Тачно тако Иване. ТРЕБА СЕ ДРЖАТИ ЧИЊЕНИЦА! ( Бунар смо претабирили , мени није јасан Мтел ал ко да је то битно )
imam moćno pero - jezik srpski

sojic1
Posts: 4
Joined: 06.04.2014. 13:55

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by sojic1 »

grlica wrote:
vrsta8472 wrote: Паре су Гроздине и ту нема приче, Само да ли је ово морално или не то је друга прича.
Тачно тако Иване. ТРЕБА СЕ ДРЖАТИ ЧИЊЕНИЦА! ( Бунар смо претабирили , мени није јасан Мтел ал ко да је то битно )
Mislim da niste u pravu . Novac je skupljan za lijecenje a ne za rjesavanje porodicnih problema. Ja se pitam samo zasto niko kod organizatora akcije nije tada uzeo i mogucnost da novac nece biti upotrijebljen, pa da postavi opciju "sta raditi ako sredstva ne budu utrosena za sto su namijenjena". I nisam saglasan da novac pripada majci , odobrenje koje su organizatori dobili da bi mogli uopste skupljati novac je za "LIJECENJE ZELJKA TOMICA" i tu nema rasprave. Novac koji je osta na racunu i nije stavljen na raspolaganje da u kordinaciji sa nadleznim sluzbama se preusmjeri u druge dobrotvorne svrhe , se tretira kao nelegalno sticanje dobiti. Nisam partijski orjentisan i ne mislim da su organizatori svjesno ovo uradili. A sto se tice BUNARA tu moze biti svasta , pojedinci su izvukli odredjenu korist , mislim politicko ili javno promovisanje, svih slikanih kod pustanja u rad bunara.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by grlica »

Да Шојићу тачно је то што кажеш, паре су код мајке то је чињеница , а зашто нису усмјерене даље у добротворне сврхе то никоме није јасно. Ни организаторима ни широј јавности.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

СДС-овци смарате са тим бунаром и много ту сада моралишете. Није бунар направљен тајно колико се ја сјећам. Све смо фино разглабали двије године на форуму. Доће код мене инспектор у понедељак и да завршимо ту причу за бунар. Сви рачуни, уговори су код мене и све спремно чека. Ако будем(о) кри(ви) због тога, јавно ћу(ћемо) да се извиним(о) свим овим душебрижницима. Ако не, тражићу(мо) од вас исто.


Треће, гледајте вечерас Дневник 2 :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by KAMIKAZA »

Kako bi bilo da se postavio uslov prilikom davanja donacije majci,ako vas sin sutra umre vi morate ostatak para vratiti nama,koji bi to monstrum neko trebao da bude i da pomene smrt u takvom trenutku.Cista budalastina je to,cilj je bio izljecenje tog momka,a ne njegova smrt,i ka cilju se islo,a sto je na zalost ispalo drugacije mislim da je zao svima.Da je ostao ziv svima nama a posebno rodbini bi bilo puno srce,j*bale vas pare,jedan zivot je izgubljen,i umjesto da bar budemo ponosni na tu akciju sakupljanja pomoci ,mi sada iz nekih sitnih politickih interesa,pljujemo,pardon pljujete,po svemu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by VJESTICA »

U pravu si kami,ali morao je postojati plan po kojemu ce se novac proslijediti nekome kome je potreban u slucaju da se ne iskoristi za lijecenje Plavog,ili ostatak novca.Evo prije 15 min. gledam prilog o djevojci koja se bori sa rakom mozga a koja ima 38 godina,zivi sa majkom u trosnoj kucici tj. u jednoj prostoriji i spavaju zajedno na jednom kaucu.Njena majka moli da im se pomogne i citavo vrijeme place jer vrijeme joj izmice a djevojka je bas lose.Dok sam gledala taj prilog sve ovo sto desilo sa tim novcem za plavog mi je prolazilo kroz glavu...Koja smo mi stoka!Jebem ti novac i pohlepu i moc...
http://www.rtvbn.com/331729/Mari-Bozic- ... anih-ljudi
Molim sve skeptike da pogledaju ovo iako je skinuto sa BN-a
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by KAMIKAZA »

To i jeste najcrnje,sila ljudi je u nevolji,svaki drugi nema nikakve uslove,nema novac ni za aspirin a kamo li za neke operacije,po meni bi trebao postojati humanitarni fond,gdje bi se neprestano sakupljalo i lobiralo,a iz tog fonda placali pristigli racuni,svakako i ta porodica dodje u iskusenje da zadrzi novac,a drugi onda ispastaju zbog takvih,znaci po potrebi i prioritetu bi se davao novac.Ali mi smo cudan narod,tu bi se udomilo bar 20 preko partijskih i rodbinskih linija, i niko nebi imao uvid u njihov rad,a samim tim bi se jedva sakupilo za njihove plate,mi moramo da mjenjamo navike,jer i kradja je navika.Za sada je sve to moguce samo ovako kako ide,pa ko ima srece njemu se sakupi a ko nema on umre,surovo ali istinito.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by VJESTICA »

My treasure-Smeagol.Svi mi se cude jer volim gospodar prstenova,a americke filmove uopste ne gledam.Sve ovo vidim u toj prici,i naravno jos mnogo toga,i nije taj film uopste fantastika niti naivan,naprotiv...Glupost je uplacivati taj novac na racun clana porodice oboljelog jer kao sto rekoh novac je prokletstvo i niko mu odoljeti ne moze ili vrlo tesko moze.I nije moguce da ne postoji osoba koja bi vodila brigu o humanitarnom racunu i objavljivala stanje pristiglog novca,a koji bi se davao po hitnosti lijecenja?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

eye
Posts: 8
Joined: 02.08.2002. 13:05

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by eye »

Svašta sam se se naslusao u gradu ovih dana, ali nakon Ninkovog članka u novinama i Rickove izjave sve mi je jasno od koga je poteklo svo ovo zlo. Na FB stranici akcije imaju svi izvodi iz banke, i nigdje nema da je taj gospodin uplatio novac.

Dabogda vam se sve ovo vratio u vasim zivotima ko god da je digao ovu hajku a isto tako ko god se okoristio o 1 KM ove humantarne akcije!

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by SIVI SOKO »

:) i ja sam bas lepo iznenadjen sa ovim clankom i izjavom
da sam jucer umro nebi znao da su u mome okruzenju sve sami dobrotvori
kamikaza sta ti bi da brises postove koliko je palo para za to
svatio si i ti konacno gde je izvor i gde se pare uzimaju drz se ti nacelnika i svoje stare stranke mozda i neka stolica ispadne za tebe kad te svabe sutnu
Budi sam svoj gospodar

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by SIVI SOKO »

nacelnice priznaj da si znao odakle dolaze pare nemoguce da je celi ghrad znao samo ti nisi
to je kao ono kad se zena kurva a svi znaju osim muza :smt005
Budi sam svoj gospodar

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by sifra »

Gatarić :"Pa čak bih i svoju pravnu službu stavio na raspolaganje".
Nije se nešto ta pravna služba pokazala u tužbama :smt005

Ovo je neneviđena glupost što je napravljena od ovoga dobro djela svih ljudi što su učestovali. Čista lakrdija.

Sve te pare su trebale ići na jedan račun namjenjen humanitarnim svrhama, npr. Crveni krst, bolnica i sl.

Načelnik se pravda kako nije znao odakle im pare?
Ko bi mogao povjerovati u tako nešto da on ni jednog trenutka nije pomislio odakle taj novac za izgradnju pomenutog bunara,a zna da su sve pare kojima je "Naša vizija"raspolagala utrošene u pravljenje klupa?

Bunar je dobra stvar, ali način na koji je izgrađen odnosno s kakvim novcem nije ni najmanje u redu. Ovdje se samo može priznati greška i vratiti sve pare na početni raučn, izaći u javnost sa podacima o već utrošenom novcu te o preostalom novcu. Naravno ako niko ovdje ruke nije zaprljao :?: :!:

Zanimaju me dvije stvari ako može neko da mi odgovori. Zašto su pare prebacivane na "Našu viziju" ? I zašto su se trošile humanitarne pare namjenjene za nečije liječenje bez da je javno rečeno da se radi o tim parama?
Alea iacta est!

User avatar
SIVI SOKO
Posts: 181
Joined: 28.03.2007. 23:53
Location: Prnjavor

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by SIVI SOKO »

imam ja vodu za vas
iz jezera drenova :P
Budi sam svoj gospodar

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by aquarius »

sifra wrote:a zna da su sve pare kojima je "Naša vizija"raspolagala utrošene u pravljenje klupa?
Ovaj navod nije tačan jer je postavljanje klupa projekat Saveta Mjesne zajednice Prnjavor. Sredstva je doznačila Opština za obilježava značajnog datuma.
Mi, većina u Savetu MZ glasanjem odlučismo da, umjesto da krkamo i bančimo, za te pare kupimo klupe da naši sugrađani imaju na šta da sjednu na svom Trgu, a da nisu primorani da to učine u obližnjim ugostiteljskim objektima.

Zanimljivo je da je vrsta sam šarafao klupe jer smo i na majstoru željeli uštedjeti.

Sram nas bilo !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by raspaduci »

Koliko mogu da primjetim ovde se radi o tome da trenutnoj Prnjavorskoj Vlasti smeta udruženje "Naša Vizija" !
Pa im na razne načine podmeću noge.

Post Reply