Plavi danas treba tvoju pomoć!

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by grlica »

Какав је то коментар : " зар ћу ја одређивати коме је помоћ најпотребнија" ? Наравно да нећу . Ја само много тога ту не разумијем ; зашто новац не испоштује своју намјену , зашто се морао потрошити , стално су неке хуманитарне акције у току , стално је некоме потребна помоћ --- ако је већ на једном рачуну сакупљен новац за људски живот зашто није утрошен на спашаавње људских живота?
Питања колико хоћеш.
Ово намјерно пишем јер је скоро сакупљан новац за поплављене. Шта ли је било тек са тим новцем?! Да ли су се нашли неки који одвагаше да су се људи колико-толико скрпили па им новац и није потребан --- могло би се уложити у неко јавно добро...

Зато ми се не свиђа твој коментар. Ја само пишем о М-телевом новцу који се не потроши на оно за шта је прикупљан .
imam moćno pero - jezik srpski

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by tibaldo »

grlica wrote:Ја само много тога ту не разумијем ; зашто новац не испоштује своју намјену , зашто се морао потрошити , стално су неке хуманитарне акције у току , стално је некоме потребна помоћ --- ако је већ на једном рачуну сакупљен новац за људски живот зашто није утрошен на спашаавње људских живота.
Nema vajde grlice,u nedostatku valjanih argumenata prelazi se na politicku platformu,kako je ovo hajka i spinovanje kontra njih i sl. Napad je najbolja odbrana!
svjedok.saradnik32 wrote:Хуман човјек је онај човјек који је другом помогао у тешком времену и није се тиме гордио и хвалио.А да ли је преварен и обманут свакако има право да зна, па макар то била и хуманитарна акција јер како народ каже ,, да би живјели у слози и љубави иза себе не остављајте дугове и не рушите мостове''. :smt006
Fool me once,shame on you,
Fool me twice,shame on me...
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by svraka »

Мислим да нам на нивоу државе недостаје закон који би регулисао сва питања везано за организовање хуманитарних акција. Ово прије свега да би се они људи, хуманисти, који су вођени искључиво потребом да помогну другима којима је помоћ пријеко потребна, заштитили од непријатности, и отклонили сваку, па и најмању сумњу у своје добре и хумане намјере. Овако испаде да они који се потрудише да помогну, постадоше мете сумњичавих погледа. Јако непријатно.

Закона немамо, а да ли се требало чекати да се закон донесе, па да се онда раде овакве хуманитарне акције? Таман посла! Помоћ је потребна хитно, и не може чекати доношење закона. Но, закон је потребно донијети што прије. Мислим да је то очигледно.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by aquarius »

Управо тако сврака !
Не само закон него оснивање хуманитарне фондације.
Или заштитни фонд из кога би се ургентно дала средства из државне касе, а ми као грађани да намиримо одређени дио додјељених средстава. Ову идеју ми је дао један мој другар и одлична је ;)
Е сад, поставља се питање како би се тим средствима располагало, ко би формирао листу угрожених и коначно да ли би се та средства злоупотребљавала (читај "трпала у приватне џепове").
Влада РС продаде Телеком, основа ИРБ, а средства одоше бестрага. Дио за стамбене кредите и куповину гласова у појединим општинама, а брука пара оде на винограде, воћњаке, пропале инвестиције ...
Као што често волим рећи, није све црно и бијело.
Овако испаде да они који се потрудише да помогну, постадоше мете сумњичавих погледа. Јако непријатно.
Са овим се апсолутно слажем. Што се мене тиче, скорашњи догађаји ме никад неће одвратити од хуманости. Раније сам се трудио, а сад ћу
инсистирати на анонимности. Радим то да неком помогнем, а не да тргујем с тим.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Порука коју сам данас добио.
Zdravo Vedrane.Trebao bi pomoc od tebe.Prikupljam pomoc za rodjaka koji treba na operaciju tumora u Ahen,operacija kosta 30.000 € a zahvat ce biti izvrsen u roku od mjesec dana pa je malo vremena da se prikupi toliko novca.Ako mi mozes pomoci posto si ti vec bio u tim vodama da nadjemo dobrovoljne donatore
И шта да кажем човјеку, након свих ових дешавања?!

Сутра долази РТРС у Прњавор, и снима прилог о овим дешавањима. Предложићу да када будем давао изјаву кажем и да је што хитније потребно да се донесе закон о хуманитарним акцијама. Шта како гдје и ко. И да се све сумње отклоне и спријече.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Hirurg »

Reci im neka snime i poderane puteve po gradu koji dr mr sci iokp gataric održava. Ko zna kad ce opet doci u kasabu sto bi reko onaj pacenik svjedok inace iz metropole!

Poslato sa "Note 3" uz pomoc TAPATALK aplikacije!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by svjedok.saradnik32 »

нећу да се бавим твојим провокацијама, надам се да ће администратор адекватно да реагује на твоја простачења и увреде које ис изнио. :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by nenad 10 »

Zalosno je sto se i na ovakvoj temi pokrenu stranacka prepucavanja.Svaka cast Vedranu,Ljubisi,Milanu i svima ostalima da ne nabrajam,koji su uspijesno odradili h.akciju.I poslije ovakvih prozivki koje nisu na mjestu oni i mnogi drugi ce razmisliti o svom buducem angazovanju u slicnim akcijama.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Hirurg »

Ah ah...ne patim od bana....kao pojedini. Gradjanine prvog reda uci uci uci

Poslato sa "Note 3" uz pomoc TAPATALK aplikacije!

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by schwabo No1 »

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... le.lt.html
...Prevare u vezi sa novcem uplaćivanim u humanitarne svrhe postoje svuda u svetu. Prvi dani decembra u Velikoj Britaniji prošli su u znaku afere oko para koje su bile namenjene u dobrotvorne svrhe, a podeljene su kao dodatak na plate ljudima na visokim položajima u dablinskoj bolnici „Central Remedial Clinic”.

Afera oko humanitarnih akcija nisu pošteđeni ni naši susedi. U martu ove godine, otprilike u vreme kada se Srbija ujedinila u skupljanju novca za operaciju male Tijane Ognjanović (koja je umrla u hjustonskoj bolnici 15. jula ne dočekavši transplantaciju srca), u Americi je od leukemije umrla petogodišnja Nora Šitum. U Hrvatkskoj je prikupljeno gotovo milion evra kako bi devojčica koja je bolovala od leukemije otišla na intervenciju u Filadelfiju. Međutim, pre samo nekoliko dana hrvatsko Ministarstvo finansija utvrdilo je da je u akciji prikupljanja i trošenja novca za lečenje devojčice iz Zadra bilo zloupotreba koje ukazuju na postojanje krivičnog dela...
Интересантно је да породице у већини случајева подлегну искушењу које доноси велики новац и умјесто сажаљења и саучешћа изазову лавину осуде разочарења.

Нису то мале паре, иако појединци покушавају и овај проблем подвести под политичка препуцавања. Испаде да је веће зло што је 11 000 КМ потрошено на јавно добро, него 300 000 КМ присвојених за личну корист. 300 000 КМ су три лијепа стана у Бањалуци, или два у Београду. Ако смо били хумани и солидарни да се спаси један млади живот, не значи да се слажемо да се материјално обезбијеђује било ко, након што се тај млади живот, нажалост, прерано угасио.

Осим писаних закона, које доноси држава, постоје и они неписани, постоје моралне норме и хришћанска богобојазност. Сви се припремамо да на неком суду одговарамо или будемо награђени за своја дјела.

Врсту и Акваријуса у потпуности подржавам и сматрам да су, као и цијела екипа која је проводила акцију, заслужили наше поштовање.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by grlica »

Да ли ћемо икад имати информацију како су утрошена средства од хуманитарног броја за поплаве ?! Лако је за ово код нас , имамо бунар , а може ли се ишта сазнати гдје су новци за поплаве , како су се дијелили'?
Колико је новца стигло у БиХ --- износе ли се информације колико и како је распоређено?! Ја сам чула од поплављених да Норвежани несебично помажу (а и нама су послије рата, од њих смо добили и шпорет и деке кад смо се раселили , избјегли , побјегли ) и то на лицу мјеста . Једино су донације Норвежана биле видљиве и свима доступне. Свака им част. Све су поправљали , реновирали нису питали који је ентитет. Нико их и не спомиње а колико су ваљали нашем народу.
Шта је са осталим донацијама , шта је са новцем од Мтелевог хуманитарног броја за поплаве ?! Ето Швабо теби је то висило мјесецима на профилу , имаш ли неку информацију?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by schwabo No1 »

Имам, али ово није тема прикладна за одговор. Окачит ћу на другом мјесту.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by svraka »

aquarius wrote:Е сад, поставља се питање како би се тим средствима располагало, ко би формирао листу угрожених и коначно да ли би се та средства злоупотребљавала (читај "трпала у приватне џепове").
Управо су ово само нека од питања на које би закон, којег немамо, требао да дадне одговоре. Истина, ово су само нека од питања! Законом би се ефикасно могли уредити сви токови новца, тако да неби уопште могли доћи у небулозну ситуацију, да М.тел даје сугестију, да се евентуално преостала финансијска средства користе у друштвено корисне пројекте!!! Од куд М.тел-у кредибилитет да одлучује гдје ће завршити новац прикупљен од хуманитарне акције??? Добро, нису они одлучивали, они су сугерисали... Од куд некоме идеја да послуша сугестију М.тел-а шта да уради са тим средствима??? Јако тешка питања, без којих се може лако, док се иста не поставе. А када се поставе... е, зато нам треба Закон о организовању хуманитарних акција, или како год га назвали.

Ко организује хуманитарну акцију?
Ко је одредио приоритет оних којима је помоћ потребна? (Помоћ је многима потребна).
Који су токови прикупљених средстава?
Шта се дешава са евентуално неутрошеним средствима?
Треба ли формирати фонд?
Ко је потписник који располаже средствима фонда?
Да ли се средства из таквог фонда користе само за помоћ лицима којима је живот директно угрожен, или и лицима којима је помоћ потребна за лијечење или ортопедска помагала, или операције које ће им живот учинити подношљивијим и квалитетнијим?...

Сва ова, и многа друга питања, закон би могао врло добро да обједини, и да усмјери рад хуманитараца. Да тај рад хуманитараца буде много ефикаснији. И да самим тим значајније помогне онима којима је помоћ пријеко потребна.

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by richarddreu »

vrsta8472 wrote:Свједоче, док ти ниси знао шта је форум и прњавор.инфо и док је Калабић био "бог и батина" у Прњавору, ја сам том истом везао уши на машну али овдје на форуму. И шта се ја кријем из начелника? Још ме нико није звао у полицију, ваљда хоће али не знам само када. Доће сада из БЛ екипа РТРС-а да сними прилог о овоме. А биће и вечерас на К3, нису могли синоћ емитовати.
hahahahahhahah, lepke sad znam zašto je kala onako klempav i vrljav. Kada si mu ti znatezao uš i oči si mu povuka za nima :D :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

sojic1
Posts: 4
Joined: 06.04.2014. 13:55

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by sojic1 »

Pratim forum Prnjavor .info duze vrijeme, sada stvarno imam potrebu da dam svoj komentar na ovu temu. Sa velikom paznjom i licnim ucescem na razne nacine sam ucestvovao u akciji skupljanja pomoci za naseg sugradjanina,koga nisam licno poznavao. I imao sam veoma visoko misljenje o svim ucesnicima akcije i samim organizatorima. Par dana nakon tragicne smrti ,a nazalost sama dijagnoza je davala male sanse za izlijecenje, u razgovoru sa prijateljima sam postavljao pitanje , sta se desava sa ostatkom novca . Sam naziv akcije govori kome su i za sta su sredstva skupljana. Uz sav respekt i razumijevanje za porodicu pokojnika , novac nije skupljan za njih,znam puno roditelja koji su nazalost izgubili dijete i to jebolno .Ovdje se radi o velikoj sumi novaca koja ima elemente krivicnog djela. Kako neko misli da u skorije vrijeme pokrene slicnu akciju .Nadam se da ce ovaj slucaj biti rijesen u skladu sa pravom a ne u skladu sa emocijama .

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by diablo »

Hirurg wrote:Jel opet gamad iz sds mora da ****? Jel kampanja krenula?

Poslato sa "Note 3" uz pomoc TAPATALK aplikacije!
Ta ista gamad,kako se kulturno izrazavas, je podrzavala i odrzavala humanitarne akcije, i sakupila odredjenu svotu novca! I ne mjesaj politiku sa ovim. Cudi me kako ne kazes da je SDS uzeo novac sebi. Ovdje postoji ozbiljan problem, i koliko god ti blatio i vrijedjao forumase, to se mora rijesiti. Pravedno bez emocija! 8)
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Hirurg »

Jesi se ti to uhvatila za pisljivih 10 000? I kako bas sve tvoje partijske kolege u napadu??? Kako nije spile prvi poceo? Ajde mi pojasni!

Poslato sa "Note 3" uz pomoc TAPATALK aplikacije!

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by diablo »

Ko zna gdje je Spile :?: 10 000 km nije pisljivo, nekom moze zivot spasiti. I nema potrebe za politikom. Imaju institucije koje ce da istraze sve i znace se ko je odgovoran. I ne smatram nikakvim napadom nekoga ko pita i zeli da zna sta je sa novcem koji smo svi mi sakupljali!? Bolje da pitaju nego da zaljucuju sami kako hoce!
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by Hirurg »

Ma de ba pusti to kraju. Reputacija tipa ove sada prnjavoru ne treba! Bunar je napravljen! Trazite gdje je resto novca....

Poslato sa "Note 3" uz pomoc TAPATALK aplikacije!

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by ivan78 »

schwabo No1 wrote:
Интересантно је да породице у већини случајева подлегну искушењу које доноси велики новац и умјесто сажаљења и саучешћа изазову лавину осуде разочарења.

Нису то мале паре, иако појединци покушавају и овај проблем подвести под политичка препуцавања. Испаде да је веће зло што је 11 000 КМ потрошено на јавно добро, него 300 000 КМ присвојених за личну корист. 300 000 КМ су три лијепа стана у Бањалуци, или два у Београду. Ако смо били хумани и солидарни да се спаси један млади живот, не значи да се слажемо да се материјално обезбијеђује било ко, након што се тај млади живот, нажалост, прерано угасио.

Осим писаних закона, које доноси држава, постоје и они неписани, постоје моралне норме и хришћанска богобојазност. Сви се припремамо да на неком суду одговарамо или будемо награђени за своја дјела.

Врсту и Акваријуса у потпуности подржавам и сматрам да су, као и цијела екипа која је проводила акцију, заслужили наше поштовање.
:smt023
Dijelim apsolutno Svabino misljenje!
Najmanji su problem pare koje su otisle za bunar, mrvica para za koje imaju pokrice u racunima. Sta je sa ogromnom kolicinom namjenski skupljenog novca koji je uplacivan putem uplatnica, a sila je otisla i direktno na ruke. Neka je nekome na dusu i na cast. Dijete nema cijenu, nedaj Boze nikome. Ali se pitam , jel bi ih neko mogao prisvojiti i trositi dok druga bolesna djeca umiru.
Neumjesno je u ovome prozivati Vedrana i ekipu koja se zrtvovala. Nisu onu tu nista profitirali!
Valjda ima Boga, neka svakome sudi po zasluzi!

rufus
Posts: 30
Joined: 09.11.2013. 22:50

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by rufus »

Vedrane, zar ne osjećaš moralnu odgovornost zbog ovoga? Teško ti je priznati da si, na neki način, prevaren i iskompromitovan, ali izvini se, barem, svima koje si vukao za rukav zbog ovoga. Pri tom, nimalo ne sumnjam u tvoje dobre namjere...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by vrsta8472 »

Какву моралну одговорност? Ово је класичан лов на вијештице.

Да ја осјећам моралну одговорност, због оваквих ствари:

Што су паре сакупљене за Ведрану Кудрић и која је данас хвала Богу жива и Здрава:

Image

viewtopic.php?f=26&t=873

Што сваки Божић обрадујемо оне најугроженије поклонима:

Image

viewtopic.php?f=26&t=2572

Да ме није можда срамота због Гордане Станковић из Грабик Илове

Image

viewtopic.php?f=26&t=753

Да ме можда није срамота за Љубомира Чолића из Гаљиповаца

Image

viewtopic.php?f=26&t=829

Да ме није можда срамота за Жељка Блатешића из Кремне



viewtopic.php?f=26&t=1737

Или за Сенаду Јашаревић из Коњуховаца

Image

viewtopic.php?f=26&t=2356

И на крају за ову акцију за Жељка.

Ти стварно мислиш да ја због оваквих ствари требам да осјећам моралну одговорност? И да људи који раде овакве послове, треба да буду на стубу срама.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

rufus
Posts: 30
Joined: 09.11.2013. 22:50

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by rufus »

Kada se desi, ako se desi, pronevjera, da ! Ako ne trebaš na stub srama, a ono bar da se osjećeš malo odgovornim što se neko, za koga si se zalagao, obogati preko noći. Nema lova na vještice, nego se ovde radi o nečemu što smo davno zaboravili, ako smo ikada i znali. O sramoti.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by KAMIKAZA »

Kako ono kazu :"Ljudska glupost i univerzum su beskonacni".
Zar je bogatstvo izgubiti djete,nedaj Boze nikome takvog bogatstva.
Kao prvo,ti rece da su pare pronevjerene od onih za koje je on ili su oni sakupljali,kako bi ti postupio da si bio mjesto njih,dali bi stavio novac na svoj privatni racun pa davao po potrebi ili bi isto dao njima na raspolaganje na njihov racun,i ko je mogao da predvidi da ce taj jadni momak da umre,svi su u najboljoj namjeri i u zelji da mu se spasi zivot ,isli od te predpostavke da ce on da se spasi,zato se u ostalom i sakupljao taj novac.Novac je uplacen majci,ni ja ne mislim da je moralno zadrzati te pare nakon smrti sina,jer neciji drugi sin se moze spasiti sa preostalim novcem,ali ko je mogao znati da ce momak da umre i da ce roditelji zadrzati novac,o tome niko nije ni pomislio u tom momentu,jer se gajila nada da ce da prezivi i da ce taj novac da ode za lijecenje.Ovo sto se sada ovdje dozivljava je samo jedna obicna politicka hajka,kao sto to vi rekoste:"lov na vjestice", a znamo da vjestice nikad nisu postojale,kao ni lopovi u ovoj ili bilo kojoj akciji koju su oni vodili.Pokazite samo jedan dokaz za jednu KM da su oni uzeli sebi u dzep pa onda lajte koliko hocete,ali ovako je to suludo,rano ste poceli pripreme predizborne kampanje,moglo bi se nekome o usi obiti. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

rufus
Posts: 30
Joined: 09.11.2013. 22:50

Re: Plavi danas treba tvoju pomoć!

Post by rufus »

Izvini, ali prvo moraš da shvatiš da zaista nije sve politika. Mijenjaš teze.

Post Reply