Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by просвјета »

Надам се присуству неких новоожењених на Светосавском балу... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Божићни поклон је уручен. Сакупили смо 170 КМ, и купили смо једну печеницу преполовили на пола и уручили двијема породицама. Могли смо сакупити и више пара да сам ово објавио на ФБ прњавор.инфо, али нико неће да развози пченице тако да смо ове године овако одрадили.

Хвала свима који су учествовали у овој нашој већ сада традиционалној хуманитарној акцији.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by grlica »

Svaka čast Prnjavor -infu tj. našoj stranici :D Pomoć je dirljiva I POTREBNA :) Svaki human gest zaslužuje pohvalu,posebno ovoj porodici i Mimi , MARINKU. POZNAJEM IH OD KAKO SAM SHVATILA PRNJAVOR KAO SVOJ GRAD. :D Sjećam se i pokojnog Djure ( viđala sam ga kroz prozor -pravi urban tip , živio je kupeći za boljima od sebe), kao u Sarajevu mnogi što opstaju kupeći za boljima... :wink:
Drago mi je što je sajt , ovaj sajt, ispričao kroz sebe i mnogo kompleksnih priča... Uljepšali ste praznike najpotrebnijim :D
Mnogo pozdrava kestengradskoj aleji-- iz oblačne i daleke prijestonice BiH!
imam moćno pero - jezik srpski

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by Brankica »

prosvjeta wrote:"Пазите да праведност своју не вршите пред људима, да вас они виде; иначе немате награде код Оца вашега који је на небесима.
Када дакле чиниш милостињу, не труби пред собом, како чине лицемери у синагогама и по улицама, да их људи славе.
Заиста вам кажем, примили су плату своју. А ти када чиниш милостињу, нека не зна твоја лева рука шта чини десна, нека буде твоја милостиња у тајности; и Отац твој који види у тајности узвратиће ти."
(Јеванђеље по Матеју, глава 6:1-4 )
I ja mislim da nije bas umjesno objavljivati slike sa ovih aktivnosti. To posebno djeca u dobi puberteta i starija teze podnose. Traba imati obzira.
Odusevile su me aktivnosti prvo skole u Lisnji, onda naseg Srednjoskolskog centra, kola srpskih sestara, svestenika Duska, i jos nekih a u vezi pomoci jednoj porodici-jednom divnom djecaku kome je u medjuvremenu i otac umro.
Naravno, treba pomoci svuda gdje se moze i gdje je ta pomoc dobro dosla, ali ovaj slucaj je meni "poseban". Mislim da me u mom radnom vijeku nije vise i teze pogodila necija sudbina kao sudbina tog divnog i izuzetno dobrog djecaka.
Neko ko ima izuzetno tezak zivot a da na njemu to nikad niko nije primijetio, neko ko nakon nadnicarenja dodje u skolu i ima sve petice, lijep, uredan, kulturan i povrh svega rijetko vrijedan i pametan. Nadam se da ce opstinske vlasti imati sluha da se pomogne u daljem skolovanju ovog vrlo talentovanog ucenika.
Svaka cast i hvala svim ljudima koji se bave humanitarnim radom bio on javan ili ne.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Ако неко зна, неку вишечлану породицу којој је потребна помоћ или неком појединцу а да је спреман да то све камере сниме и да се организује хуманитарна акција - нека ми се јави!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by KAMIKAZA »

Moram pitati dal bi htjeli pred kamere,ima jedan takav problem.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Питај, без тога им се не може помоћи.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by grlica »

evo ja ću pred kamere. Trebaju mi 4 pasoša i dvije lične i dvije vozačke. To izađe negdje blizu 500 km. Niko ne radi , a dokumenti ti trebaju . Ja sam zainteresovana , samo ne znam koliku količinu jada i bijede tražite , da li ćemo ispuniti uslove :|
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by svraka »

просвјета wrote:"Пазите да праведност своју не вршите пред људима, да вас они виде; иначе немате награде код Оца вашега који је на небесима.
Када дакле чиниш милостињу, не труби пред собом, како чине лицемери у синагогама и по улицама, да их људи славе.
Заиста вам кажем, примили су плату своју. А ти када чиниш милостињу, нека не зна твоја лева рука шта чини десна, нека буде твоја милостиња у тајности; и Отац твој који види у тајности узвратиће ти."
(Јеванђеље по Матеју, глава 6:1-4 )
Ево узалуд написаног поста. Залуд и потпис аутора ове дивне мисли. За неко хуманитарно дјело, данас, неопходно је изаћи пред камере и усликати се са меценом. Иначе ништа од најављене помоћи.
Куповина туђе несреће ми се гади.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Почећу да :smt078 од лажног моралисања.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by grlica »

U čemu je problem vrsta , ne možemo napraviti jednu "humanu priču " za 5 stoja :shock:
ne kontam , pomoć mi je zaista potrebna :( a vi nudite :D
ja se samo javljam na konkurs
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Па проблем је у томе, што сви морални на квадрат. А без медија ни једна хуманитарна акција не бих успјела.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by grlica »

kako može ne biH uspjela - dragi vrsta . :D Pa eto snimićemo film , vi me čekajte sa kamerama u Dragalovcima ja ću ispričati kako sam uspjela za cenera da se prebacim, zatim zmija vozi i čeka nas u autu ... putujemo , ti pričaš svoje bogato iskustvo o crkvama kraj kojih prolazimo , pokupimo nekog stopera namjerno :wink: nekog seljaka il božijaka i tako to ti je već film cijeli... -- ja ti nudim za 500 km a ti izbjegavaš da mi pomogneš ...
kakva je ovo humanitarna stranica :shock: :( što mi ne odgovoriš u čemu je riječ , ko daje i šta oće
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

На К3 има емисија Дијаспори у походе. Властимир Видић који је водитељ те емисије, ми је предложио да направимо један прилог о породици којој је потребна помоћ. И да се тај прилог емитује на тим емисијама и да се кроз те емисије, помогне онима којима је помоћ, стварно потребна.

Ако вас пар мисли да то није морално и хумано, ево нећемо ништа радити. То је много хуманије. Зар не :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote: dragi vrsta....ja ti nudim za 500 km a ti izbjegavaš ...
To nije humanitarna akcija, :D vozacke i licna dokumenta su u nadleznosti N.V i V.T :)
Svakako da kad se radi emisija mora i da se snimi taj neko,znaci kome je muka ne moze samo da uzme pare i da ostane anoniman,onda bi to licilo na kriminal,ovako je to sve vidljivo svim ucesnicima akcije,i nema mucke ni traca iza ledja.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by grlica »

šta ti je NV I VT
ja stvarno ne znam kako da dođem do tih para koje eto tako prosto moraš baciti a želim da se odjavim iz Prndže, no ne mogu jer nemam od čega :(
Eto , ako ne može da mi se pomogne pozivam tu dijasporu samo da mi haljinica i ukrasa za djevojčice pošalju. Izludiše me djeca kako suknje nemaju i ne mogu biti princeze. Imaju jednu suknju pa se svađaju oko nje. Nisu moja djeca gola - bosa(gluvo bilo) ali nemaju tako ti lijepih stvari za djevojčice koje bi mame kupovale djeci al kada bi imale platu. Toliko o pomoći.
A što se tiče VV , uh :shock: dobro da mi reče :D ne bi bilo zgodno raditi sa ljudima bez talenta i mašte :smt002 :D pogotovo film :wink: :smt003
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by CHEJK »

vrsta8472 wrote:На К3 има емисија Дијаспори у походе. Властимир Видић који је водитељ те емисије, ми је предложио да направимо један прилог о породици којој је потребна помоћ. И да се тај прилог емитује на тим емисијама и да се кроз те емисије, помогне онима којима је помоћ, стварно потребна.

Ако вас пар мисли да то није морално и хумано, ево нећемо ништа радити. То је много хуманије. Зар не :idea:
Baš zanimljivo.... O tome sam već govorio na jednoj od tema.

O tome kako neko ko ima istinsku potrebu da pomogne drugima nema potrebe da se slika i snima sa tim ljudima. Misliš li da je lako i lijepo izaći pred kamere sa djecom i reći da si gladan, žedan i bos, da je lako i jednostavno to što nismo u mogućnosti svojoj djeci obezbjediti da normalno idu u školu, jedu, piju, obuku se?!?!? Zašto sebe uvijek stavljaš u te priče JA, JA, JA I OPET JA a prikupiš pare od drugih ljudi pa ih onda ti zajedno sa pokloima uručuješ pred kamerama??? A narod kojem je potrebna pomoć, proguta ponos zarad gladi.... :cry:

Ako želiš pomoći, pomozi, to je pohvalno pa pusti te iste ljude da govore o tom djelu.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by VJESTICA »

CHEJK wrote:
vrsta8472 wrote:На К3 има емисија Дијаспори у походе. Властимир Видић који је водитељ те емисије, ми је предложио да направимо један прилог о породици којој је потребна помоћ. И да се тај прилог емитује на тим емисијама и да се кроз те емисије, помогне онима којима је помоћ, стварно потребна.

Ако вас пар мисли да то није морално и хумано, ево нећемо ништа радити. То је много хуманије. Зар не :idea:
Baš zanimljivo.... O tome sam već govorio na jednoj od tema.

O tome kako neko ko ima istinsku potrebu da pomogne drugima nema potrebe da se slika i snima sa tim ljudima. Misliš li da je lako i lijepo izaći pred kamere sa djecom i reći da si gladan, žedan i bos, da je lako i jednostavno to što nismo u mogućnosti svojoj djeci obezbjediti da normalno idu u školu, jedu, piju, obuku se?!?!? Zašto sebe uvijek stavljaš u te priče JA, JA, JA I OPET JA a prikupiš pare od drugih ljudi pa ih onda ti zajedno sa pokloima uručuješ pred kamerama??? A narod kojem je potrebna pomoć, proguta ponos zarad gladi.... :cry:

Ako želiš pomoći, pomozi, to je pohvalno pa pusti te iste ljude da govore o tom djelu.

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023

Ocigledno se ovde brkaju pojmovi.Humanitarne akcije su jedno,a sakupljanje poena i dizanje sopstvenog ega na racun gladnih je nesto sasvim drugo.
Prisustvovala sam danas sahrani u mjestu Branjevo i vrlo se iznenadila humanim obicajima u tom mjestu.Naime poslije opela svestenika, kada na red dodje cjelivanje,svestenici napomenu prisutne da pomognu porodicu pokojnika i time im olaksaju situaciju u kojoj su se preko noci nasli.Svjedok sam da su neki na sanduk ostavljali po 1 km,a bilo je i naravno ,onih koji su ostavljali desetine maraka.Smatram da je narod koji je dosao na tu sahranu svojim nesebicnim davanjem,koliko je ko mogao,u stvari pokrio troskove sahrane.Poslije su mi rodjaci objasnili da je kod njih takav obicaj i da se ne gleda ko je u kakvoj materijalnoj situaciji,prosto kad se radi o tako necemu onda su svi tu da pomognu bez izuzetka,pocevsi od svestenika,koji moram da napomenem NEMAJU CJENOVNIK ZA SAHRANE!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by wanted »

Ne znam koliko ste upuceni za dogadjaj koji takodje ide u humanitarne svrhe, a odrzava se u petak, 28.02. od 19 časova u Domu Kulture u Prnjavoru. Riječ je o karaokama. Karaoke organizuju učenici III2 Gimnazije Prnjavor u cilju prikupljanja novčanih sredstava za odlazak na ekskurziju onima koji sebi to ne mogu priustiti. Ulaz je 3 km. Pa ko bude u mogucnosti, neka dodje, bice lijepo. Zabavicemo se, a i pomoci nekom!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ekskalibur
Posts: 36
Joined: 21.02.2014. 17:41

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by ekskalibur »

Pozdravljam sve humanitarne akcije! Neka dodje sto vise ljudi. Zajedno je sve i bolje i lakse! Svaka cast ovim mladim ljudima sto su pokrenuli ovu akciju za svoje drugare!
Ljubaznost uzvrati ljubaznošću, ali zlo uzvrati pravdom.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by KAMIKAZA »

Hocemo li ove godine sakupljati za pecenice ????
Mislim da bi trebali poceti sa akcijom malo ranije, jer oko nove godine se svi razbjezimo. :wink: Ili da postavimo dodatno par kutija u kaficima I trgovinama,sa natpisom:"1 KM za socijalno ugrozene,"pa da malo pomognemo ljudima,mozda bi se i opstina ukljucila sa nama.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Може, али да ја не морма организовати печенице, доставу итд. Ако има неко заинтересован (Не радим само 07.01), тако да нема шансе да могу стићи, уручити печенице.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by KAMIKAZA »

Naci ce se neko mladji da te zamjeni :D znamo mi sta je starost. :D
Mislim da je ova godina najteza do sada za socijalno ugrozene,pa bi mozda mogli i malo vecu akciju napraviti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

Нећу радити за Бадњак тако да ћу моћи организовати опет подјелу печеница. Значи идемо у акцију :smt002 Само док питам Виданке да ли могу паре да се оставе у Jawi, па да почнемо са скупљањем. Направићу ја неки плакат и објавити вијест на главној страни.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply