Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Post by KAMIKAZA »

Da je krao sminku pa i da mu oprostimo :D ali gdje da krade kobasice,ko jos danas od sirotinje jede tako masno,hoce da mu djeca razgaze zeludac,pa im poslije niko ne moze nanijeti hrane.Sirotinja mora da bude mrsava,da bi bolje mogla da radi za gazde,ne smije da krade,vec mora da ceka da mu gazda baci koricu hljeba,kakve kobasice oni hoce,i to jos Slovenske,eee ova sirotinja je zaboravila sta je Srpski patriotizam,pa gazde sad moraju opet da ih uce,gazde bi kad bi morali da biraju izmedju tih Slovenskih kobasica i pecenog srbijanskog praseta ,uvjek iz patriotizma uzeli srpsko prase. :)

Ajde sad je dosta zajebancije,dajte da tom jadniku pomognemo,nije krao hranu iz luksuza,vec sto je gladan,i nije ukrao tonu,pa da preprodaje,vec samo da nesto pojede,Jokara javi podatke i koga ima pa da se covjek i njegova porodica na nas racun bar omasti za bozic sa nekim prasencetom.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:Jokara javi podatke i koga ima pa da se covjek i njegova porodica na nas racun bar omasti za bozic sa nekim prasencetom.
Супер идеја. Да купимо човјеку прасе за Божић!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Prnjavorska policija

Post by Magyar »

vrsta8472 wrote:
KAMIKAZA wrote:Jokara javi podatke i koga ima pa da se covjek i njegova porodica na nas racun bar omasti za bozic sa nekim prasencetom.
Супер идеја. Да купимо човјеку прасе за Божић!
Potpisujem!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

Otkud znate da je covjek krao zbog neimastine? Mislim, i meni je to prvo palo na pamet, ali ne mora da znaci.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Sumnjam da bi iko ukrao kobasicu u Tusu da ju je imao kod kuce,mi moramo shvatiti da je glad realnost i u nas.pre neki dan sam slusao statistiku EU i onda poslije toga kaze jedan strucnjak da svi skoro sve lazu,jer oni su pravili u Portugalu neke statistike i ispalo je skroz kontra,na primjer dokazano je po izjavama ljudi da svaki cetvrti covjek u Portugalu bar jedan dan u mjesecu gladuje jer nema za sta da kupi hranu,a mozete zamisliti koliko bi bilo da se narod nije stidio priznati.Mi smo za Portugal nula,a sve sto imamo vise od njih je samo taj nas ponos.Ljudi ne treba se stidjeti reci da se nesto nema,nije kriv uvjek za sve onaj ko je u krizi,milion faktora igraju ulogu,po meni je svako vise kriv od pojedinca koji je upao u krizu,mozemo poceti od sistema,nebi ljudi bili gladni da je socijala u visini potrosacke korpe,ali u nas su i plate 10 puta manje od potrosacke korpe pa se vlast za to ni ne sikira.Umjesto da saniraju penzioni sistem sa sredstvima od telekoma,oni saniraju propale ratne profitere,ili da su recimo za te pare modernizovali opremu u drugim firmama,drvnoj industriji,rudnicima,da su napravili neku hidrocentralu pa da mozemo struju da izvozimo,sve bi drugo bilo bolje od ovoga,tj.od nekontrolirane potrosnje u nova vozila vlade,gradnju zgrada koje prkose nekome tamo preko potoka.Dodik sve sto gradi. gradi iz nekog inata ili nekog licnog interesa,opstedrustvenu funkciju do sada ne vidim ni u jednom objektu koji je napravio,a ni u onima koje planira.Sa parama koje je eto ulozio u te petlje ili odkup zemljista ,da bi opet tamo neko nekad zaradio na tome,i njemu dao proviziju,mogao je da prehrani penzionere i invalide rata 20 godina,put smo mogli koristiti i ovaj,i onako necemo imati racuna placati tih 10-12 KM za drumarinu do BL i nazad,pa cemo opet koristiti ovaj stari,bar mi lokalni smrtnici.Pitam se sta je dobio narod prodajom telekoma,ili nekih drugih resursa RS,osim sto su kontejneri za smece nesto puniji kod lokalnih gazda,pa ako ih puste mogu da ceprkaju po njima i traze hranu. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Prnjavorska policija

Post by Pantera »

regeman wrote:Otkud znate da je covjek krao zbog neimastine? Mislim, i meni je to prvo palo na pamet, ali ne mora da znaci.
Па нека нам Јокара сазна зашто.
vrsta8472 wrote:
KAMIKAZA wrote:Jokara javi podatke i koga ima pa da se covjek i njegova porodica na nas racun bar omasti za bozic sa nekim prasencetom.
Супер идеја. Да купимо човјеку прасе за Божић!
Па дајте да се организујемо, а не да остане на причи.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Нико се не јавља :roll:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by che »

Hvataju prase :smt003

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Ништа од те идеје ове године. Ајд биће Васкрс па ћемо се мало боље организовати!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Pantera »

vrsta8472 wrote:Нико се не јавља :roll:
Ја сам се давно јавила на пп и онда још једном питала за то. Ти рече, полако, биће док се људи организују итд. Ја сам мислила да ти то сређујеш преко пп и чекам да кажеш шта и како. Стварно нема никог? Па сутра се пеку печенице тј. сутра је данас, прошла поноћ!!! Мени је то стално на уму, не могу да вјерујем да су се људи ушушкали у своје топле домове и не сјећају се приче о печеницама. Мислим да нису на форуму задњих дана као и ја али ипак су се требали теби јавити они који су обећали. Нико не очекује да се да за сто печеница него колико ко може. Бацила сам поглед јуче и прекјуче и видим ништа се не дешава. Зато сад и пишем. Закаснили јесмо али ваљда се нешто може урадити. Не треба да чекамо Васкрс или неки други празник, можемо се и без тог организовати али заиста би било лијепо да обрадујемо бар једну породицу баш сад, за Божић. Од тог је и кренуло, а ако има за више још боље. Овако ћемо испасти праве се*оње. Сви за, а кад је дошло вријеме нико се не јавља. Постајемо као политичари. Надам се да никога нисам увриједила овим постом и да се нико неће наћи прозван јер то и није намјера него је стварно касно и ако неко чита хоћу да га подстакнем да се укључи. Разумијем да сте се истрошили за празнике али хајде молим вас људи, па само кад би дали по 10 КМ форумаши који стално пишу, било би доста прасетине. Толико ћете у кафани потрошити за трен. Боље у ове сврхе дати. Мислим да би било добро да се јавите Врсти на пп што прије и да се то организује сутра ако је уопште могуће. Надам се да ћу сутра видјети Врстин пост у коме каже да се бар једно прасе окреће, у 5 до 12 али се окреће. :D
Ведране, напиши може ли се организовати нешто.
И немојте заборавити откинути комад од своје печенице и дати неком близу вас ко није у могућности да купи печеницу.
Срећан Божић свима!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Добро си то написала. Да сви форумаши дају по 10КМ ето барем једне печенице. Овако. Реге је рекао да ће дати, Јокара исто, данас му шаљем СМС. Чућу се са Камиказом, мислим да је у Прњавору па да и он да дио.Че ће наћи породицу којој ћемо уручити печеницу. Ја не радим за Бадњак тако да имам времена да одем до Лебуре и наручим. Мислим да ћемо успјети се изорганизовати. Могу само да замислим која би то била радост била, кад би некој социјално-угроженој породици на Божић покуцали са печеницом на вратима :D Тачно сам се пожелио тог хуманитарног рада :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Захваљујући форумаши скупили смо паре за двије печенице. Сутра ћемо обрадовати двије породице. Породицу Живковић из Прњавора. Самохрана мајка са троје малољетне дјеце и породицу Милијашевић из Д. Мравице. Захваљујем се свим форумашима који су помогли новчано да реализујемо ово наше милосрдно дјело,према нашим суграђанима који не могу да си приуште печеницу. Поставићу ову тему пар дана, као главну на форуму да би се што више људи укључило у те наше хуманитарне акције. Значи купили смо двије печенице, ако неко још хоће да учествује, можемо им купити по торту или неки колач?! Све додатне информације можете добити на мој број моб. 065-609-937 . . .сутра након 13 сати идемо да однесемо печенице, па сви који су новчано помогли, могли би ићи са нама. За сада иду Роки, Јокара и ја!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Обавјештење, наредна два дана, ово ће бити глобална тема на форуму, видљива на свим подфорумима!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by che »

Не могу описати радост горе поменуте породице када су чули да ће добити печеницу за Божић.
У име Светосавске омладинске заједнице се захваљујем свима који су учествовали у овој акцији те се надам да ће се и даље форумаши одазивати на сличне акције.(Не само за Божић)
Нажалост, сутра сам 200 км далеко па нећу моћи са вама али Врста зна пут :smt003
Надам се да ће они који сутра буду на терену увидјети зашто радимо то што радимо и колико сви ми "превише" имамо.
Хвала још једном, поздрав другари :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Баш сам сада дошао из Штрбаца, ишао сам до Мађара и дао нам је један човјек паре за печеницу када је чуо за шта скупљамо паре :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by che »

Видиш да су се и Штрбачани поправили откад одлазиш код њих у тазбину :smt005

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Намирисали се људства :D

Ниам знао да сам са Мађаром, род рођени :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by che »

Ma da, njegov se čukunđed udo u Štrpce i promijenio slavu, nešto slično kao i ti :mrgreen:

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Brankica »

SVAKA CAST NA HUMANOSTI!
Znate ,u mom selu,u Celincu je bio obicaj da kad ujutro domacin ustane ,prije jutarnje kafe odsjece se pleckica i posalje po djetetu onome ko nema pecenicu ili je star i nemomocan pa nije u prilici da to odradi.
Obavezno se uz to nadje "frtalj" rakije ako je starac ili kolaci ako ima djece.

Evo ,jest da nam je slava pa imam pune ruke posla,ali odvajam veceras vremena i napravicu kolac da ponesete u porodicu u kojoj ima male djece.
Javite se prije nego krenete.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Хвала Бранкице.

Баш сам мислио да купимо колаче и однесемо Живковићима. Углавном Јокара иде са нама, па када га назовем нека понесе :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Boromir »

Pozdrav ljudi i svaka čast na humanom djelu. Ovo je moj prvi post na ovom forumu i nije slučajno
baš na ovom mjestu.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Pantera »

:D Веома ме обрадовало ово што сам прочитала. Тако мало је потребно да се унесе радост у нечији дом када сви дају свој допринос. Наше мало је за неког пуно. Радост ових породица вриједи много више од пара. Свака част Камикази који се први сјетио да урадимо овако нешто.
Надам се да ћете поставити слике (ако се породице сложе) али не да се хвалимо него управо да покажемо колико неки људи тешко живе и да подстакнемо и друге да мисле на људе око себе.
Brankica wrote:Evo ,jest da nam je slava pa imam pune ruke posla,ali odvajam veceras vremena i napravicu kolac da ponesete u porodicu u kojoj ima male djece.
Ово је стварно лијепо од тебе.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by regeman »

Idem i ja. Kupicu i ja nesto slatkisa.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Brankica »

Image

:-)
znam da je sigurno ukusno,nisam bas majstor za dekorisanje,likovno mi nije jaca strana :-)
vazno je da je od srca
neka im je srecan bozic,
znam da bi mnogi ljudi ucestvovali u ovome, nadam se da ce ih u buduce biti mnogo vise.

Post Reply