Dobrovoljno davanje krvi

Dobro se dobrim vraća!

Moderator: vrsta8472

Da li ces podrzati akciju?

Da
29
85%
Ne
5
15%
 
Total votes: 34

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Dobrovoljno davanje krvi

Image

Prnjavorski informativni portal www.prnjavor.info u saradnji sa Crvenim krstom Prnjavor i Zavodom za transfuziologiju Kliničkog centra Banja Luka, organizuju 28. maja dobrovoljno davanje krvi.

Svi punoljetni građani (od 18 do 65 godina) mogu sutra od 9-13 časova u prostorijama Crvenog krsta, da daruju krv za potrebe Banjalučkog Kliničkog centra.

Osoba ne može da da krv kada ima grip, prehladu, akutnu infekciju, ako uzima određene lijekove, neposredno poslije neke hirurške intervencije, bolesti kardiovaskularnog sistema, dijabetes, tuberkulozu, oboljenja bubrega.

Prije davanja krvi svaka osoba bude pregledana: mjerenje pritiska, provjera rada srca i pluća, a onda vađenje krvi, rade se i testovi na sve infektivne bolesti.

www.prnjavor.info
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Нико ништа не пише на ову тему, е баш сте неки....
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Evo ja obavio humanu dužnost :D Šta dakažem,ljudi navalite sendviči su zakon ! Ima keksa,soka,nasmijanih ljepotica u bjelom i jedna u zelenom....

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Kundacarka(drug)svaka cast,tako treba :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Обавих и ја ту форумашку дужност. Посебно бих споменуо конобаре из кафане "Корзо"и редовне муштерије те исте кафане, јер је читава кафана са особљем дошла да да крв на чему им свака част.

П.С. за Мару

Поздравила те твоја дјевојка прво слово од презимена М... :lol: :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Da,da to je prava kafana! I nek' još samo neko kaže da smo narkosi :D Zdravi svi kao dren!

Nadam se da mi nisu previše iscjedili ribu pa da je moram domirivati tečnošću za vikend :lol: :lol:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Meni je stavrno žao što danas nisam mogao doći. Poslodavci i gazde zaista nemaju sluha kada su ovakve stvari u pitanju. :x
Ništa, preostaje mi jedino da sledeći put dam duplu dozu A+ :)

Svim darodavcima , svaka čast !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Kao što imenjak reče, niko to ne razumije...

Nekada u budućnosti nastojte da to bude subota, nedelja ili popodnevni časovi

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Svaka cast za ovu akciju Vrsta. Cudi me samo kako su primili krv od Mire kad on ima vise
alkohola nego krvi u tijelu :lol:

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Svaka cast svima koji su dali krv!

Toplo preporucujem da se ova akcija ponovi u skorijoj buducnosti. Opet, za forumase iz dijaspore, bilo bi idealno pocetkom avgusta...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Darius wrote:Svaka cast za ovu akciju Vrsta. Cudi me samo kako su primili krv od Mire kad on ima vise alkohola nego krvi u tijelu :lol:
Ко од Мире прими крв, тај има да буде људина на квадрат :lol: . И нисам то ја организовао већ Виданка, њој све честитке у вези органозације те акције. Договор са Црвеним крстом, Заводом за трансфузиологију па онда скупљање потписа, сендвичи и пиће... стварно има доста посла али срећом све је добро успјело...

Шеки, ми који смо дали крв не можемо сада да дамо наредна три мјесеца. Тако да следећа акција може тек у септембру.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ne morate opet vi. Neka daju oni koji nisu. Npr. kao ja. Neka se i ostali potrude.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Нађи некога ко је спреман да се потруди око те организације, и биће још једна акција у августу. Ми остали ћемо помоћи колико је год то потребно.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

E jesi fenomen... Da ja nadjem... Ja sam siguran da cu ja ako bude te akcije pocetkom avgusta doci i dati krv, za ostalo nisam siguran... Mozda ako i nekog okupljanja bude poslije toga i prasence platim, ali o tom po tom...

User avatar
stripi79
Posts: 260
Joined: 15.12.2007. 21:24
Location: München/Palackovci
Contact:

Post by stripi79 »

Sheki drug ako bude pocetkom augusta racunajte na mene za davanje krvi a i za prasetinu :) :wink:
.....zivot je cudo.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Humanitarna akcija davanja krvi

Image

Juče su građani opštine Prnjavor, odazvali akciji doborvoljnog davanja krvi koju je pokrenuo prnjavorski informativni portal www.prnjavor.info

"Oko 30 građana se prijavilo za dobrovoljno davanje krvi, ali je njih 20 dalo krv, jer ostali zbog zdravstvenih problema nisu mogli dati", rekla je Vidanka Kuzmanović, organizator ove akcije.

Prema njenim riječima, pojedinim sugrađanima je ovo bio drugi put da dobrovoljno daju krv, ali ih je većina juče prvi put davala krv.

Miroslav Petrešin, koji je juče prvi put darivao krv, kazao je kako ga nije strah, te da mu je cilj da na ovaj način sa svojim prijateljima pomogne svim ljudima.

Gordana Guzijan, načelnica Zavoda za transfuziju krvi, naglasila je da oni svake godine tradicionalno organizuju dobrovoljno davanje krvi u Prnjavoru, u kojoj učestvuje Srednja škola i Gimnazija, i da se nada će se ovakve akcije i u skorijoj budućnosti ponavljati.

"Svi građani koji su napunili 18 godina i samim tim stekli punoljetstvo, imaju pravo da dobrovoljno daju krv, ali prije svake transfuzije, medicinski radnici ustanove zdravstveno stanje davaoca, te da li je moguće da da krv", dodala je Guzijanova.

Akcija je organizovana u saradnji Crvenim krstom Prnjavor i Zavodom za transfuziju Kliničkog centra Banja Luka.


29.05.2008.

www.prnjavor.info
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

stripi79 wrote:Sheki drug ako bude pocetkom augusta racunajte na mene za davanje krvi a i za prasetinu :) :wink:
Znaci nema sta. Veki, i Vidanka? Potrudite se da se to organizuje? Ionako ne radite nista po cijeli dan! ;-)

P.S

Samo vidite jel se smije odmah alkohol? ;-)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

seki nemoj ti davati krv bice jos neko 600 onda :)

galcijan u pripravnosti nema sta...nego otkud markovic kroner tu...vidi se da je pijan...nije mogao dati krv ko da gledam..

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Hehe, ako neko uzme moju krv izrasce mu 6. prst. heh!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Марковић дао крв, али морао је да одмара једно сат времена :D Миро Галцијан, отишао у Корзо и отамо потјерао све госте и конобаре :D :D :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

svjetlana
Posts: 151
Joined: 20.01.2007. 15:53
Location: Kod semafora ljevo.
Contact:

Post by svjetlana »

Svaka cast svima koji su dali krv.

A u istom momentu je i zalosno da se tako malo odazvalo za toliko velki grad/opstinu kao sto je prnjavor. Svima nama sutra moze zatrebati krvi.


Jos jednom svaka cast svima koji su dali krv.


Svjetlana

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

kako je lijepo vidjeti ovako lijepe i hrabre momke na dijelu.
koji je najtoplokrvniji da mu se javim na pvt?

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Post by PIKI »

kada ce ponovo akcija dobrovoljnog davanja krvi ??

Istocite iz mene i poslednju kap!!!

Spasite nekoga !!!

Image

User avatar
Nelle
Posts: 204
Joined: 29.06.2007. 22:36

Post by Nelle »

Piki cemo da napravimo kompot od tebe.... :D

Post Reply