Humanitarne akcije forum.prnjavor.info

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Никако да напишем. Скупљено је до сада 400КМ а имамо 4 печенице из Швицарксе од Удружења Прњаворчана у Швајцарској.

Касније ћу написати мало опширније, углавном смо нашли 4 породице све су у питању самохране мајке са троје или четворо дјеце.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Image

530КМ

Добро вече, никако да напишем извјештај докле се стигло и шта нам је чинити.

Од форумаша и оних који читају форум сакупили смо 530КМ! Сада да не наводим имена, ко је колико дао. Неки су дали и желе да буду анонимни, ко је изразио жељу да га поменемо ја сам то и урадио. Углавном да се вратимо овој нашој хуманој мисији. Паре сам дао нашем форумашу Че-у, који се тренутно налази у Магорсу и купује прехрамбено хигијенске артикле за три породице. Једна од тих породица има деветеро или десеторо дјеце (то ћу да сазнам у суботу). И још двије породице са по 4 члана. Рекоа сам Че-у, да купи два мања пакета и један већи. Могли смо ићи на 4 породице, али онда овој са више дјеце не би било довољно, тако да је одлучено да се иде са три пакета. Ти наши пакети ће у току сутрашљег дана бити одвезени и манастир Ступље, гдје ће бити до суботе, кад ћемо са браством тог манаситира обићи наведене породице. Пакети ће бити подјељени породицама које живе у Горњим Вијачанима углавном у најнепристуачнијем дијелу наше општине. Те људе још нико никада није обилазио, колико је мени познато а учествовао сам до сада у више овакви акција, што са СОЗ-ом што са форумашима. Знам да свако од вас има неки приједлог, кога би све могли да посјетимо али овај пут нека буду те породице биће још ових наших хуманитарних акција. Сигурно се сви питате: "Па гдје су печенице, за њих смо и давали паре" :D .

Е сада ... 4 печенице су дониране од Удружења Прњаворчана у Швајцарској на челу са Душком Дринићем и Раденком Симићем (сигурно ту има још људи који су учествовали али ја им не знам имена а њима хвала као и овој двојици што сам их овдје споменуо). Те четири печенице ће у петак на Бадњак бити преузете у Месници Марковић (исто да се одвје захвалим Горану Дебељаку, на свему што је урадио за нас а поготово на томе што сам га зивкао два дана). Печенице ће бити уручене за двије породице из Палачковаца, обе породице су породице са више дјеце и самохраним мајкама. Печенице ће да преузме Далибор Поповић из Палачковаца који је организовао исто у свом селу хуманитарну акцију за те двије породице. Трећа породица је из Прњавора, исто самохрана мајка са троје дјеце и четврта породица је из Ћућа у Кулашима. Жена се зове Биљана и има 4 сина. У вези ове породице захвалио бих се Брани Жунићу који ми је прдложио да тој проодици уручимо печеницу. Исто бих се захвалио и Горану Земуну јер ми је он био контакт особа за наше суграђане из Швицарске. Што се тиче саме медијске промоције. Већ су обавјештени новинари који ће ићи са Поповићем у Палачковце и све то забиљеже. Углавном ја се баш написах, али све у свему било ми је једно велико задовољство, да радим са свима вама на овом нашем хуманом пројекту.

Још морам да споменем и нашег форумаша Рокија, који нам је донирао рачунар, али због мањег техничког квара, нећемо моћи да га уручимо за Божић, веч ћемо то да урадимо накнадно а нашим форумашима Аквариусу који је донирао звучнике и Оптимисту који је донира тастатуру и миш за тај рачунар исто хвала :wink: . У току је поправљање тог рачунара. Чим се то заврши бићете на вријеме обавјештени.

Рачун из Магроса ћу да скенирам и поставићу слике на форум, када се пакети уруче тако да све буде јавно и траспарентно.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Никако да ја поднесем рачуне :D

Да не буде како сам са парама побјегао на Хаваје :smt002

Углавном, ево рачуна

Image

Потрошено је у Магросу 500 КМ а 30 КМ смо дали по 10 КМ тројици малишана .

Да се захвалим јеромонаху Данилу који нас је возио до тих породица по Горњим Вијачанима.

Image

Image
До ове куче се није могло аутом, па смо морали пјешке да одемо неких километар од пута. Ево слике куће на брду.
Image

Image

Image

Други дио екипе дијелио је печенице које смо добили од Удружења Прњаворчана у Швицарској

Image

Image

Друге двије печенице нисмо усликали.

Остао нам је још рачунар, па ћемо и њега ових дана да уручимо.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by MAXIMUS »

svaka čast !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by murgo »

Vrsta, hvala i svaka cast svima!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Opti Myst »

Hvala i svaka čast svima koji su učestvovali!
:smt006
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by ZMIJA »

Svaka čast na ideji pečenica za socijalno ugrožene,mislim da je to humana stvar, i odajem priznanje onom ko je to pokrenuo, ali moram priznati, sa ovom publikacijom i slikanjem ovih nesretnih ljudi ,ipak u knočanici postaje dodatno ponižavanje i malo degutantno složit će te se sa mnom.
Ovu humanu stvar izmislili humani ljudi, a neki političari su to do besvjesti izraubovali za radi sopstvene promocije i reklame.
Navodim primjer načelnika iz Srbca,koji me je natjerao da isključim televizor i zaplačem od muke, gledajući onu njegovu patetiku, kad vadi pečenicu golim rukama iz neke nasjlonske kese, a kravata mu tarlaha po unutrici iste.
Treba pomoći siromašnima,to je ljudski ali ne treba te siromahe javno ponižavati i čerečiti, radi jeftinih poena kod neukog naroda.
Kako će se ta siromašna dječica osjećati sutra kad odrasu i postanu čestiti ljudi, jel' trebaju evo djeca ovih tajkuna sutra začikavoaju djeci siromaha i tako ih vječno obilježavaju.
Iskreno bi željela komentar našeg hrabrog sveštenika Živkovića da takođe prokomentariše ovaj moj stav oko ove masovne pojave zloupotrebe siromašnih ljudi u medijske svrhe.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Zmijo prije nego što uslikamo pitamo da li smijemo objaviti fotografije ili ne. Druga stvar je ta što sve treba da bude javno i transparentno što se tiče samih para. Da kasnije ne bude nekih smutnjih!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

Ovo nije politicka akcija,kao u srbcu i doboju,ovi ljudi se trude da pomognu i da skrenu paznju na ljude kojima je pomoc potrebna,sto su sada svi u okolnjim gradovima poceli sa tim je dobar znak,znaci citaju ,slusaju i uce,na zalost u nasoj opstini nisu nista naucili,da su bili pravi ljudi,na poslednjoj skupstini bi se svi odrekli te dnevnice u korist socijalno ugrozenih,ali nisu . :?
Svaka cast svim ucesnicima akcije,a posebno ovim Ljudima,momcima i Drasku :D na pozrtvovanju ,jer svi su imali sigurno svojih familijarnih obaveza na pretek za bozic,ali su nasli vremena za ovakvo nesto. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by ZMIJA »

Slažem se i vjerujem ja, da vi pitate ljude da ih uslikate, i ne odnosi se to samo navas, i vjerujem da se i ti ljudi slože svama,ali ne rade svi tako,i nemaju svi istu namjeru kad je to u pitanju,šta će recimo pečenica očišćena u rukama jedno načelnika,pa mogao je tu pečenicu odnijeti neko iz njegove službe, na milion drugih načina ,ali on vodi za sobom novinare i tve snimateelje, da slikaju eto njegovu širokogrudost radi lične promocije zar nije tako.
Moraš se sa mnom složiti ipak je to jedna vrsta primitivizma i zloupotrebe od strane načelnika, kako svoje funkcije, tako i digniteta porodice i dostojanstva tih ljudi zar ne,to se danima vrti na k-3 i mni je ta njegova pečenica prisjela a kako je tim nesretnim ugroženim ljudima mogu zamisliti ili oni jednostavno nisu svjesni te manipulacije sa ljudskom bijedom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Једна молба. Ако може икако да се не захваљујете мени лично, јер сам ја ту само један шраф у читавој овој нашој хуманој машини. Искрено се глупо осјећам, када неко напише свака част врста. Најмање заслуга сам ја ту заслужио, осим што сам обавио пар телефонских разговора и отишао подјелити ту помоћ.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by murgo »

Vrsta, to je tacno, ali oni koji u pozadini rade trebaju nekog ko ce ih na ovaj nacin podrzavati, kao sto ti radis...ako se tebi upucuje "hvala" onda se misli na sve koji se trude da olaksaju svakodnevnicu onima koji zive u siromastvu...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

. Posto ide uskrs,i ne zaboravite predizborna kampanja :D ja bi opet bio slobodan da predlozim sakupljanje novca za pecenice ili poklone,nevazno sta,ovdje bistrimo politiku a vrijeme ide. :wink: Ko je zainteresiran za ucesce,posebno ovi novi na forumu se pozivaju da dokazu svoj patriotizam i humanost. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by vrsta8472 »

Наравно, ето Васкрса за мјесец дана . . . мислим да је боље купити храну, лијекове и сл. него печеницу за те паре које сакупимо.

П.С.

Код мене је рачунар, још га никоме нисмо дали :idea:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by aquarius »

Mislim da trebamo opet kupiti pakete sa hranom i kućnim potrepštinama.
Lijekove je komplikovano kupovati.
Računar najbolje dati nekoj područnoj školi ili nekom udruženju.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

Naj bolje je kao i uvjek ,sakupiti novac i kad se odredi kome je naj potrebnije,onda direktno odluciti sta ce se kupiti konkretno,nebi bilo lose raspitati se kod elektro prnjavor,ko od socijalno ugrozenih ima neplacen racun pa pokusati i sa njima nesto dogovoriti da oni otpisu pola a mi pola platimo.Ili tako nesto,za predloge imamo jos mjesec vremena,vazno je poceti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Brankica »

vrsta8472 wrote:Наравно, ето Васкрса за мјесец дана . . . мислим да је боље купити храну, лијекове и сл. него печеницу за те паре које сакупимо.
П.С.
Код мене је рачунар, још га никоме нисмо дали :idea:
Mogu li vam predloziti dijete za racunar,ucenik je VI razreda,nije kategorisan,ali je dijete sa posebnim potrebama(prati redovnu nastavu).Roditelji ga dobili u kasnim godonama.Ako uz racunar fali stogod ja bih organizovala da nabavimo do uskrsa.
Naravno,ako niste vec nekog planirali....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Hirurg »

sto se tice racunara mislim da je bolje dati nekoj osobi kojoj to treba i ko ce se radovati, kakva skola...skole imaju svoje donacije nek si kupe...a i jedan racunar kap kise u moru....imam kuci djelova al nikako da uhvatim vremena da sklopim...a takodje pozivam sve koji imaju pokvarene ili racunare koji im ne trebaju neka se jave da nekog tim obradujemo..vjerujem da svako ima po neki koristan djelic...

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Brankica »

Netrpeljiv si ,Hirurg.
Nisam predlozila da se da skoli.Procitaj post,ne trci pred rudu.
Za tvoju informaciju ,kabinet informatike u mojoj skoli izgleda kao "svemirski brod".
Najmodernije opremljen kabinet zahvaljujuci ranije pomenutim donatorima.
Izvini sto to predlozih,ja pokusavam da to sama organizujem pa mi je samo sinula ideja procitavsi to ovdje.
Vjerujem da cu to zajedno sa par roditelja rijesiti bez foruma,za djecaka koji mi se obraca sa "teto" :-)
(ne kaze mi ni nastavnice).Valjda sam dovoljno rekla.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by aquarius »

Brano, nemam ništa protiv. Ako se ostala bratija slaže ja sam za.
Ja i nisam mislio na dvije centralne škole, nego na područne i to sam posebno naglasio.
Ajd, sad to i nije bitno. Bitno je da pomognemo onom kome je ta pomoć potrebna.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Hirurg »

ja stvarno ne znam Brankice cemu meni ova pridika kad vas nisma ni dotakao? moj post je bio za aquariusa.....tako da ne znam .....ko leti pred rudu

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Magyar »

Ja sam za! :smt006
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by regeman »

ja sam za ovo aquino...mnogima sem pecenice treba mnogo vise u kuci.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by Brankica »

Hirurg wrote:ja stvarno ne znam Brankice cemu meni ova pridika kad vas nisma ni dotakao? moj post je bio za aquariusa.....tako da ne znam .....ko leti pred rudu
Ja se zaista izvinjavam,(kako ti je post poslije mog posta )mislila sam da si stekao dojam da ja trazim za skolu.
Izvini jos jednom!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Pecenica, za socijalno ugrozene

Post by KAMIKAZA »

Ma niste srbi ako se ne pobijete :D
Sad ozbiljno,jel ima iko od vas da radi u tom elektru,ili da zna nekoga tamo od visih organa,ja znam samo radnicku klasu :D ,stvarno sam cuo da ima ljudi koji su siromasni i kojima je struja iskljucena,pa djeca uce sa lampom i svjecom,ako je to istina mislim da trebamo sakupiti koju paru i pomoci,a i elektro bi vjerovatno pomoglo,nisu ni oni kamenog srca.Da im zasija sijalica bar za uskrs,ako ne moze ranije,a i po koji pokloncic ce se naci.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply